Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

The Cream - Wheels of Fire

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Odporúčané nahrávky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne marec 16, 2014 12:59:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám dvojalbum, co vyšlo v Supraphonu v gramofonovém klubu v r. 1970. Super, nestárnoucí hudba Thumbs up
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne marec 16, 2014 12:59:26    Predmet: The Cream - Wheels of Fire Odpovedať s citátom

Tento remaster sa vyskytuje na supraphononline.cz . Kúpil som a neľutujem. Vlastne si takto "digitalizujem" LP.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne marec 16, 2014 13:09:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne ten dvojalbum mám aj ja, akurát sa oň s otcom neustále "bijeme", takže jemu zostala LP (inak má nádherný pevný obal) a ja mám zasa remaster vo flaci Smile Veľmi sa mi páči, že supraphon urobil takýto počin, nájdem tam všetky veci, čo mám doma na LP.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Št október 09, 2014 11:23:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Také to LPčko mám, je výborné. Vzhledem k nastupující normalizaci se ani nechce věřit že něco takového mohlo vyjít. Thumbs up
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Št október 09, 2014 17:21:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepřeháněj...co to má s normalizaci ? Komanč nebyl svatý ale sem-tam něco pustil mezi lid prostý, Pink Floyd, Santana, Clapton, Fleetwood Mac, Joplin, Hendrix, Deep Purple i Led Zeppelin, dneska sběratelské rarity Supraphonu oněch časů. No a dát na burze pár stovek za titul nebo 80 Kčs v krámu to byl sakra rozdíl.
_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Št október 09, 2014 18:05:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Beru to v porovnání s osudem drtivé většiny místních skupin které se snažily hrát něco podobného. Možná je to blbá úvaha, nevím - tuhle dobu nepamatuju.
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št október 09, 2014 18:42:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Normalizace byla i bez masového zabíjení odpůrců režimu zvěrstvo, zažil jsem její nástup coby náctiletý a vrchol na vojně a těsně po ní...

Ohnivá kola od Cream mám jako součást 4 CD kompletu, plus v sovětském hajresu, je to naprosto nadčasová hudba. Všichni – kteří jsme byli při tom, když bigbít psal dějiny – máme obrovské štěstí, byla to hudebně jedinečná doba, normalizace, nenormalizace. Ta si na náš bigboš nepřišla ani náhodou. I na vojně burácela v letech 1975-1977 muzika ze Svobodky i mých z domu dovezených pásků každý týden v kinosále z obří bedny...

P.S. Ty ojedinělé průniky západní muziky přes oponu nebyly díky hodnému komančovi, nýbrž navzdory jemu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Št október 09, 2014 18:57:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Zase jsme zabředli do politické debaty...asi jste měli na útvaru blbého nebo věčně vožralého politruka neboť poslouchat svobodku...v té době...za to byl prokouš. My si raz o sobotě zapli TV a síto na střeše pévéésky natočili na Rakousy. Dávalí nějakej Rockpalast či jak se ten folklór jmenoval...někdo to bonzl a z toho průšvih jako noha, málem vlastizrada. Bylo to u Strakonic kde jsem sloužil coby špagi, léta páně 1987. No, dneska mám Cream of Clapton na cédu, vypálené, jak taky jinak.
_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št október 09, 2014 19:14:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Já si nechal na vojně pravidelně na Svobodce zahrát. A bundes jsme ve Varech na PVS sledovali taky docela často, i antény a průsery byly...

To není politická debata, to zkrátka byly kulisy muziky našeho mládí. I kvůli nim byla pro nás hudba něčím víc než jen pomíjivou konzumní zábavou...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Št október 09, 2014 21:25:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten, kdo tu dobu nezažil, nemůže vůbec tušit vocogo.

To není nějaké vytahování nebo snad chlubení. Je to konstatování faktu. Dnes je všeho plná prdel, ale maliny mezi trním aby pohledal.

V té době to byla prostě neskutečná doba nejlepších kapel, které vznikaly a dávaly světu vše, z čehož ještě dnes a ještě dlouho následovníci budou sát.

Prostě jsme měli z jedné strany štěstí "být při tom", ale smůlu v tom, že jsme si to museli prostě klopotně shánět a předávat a nahrávat....
I když z druhé strany jsme si toho podstatně víc vážili. Však v té době ceny jen slušných přenosných rádií a kdo sehnal se západní normou, to byl frajer.

Dívat se na Vídeň na RockClub byl svátek.
Za 10 minut půl a o 3/4 a pět minut na dvě byly hrány dvě zahraniční pecky na "Pozor zákruta".

Pravidelné ladění Laxíku a BBC v pravidelný čas na nové hity.

Dnes je to plc a hraje co chci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Odporúčané nahrávky Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist