Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Audioquest

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
sety
Hifi obsluha


Založený: 18 október 2013
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: Št júl 17, 2014 15:01:59    Predmet: Audioquest Odpovedať s citátom

Zdravím,

poprosil by som vás o radu. Chcem kúpiť novú kabeláž na prepojenie PC a receivera a receivera a subwofera. Teraz tam mám z PC do rec. HAMA 5metrový a z rec. do sub. 3m Oehlbach. Uvažujem nad týmito.
Audioquest Cinnamon Digital Coax 5m
http://www.tophudba.sk/audioquest-cinnamon-digital-coax-3024
Audioquest Boxer 3m
http://www.tophudba.sk/audioquest-boxer-2919

Je to dobrá voľba alebo by ste mi odporučili niečo iné?

Vopred za pomoc ďakujem.

Juro.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Št júl 17, 2014 16:04:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Koukal jsem na cenu toho 5m "digitalu" - nejakych 160 ojro.
Alternativa ve stejne nebo spis lepsi kvalite:
5m profi kabelu (napr. Tasker T40)......5€
Kvalitni zlaceny cinch....... Cca 5€
BNC konektor 75ohm.........cca 2€

Dohromady 12 € a za zbylych 148€ ......treba intoxikace kvalitnim alkoholem do bezvedomi, pripadne podle vkusu kazdeho soudruha Smile

_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nick
Hifista


Založený: 22 marec 2010
Príspevky: 116

PríspevokZaslal: Št júl 17, 2014 17:25:17    Predmet: Odpovedať s citátom

asi tak:)

alebo ak by si chcel ist do kozmickych technologii, v platane maju snad najlepsi digital koax neotech ND-021080, myslim 30€ meter, budes na tej istej cene ale uplne iny level
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sety
Hifi obsluha


Založený: 18 október 2013
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: Pi júl 18, 2014 13:22:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže nemá zmysel vrážať do drahej kabeláže? Podľa toho čo píšete mi vychádza že to čo mám tam môžem kľudne nechať Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jogobella
Hifista


Založený: 05 január 2010
Príspevky: 107
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi júl 18, 2014 13:37:12    Predmet: Odpovedať s citátom

vies ako sa to robi? pozicias si droty na vyskusanie, zvycajne za penaznu zalohu, napriklad na vikend. donesies domov, naladis sa do dobrej psychickej pohody. chvilu popocuvas nahravky, ktore najlepsie poznas. snazis sa pritom uplne eliminovat okolite ruchy. bud pocuvanim cez sluchadla alebo posunutim testovania na noc.

potom kable prehodis a pocuvas tie iste skladby. snazis sa identifikovat co hra inak, ako inak, lepsie ci horsie, co sa viac blizi k zivemu vystupeniu, co sa ti prijemnejsie pocuva, co by si uprednostnil...

potom zase prehodis kable na povodne a zase sa sustredis v com je to ine. myslim, ze zistis, ze nevies identifikovat vobec ziadne zlepsenie. v takom pripade droty vrat, zober si zalohu naspat a radsej sa sustred na akusticke upravy miestnosti. na rozdiel od drotofilstva prinasaju objektivne pocutelne zlepsenie alebo aj zhorsenie.

na druhej strane, je dobre brat do uvahy aj aparaturu a ci vobec jej rozlisitelnost ospravedlnuje vobec uvazovat nad experimentovanim s kablami. spominas receiver, takze by som bol trosku na pochybach.

za seba: v mojej niekdajsej zostave za 80000 korun som experimentalne vymenil strieborny repro kabel oehlbach s prierezom 2x2mm za podobny od van den hul. ziadna pocutelna zmena.

takze sa nenechaj ukecat na nejake nezmyselne "investicie", ale over si to na vlastnych usiach ako pisem na zaciatku. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sety
Hifi obsluha


Založený: 18 október 2013
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: Pi júl 18, 2014 14:05:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Vďaka za radu. Skúsim ich teda požičať Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macher
Hifi obsluha


Založený: 16 júl 2014
Príspevky: 25

PríspevokZaslal: Pi júl 18, 2014 15:27:16    Predmet: Odpovedať s citátom

jogobella napísal:
vymenil strieborny repro kabel oehlbach s prierezom 2x2mm za podobny od van den hul. ziadna pocutelna zmena.


promin, ze vypichavam jednu vetu, ale nedalo mi to...

na 98% repro je kabel 2x2 naprosto nevhodny (nedostatecny prurez). takze vymenit neco X za Y, kdyz je stale spatny prurez je nesmysl a nema zadnou vypovedajici hodnotu.

klidne kup nejlevnejsi kabel z gme 2x4 a vice a urcite budes slyset zlepseni (vs 2x2)... teprve pak zkus nahradit 2x4 za neco lepsi a testuj.

predpokladam, ze mas nejake aspon trochu rozumne repro, kdyz ne, tak vyse uvedene vubec neber v potaz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jogobella
Hifista


Založený: 05 január 2010
Príspevky: 107
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi júl 18, 2014 15:42:29    Predmet: Odpovedať s citátom

ano, mas pravdu, zle som to napisal. samozrejme ten oehlbach ma plochu rezu 4mm stvorcove, ale na kazdu zilu zvlast. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist