Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Přenoska AT 95E nebo ORTOFON OM 10 E

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Leny 635
Hifi obsluha


Založený: 20 november 2011
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Št september 11, 2014 17:07:04    Predmet: Přenoska AT 95E nebo ORTOFON OM 10 E Odpovedať s citátom

Chtěl bych k novému gramofonu přenosku, neni to můj hlavní gramec, ale přesto bych chtěl něco slušného do cca 1500,- Kč Případně napište nějaký typ a kde koupit.
Díly Leny
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Št september 11, 2014 17:17:49    Predmet: Odpovedať s citátom

AT 95 je za tú cenu výborná...
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: Pi september 12, 2014 07:07:53    Predmet: prenosky Odpovedať s citátom

Pekný gramec škoda do neho dávať lacné prenosky .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Pi september 12, 2014 07:29:07    Predmet: Odpovedať s citátom

No neviem či sa vôbec oplatí na viac ako 30 ročný gramec kupovať drahú napr. MC prenosku s veľkou poddajnosťou...
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sagitarius
Hifi obsluha


Založený: 13 október 2012
Príspevky: 26

PríspevokZaslal: So september 13, 2014 10:26:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Jistě že se to vyplatí. Oni ty 30 let starý gramce jsou často o dost kvalitnější, než většina současně prodávaných, který nemají ani cenu toho papíru použitýho na účtenku. A ty co dnes za něco stojí nezaplatíš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stano30
Hifista


Založený: 10 november 2013
Príspevky: 239

PríspevokZaslal: So september 13, 2014 10:43:54    Predmet: Odpovedať s citátom

jupol napísal:
No neviem či sa vôbec oplatí na viac ako 30 ročný gramec kupovať drahú napr. MC prenosku s veľkou poddajnosťou...


Ja mám JVC ql-y5f a na ňom Benz Micro Glider SL a myslím si že by zvládol aj lepšiu. Tie staré konštrukcie sú poctivé, že nové gramce môžu len čučať, a ak majú servis, tak parametrami sú niektoré ďaleko pred súčasnými.
Raz vyskúšaj vyšší model japonca z 80 rokov, budeš sa diviť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: So september 13, 2014 13:18:44    Predmet: Odpovedať s citátom

stano30 napísal:
jupol napísal:
No neviem či sa vôbec oplatí na viac ako 30 ročný gramec kupovať drahú napr. MC prenosku s veľkou poddajnosťou...


Ja mám JVC ql-y5f a na ňom Benz Micro Glider SL a myslím si že by zvládol aj lepšiu. Tie staré konštrukcie sú poctivé, že nové gramce môžu len čučať, a ak majú servis, tak parametrami sú niektoré ďaleko pred súčasnými.
Raz vyskúšaj vyšší model japonca z 80 rokov, budeš sa diviť.

Fázou skúšania som už veľmi dávno prešiel, totižto ja som si ich kupoval v Tuzexe sám, neviem či si už o takom obchode počul, či si bol už na svete. Smile

Ak je pravda čo píšeš, že hraješ na tom grame s uvedenou prenoskou, tak by si si mal prepočítať rezonančný kmitočet uvedenej sústavy. Nie som si istý, že uvedená prenoska je celkom vhodná na ťažké ramienko tvojho 30 ročného grama, akú má efektívnu hmotnosť som nenašiel.

_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
stano30
Hifista


Založený: 10 november 2013
Príspevky: 239

PríspevokZaslal: So september 13, 2014 14:14:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Poznám, poznám Very Happy nenakupoval som tam, ale pochybujem, že si mal možnosť kúpiť v tuzexe danný gramofón, nejaký plasťák asi hej, ale vyššie modely určite nie, či sa mýlim?
A effective mass, je doriešené, aj napriek tomu, že to má taký systémčok z 80 rokov, ktorý to v pohode dorovná tak či tak, ale v súčasnosti to už nie je hifi, lebo výroba takého systémčoku ku ramienku, by mohla byť drahšia ako bežné súčasné gramo Very Happy Inak manuál na nete je. to bol ešte vývoj, teraz sa motorček zavesí na kozmickú gumičku a je to to najviac hifi čo sa robí Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: So september 13, 2014 21:21:17    Predmet: gramo Odpovedať s citátom

Śkoda ,že sa už dnes nevyrábajú gramce . Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
stano30
Hifista


Založený: 10 november 2013
Príspevky: 239

PríspevokZaslal: So september 13, 2014 23:08:08    Predmet: Re: gramo Odpovedať s citátom

vajnorhifista napísal:
Śkoda ,že sa už dnes nevyrábajú gramce . Laughing

Vy ste ma nakazil gramofónom AKAI Laughing Vyrábajú sa aj teraz, ale odlíšiť marketing od ozajstného vývoja je kurva problém. Žiadne inovácie, len ťažší tanier, lepšia MDF, konštrukcia proti zemetraseniu Laughing , šablóny na nastavenie, taká presnosť, onaká presnosť, ale pred 35 rokmi stačilo do manuálu napísať cca 41 mm od päty headshellu a bolo po nastavení, a odchýlka nehrozí ani podľa nastavovacej LP analogue production, a aj osciloskop len pritakával Laughing
Ale jasné vývoj ide do predu, hlavne čo sa odvovodnenia ceny týka, také sprostosti vymýšľať, na to treba marketingové oddelenie Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stano30
Hifista


Založený: 10 november 2013
Príspevky: 239

PríspevokZaslal: So september 13, 2014 23:16:42    Predmet: Re: gramo Odpovedať s citátom

stano30 napísal:
vajnorhifista napísal:
Śkoda ,že sa už dnes nevyrábajú gramce . Laughing

Vy ste ma nakazil gramofónom AKAI Laughing Vyrábajú sa aj teraz, ale odlíšiť marketing od ozajstného vývoja je kurva problém. Žiadne inovácie, len ťažší tanier, lepšia MDF, konštrukcia proti zemetraseniu Laughing , šablóny na nastavenie, taká presnosť, onaká presnosť, ale pred 35 rokmi stačilo do manuálu napísať cca 41 mm od päty headshellu a bolo po nastavení, a odchýlka nehrozí ani podľa nastavovacej LP analogue production, a aj osciloskop len pritakával Laughing
Ale jasné vývoj ide do predu, hlavne čo sa odvovodnenia ceny týka, také sprostosti vymýšľať, na to treba marketingové oddelenie Very Happy

Akrilový tanier - voľakedy posrané plexisklo
MDF - voľakedy drevotrieska
A ešte zopár super argumentov od predajcov ma napadlo, ako bolo voľakedy všetko na h...o, a teraz to hrá všetko super, tak som sa spýtal prečo tie staré LP majú lepší zvuk ako súčasné? No preto aby mohli 30 rokov čakať kedy konečne vyrobia ten najlepší gramec a prenosku a samozrejme karbónové ramienko čo nám ten starý záznam prehrá Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Ne september 14, 2014 08:43:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Do hentakého vintage aparátu vizuálně stylově lépe pásne AT...Ortofon má taký jakýs podivný tvar, na můj vkus vhodný pro lehčí ramínko. Vizuálně...Eliptický hrot ? Může být...MC ? Zbytečné.
Na fotce je Akai PC3-S, málo známá a rozšířená. Enemže, to je fixace syst.T4P
ale existuje adaptor na 1/2" to jenom pro úplnost.



Akai PC3-S.jpg
 Description:
 Filesize:  108.73 KB
 Viewed:  292 Time(s)

Akai PC3-S.jpg



_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Leny 635
Hifi obsluha


Založený: 20 november 2011
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Ne september 14, 2014 12:16:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Uznejte, že třeba tohle je nádhera. JVC QL-Y55F, elektronické tlumení raménka, s přenoskou Ortofon M2 Black to hraje nádherně.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist