Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Poslechové místnosti velkých světových hifiguru
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Osobnosti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št máj 29, 2014 10:30:01    Predmet: Poslechové místnosti velkých světových hifiguru Odpovedať s citátom

Poslechové místnosti velkých světových hifiguru

Čistě pro tento přispěvek přijměmež paradigma „zkušených audiofilů“, kde uznání a renomé v rámci hifikomunity hifisty netvoří znalosti, vědomosti, kritické myšlení a masivní zkušenosti s živou neamplifikovanou hudbou a její translací na nosiče, nýbrž jaké highend železo a jaké kabeli dotyčný „zkušený audiofil“ doma vlastní a pojďme se podívat na to v jakém prostředí (poslechovka) největší světoví hifiguruové poslouchají a co teda asi tak mohou na tom highend železe a kabelech reálně slyšet a jak to následně jako správní hifiretardoři hifi plátků dokáží svými epickými literárními výtvory z poslechu pomáhat výrobcům hifiškatulek prodat a přežít.

Kdysi v jednom ze starých čísel AudioCritic vyšel seznam Good Guys a Bad Guys – seznam a základní charakteristika světově nejznámějších hifitechnokratů a hifikosmonautů. Je to docela sranda to číst.
http://www.theaudiocritic.com/back_issues/The_Audio_Critic_24_r.pdf
od strany 11 resp. 12.

Tento seznam sloužil i na inspiraci pro hledání obrázků poslechovek dotyčných hifiguruů. Samozřejmě ne u všech je možné na Internetu najít foto či video toho, jak vypadá to „magické“ místo, kde se poslouchá, já jsem se zaměřil zejména na nejprofláklejší hifikosmonauty, ti mně baví nejvíc.

Michael Fremer, největší vinilový guru na světě, Stereophile






Kompletní obrázky na: http://gizmodo.com/5213042/why-we-need-audiophiles

Art Dudley, nejznámější hornový a lampový guru, Stereophile





Ken Kessler, Hifi News, UK



Více obrázků a informací na http://www.hifinews.co.uk/news/article/meet-the-team;-ken-kessler/9827

Co mi z toho vychází jako závěr?

Opravdu nekompromisní řešení poslechové místnosti a s tím související parametry poslechu jsou spíše výjimkou i mezi velkými guru. Více než kde jinde to spíš to vypadá na laické milovníky reprodukované hudby, kteří mají svůj pokojík (nejlépe sklepní místnůstka s Welkými Wilsony), kde si jako dospělí kluci hrajkají a padají na zadek před naleštěnými hračkami s velkou cenovkou – a přitom poslechové místnosti samotné jsou všechno jenom ne akustický highend – jedná se spíše o „DIY kutě“ či snad „izbičky pre opilcov“ – zkrátka nevelké místnůstky často s nízkým stropem - jak se to asi projevuje zvukově (včetně odrazů od dalších nejbližších ploch) ponechám raději bez komentáře. Vše samozřejmě bez dalších zásadních akustických úprav – to že někde má někdo rádobydifuzér nebo „akustický obraz“ nelze brát vážně. Čím mizernější reálná kvalita poslechu, tím lepší básnické střevo a vytváření mediálních obrazů hifipocitů a spokojenější inzerenti...

Pokud jsou to Američané, pak v těch papundeklových barácích (měkké stěny a strop) nemusejí mít tragický problém s reprodukcí nejnižších kmitočtů a všude velké haldy tintili vinili, kédéček a jiných médií a obvyklý staromládenecky spokojený bordýlek jen zlepšují akustické vlastnosti poslechovek na vyšších a částečně středních kmitočtech.

Takže tady vznikají ony slavné pojmy (hifibláboly) jako „liquid midrange“, „involving“, „musical“, PRaT („Pace Rhytm a Timing“), které se pak přenášejí do všech dalších jazyků jako „neoddiskutovatelné hifimoudro“. V našich jazycích se se tyto hifibláboly nadále vrství a vznikají „pleťové středy“, „zvuk tvaru koule“, „rychlé basy“ apod.)....

A co srovnání s tím, v jakých místnostech poslouchají CZ-SK hifisti? Myslíte si, že jsme na tom tak blbě oproti světovým recenzentským guruům, kteří vytvářejí mediální obraz o highend hifi ve svých levných DIY poslechových místnostech, abysme papouškovali a přijímali za své jejich hifipojmy z jejich pocitů při poslechu? Co myslíte? Myslíme?

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 29, 2014 10:38:08    Predmet: Odpovedať s citátom

iPod hifiguru Steve Jobs

http://www.wired.com/2014/04/steve-jobs-stereo-system/

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Št máj 29, 2014 11:11:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Som na tom rovnako blbo. Klasická obývačka, akurát koberec, dve skrine plné kníh a posteľ, kde úložný priestor je vyplnený cca 200 ks kníh (dobre si to poradí s basmi) a inak nič (okrrem bordelu samozrejme). Problém je hlavne na stenách, kde nič nemám.
Na druhej strane sa to u mňa toľko neprejaví, pretože som už od puberty bol obdarený (a zadarmo!) dosť slušným tinitom, to ma núti počúvať potichu, kde sa odrazy toľko neprejavia. Ale zasa musí aj aparát vedieť dobre potichu zahrať, čo nie je vždy pravidlo. Každé hlasnejšie počúvanie mi neskutočne zhoršuje tinitus, po rôznych hifi akciách mám vždy na dva týždne takých svišťov v hlave, že až Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št máj 29, 2014 11:13:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Co Tě trápí, Ivo? Very Happy
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št máj 29, 2014 11:24:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi tinitus.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sasko
Hifista - pokročilec


Založený: 09 jún 2009
Príspevky: 413

PríspevokZaslal: Št máj 29, 2014 11:35:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Fasa obrazky Razz
Tiez ma niekedy dojimaju ludia ktory si kupuju komponenty za nehorazne sumy, kable a ine hovadiny a do akustiky nedaju ani cent. Pritom tá je takmer vzdy limitom.
Tieto fotky tzv "hifiguru" tomu nasadili korunu.


Naposledy upravil sasko dňa Pi máj 30, 2014 19:00:29, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sasko
Hifista - pokročilec


Založený: 09 jún 2009
Príspevky: 413

PríspevokZaslal: Št máj 29, 2014 11:38:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Tinitus je svina, ked dlho pocuvam nahlas hlavne nabasovane nahravky tak mam tiez problem a vecer sa tazsie zaspava. Pomaha byt dlhsiu dobu v tichu, aspon mne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št máj 29, 2014 11:43:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak napísal:
Každé hlasnejšie počúvanie mi neskutočne zhoršuje tinitus,
To aby si siel v sobotu na pivo, pokial budem u teba "smazit". Som nevedel, ze ti sposobujem ujmu na zdravi Laughing Vopred sa ospravedlnujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št máj 29, 2014 12:23:45    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: To je jasný, chci taky bydlet v emerice v papundeklové krabici s drahým hifi a být "distinguished contributor".... a taky vinilistou, chtěl jsem být vinilistou... Wink

Teď už vážně: Jenom jsem hledal na Internetu cosi k způsobu řešení decouplingu podlah u profesionálně řešených studií (samostudium) a najednou na mně google vybafnul obrázky poslechovky MF ze Stereophile, tak mně to zaujalo... a pár dalších kliknutí a s úžasem jsem sledoval, v čem velcí slavní hifí klucí poslouchají a vytvářejí mediální trh s highend hifi a jak je obrovská propast mezi tím, co si hraje na hightech řešení poslechu (consumer highend v papundeklovém sklepě) a co jím skutečně je (na inspiraci třebas https://www.facebook.com/pages/Northward-Acoustics/106287663371?id=106287663371&sk=photos_stream ). Tak jsem se podělil, třeba to někomu otevře oči, resp. uši. Das ist alleš.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št máj 29, 2014 12:52:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za linky, bezva informace, ale můžeš si být na 100,1% jistý, že to nikomu z adresovaných oči neotevře.

Mimochodem, za Velké Vlastenecké Války kosinus Fí dosahoval hodnotu až 3.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št máj 29, 2014 13:21:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ne všichni v Americe mají papundeklový obejváky... Cool před cca 30 roky mi říkal Jirka Burdych o poslechovce jistého Burweena, což byl vrstevník a myslím i kolega Ray Dolbyho ( měl v tý době několik patentů, například na analogovej odstraňovač lupanců na deskách, takže si to mohl dovolit )....ten člověk to pojal zcela nekompromisně a zcela správně: pod svým domem si nechal vybudovat dva exponenciální zvukovody s přenosem 20 Hz ( ! ), před jejichž ústím stála obrovská poslechová postel, neb byl v té době mladý a chtěl vychutnávat poslech s osobou blízko... Laughing celé to pak poháněl sadou zesilovačů Phase Linear ( nic výkonnějšího se tehdá nevyrábělo ) o celkovým výkonu 2x10kW....takže bych Američany tak zcela nezavrhoval, někteří tomu opravdu rozumí Laughing ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št máj 29, 2014 13:31:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazzatel: tady nikdo přemýšlející hifi-cvoky nezavrhuje ať jsou odkudkoli, ba naopak - a pokud to byl kámoš Dolbyho, tak asi věděl co dělá - a bylo to asi uděláno správně - ale z pohledu highendisty to bylo přece "pouze DIY", to nešlo koupit jako hotový produkt v hifistudiu, tak to přece nemohlo být dostatečně high-endové... Wink

http://scrounge.org/speak/burwen/

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št máj 29, 2014 13:35:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Kessler to má s těch uvedených fotek ještě docela solidní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Št máj 29, 2014 16:30:16    Predmet: Odpovedať s citátom

John Atkinson, Stereophile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sounds77
Hifista


Založený: 05 júl 2007
Príspevky: 227

PríspevokZaslal: Št máj 29, 2014 17:23:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Burwen Bobcat má tu niekto osobnú skúsenosť?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št máj 29, 2014 19:04:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Doufám že alespoň ten ML není ten zasranej digitál.... Laughing a ta " lanovka " na kabel taky o něčem svědčí....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sounds77
Hifista


Založený: 05 júl 2007
Príspevky: 227

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2014 08:45:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Nikto? ,,No a sme doma.´´ Kto tu preferuje LP pred CD ? Viete vysvetliť prečo?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2014 17:39:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Cough: Jak vypadá tvoje nová poslechovka po rekostrukci a razantní změně všech komponrent včetně akustiky?
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2014 17:42:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím si, že ti co ví, ví a ti co věří na Jéžíška je stejně nic nepřesvědčí.

Je to dýl,kdy jsem narazil na záběry poslechovek různých recenzentů a Pério Dick a vždy si na to vzpomenu, když někdo z nich opěvuje výměnu stříbrné pojistky za zlatou, povrch koncovky Schuko ze zlaté na platinovou, dávají body a píší básně o tom či onom. Udělají tabulku 20 powerkabelů, že by laik doznal dojmu, že vesmírná technologie se právě na těch kabelech zkouší.

A tamní a ještě tamnější hifikašpaři je napodobují, strhávají deky, pleťové středy se rdí, a cinky linky jsou víc cinkylinkovatější.

A když přijde na lámání chleba, nepoznají klasický klavír od syntíku, automatického bubeníka od klasických bicích.

A při "znaleckém" poslechu jasně změřitelných zvukových rozdílností daných PMA atd, nesoutěží ( ví proč), nebo totálně vybouchnou.


Ten ML je dle mého klasickej zesík. No 33H.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2014 20:09:57    Predmet: Odpovedať s citátom

sounds77: Jak souvisí Burwen Bobcat /pocitacovy plugin na alnagonizaci ehm mrseni nahravek v cene cca 400 USD/ s akustickymi vlastnostmi poslechovek nejproflaklejsich highendistickych hifiguruu? Nejak mi to nedochazi... asi si stojim na stribrnem kabelu...

Dalsi zajimave fotky lowend poslechovek s highend hifi

Jonathan Valin recenzuje to nejdrazsi z highendu http://www.theabsolutesound.com/articles/?authors=2 - prispevatel The Absolute Sound.


Vice fotek na http://jlvalin.zenfolio.com/p874592343/h3d511ab3#h3bea812c

Robert E. Greene (recenzent The Absolute Sound) - recenzuje http://www.theabsolutesound.com/articles/?authors=11
http://www.regonaudio.com/Listening%20room.jpg

John Atkinson Stereophile - dalsi fotka jeho poslechove mistnosti


Wes Philips - prispevatel a recenzent Stereophile a jeho poslechova mistnost - na obrazku je Atkinson pri priprave mereni beden


Wojciech Pacula - casto citovany highend recenzent od nasich severnich sousedu

Vice fotek trebas v galerii testu repro. http://www.highfidelity.pl/@main-995&lang=
pozornemu pozorovateli neujde ze se jedna o prostor spojeny s halou ci snad kuchyni a zcela nesymetricky... kdysi jsem v obyvaku s kk (kuchynskym koutem) taky poslouchal tak si dovedu predstavit jake je to akusticke peklo...

Zaujalo mne to, kde hájdžendoví kucí poslouchají tak jsem tomu dal jeste chvilinku u google. Je to jeste horsi nez jsem cekal. Panelakovy obyvacek tzv. ceskoslovenskeho DIY holoprdelnika (ktery je tak vysmivany nasimi highendisty), bude z hlediska akustickych vlastnosti srovnatelny nebo spis i lepsi nez to v cem highendiste suverenne rozlisuji poslechem cerabali a rhodiove konektory.

Check: vypada dobre Cool. dojed poslechnout. Este dotvarime s coffeem posledni rezonator na 32 Hz a pak to zadame do vyroby a finalne zmerime a snad profesionalne nafotime a dame sem. Text prezentacniho prispevku uz mam napsany...

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2014 20:35:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Teším sa na report aj ja. Že vraj to hrá u teba dobre.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2014 20:38:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě baví ty Harbethy.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2014 20:40:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Hezky to do sebe všechno zapadá. Když vidím ten mikrofon omotaný izolačkou jak bolavá noha, bedny co se málem nevejdou do té komůrky...
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2014 20:50:48    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Mě baví ty Harbethy.

Mně zas baví jak jsou naši "zkušení audiofilové" a hifikosmonauté v předklonu z Paculy a jak hltají každé jeho slovo...

Odar: z NR je do BA dálnice. Jezdí i vlak. Metro nejezdí. Doraž.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2014 21:45:31    Predmet: Odpovedať s citátom

To vadí že je Polák ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2014 23:24:28    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
To vadí že je Polák ?

Opravdu máš pocit, že podstatou sdělení je averze vůči národnosti jednoho z recenzentů ?
Vidíš někde sebemenší náznak, že by se tím někdo zabýval ?
Proč stejnou otázku nepoložíš k národnosti ostatních recenzentů, kteří jsou ve vlákně uvedeni ?

Jsem si jist, že obliba zesilovačů DPA v Polsku nebyla důvodem pro zařazení Wojciecha Paculy do tohoto vlákna.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2014 23:28:36    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:
Odar: z NR je do BA dálnice. Jezdí i vlak. Metro nejezdí...

Nerejpej. Very Happy

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2014 23:52:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím co je příčinou zmínky o něm, já o něm slyším poprvý....o to víc nevidím žádnou souvislost s DPA...nicméně cítím despekt k jeho národnosti, sorry, což nechápu....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So máj 31, 2014 00:50:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Srajan Ebaen, šéfredaktor 6moons.com
fotky jeho posluchových miestností od r. 2002 - http://www.6moons.com/audioreviews/srajan/1.html
posledná z r. 2014:
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So máj 31, 2014 05:13:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ivo, je to fashion business, což nezměníš.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Osobnosti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist