Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Koupili by jste si kvalitně nahrané SACD, kdyby znovu vyšly?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Koupili by jste si kvalitně nahrané SACD, kdyby znovu vyšly?
ANO
41%
 41%  [ 21 ]
NE
58%
 58%  [ 30 ]
Celkom hlasov : 51

Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St jún 11, 2014 11:26:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Legrační se to jevit může. Loď? Na kopci? Kdo by to stavěl.

Podstata je zamezit interakci co nejvíc.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St jún 11, 2014 17:09:02    Predmet: Odpovedať s citátom

cestmir napísal:
@Odar: HDMI mi práve naopak nepríde ani trochu praktická cesta na HiFi audio rozhranie:
  • pokiaľ viem, clock audio DACu sa pri HDMI playbacku vždy regeneruje cez PLL, keďže prenos audio streamu cez HDMI nie je asynchrónny (viď napr. tento paper)
  • pri AV použití by bol problém s offsetom zvuk/obraz. Keď to spracúva jedno zariadenie (napr. TV), zvukový stream si oneskorí o latenciu video processingu, takto oddelene by to bolo treba riešiť manuálne
  • USB portov máš všade mrte a ďalšie ľahko získaš hubom za pár šupov. HDMI port máš obvykle jediný a ďalšie tak jednoducho nedoplníš.
Asynchrónny USB playback s galvanickým oddelením DACu od hostu je IMHO momentálne optimálne riešenie.


Obávám se, žes to trochu popletl. Přenos audia po DMI je asynchronní - právě proto se musí regenerovat hodiny z videa. Až tak velký problém to nebude, když je to v každém AVR a televizoru s HDMI vstupem. A pozor, USB je také asynchronní, možná ještě víc než HDMI, takže hodiny se taky musí nějak vyčarovat. Kvalita výsledku (a poslechu) je nakonec určena kvalitou regenerace hodin (jitter), ale pro to jsou také prostředky nezávisle na tom, odkud data přišla. Osobně mám dojem, že absence převodníků s HDMI vstupem na trhu je daná mimo jiné tím, že HDMI lze používat jen s licencí od příslušného konsorcia. Ale něco se najde - na ebay jsem objevil i jakýsi čínský produkt za cca 1700 Kč. Ale kupovat si ho nebudu, ostatně ho ani nepotřebuju, AVR mi zatím stačí. A Gungnir bohužel neumí USB, které by se taky hodilo.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: St jún 11, 2014 17:24:55    Predmet: Odpovedať s citátom

USB do Gungnir je za priplatok $100 http://schiit.com/products/gungnir
Ale co to ma s HDMI?

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St jún 11, 2014 17:56:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Moje blbost - umí USB, neumí HDMI.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St jún 11, 2014 18:07:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Poplatok za HDMI pre vyrobcov s menej ako 10 000 kusmi je bud $5000 rocne alebo dolar za kus. Co je myslim stravitlene, takze vyhovarat sa na to asi naozaj neda.

Zdroj: http://www.slideshare.net/guestda9d79b/2007-10-hdmi-adopter-agreement-final-presentation#
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: St jún 11, 2014 18:25:17    Predmet: Odpovedať s citátom

@velky bobo:

Prenos po HDMI je pokiaľ viem podobný isochrónnemu USB prenosu. Časovanie generuje TX strana (host), ktorá rovnako riadi aj tok dát. RX strana (device) sa musí časovaniu aj toku dát prispôsobiť - čo znamená, že prípadný DAC na RX strane nemôže mať fixný clock, generovaný lokálnym oscilátorom, pretože by sa s TX stranou postupne rozsynchronizoval. Štandardné riešenie je PLL, navesený na TX clock.

Asynchrónny prenos je prenos, kde tok dát riadi RX - typicky v závislosti od naplnenia vyrovnávacieho bufferu. TX s každým ďalším blokom čaká na ACK od RX. V tomto prípade DAC na RX strane môže mať lokálne generovaný fixný clock.

USB zvukovky donedávna tiež používali isochrónny režim a D/A prevod, taktovaný cez PLL. Asynchrónny režim bol do UAC2 možný jedine s propritetárnym hw a ovládačmi, momentálne sa už pri lepších USB DAC-och stáva de-fakto štandardom. Pri HDMI audiu ale, pokiaľ viem, nie je z princípu možný (RX tam nemôže riadiť tok dát).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St jún 11, 2014 18:53:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za upřesnění - velmi podstatné. V podstatě je tím řečeno, že USB asynchronní má obecně smysl pouze tehdy, když na začátku řetězce je dostatečně inteligentní zdroj (TX), který se nechá řídit po USB lince (handshake). Pokud je zdrojem třebas přehrávač optických disků, který se řídit nedá (komunikace přes SPDIF apod.), je pro použití s USB kdekoli v řetězci potřebný RX, který je schopný pracovat v isochronním režimu. Uff. Radši se budu držet HDMI, to je jednoznačně isochronní - běžné přehrávače se řídit nedají. Ať už se komu PLL líbí nebo ne.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št jún 19, 2014 19:19:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak mi při tahání kabelů došla jedna věc. Námitky, které zde byly vzneseny proti HDMI, platí i pro SPDIF, pokud je použitý jako výstup z přehrávače optických disků. Což kupodivu nikomu nevadí. Vzhledem k tomu, že HDMI výstup má dnes každý přehrávač a SPDIF nikoliv, přičemž existují i přehrávače bez aunalogových výstupů, považuji používání HDMI u převodníků za smysluplné. Kvalita výchozího přehrávače totiž není kritická, vzhledem k tomu, že čtení z disku je u nich vždy asynchronní - kvůli demultiplexování obrazu a zvuku se signál z disku vždycky nejdřív načítá do vyrovnávací paměti a případný sekundární jitter při přenosu do DAC nehraje roli, poněvadž výsledná kvalita závisí jen na kvalitě obnovení hodin v převodníku.

Takže navrhuji následující hi-tech sestavu: optický přehráveč jakýkoli shit s HDMI výstupem, převodník HDMI-SPDIF (dá se pořídit za pár stovek), no a samozřejmě kvalitní DA převodník.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Pi jún 20, 2014 00:38:49    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:

Takže navrhuji následující hi-tech sestavu: optický přehráveč jakýkoli shit s HDMI výstupem, převodník HDMI-SPDIF (dá se pořídit za pár stovek), no a samozřejmě kvalitní DA převodník.


... tak to by stačil aj "shit s HDMI" + NAD M51

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Pi jún 20, 2014 07:28:33    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo: podla rovnakej logiky by potom vsetky CD/DVD playery mali mat rovnako kvalitny S/PDIF vystup, co ale nemaju.
_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi jún 20, 2014 15:20:39    Predmet: Odpovedať s citátom

bogino napísal:
velky bobo: podla rovnakej logiky by potom vsetky CD/DVD playery mali mat rovnako kvalitny S/PDIF vystup, co ale nemaju.


Stejně kvalitní SPDIF samozřejmě nemají, ovšem na tom nezáleží, poněvadž výsledná kvalita analogového výstupu je určená DACem, konkrétně kvalitou obnovení hodin (jitter) a kvalitou jejich zpracování ve vlastním převodníku (nejistota spínacích úrovní v komparátorech - šum), případně ještě zkreslením analogové části. Pokud máte někdo poslechový dojem, že tomu tak není, máte asi blbé převodníky.

Jen tak mimochodem, signál konvertovaný přímo z dekódovaného výstupu optiky je absolutně neposlouchatelný a první obnovení hodin se dělá ještě v transportu pomocí PLL, přes kterou se řídí i rychlost rotace.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi jún 20, 2014 16:27:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Nešlo by všechny tyhle problémy vyřešit naráz metodou Off-line ?
Tedy vysypat data na SDHC kartu nebo obyčejnou Flash-ku a strčit do nějaké krabičky, kde by byl D/A převodník se stabilními hodinami, který by si data cucal tak, jak by potřeboval a šmytec ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi jún 20, 2014 16:59:33    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Nešlo by všechny tyhle problémy vyřešit naráz metodou Off-line ?
Tedy vysypat data na SDHC kartu nebo obyčejnou Flash-ku a strčit do nějaké krabičky, kde by byl D/A převodník se stabilními hodinami, který by si data cucal tak, jak by potřeboval a šmytec ?


A jak bys v tom pak chtěl navigovat ? Krom toho přesypávat CD do datových souborů je práce navíc.

Pokud jsou data v podobě datových souborů, pak u většiny uživatelů asi budou na externím úložišti. To může být připojené do domácí sítě, do PC anebo do multiplayeru. Naviguješ na PC nebo televizoru. Některé multiplayery mají vlastní displej, ale na něm se naviguje dost blbě. Pokud to celé má spolupracovat s kvalitním DAC, poběží komunikace nejspíš po USB nebo ethernetu. Úvahy na téma HDMI směřují k tomu, aby se mohly kvalitně přehrávat optické disky s použitím třeba i nepříliš kvalitního přehrávače optických disků. Samozřejmě je ale možné ty disky přehrávat i v interní mechanice PC nebo externí optické mechanice, což ale podporují jen některé multiplayery.

Výsledný záměr je vyloučit PC ze systému, k čemuž je dost dobrých důvodů, mimo jiné taky to, že pro významnou část uživatelů není používání PC samozřejmé.

Dalo by se toho napsat víc, ale nevím, zdali by to to mělo smysl. Ostatně už teď jsme silně OT.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Pi jún 20, 2014 17:42:08    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Pokud máte někdo poslechový dojem, že tomu tak není, máte asi blbé převodníky.

Myslim, ze opat ide o teoreticky pohlad, predstavu dokonaleho DACu, ale prax s realnymi zariadeniami je inde.

Porovnaval som coax vystup stareho 40€ LG DVD playera s hiFace Two. Slo to vtedy do Harman Kardon HD 970 do jeho coax vstupu. Rozdiel bol jednoznacny v prospech hiFace, bolo to jasne rozlisitelne. Takze HD 970 je blby prevodnik.

hiFace a kopec dalsich podobnych zariadeni, vratane Casea Aquilla, CustomWorks USB transport a pod. su podla vyssie uvedeneho nazoru zbytocne, resp. su zariadeniami, ktore sa uplatnia len s blbymi prevodnikmi. Rolling Eyes Vsetci ich majitelia maju blbe prevodniky, ak pocuju oproti predoslemu transportu zlepsenie. A ti, co maju kvalitne prevodniky, mali si zapojit DAC do S/PDIF vystupu integrovanej zvukovky PC. Very Happy

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi jún 20, 2014 18:27:56    Predmet: Odpovedať s citátom

HD 970 je velmi levně konstruovaný přehrávač s velkosériově vyráběnou mechanikou. Jako přehrávač by odpovídal tomu, co se dnes prodává i pod 1000 Kč. Má ovšem navíc možnost použití jako převodník - údajně s čipsetem s AD1955, pokud se nemýlím - a jelikož nemám dostatečně podrobné informace, nedokážu říci, jak moc to reálně může zvyšovat jeho cenu. Z hlediska kvality mi není jasné, co to znamená "Asynchronous samplerate convertor". Pokud by fungoval skutečně asynchronně, znamenalo by to, že zachovává jitter externího digitálního zdroje a signál přepočítává na své vnitřní hodiny. V tom případě by mne vůbec nepřekvapilo, že reaguje na kvalitu SPDIF signálu. Ale, bohužel, nemám ty potřebné informace. Předpokládám však, že nejspíš jde o typický rádobytechnický blábol.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Pi jún 20, 2014 18:56:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Kto si mysli, ze jeho DAC nereaguje na kvalitu S/PDIF transportu a o aky DAC ide?
_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Pi jún 20, 2014 19:08:30    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Nešlo by všechny tyhle problémy vyřešit naráz metodou Off-line ?
Tedy vysypat data na SDHC kartu nebo obyčejnou Flash-ku a strčit do nějaké krabičky, kde by byl D/A převodník se stabilními hodinami, který by si data cucal tak, jak by potřeboval a šmytec ?

... takú krabičku s SD-kartami úspešne používam. Je to Fostex HP-A8 ... a človek sa fakt nestačí čudovať, čo všetko dokáže 16bit/44,1kHz Thumbs up

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi jún 20, 2014 19:19:14    Predmet: Odpovedať s citátom

No, za ty prachy by bylo trapné, aby to nefungovalo. Fostex je dost dobrá firma. Chtělo by to vyzkoušet, zdali raguje na kvalitu SPDIF... Twisted Evil
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Pi jún 20, 2014 21:51:05    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
... Fostex je dost dobrá firma.

... skoro tak dobrá ako Dynaudio Rotfl

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi jún 20, 2014 22:38:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Ha, ha, ha. Hardwarově je Gustard DAC-X10 lepší, ale holt firma je firma. Vždycky se platí za značku a zrovna o Dynaudiu to platí obzvlášť. Fostex má zaslouženě dobré renomé z profi techniky a Dynaudio taky.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Pi jún 20, 2014 22:55:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Ha, ha, ha. Tak si do toho lepšieho Gustarda nacpi SD-kartu ...
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: So jún 21, 2014 08:12:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Podla manualu moze zazracny SD slot na HP-A8 obsahovat max. 8 adresarov a v nich max. 30 suborov.
Neplanujem nahradzat CD-cka SD kartami. Rolling Eyes

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So jún 21, 2014 08:28:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten Gustard vypadá dobře ...
HD970 bych se vyhnul obloukem.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: So jún 21, 2014 08:57:36    Predmet: Odpovedať s citátom

bogino: ani ja neplánujem nahradzovať CD-čka SD kartami (mám použiteľný CD-transport od Meridianu)
... a ten Fostex už pre verziu firmware od 3.00 tie obmedzenia pre SD nemá ... a prehráva aj WAVy, nie iba DSD Very Happy

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: So jún 21, 2014 09:14:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono je to tak, ze HD 970 cez hiFace hral lepsie, nez kategoria USB DACov do cca 300-400 EUR. Porovnaval som s Audio-gd NFB15.32, HRT Music Streamer II+ ... oba maju slusne spravene USB.

Dalej som s HD 970 porovnaval viacero DACov tejto kategorie cez hiFace do coax vstupu: NFB11, NFB12, Zero DAC. HD970 bol z nich v tomto rezime najlepsi.

HD 970 som mal za 100€ z rakuskeho bazaru. Tak to treba vidiet ... z mojho pohladu slo o dobru investiciu cena/vykon, lebo to predcilo vyssie uvedene zariadenia a viac som v tom case investovat nechcel.

Ohladom citlivosti DACov na kvalitu S/PDIF transportu, svoj pokus niekedy vyskusam s DAC-X10. Lepsie DACy som doma nemal a podla toho, co som cital na inych forach, na kvalitu transportu necitlive DACy su v praxi skor vynimkou nez pravidlom ... Priznam sa, ze vyssie uvedenemu teoretickemu nazoru nedoverujem, ze bude v praxi fungovat s vacsinou zaplatitelnych zariadeni.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So jún 21, 2014 18:00:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Naprostá většina DACů má obnovení hodin jen v základním receiveru. To jsou čipy ve velkém tak za dolar. Kvalitní čipset s potlačením jitteru a případně samplerate konvertorem znamená víc práce při návrhu a tak 30 dolarů navíc v součástkách. Samozřejmě by měl být taky kvalitní DAC. Gustard má DAC Sabre, což je toho času asi nejlepší DAC. Že neumí SDHC, to by mi nevadilo - karty na muziku nepoužívám. Kdyby se našel někdo, kdo by chtěl splácat kvaltní DAC, ať se ozve - čipy mu seženu.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dohnalik
Hifista


Založený: 21 október 2011
Príspevky: 152
Bydlisko: Kroměříž

PríspevokZaslal: St jún 25, 2014 07:35:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Kvalitní čipset s potlačením jitteru se ani nedělá Smile Musí se použít DSP/FPGA s vlastním výkonným ASRC algoritmem...kdyby takový čip byl, už jej dávno používám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: St jún 25, 2014 08:15:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Levně a funkčně, nikoliv nejlépe možně, tu je WM8804.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dohnalik
Hifista


Založený: 21 október 2011
Príspevky: 152
Bydlisko: Kroměříž

PríspevokZaslal: St jún 25, 2014 10:52:26    Predmet: Odpovedať s citátom

ne, není. WMko používá jenom klasickou PLL... levně a funkčně je to u ASRC od Analog Devices, slušně je to i u některých texas instruments ASRC (ale některé vůbec nefungují na eliminaci jitteru, je potřeba vědět kterej).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St jún 25, 2014 11:55:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Dohnalik napísal:
ne, není. WMko používá jenom klasickou PLL... levně a funkčně je to u ASRC od Analog Devices, slušně je to i u některých texas instruments ASRC (ale některé vůbec nefungují na eliminaci jitteru, je potřeba vědět kterej).


Texas má SRC4192/3, AD pak AD1895/6 (plus ještě nějaké další). Moc téhle problematice nerozumím, takže mi nějak pořád nedochází, jak tyhle obvody potlačují vstupní jitter. Nechtěl bys s nimi postavit nějaký pěkný DAC? Přidat k tomu třebas PCM1795 - o analogovou část bych se postaral... Wink

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  Ďalšia
Strana 20 z 22

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist