Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

JAMO ORIEL

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
SALVO29
Hifista


Založený: 16 marec 2009
Príspevky: 123
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št apríl 24, 2014 18:28:41    Predmet: JAMO ORIEL Odpovedať s citátom

Ahojte chlapi Smile Asi pred dvomi mesiacmi som kupil repro Jamo Oriel. Ak by sa nasiel niekto co ma skusenosti alebo chce len tak popisat tak nech sa ozve. Su dost narocne na umiestnenie tak pocitam s tym ze tento rok sa asi nudit nebudem Smile a vzhladom na to, ze maju tri pary svoriek (kazde pasmo ma svoje) dal som si specialne vyrobit kable. Mozem vrelo doporucit keby bol zaujem. Tak zatial...
_________________
MARANTZ SA-1, MARANTZ PM-14MKII KI,
TECHNICS SL-PA10, TECHNICS SU-MA10,
DENON DVD-5000, DENON PMA-2000R
CARDAS REFERENCE, JAMO ORIEL,
MISSION 796
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št apríl 24, 2014 19:26:36    Predmet: Re: JAMO ORIEL Odpovedať s citátom

SALVO29 napísal:
Su dost narocne na umiestnenie tak pocitam s tym ze tento rok sa asi nudit nebudem Smile


Budeš zvedat strop? Laughing

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št apríl 24, 2014 21:10:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Jedny z mála repro od Jamo čo sa mi páčia, aj keď som ich nikdy nepočul. Ale bývaš blízko Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
martinpapo
Nádejný hifista


Založený: 17 január 2014
Príspevky: 62
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2014 07:41:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Uz z nazvu som tusil o ktore repro ide. Nejak mi bol povedomi. Pametam si na doby ked som listoval v katalogu Jamo a cital o tychto repro. Ak sa pametam je tam niekde instalovany beton. Zaujimave. Zda sa mi, ze v sucasnej dobe nejak Jamo nevyraba vyssie modely.

Asi som Ti velmi z umiestnenim nepomohol ale mal som chut napisat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
SALVO29
Hifista


Založený: 16 marec 2009
Príspevky: 123
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2014 13:43:44    Predmet: ... Odpovedať s citátom

Dakujem za reakcie Laughing Aj ja som kedysi listoval v katalogoch s tym, ze tie najlepsie veci velmi chcem ale asi nikdy nebudem mat. A podarilo sa Very Happy Podla mna hraju perfektne ale s umiestnenim a akustikou sa to urcite este da vylepsit tak chcem pozbierat nejake skusenosti...Vela dobrych znaciek sa postupne so vseobecnym trendom znizovania cien zosidilo. Uz len ked sa na tu novu techniku pozriem chce sa mi plakat Sad pozbieral som stare dobre kusy za celkom dobru cenu a viem, ze som urobil to najlepsie co som mohol...a tiez splnil detske sny Razz
_________________
MARANTZ SA-1, MARANTZ PM-14MKII KI,
TECHNICS SL-PA10, TECHNICS SU-MA10,
DENON DVD-5000, DENON PMA-2000R
CARDAS REFERENCE, JAMO ORIEL,
MISSION 796
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2014 15:02:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo jo. Z hlediska možnosti pořízení si rozumných aparátů žijeme ve šťastné době. Za několik málo výplat člověk v pohodě koupí slušně hrající aparát - ať už starší, nebo nový. Za mého mládí člověk za pár výplat koupil leda tak Teslácké šumky. Špičkové aparáty jsou pro "obyčejného člověka" samozřejmě drahé stále, ale i tak jsou dostupnější, a hlavně si na ně může vydělat kdokoli a legálně. To za totáče z oficiálních tabulkových platů možné opravdu nebylo. S tehdejší průměrnou hrubou měsíční mzdou 65 USD by Hi-Endista šetřil o vodě a chlebu asi 1000 let ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kocur
Nádejný hifista


Založený: 19 september 2011
Príspevky: 75
Bydlisko: galanta

PríspevokZaslal: So apríl 26, 2014 22:22:10    Predmet: Odpovedať s citátom

no ja vlastnim concert 11 (aj concert 8 ) ale myslim ze orielky maju tiez BR vpredu takze to s umiestnenim take strasne nebude... ?! a pozor na to pripojenie kedze aj concert 11 maju 3 pary terminalov no horny a stredny su prepojene takze ani nahodou 3 koncove stupne ok? Wink no ak mam sudit podla mojich concertov tak samozrejme spominany katalog mam aj ja a rada concert bola hned po orieloch... no u mojich problem v umiestneni ani nieje ale to skorej su narocne na vybudenie ale osobne som oriel este nepocul no moja zena je uz 2 roky poblaznena ze kedy ich kupim lebo vsak excelentny dizajnovy kusok Wink ale toto je OP takze nech sluzia a tesim sa s tebou Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
SALVO29
Hifista


Založený: 16 marec 2009
Príspevky: 123
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut máj 06, 2014 06:28:23    Predmet: ... Odpovedať s citátom

aj rada Concert su dobre bedne... pocul som ich kedysi na vystave a fakt nehrali zle:-) takisto prajem vela dobrej hudby Laughing a to umiestnenie... no uz len ked som ich posuval od seba dalej a blizsie a aj zacal mierne natacat dost to menilo zvuk...a tiez ked som sa posunul viac dopredu asi o pol metra fakt som nechapal aky to malo vplyv na zvuk. darmo akustika robi na vysledku strasne vela, mozeme mat aparaturu a kable ake chceme ked nepohladame spravne umiestnenie reproduktorov a miesto na posluch tak to nicim nenapravime.
_________________
MARANTZ SA-1, MARANTZ PM-14MKII KI,
TECHNICS SL-PA10, TECHNICS SU-MA10,
DENON DVD-5000, DENON PMA-2000R
CARDAS REFERENCE, JAMO ORIEL,
MISSION 796
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ozzy8
Hifista


Založený: 31 máj 2007
Príspevky: 102

PríspevokZaslal: Pi máj 09, 2014 07:23:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne ako píšeš, priestor, kde hrá aparát je najdôležitejší. Aj lacná zostava v dobrej akustike zahrá výborne a naopak. Preto nám najskôr napíš, aká je miestnosť a ako máš postavené repro, či ku kratšej (hráš na dĺžku izby), alebo dlhšej (hráš na šírku izby) stene. Tu je dosť podstatný rozdiel v prejave celkového zvuku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
SALVO29
Hifista


Založený: 16 marec 2009
Príspevky: 123
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St máj 14, 2014 07:30:39    Predmet: ... Odpovedať s citátom

Izba je 5x5m a repro je zatiaľ cca. 2,5m od seba. Všimol som si pri premiestňovaní a natáčaní dosť veľké rozdiely v kvalite zvuku. Preto si myslím, že bude dosť dôležité sa pohrať s umiestnením repro a aj sedačky kde sa bude počúvať Smile
_________________
MARANTZ SA-1, MARANTZ PM-14MKII KI,
TECHNICS SL-PA10, TECHNICS SU-MA10,
DENON DVD-5000, DENON PMA-2000R
CARDAS REFERENCE, JAMO ORIEL,
MISSION 796
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
SALVO29
Hifista


Založený: 16 marec 2009
Príspevky: 123
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St máj 14, 2014 07:30:54    Predmet: ... Odpovedať s citátom

Izba je 5x5m a repro je zatiaľ cca. 2,5m od seba. Všimol som si pri premiestňovaní a natáčaní dosť veľké rozdiely v kvalite zvuku. Preto si myslím, že bude dosť dôležité sa pohrať s umiestnením repro a aj sedačky kde sa bude počúvať Smile
_________________
MARANTZ SA-1, MARANTZ PM-14MKII KI,
TECHNICS SL-PA10, TECHNICS SU-MA10,
DENON DVD-5000, DENON PMA-2000R
CARDAS REFERENCE, JAMO ORIEL,
MISSION 796
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: St máj 14, 2014 13:08:52    Predmet: Oriel Odpovedať s citátom

Vzhľadom k cene boli Concert 11 výborne hodnotené kdežto ORIEL moc nebol ospevovaný , ale určite by som ich chcel vlastniť. Hodnotenie, recenzia je v STEREO&VIDEO CZ 8/1996.
Technické údaje: cena 226000 Kč ,reproduktory:2x210mm,1x136mm,1x28mm,bassreflex,rozsah: 20-22000Hz,citlivosť :87dB,nom. Impedancia: 6ohm,dop. príkon : 70 až 300W,rozmery vxšxh: 178x40x30cm,hmotnosť: 72kg.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2014 06:37:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Jo jo. Z hlediska možnosti pořízení si rozumných aparátů žijeme ve šťastné době. Za několik málo výplat člověk v pohodě koupí slušně hrající aparát - ať už starší, nebo nový. Za mého mládí člověk za pár výplat koupil leda tak Teslácké šumky. Špičkové aparáty jsou pro "obyčejného člověka" samozřejmě drahé stále, ale i tak jsou dostupnější, a hlavně si na ně může vydělat kdokoli a legálně. To za totáče z oficiálních tabulkových platů možné opravdu nebylo. S tehdejší průměrnou hrubou měsíční mzdou 65 USD by Hi-Endista šetřil o vodě a chlebu asi 1000 let ...


clovece tento pohlad sa Ti nahle zmeni hned ako dostanes niekolko vyplat v eckach, zial dospejete tam. No ale fandim vam, ja som dusou Cech...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2014 13:16:43    Predmet: Odpovedať s citátom

No tak to by mě opravdu zajímalo, jak KONKRÉTNĚ se mi ten pohled změní po pár výplatách v Eurech. Copak si nejsem schopen současné výplaty v Korunách přepočítat na Eura? To, že by přechod na Eura byl příležitostí pro zaměstnavatele a obchodníky pro přepočet mezd a cen takový, aby na tom byli zaměstnanci a zákazníci biti, je samozřejmě jasné. Tak tomu bylo všude. Vždyť i Němci překřtili Euro na Teuro:

http://de.wikipedia.org/wiki/Teuro

Ale že by ty rozdíly byly nějaké dramatické, si nemyslím. Navíc v našem případě by se minimálně s cenami spotřebního zboží stejně moc hýbat nedalo ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
randob
Nádejný hifista


Založený: 16 január 2012
Príspevky: 78
Bydlisko: EU, Slovakia

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2014 16:31:13    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="Kozousch"]No tak to by mě opravdu zajímalo, jak KONKRÉTNĚ se mi ten pohled změní po pár výplatách v Eurech. Copak si nejsem schopen současné výplaty v Korunách přepočítat na Eura? To, že by přechod na Eura byl příležitostí pro zaměstnavatele a obchodníky pro přepočet mezd a cen takový, aby na tom byli zaměstnanci a zákazníci biti, je samozřejmě jasné. Tak tomu bylo všude. Vždyť i Němci překřtili Euro na Teuro:

http://de.wikipedia.org/wiki/Teuro

Ale že by ty rozdíly byly nějaké dramatické, si nemyslím. Navíc v našem případě by se minimálně s cenami spotřebního zboží stejně moc hýbat nedalo

Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ozzy8
Hifista


Založený: 31 máj 2007
Príspevky: 102

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 11:09:18    Predmet: Re: ... Odpovedať s citátom

SALVO29 napísal:
Izba je 5x5m a repro je zatiaľ cca. 2,5m od seba. Všimol som si pri premiestňovaní a natáčaní dosť veľké rozdiely v kvalite zvuku. Preto si myslím, že bude dosť dôležité sa pohrať s umiestnením repro a aj sedačky kde sa bude počúvať Smile


V izbách tvaru štvorca a blížiacich sa tomuto tvaru bývajú problémy s basmi. Nemáš zvuk prebasovaný a niektoré basové frekvencie zdôraznené? Prípadne niekde zahučia? Čo som mal možnosť počuť repro v izbách rozmerov 4mx4,7m, tak basy boli nepočúvateľné. Prebili všetky ostatné pásma a po chvíli z nich bolela hlava. Takže naozaj pozor na rozmiestnenie, rozhoduje každý cm posunutia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TSUN
Hifi obsluha


Založený: 28 máj 2014
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: St máj 28, 2014 08:21:47    Predmet: Re: JAMO ORIEL Odpovedať s citátom

Tak tieto reproduktory poznám dokonale. Totiž predával som v ich v malom zastrčenom Elektre v Bratislave mali sme na predajni presne 67 a 68 kus vyrobený. Je tam pre informáciu 1000W DynAudio výškový reproduktor vyrobený špeciálne na zákazku pre Jamo s diamantovou špičkou. Neuveriteľný zvuk. Povedal som že keď budem veľký tak si také kúpim ... Super reproduktory a to som mal v tej dobe napočúvané Bose a i... všetci zvukári zo Slovenského Rozhlasu si chodili ladiť uši k nám na tieto reproduktory.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St máj 28, 2014 08:39:22    Predmet: Odpovedať s citátom

1000W výškáče, píšeš Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TSUN
Hifi obsluha


Založený: 28 máj 2014
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: St máj 28, 2014 09:09:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
1000W výškáče, píšeš Wink

jj a stredový reproduktor má kevlarovú membránu.
Betónový základ a steny sú vysypané pieskom a vyplnené polyuretánom (vtedy na tú dobu prevratnou technológiou)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tony
Hifista


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 117
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St máj 28, 2014 15:54:27    Predmet: Re: JAMO ORIEL Odpovedať s citátom

TSUN napísal:
Tak tieto reproduktory poznám dokonale. Totiž predával som v ich v malom zastrčenom Elektre v Bratislave mali sme na predajni presne 67 a 68 kus vyrobený. Je tam pre informáciu 1000W DynAudio výškový reproduktor vyrobený špeciálne na zákazku pre Jamo s diamantovou špičkou. Neuveriteľný zvuk. Povedal som že keď budem veľký tak si také kúpim ... Super reproduktory a to som mal v tej dobe napočúvané Bose a i... všetci zvukári zo Slovenského Rozhlasu si chodili ladiť uši k nám na tieto reproduktory.

Pamatam sa na ten obchod - Kvacalova ul. Boli na poschodi, na takej uzkej galerii. Posluchac sedel tak blizko pri nich, ze pri nahnuti sa ich mohol dotykat. Na tu dobu to bol dost netradicny, dizajn. Zvukovo sa mi vtedy pacili. Ktovie, ako by obstali dnes.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TSUN
Hifi obsluha


Založený: 28 máj 2014
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: St máj 28, 2014 20:59:54    Predmet: Re: JAMO ORIEL Odpovedať s citátom

Tony napísal:
Pamatam sa na ten obchod - Kvacalova ul. Boli na poschodi, na takej uzkej galerii. Posluchac sedel tak blizko pri nich, ze pri nahnuti sa ich mohol dotykat. Na tu dobu to bol dost netradicny, dizajn. Zvukovo sa mi vtedy pacili. Ktovie, ako by obstali dnes.


Určite by obstáli aj pri nových testoch vynikajúco, tie reproduktory totiž ladí jeden človek a celá výroba 1 kusu trvá viac ako mesiac. Reproduktory sú vhodné do veľmi veľkých priestorov orchestrálnych hál vynikajúco sa prezentovali s "COPLAND CTA Tube číslo ma už nenapadá ale niečo okolo 400" zosilňovačom. Vedel som o tých reproduktoroch rozprávať aj hodinu.

_________________
DUAL Audiophile Concept CS 505-4
Yamaha TX-480, Yamaha EQ-500
Yamaha CDX-480, Yamaha KX-W392
Yamaha DSP-A1000
Jamo 707
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St máj 28, 2014 22:31:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Do "veľmi veľkých priestorov orchestrálnych hál" patrí niečo iné a nie reprobedne.
Podobný "1000 W výškáč" mali aj Sonus Faber Extrema kde bol (až si dobre pamätám) zapojený bez kondíka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
SALVO29
Hifista


Založený: 16 marec 2009
Príspevky: 123
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št máj 29, 2014 08:32:29    Predmet: ... Odpovedať s citátom

Minulý víkend som mal viac času na laborovanie. Momentálne ich mám asi 2,5m od seba a takisto 2,5m pre sebou. Vtedy počujem ideálne vyrovnaný frekvenčný rozsah, aspoň v mojej miestnosti. Čím ďalej sa posúvam dozadu tým viac sa zvýrazňujú basy a úplne na konci miestnosti je to až nepočúvateľné. Natočil som ich mierne k sebe tak, že sa križujú až niekde za mnou. A nakoniec asi to najdôležitejšie, hrajú fakt perfektne a to som už toho počul naozaj dosť aj po rôznych hifi výstavách Laughing budem však skúšať ďalej Very Happy
_________________
MARANTZ SA-1, MARANTZ PM-14MKII KI,
TECHNICS SL-PA10, TECHNICS SU-MA10,
DENON DVD-5000, DENON PMA-2000R
CARDAS REFERENCE, JAMO ORIEL,
MISSION 796
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
TSUN
Hifi obsluha


Založený: 28 máj 2014
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Št máj 29, 2014 12:00:27    Predmet: Re: ... Odpovedať s citátom

škoda veľká škoda tej vzdialenosti, rád by som ich po 22rokoch znovu počul Sad
_________________
DUAL Audiophile Concept CS 505-4
Yamaha TX-480, Yamaha EQ-500
Yamaha CDX-480, Yamaha KX-W392
Yamaha DSP-A1000
Jamo 707
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
SALVO29
Hifista


Založený: 16 marec 2009
Príspevky: 123
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2014 17:35:30    Predmet: ... Odpovedať s citátom

Ale podľa mňa aj Jamo 707 sú celkom dobré bedne...Fakt ako si s nimi spokojný??? Ja som doteraz počúval Mission 796 a Mission 753 Freedom a stále sa ich nedokážem vzdať. Mám ich zapojené na druhej zostave a tiež ich počúvam. Mission sú moja srdcovka už od malička. Strašne som túžil zohnať ich terajší TOP model Pilastro ale nakoniec sa podaril Oriel a tomu som proste nedokázal odolať Laughing
_________________
MARANTZ SA-1, MARANTZ PM-14MKII KI,
TECHNICS SL-PA10, TECHNICS SU-MA10,
DENON DVD-5000, DENON PMA-2000R
CARDAS REFERENCE, JAMO ORIEL,
MISSION 796
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
TSUN
Hifi obsluha


Založený: 28 máj 2014
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: So máj 31, 2014 05:20:44    Predmet: Re: ... Odpovedať s citátom

Ďakujem veľmi pekne. Áno tie 707 majú veľmi pekný zvuk som s nimi spokojný a na klubovej muzike (napr. Francúzske šansóny) vyznejú aj tie hĺbky s protifázovo zatlmeným basákom celkom realisticky. Stále ma tie reproduktory vedia prekvapiť. Tie Mission 796 sú tiež veľmi pohodové repro veľmi čisto a reálne sa prezentujú. Jasne Oriel je trieda fakt trieda...
_________________
DUAL Audiophile Concept CS 505-4
Yamaha TX-480, Yamaha EQ-500
Yamaha CDX-480, Yamaha KX-W392
Yamaha DSP-A1000
Jamo 707
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
SALVO29
Hifista


Založený: 16 marec 2009
Príspevky: 123
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: So máj 31, 2014 05:43:56    Predmet: ... Odpovedať s citátom

Dosť dlho mi trvalo kým som našiel správnu polohu pre Mission 796. V mojej miestnosti musia hrať basovými repro do vonkajšej strany a môžu byť od seba max 2,5m. Máličko natočnené ku mne a od zadnej steny 30cm. Takto hrajú úžasne ako o dušu. Keď som ich kúpil dal som ich asi 3,5m od seba nakoľko mám dosť veľkú miestnosť a bol som veľmi sklamaný, žiadny priestor a celkovo slabý zvuk. Potom som sa začal zaoberať umiestnením a bol som úplne v šoku čo urobil ten jeden meter keď som ich priblížil. A tiež keď som ich obrátil basákmi k sebe tiež sa to dosť zhoršilo Very Happy Ty si musel asi tiež trochu laborovať keďže maš bas dozadu. Alebo si to neriešil? Doporučujem sa s tým všetkým pohrať. Ja počúvam väčšinou rock a metal ale samozrejme aj iné Laughing
_________________
MARANTZ SA-1, MARANTZ PM-14MKII KI,
TECHNICS SL-PA10, TECHNICS SU-MA10,
DENON DVD-5000, DENON PMA-2000R
CARDAS REFERENCE, JAMO ORIEL,
MISSION 796
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
SALVO29
Hifista


Založený: 16 marec 2009
Príspevky: 123
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: So máj 31, 2014 05:44:11    Predmet: ... Odpovedať s citátom

Dosť dlho mi trvalo kým som našiel správnu polohu pre Mission 796. V mojej miestnosti musia hrať basovými repro do vonkajšej strany a môžu byť od seba max 2,5m. Máličko natočnené ku mne a od zadnej steny 30cm. Takto hrajú úžasne ako o dušu. Keď som ich kúpil dal som ich asi 3,5m od seba nakoľko mám dosť veľkú miestnosť a bol som veľmi sklamaný, žiadny priestor a celkovo slabý zvuk. Potom som sa začal zaoberať umiestnením a bol som úplne v šoku čo urobil ten jeden meter keď som ich priblížil. A keď som ich obrátil basákmi k sebe tiež sa to dosť zhoršilo Very Happy Ty si musel asi tiež trochu laborovať keďže maš basák dozadu. Alebo si to neriešil? Doporučujem sa s tým všetkým pohrať. Ja počúvam väčšinou rock a metal ale samozrejme aj iné Laughing
_________________
MARANTZ SA-1, MARANTZ PM-14MKII KI,
TECHNICS SL-PA10, TECHNICS SU-MA10,
DENON DVD-5000, DENON PMA-2000R
CARDAS REFERENCE, JAMO ORIEL,
MISSION 796
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
TSUN
Hifi obsluha


Založený: 28 máj 2014
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: So máj 31, 2014 08:03:52    Predmet: Re: ... Odpovedať s citátom

Žiaľ nemám dobrý priestor je využívaný ako komerčný takže som vzdialenosť ani umiestnenie neriešil maximálne vzdialenosť od steny kôli hĺbkam. Strašne kompromisne som ich musel umiestniť keďže je to denná miestnosť kde sa zdržuje celá rodina moc sa stým nedá nič urobiť. Naozaj umiestniť správne repro to je strašná alchýmia hlavne keď nie sú ideálne podmienky miestnosti.
_________________
DUAL Audiophile Concept CS 505-4
Yamaha TX-480, Yamaha EQ-500
Yamaha CDX-480, Yamaha KX-W392
Yamaha DSP-A1000
Jamo 707
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist