Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Actidamp MkIV.
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po jún 30, 2014 21:19:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Důvod je ten, že já na ty 3 dB zlepšení, co to přinese, seru, mě těch 86 dB stačí...stačí tohle vysvětlení ? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Po jún 30, 2014 21:20:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to bohužel jednostranná deska, tam se rozlitá zem dělá dost blbě. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po jún 30, 2014 22:41:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:
Je to bohužel jednostranná deska, tam se rozlitá zem dělá dost blbě. Smile

To je v roce 2014 opravdu takový problém použít dvojstrannou desku ? Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po jún 30, 2014 22:47:06    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Důvod je ten, že já na ty 3 dB zlepšení, co to přinese, seru, mě těch 86 dB stačí...stačí tohle vysvětlení ? Laughing

Ani náhodou. Jednak není vůbec jasné, že zlepšení je pouze 3 dB a i kdyby, přijít o ně nevhodným návrhem desky je škoda.
Ale hlavně, jde o stabilitu, blokování operáků rezonančním obvodem sestávajícím z kondenzátoru a indukčnosti několika cm vodiče je opravdu skvělý nápad !

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Po jún 30, 2014 22:48:25    Predmet: Odpovedať s citátom

I na jednostranných deskách jde udělat rozlitá zem rozumně tak aby přinesla zlepšení. Taky nerozumím tomu proč tam ta rozlitá zem dávno nebyla. Je to už XY-ntá verze desky a pokrok naprosto nulovej.
Toto není žádná narážka na původní 20 let starou desku z amara, je to kritika nových desek které mohly být udělané daleko líp, jenže to by návrháři museli mít něco za sebou a vědět co dělají...

Pane Dudku, tady nejde vůbec o žádných pár dB na odstupu šumu nebo rušivých napětí. U této konkrétní desky kterou se tu zabýváme jde o stabilitu prvního stupně, tedy rozumějme o funkčnost celé konstrukce. Kmitající preamp nelze provozovat s uspokojivými zvukovými výsledky, to si každý konstruktér snad dostatečně ověřil, o Vás nepochybuji. Vaše původní deska je z pohledu stability bez problému i s novými rychlejšími OZ (s přídavnou blokací mezi vývody OZ), přes všemožné kompromisy odpovídající době vzniku. Štve mě ale jedna věc - přes to že se nové desky tváří jako suprový upgrade té staré, jsou ve výsledku horší. To je smutné. Takže na to jsem chtěl upozornit a těm kdo si tu desku už koupili poradit co s ní provést aby fungovala. A že s popsanýma úpravama bude fungovat tak za to dám krk.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Po jún 30, 2014 22:52:19    Predmet: Odpovedať s citátom

@opa: Asi som zaostalý, ale tiež na prototypovú a DIY výrobu preferujem klasické jednovrstvové dosky...
- v núdzi to vyrobíš aj po domácky
- v ešte väčšej núdzi to podľa návrhu ubastlíš aj na univ.
- komerčne to vyrobíš lacnejšie a s menším rizikom chýb
- súčiastky v tom idú vymieňať s výrazne nižším rizikom deštrukcie dosky a mat.

Hromadná produkcia je samozrejme iná vec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po jún 30, 2014 22:58:57    Predmet: Odpovedať s citátom

cestmir napísal:
@opa: Asi som zaostalý, ale tiež na prototypovú a DIY výrobu preferujem klasické jednovrstvové dosky...
- v núdzi to vyrobíš aj po domácky....

V nouzi podomácky dělám ty dvojstranné a není to žádná věda.
Nehledě na to, že tohle není žádný prototyp, ale X-tá verze 20 let "vylepšované" konstrukcem, jak správně poznamenal JeF111...
Confused

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut júl 01, 2014 01:55:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Srovnávat tehdejší možnosti a ty dnešní nelze. Ta původní je kreslená ještě ručně s pomocí propisotu a přesto byla dost dobrá po celou tu dobu. Dnes není problém nakreslit čtyřvrstvou desku a také jich osobně několik mám....ale holt když dva dělají totéž, tak to totéž nemusí bejt, to chce ještě něco navíc....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 844
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Ut júl 01, 2014 05:58:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Boze moj, dvojstranna doska,kde je jedna vrstva ako zem,ide urobit velmi jednoducho doma a neni to ziadna veda...teda myslim prototyp.
Pri tejto doske by nebolo treba riesit prekovky.

Po dalsie firmy na vyrobu PCB ponukaju tzv poolservis,kde vam vyrobia malu prototypovu dosku za urcity pausal,bez dalsich poplatkov,ako to je pri seriovej vyrobe.

No a po tretie. Na fotke je doska vyrobena profesionalne,tak nechapem,kto mohol pustit takto nedokoncenu vec!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ut júl 01, 2014 09:14:02    Predmet: Odpovedať s citátom

"dvojstranna doska,kde je jedna vrstva ako zem,ide urobit velmi jednoducho doma a neni to ziadna veda...teda myslim prototyp"

Presne tak, kto by nevedel ako na to, tak poradím. Pred výrobou nastriekam jednu stranu očistenej dosky farbou v sprayi a potom už pokračujem vo výrobe obvyklým postupom. Po vyleptaní druhej strany nastriekanú vrstvu umyjem acetónom, vyvŕtam otvory a z tejto strany vyvŕtané otvory zväčším zubárskou frézkou. Súčiastky potom už normálne osádzam zo strany súvislej vrstvy medi. Potrebné spoje na súvislú medenú vrstvu robím rýchlym prispájkovaním mierne vyvýšenej súčiasky z tejto strany dosky. Ak by to nešlo, tak sa dá prevŕtať otvor o 2mm ďalej a prepojiť vrchnú vrstvu so spodným spojom drôtenou prepojkou. Samozrejme, nie je to úplne kóšer, ale na prototypy plne vyhovujúce riešenie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: Ut júl 01, 2014 09:59:07    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa Pi december 12, 2014 10:09:55, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St júl 02, 2014 00:25:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Prostě všechno se dá dělat dobře nebo blbě.
Ano, takhle jsem desky dělal ještě před patnácti lety. Dnes bych se styděl. Styděl bych se hlavně z toho důvodu, protože je dnes tak jednoduché a dostupné udělat PCB slušným způsobem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: St júl 02, 2014 07:43:43    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa Pi december 12, 2014 10:08:51, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: St júl 02, 2014 08:50:32    Predmet: Odpovedať s citátom

horemic Thumbs up Vidím to dost podobně.

Je fajn že máte profi desky hifisticky krásný a barevně sladěný, ale že místo preampu máte oscilátor to málokoho sere Laughing
Mimochodem, zkontroloval si některý majitel nové desky jestli mu kmitá? Jak je možný že na to přede mnou nikdo nepřišel? Rolling Eyes

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št júl 03, 2014 18:25:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Nestydíš se,protože jsi nestyda Smile
Ale vážně, jde o nedorozumění. Já nekopíruju doblba dvacet let staré desky, které někdo jiný vymyslel a nesnažím se ušetřit za jejich výrobu - mnozí zde to ovšem dělají - netvrdím, že Ty.
Na bastlení je měďák OK, ale při stavbě finálního zařízení to už musí mít nějaku kulturu, kterou prostě v koupelně člověk nedosáhne. Tranzistory si taky nepeču z germaniových destiček a india. Věnuju se efektivně tomu, co zvládnu. To co neumím raději přenechám tomu kdo to umí (ten taky potřebuje z něčeho žít).
Mimoto, ty hnědé prsty a skvrny všude mne dodnes naplňují děsem. A to doma leptám hliník, eloxuji malé součástky a provádím i všelijaké jiné špumprnágle...
Nebo jinak (není to Hi-Fi, ale je to můj návrh) - uděláš si doma takovouhle desku? Na ten centrální čip nekoukej, ale jinak samé obyčejné součástky (ne z bazaru).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: Št júl 03, 2014 22:53:17    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa Pi december 12, 2014 10:07:36, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So júl 05, 2014 15:35:49    Predmet: Odpovedať s citátom

No, děkuju, ale o co jde... Nevím, proč se všichni stále brání použití dvoustránek s prokovy, a to i dnes, kdy je technologie dostupná.
Všechno je demonstrovatelné na tom obrázku.. - Dvoustranný spoj nejen, že umožní použití komponentů z dneční produkce (ne nejsem ani fundamentalistickým příznivcem SMD, ani klasické montáže - vše má své), ale hlavně to znamená možnost kvalitně ošetřit signály, napájení a především zemnění, což je často nezbytné pro použití moderních rychlých součástek (těch, na kterých si hifisté tak často zakládají - často zcela zbytečně a často pak "nemohou zaostřit stopu" na škopku). Ne nepodstatná je i následná povrchová úprava a i to, jak výrobek vypadá.
Dalším přínosem je zjednodušení a zrychlení návrhu. Nemusíme hned používat vícevrstvé technologie, ale jednostranný spoj je především o ceně. Pokud se jedná o kusovou, nebo maximálně malosériovou výrobu -a to se nás týká především- můžeme čas a energii strávenou návrhem, napřít do něčeho užitečnějšího - do vyřešení mechaniky a celkového provedení. Nám zde jistě nejde jen o cenu - je to koníček, ale čas se nedá koupit ani vyrobit, je to to nejcennější co máme.
Mnohokrát se to již řešilo, A netvrdím, že můj názor je něco víc, než jen NÁZOR. Jsem ale technik, a pouhým zhodnocením plusů a mínusů mi vycházím že pro jeden - dva kousky se mi prostě nevyplatí trápit se šmodrcháním optimalizované jednostránky, kde nemohu vykroutit spoje, a následně se pak trápit s výrobou svépomocí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So júl 05, 2014 16:49:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Na originály K170 / J74 zapomeňte. Možná se ještě někde ve skladech v Číně najdou orig 170, ale neexistuje žádné vodítko, jak vybírat. To, co se nabízí na ebay, jsou skoro vždy čínské kopie, které jsou šumově zřetelně horší. LSJ jsou jen v malém pro diy, i když věřím, že na objednávku deseti tisíc kusů by výrobce možná taky slyšel.

Jinak mne těší, jak věčné a vděčné téma MkIV stále je, hlavně pro ty, kteří tomu pořádně nerozumějí. Radši bych ale dělal DACy, jen to umět.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So júl 05, 2014 16:54:00    Predmet: Odpovedať s citátom

P. S. Kdyby někdo měl zájem o fake SK a SJ vhodné zejména pro spínání a šumově méně kritické aplikace, pár set jich někde mám ...
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So júl 05, 2014 20:21:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohouši,stále o nich hovoříš...
Sehnat komplementární typy v TO92 je stále těžší, a to mám na mysli i příšerky typu J111 / J174 každý s cikcak šmajdavýma nohama.
Jistě je máš proměřené, takalespoň napiš čemu jsou podobné. Na "šumově méně kritické aplikace" jistě vyhoví - dokonce si myslím, že dávat všude 2SK170/J74 je škoda
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne júl 06, 2014 13:32:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Karel S. napísal:
Bohouši,stále o nich hovoříš...
Sehnat komplementární typy v TO92 je stále těžší, a to mám na mysli i příšerky typu J111 / J174 každý s cikcak šmajdavýma nohama.
Jistě je máš proměřené, takalespoň napiš čemu jsou podobné. Na "šumově méně kritické aplikace" jistě vyhoví - dokonce si myslím, že dávat všude 2SK170/J74 je škoda


Parametrově zhruba odpovídají právě těm J111 / J174 apod., není vyloučené, že jsou to stejné čipy. Vývod gate je uprostřed. Blbé jsou v tom, že mají při srovnatelných proudech jako J74 / K170 menší strmost a šum cca 1 uV přes akustické pásmo. Daly by se použít třebas na linkové vstupy, patrně i jako selfbias. Podrobně jsem se tím nezabýval, ale pokud by někdo měl zájem, dám vzorky k dispozici.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
VOX
Hifista


Založený: 15 júl 2007
Príspevky: 106
Bydlisko: Kopřivnice

PríspevokZaslal: St august 06, 2014 06:53:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Trošku rozšířím toto věčné a vděčné téma jako jeden z těch, co tomu nerozumí, dotazem. Kmitá to nebo ne? Škopek je "píchnutý" na jumperu za výstupem OA1. Jinak vstupy a výstupy jsou v luftu a není to citlivé na dotek, jak psal JeF111. Oba výstupy se chovají stejně. Osazeno LME,OPA,LFE dle rozpisky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St august 06, 2014 06:59:28    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Na originály K170 / J74 zapomeňte.


Dají se koupit nové originály LSK170/LSJ74 od Linear Systems. Sám jsem je před pár měsíci kupoval.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: St august 06, 2014 07:20:40    Predmet: Odpovedať s citátom

VOX napísal:
... Kmitá to nebo ne? ...

Ta amplituda je malá a frekvence 49MHz podezřele vysoká, spíš to vypadá na rušení z okolí. Zkus se píchnout sondou na zem actidampu, jestli to tam bude furt tak je to jen indukované rušení. Já jsem tam měl "krásnou" sinusovku cca 100mV/15MHz.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
VOX
Hifista


Založený: 15 júl 2007
Príspevky: 106
Bydlisko: Kopřivnice

PríspevokZaslal: St august 06, 2014 07:31:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, tak to asi bude ono. Bylo to měřené v práci, kde jede spousta mašin a nějaké ty měniče, takže v síti bude bordelu dost. Ještě to ověřím. Jinak v tom návodu jsou nějaké chybičky, konkrétně se tam píše o trafech 2x18V a v rozpisce jsou uvedené typy na 2x15V a ty jsem taky objednal a osadil, že. Pokud jsem trimrama nastavil pěkně 15V bez všech operáků v paticích, bylo to ok, ale po postupném osazovaní operáků napájení vesele padalo dolů. Takže jsem operáky všechny vyházel a nastavil napájení na co nejmíň co to šlo, tj něco okolo 12V. Potom už to po osazení všema operákama drželo napětí. Navíc pokud jsem měřil kolik to celé žere, tam mi to vychází cca 40mA na jednu větev a jsou tam 4, takže celkem tedy 160mA na celý preamp. V návodu se píše 90mA, tak nevím...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: St august 06, 2014 07:41:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Odebíraný proud je značně závislý na použitých OZ, stačí se mrknout do datasheetu osazených typů a proudy posčítat. Tuším že 90mA je opsáno z původního článku v amaru, tady na této desce je OZ víc, takže proud je vyšší. Trafo 2x15V je málo, jak jsi sám zjistil ale napájení +-12V vcelku ničemu nevadí, musí to fungovat taky. Ještě se mrkni na zvlnění, mělo by být maximálně v řádu jednotek mV.
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St august 06, 2014 11:28:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Trafa prodávaná pro diy jsou záměrně dělaná jako měkká, tj. s dost vysokou výstupní impedancí. Jmenovité napětí platí pro jmenovitý zatěžovací proud AC, ale s usměrňovačem a filtrem se to chová jinak. Stabilizátor potřebuje dostávat typicky aspoň o 1,5 V víc něž je jeho výstupní napětí - při poklesu na vstupu přestane stabilizovat. Při 15 V AC je na filtru s Graetzem v klidu cca 20 V, při zatížení to ale prudce klesne. Pozor - nezachrání to filtrační kapacita, ta jen zmenší zvlnění. Normálně je možné počítat s tím, že na filtru při jmenovitém proudu bude zhruba jmenovité napětí, ovšem se zvlněním, tedy pro trafo 15 V, by to bylo těch 15 V a to pro stabilizátor nestačí, proto těch 18 V doporučených.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: St august 06, 2014 12:56:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro rozumné potlačení zvlnění ty klasické stabíky LM317 apod. potřebují alespoň 3V, od 1,5V sice stabilizují ale nestojí to za nic. Jinak nelze než souhlasit, v praxi je potřeba větší rezerva než by vycházelo výpočtem Smile
Jenže na téhle nové desce je stabík a dva kapacitní násobiče za sebou na každé větvi. K té 3V rezervě na stabíku ještě připočteme úbytky na násobičích, opět aby opravdu filtrovaly tak nesmí být v saturaci, takže úbytek musí být mnohem větší než Ube+Ucesat tranzistoru z datašitu (takže podle toho je třeba volit bázový odpor). Tak bude i těch 12V stab. z 15VAC možná dost těsné. Chce to změřit.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St august 06, 2014 13:42:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Tyhle běžný součástky se vyrábějí už cca 30 let, včetně traf...co jste tedy těch třicet let dělali, k čemu je tohle reverzní inženýrství ? Nebo si to nechte udělat v Tronicu, tam vám to udělají přesně, žádnou měkotinu jako vod Kohouta...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: St august 06, 2014 13:46:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Co přesně je myšleno reverzním inženýrstvím? "Nově" uplácaná deska na actidamp?
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Ďalšia
Strana 26 z 30

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist