Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Fáma č.9 - Lež CD zlepšovadel
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 18:34:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Začernění středu jsem zkoušel před několika lety, a statisticky prokazatelně pomohlo u přístroje, který měl problémy s načítáním disků. Tzn., že se něco při zaostřování "děje". Dál se k případným dalším flame nehodlám vyjadřovat, většinou nejvíce křičí ti, kdo nic nezkoušeli, a jev se vymyká jejich modelu.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 19:56:14    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Začernění středu jsem zkoušel před několika lety, a statisticky prokazatelně pomohlo u přístroje, který měl problémy s načítáním disků. Tzn., že se něco při zaostřování "děje". Dál se k případným dalším flame nehodlám vyjadřovat, většinou nejvíce křičí ti, kdo nic nezkoušeli, a jev se vymyká jejich modelu.


Metodika testu ?
Počet pokusů ?
Kolikrát byl správně určen začerněný disk ?
Kolikrát byl začerněný disk určen nesprávně ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 20:09:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Aby bylo jasno, nic předem nezavrhuji, jenom mě zaujala ta statistika, protože to tvrdím už několik roků, že se bez ní neobejdeme.

A teď k samotnému problému, pokud připustíme, že začernění okrajů nebo středu disku ovlivňuje zvuk, pak jsou minimálně tři parametry, které by bylo možné změřit.
1. Změna počtu chyb C1, C2
2. Změna Jitteru
3. Změna průběhu na napájení. Tady bych dodal, že nemusí jít jenom o zvlnění napájení. Lze si představit, že napájení bude dokonalé, ale velký proudový odběr pro více zatížená serva se někde po cestě dostane do obvodů D/A převodníku, buď jako úbytek na odporu spojů, nebo indukcí nevhodně vedených spojů, případně spojovacích vodičů.

Námět na dosti rozsáhlý a náročný výzkum.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 20:12:52    Predmet: Odpovedať s citátom

A ještě něco, pokud by začernění okrajů disku slyšitelně ovlivnilo zvuk, lze předpokládat, že u takového přehrávače bude významný rozdíl i mezi různými (různě kvalitními) výlisky téhož disku a hlavně při přehrávání CD-R nebo CD-RW disků, jejichž odrazivost je odlišná od lisovaného CD.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Po jún 15, 2009 07:47:20    Predmet: Odpovedať s citátom

chtělo by to vyzkoušet, ale nějaký reálný základ tam být může.... každopádně chyby při načítání jsou možné a asi bude hodně záležet na optice "plejeru".
Tady bych to na woodo až tak moc neviděl
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po jún 15, 2009 09:12:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud by někdo chtěl dělat pokusy s měřením, existuje tato možnost.
Začernit okraj i vnitřek disku pouze na jedné polovině. Otáčky se dají pro určitou stopu vypočítat a potom už jen stačí číhat, jestli se tam objeví něco s touto opakovací frekvencí. Nejlépe spektrální analýzou pro signál bílý šum, nebo bez signálu (ticho). Spektrální analýzu nemyslím na výstupní signál (i když i to by se dalo zkusit) ale na průběhy někde v obvodech serva, napájení apod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ut apríl 19, 2011 22:26:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Vždy som túto tému obchádzal veľkým oblúkom ako veľké "voodoo" , dneska som to tu prešiel a neviem ako som sa na to dal , vyskúšal som to na pálenke s albumom Celine Dion - One Heart (2003) -skladby 9/11 na CDR Verbatim Silver 52x-700Mb vypálenej na japonskom plextori z roku 2001 rýchlosťou 4x . Najprv som si ozrejmil songy (urobil si rozbor -počet detailov, čistota, prirodzenosť a intenzita vokálu, basa a separáciu jednotlivých elementov skladby) , potom som ho vybral a silnočiernym alkoholfixom namaloval vnútorný (malý) a obvodový rez médiem . No a to ma poser , nemôžem tomu uveriť , s pôvodneho zastretého masteringu s utopenými stredmi a zle rozoznateľnou gitarou a pochybnou čistotou sa vykĺbila nahrávka ktorá sa mi razom začala páčiť , pred tým to bolo značne neživé a zastreté . Čítala to optika Sony KSS-150A (Sony esprit, TDA1541). Skutočne tomu nemôžem uveriť , absolútne som to zavrhoval , nič som si nenahováral ani neočakával , zajtra to skúsim na prepracovanejších mastroch a uvidím , keby to malo zmysel prečo by to nemali všetky lisované cd že ? neviem ako si to vysvetliť - jedine že by čierny lak pohlcoval nesmerové odrazy lúča , ale to mi príde blbina . Určite to stojí za pokus , do pekla ,ak sa to prejaví zajtra aj na iných nahrávkach tak ma picne , potom bude následovať slepý test . Tú CelineDion mám napočúvanú veľmi dobre a nikdy to nehralo tak svižne a živo .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: St apríl 20, 2011 09:53:19    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
... potom bude následovať slepý test .

Tak, tak, presne toto som chcel navrhnúť. Ale na slepý test by som odporúčal ľudí, ktorí majú radi hudbu a nevedia nič o tom čo ideš overovať. Proste ich iba požiadať, aby sa vyjadrili, ktorá nahrávka sa im viacej páči. Ja na takéto pokusy "využívam" moje dcéry, ktoré majú základné vzdelanie hry na klavír, a skutočne to funguje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: So február 08, 2014 09:12:18    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
Najprv som si ozrejmil songy (urobil si rozbor -počet detailov, čistota, prirodzenosť a intenzita vokálu, basa a separáciu jednotlivých elementov skladby) , potom som ho vybral a silnočiernym alkoholfixom namaloval vnútorný (malý) a obvodový rez médiem . No a to ma poser , nemôžem tomu uveriť , s pôvodneho zastretého masteringu s utopenými stredmi a zle rozoznateľnou gitarou a pochybnou čistotou sa vykĺbila nahrávka ktorá sa mi razom začala páčiť , pred tým to bolo značne neživé a zastreté .

no a teraz si predstav, že by si tou fixou namaľoval na čierno celý spodok - SACD šuviks! Wink Čo SACD, master pás by sa mohol ísť hanbiť do kúta. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So február 08, 2014 16:42:30    Predmet: Odpovedať s citátom

V této souvislosti jsou před slepými testy preferovány hluché testy.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: So február 08, 2014 17:23:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Rotfl Rotfl Rotfl Thumb up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St apríl 09, 2014 10:45:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Čierna fixka je ZLE!!!!!! Laser je červený, preto to musí byť ZELENÁ fixka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St apríl 09, 2014 15:36:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Špatně. U CD přehrávčů je laser infračervený, takže fixka musí být ultrazelená. Zelená se dá použít jen tehdy, když se CD přehrává v DVD přerávači (možná).
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St apríl 09, 2014 15:46:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Doporučoval bych načíst disk digitálně (tj. do wav) před a po zapatlání a výsledky porovnat. I s uvážením měkkých chyb by výsledky měly být shodné - na to bych se skoro vsadil, ale vlastní disky ničit nehodlám. Případné zvukové rozdíly by pak šly na konto převodníku - nelze vyloučit, že zapatlání má vliv na jitter. Ovšem byl by asi dost velký problém zjistit, který případ dá výsledek lepší, na to by byla zapotřebí hodně kvalitní měřící technika, na uši bych se moc nespoléhal.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ne jún 15, 2014 20:21:46    Predmet: Odpovedať s citátom

MSW napísal:
Budu si muset půjčit ten Densen Demagnetizér


Pokud by byl zájem, ten Densen Demagnetizér se mi mihnul před mnoha lety pod rukama, tehdy (a bude to počítám třeba 15let i více!) za to ten člověk dal tuším asi 3000Kč na naše, holt na to měl Very Happy Ten signál jsem si zkopčil a mám ho vypálený na CD s ostatními testovacími signály (tehdy jsem toho moc o audiu ještě nevěděl Laughing ) - pokud by měl někdo zájem na to mrknout co to vlastně obsahovalo, můžu to sem upnout Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ne jún 15, 2014 21:20:27    Predmet: Odpovedať s citátom

To je pálené, to nebude fungovať. Určite sa podstatná a najdôležitejšia časť záznamu pri prepise stratila. Originál je originál.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Po jún 16, 2014 08:05:07    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
To je pálené, to nebude fungovať. Určite sa podstatná a najdôležitejšia časť záznamu pri prepise stratila. Originál je originál.


Thumb up Máš pravdu, to mi nedošlo Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po jún 16, 2014 08:49:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Já věřím, že lehké potření jezevčím sádlem by to mohlo zregenerovat. Ještě lepší by bylo sádlo vychuchola povolžského, ale to se blbě shání.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist