Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Dvoupásmo 18" + 18" OSWG
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Yoda
Hifi obsluha


Založený: 13 apríl 2014
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: So september 20, 2014 12:57:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Dodělal jsem stojánek na měření beden. Vysouvá se do výšky 3,1 m, zasunutý má 1,7 m. Basový reproduktor bych měl dostat do středu zdejší sokolovny a ještě se mi stojan vejde do kufru auta. Použitý naviják je trochu předimenzovaný, s nosností 1100 kg. Vnitřní jekl je 45 x 45 mm s 3 mm tlustou stěnou. Přítlačné kluzné plochy jsou ze silonu. Celý stojan je dělán jednoduše a levně.

Stojan ze stojanem reprobedny jako zkušebním závažím.

Ještě dodělat nástavec na stoján mikrofonu a budu moct měřit Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So september 20, 2014 13:09:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Smekám, závidím a hlásím se do fronty na zapůjčení Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2316
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: So september 20, 2014 14:26:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrá práce! Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So september 20, 2014 14:42:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Akorát, jak budeš řešit otáčení pro měření pod různými úhly?
Bylo by dokonalé, kdyby se celý ten sloupek dal ještě otáčet kolem svislé osy. Takhle to bude asi trochu nešikovné, byť základní problém se získáním dat s dostatečným rozlišením to samozřejmě řeší, což je hlavní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Yoda
Hifi obsluha


Založený: 13 apríl 2014
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: So september 20, 2014 16:34:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky
V rámci jednoduchosti jsem od otočného stojanu upustil. Trochu jsem se také obával stability, tuhosti. Otáčet se bude bedna na stojanu, případně v sokolovně obkroužím bednu mikrofonem. Ideál to není ale účel splní. Zatím budu holt otáčet reprobednu ze štaflí. Pokud budu měřit častěji než dvakrát do roka, tak možná udělám i otočnou hlavu s krokovým motorem Smile

Stojánek na mikrofon jsem decentně prodloužil na výšku lehce přes 4 m. Šlo to překvapivě snadno, ale tuhé to moc není.

Pokud by byl i přes nedokonalosti zájem o zapůjčení, tak je možno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So september 20, 2014 17:04:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Kroužení kolem mikrofonem je otrava. Jelikož se těžko chytí víckrát po sobě stejná poloha, musí se pro každé umístění mikrofonu změřit vždy všechny měniče, tzn. pořád přepojovat kabely, eventuelně mít na to přepínač. Tady jsou jen dva, takže to není tak hrozný, každopádně je to opruz. Ideální je měřit to po jednom měniči, vždy pro všechny úhly. A k tomu je pak nutná nějaká točna, s vyznačením úhlů (automat s motorem už mi pro DIY potřeby přijde trochu overkill). Holt s tím takhle bude trochu víc práce. Jde ale o výsledek, na který jsem velmi zvědavý. Poučné jistě bude i srovnání s ground-plane metodou, zbude-li pak i na ni čas. Máš to každopádně celý slušně našlápnutý. Super!

- Zatím můžeš ještě promyslet, jak to udělat, aby se to dalo změřit i ve vertikále, tj. nějaký stojánek, na který se bedna položí na bok. Není to sice tak důležité, jako horizontální měření, ale pak by to už nemělo chybu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So september 20, 2014 19:11:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to nádhera, jen do toho nikdo nesmí drcnout.
A v té souvislosti se zeptám, jak je to s měřením, kdyby se bedna umístila do okna a mikrofon vystrčil na tyči do volného poloprostoru. Vznikne velká chyba ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So september 20, 2014 19:18:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Řada podnětných příspěvků k měření beden je v tomto vlákně Wink

http://www.diyaudio.com/forums/multi-way/261616-measurement-technology-14.html#post4057417

včetně autorovy "decentní" konverzace s Ivo Mateljanem.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So september 20, 2014 19:24:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta Geddesova metoda, jakkoli působivá, je IMHO spíš demonstrace jeho matematicko-fyzikálních dovedností, než že by přinášela něco zásadně nového pro praxi. Pokud je možnost, jako tady, stačí to prostě změřit, bez jakýchkoliv pochybností, a hotovo. V sokolovně na stojanu není co řešit. Tohle všechno umíme.

- On je z toho pak akorát schopen zpětně dojít až k popisu vlny např. na výstupu zvukovodu. Což je skvělé pro výzkum, ale pro potřeby návrhu výhybky konkrétní reprobedny to potřeba samozřejmě není.


Naposledy upravil MaBat dňa So september 20, 2014 19:40:03, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So september 20, 2014 19:37:07    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Je to nádhera, jen do toho nikdo nesmí drcnout.
A v té souvislosti se zeptám, jak je to s měřením, kdyby se bedna umístila do okna a mikrofon vystrčil na tyči do volného poloprostoru. Vznikne velká chyba ?

Budeš tam mít odrazy od všeho okolo. Taková data IMO nebudou dobře použitelná. Musel bys to mít celé v jedné hladké rovině. Krom toho, že to je prakticky těžko realizovatelné, přijdeš tak o celou informaci o difrakčním chování ozvučnice a pokud to mají být bedny volně stojící (tj. ne pro zabudování do stěny), takovou informaci pro kvalitní výsledek potřebuješ. Jen počítaný baffle-step většinou nestačí.

- Předpokládám, že proti drcnutí to bude do značné míry imunní nějakým zajistěním bedny nahoře. Představa, že to tam bude jen tak položené, je děsivá...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So september 20, 2014 19:53:01    Predmet: Odpovedať s citátom

BTW, pokud si někdo stále neumí změřit pořádně reprobedny, v Holmu je to velmi snadné - viz stručné nakopnutí: http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?pid=183517#p183517
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Yoda
Hifi obsluha


Založený: 13 apríl 2014
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: So september 20, 2014 20:03:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Měření vertikálně udělám asi posuvem mikrofonu ve stojanu. Je to pro mě nejjednodušší provedení. Jen budu muset dát bednu o něco níže aby mi stačil zdvih mikrofonního stojanu.

Stojan je celkem stabilní, váží ke 20 kg a základna je přes 1,5 m. Venku za větru bych možná měl obavy, ale jinak bych se nebál. Teda, u mikrofonního stojanu trochu obavy mám, ale ten škodu moc nenadělá. Závaží to kdyžtak jistí. Bedna bude nasunutá ocelovou tyčí (průměr 20 mm, délky 200 mm) do stojanu na měření, stejně jako drží normální stojan v bedně a na něm se bude otáčet pro měření. Volně posazenou bych si tam neodvážil dát ani klasickou hranatou bednu. Horní hrana bude asi ve 4,25 m. To by byla opravdu děsivá představa.

Měření si budu muset trochu oživit, ale když se to jednou povedlo půjde to znova. Zas mě trochu zlobí dvoukanálové měření s ochraným kondenzátorem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So september 20, 2014 20:08:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Klidně se pak ozvi, rád se toho zúčastním. Měřím v Holmu, jednokanálově, a tam na to jdu trochu jinak...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Yoda
Hifi obsluha


Založený: 13 apríl 2014
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: So september 20, 2014 20:16:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky rád toho využiji. Za 14 dní bych chtěl udělat zkušební měření na zahradě a pak do sokolovny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po september 22, 2014 11:52:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Rotácia: možno v praxi už moc labilné riešenie, ale čo takto namontovať na konce tých základňových nôh kolieska? Ak by boli "pevné" (neviem ako nazvať tie nerotovateľné okolo zvislej osi), tak by to možno ani nemuselo mať nejaký stredový fixný bod a pri zatlačení by sa to točilo pekne dookola.. 8-)
http://eshop.prodance.cz/kolecko-100-pevne-modre-tente/d-93104/
Pod to vytlačiť na plotri takú šablonu s odstupňovaním po 5/10° a rotovať po nej.

V prípade pádu: ako by som nič neradil! :-)))))

m

_________________
Curtis Mayfield | Gil Scott-Heron | Stevie Wonder | Roy Ayers | Carmen McRae | Herbie Hancock .. .. Jamie Lidell | Benny Sings | Mayer Hawthorne | Talc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po september 22, 2014 12:46:59    Predmet: Odpovedať s citátom

S tím zafixováním koleček se to nezdá jako špatný nápad. Jak moc přesně kolem pevného bodu by se to otáčelo, těžko odhadovat, tendenci ujíždět by to nejspíš mělo, ale asi pořád lepší, než lézt kvůli tomu pořád na štafle nebo hýbat s mikrofonem...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Yoda
Hifi obsluha


Založený: 13 apríl 2014
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: Po september 22, 2014 15:51:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Já se snad ještě nechám zviklat a kolečka dodělám. Něco takového jsem zvažoval a mám již koupený karton A0 na šablonu. Doteď jsem to mohl doma vydávat za pomůcku pro montáž sádrokartonových desek na strop. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Yoda
Hifi obsluha


Založený: 13 apríl 2014
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: Po október 13, 2014 13:27:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Venkovní měření bedna bez úhony přežila. Stojan byl překvapivě stabilní i při mírném větru. To se ovšem nedalo říci o mikrofonním stojanu, který při délce pře 4 metry po závanu větru dlouho kmital, to bylo horší než hluk okolí.


Měření je po 10°, ze vzdálenosti 2,5m. Měl jsem opět problém s dvoukanálovým měřením a tak je driver měřen jednokanálově. Celkově měření nebylo zrovna ideální, nicméně stojan slouží dobře.
IR pro výšku v 0°, zvukovod s PA-D45 (poslední křivka je pro 100°), Hadex Q378 a ještě společně.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po október 13, 2014 13:32:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Hezky to padá.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Po október 13, 2014 14:35:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Yoda: Shocked Thumbs up
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po október 13, 2014 15:23:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to dobrý. Z chování basáku na 300Hz bych si hlavu nedělal, to se ve výsledku ztratí.
Trošku škobrtnutí je na těch 700Hz, ale taky IMHO nic dramatickýho. Půjde to krásně napojit na těch uvažovaných cca 700 Hz, možná i o fous níž.

Jak jsi měl připojený driver - přes kondenzátor, že? Vypadá to jako přes kondík, hlavně ve srovnání s tím starým měřením. A zřejmě je to tedy bez korekce, jelikož to bylo jednokanálově. Pak to souhlasí. A je to výborný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Yoda
Hifi obsluha


Založený: 13 apríl 2014
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: Po október 13, 2014 21:48:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky.

Přesně, driver jsem měl zapojený přes kondenzátor a bez korekce.
Celkově mám z měření špatný pocit. Při přípravě vše fungovalo jak mělo a jen jsem bednu dal na stojan tak se to no pokazilo. Basák by měl být změřen správně, driver tak do 5 kHz. Jsem zvědav na srovnání s příštím, snad bezproblémovým měřením.

Vertikální měření v rozsahu co mi dovolily stojany.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2014 08:05:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemyslím, že co se týká změření samotných amplitudových charakteristik, je tam něco ke zlepšení, to už významně jiné nebude. Fázově, resp. časově to jde opravdu spolehlivě a snadno v Holmu, tím se to jistí. Korekci pro kondenzátor pak snadno provedeme dodatečně off-line, to jde velmi přesně. Možná to teď naostro už ani nebude potřeba měřit až v takové výšce, jelikož už víš, jak se to chová a co od toho čekat. Na té fotce to vypadá už slušně vysoko, BTW senzační pohled.

Měl bys ještě obrázek IR pro basák?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Yoda
Hifi obsluha


Založený: 13 apríl 2014
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: Ut október 14, 2014 22:29:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Mikrofon i osa CD byl 4 m nad zemí. První zvednutí bedny jsem byl docela nervozní. Nejhorší bylo nasadit bednu na stojan, ostatní šlo dobře.

IR pro basák
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St október 15, 2014 10:14:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Je v DIY dost výjimečné vidět odezvu basáku změřenou na 15 ms. Působí to jako balzám Smile A je taky vidět, že je to potřeba, jinak se aplikací okna nezanedbatelně změní i samotná odezva, takže pak z toho sice něco vyžehleného vyjde, ale realitu v plné nahotě to podchytit nemusí. Takovému repráku už to prostě chvíli trvá.

Jak se to změní, když dáš okno 10ms? A schválně zkus i 5ms.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Yoda
Hifi obsluha


Založený: 13 apríl 2014
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: St október 15, 2014 10:44:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Včera večer jsem procházel měření a porovnával třeba rozdíl při měření z 2,5 m a 1 m. 2,5 m by mělo odpovídat mé reálné poslechové vzdálenosti. Pro mne z měření plyne spíš více otázek než odpovědí. Shocked

Večer doplním pár grafů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: St október 15, 2014 11:27:29    Predmet: Odpovedať s citátom

S časovou stabilitou dvoukanálového měření může být problém, pokud použiješ výhybku před měničem. Zejména je problém, pokud bys tu výhybku zahrnul do zesilovače před snímací sondu referenčního kanálu s vidinou, že se rovnou odečte její vliv. Rozpadne se synchronizace.

S tím stojánkem fandím, mohl bych poprosit o náčrtek nebo výkres? Zajímá mě to.

Já se dostal při groundplane metod a 5m vzdálenosti na 30ms okno indoor Smile.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Yoda
Hifi obsluha


Založený: 13 apríl 2014
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: St október 15, 2014 20:27:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Hadex měřený z 2,5 m s oknem 5, 10 a 15 ms a srovnání měření z 2,5 m a 1 m s oknem 10 ms.


Můj problém s dvoukanálovým měřením je že jednou funguje a podruhé ne - IR je zvlněná (coherence vždy v pořádku), čím to je ale netuším. Matematiku, jak funguje v Artě dvoukanálové měření jsem nezkoumal a doufám že nebudu muset. Nicméně mi přijde lepší možnost měřit co a kdy jde skutečně do reproduktoru než to jen předpokládat. Asi si budu muset znova pročíst manuál.
První 2 IR jsou starší měření kdy vše fungovalo a poslední IR je z posledního měření se zvlněním.



Bohužel ke stojanu nemám žádný nákres, je opravdu jednoduchý. Základ tvoří dva jekly které se v sobě posouvají. Vnější je myslím 65 x 65, 2 mm stěna a vnitřní 45 x 45, 3 mm stěna pro větší tuhost. Dvě stěny jeklů (jeden roh) jezdí kov na kov, Protější steny jsou osazeny kluznými špalky ze silonu o šíři jeklu a délce cca 25 mm. V mezeře mezi jekly je také ocelové lano přes které se zvedá vnitřní jekl. Na horní straně je už jen jedna kladka, průměr 80mm. Lano je výřezem na spodním konci vnitřního jeklu protaženo dovnitř jeklu, kde je uchyceno průchozím šroubem(z jedné strany zabroušen do rovyny jeklu) k vnitřnímu jeklu. Nohy stojanu jsou z jeklu 70 x 35 mm a vkládají se do do jeklu 80 x 40 mm které jsou přivařeny na spodku vnějšího jeklu stojanu (na jekl 65 x 65 mm). Na nohách je navařen plocháč pro vymezení vůle mezi jekly výšky 70 a 80 mm, tedy asi 6 mm. Pak už jen nějaké šroubovací nohy, naviják a zakončení do vršku stojanu (do jeklu 45 x 45 mm). Když budeš chtít, můžu nafotit o víkendu detaily.
Snad je to trochu srozumitelné i když je to celé jen poskládané z různých jeklů. Smile


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: St október 15, 2014 22:04:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Při dvoukanálové metodě se počítá ze dvou signálů vzájemná korelace a tam, kde je první maximum, začíná signál ve skutečnosti.
Tedy přesnost časové detekce záleží na šířce pásma obou signálů - čím větší šířka pásma - tím ostřejší korelace a lepší synchronizace. Když šířku pásma omezíš, tak se může detekce pokazit, ale to záleží od konkrétní implementace a parametrech při měření. Nicméně už se mi to v konkrétním případu stalo - s předřazenou výhybkou byla časovka špatně.

To co ukazuje ale nevypadá jako na rozpadlý čas, jako spíš problém s brumem a vazební smyčkou. Když odečteš průniky té vlnovky, zjistíš periodu a frekvenci, tak to bude dost možná 100 Hz. Už jsem se s tím také setkal. Může to být špatně doléhající cinch - málo napružená zem nebo docházejí baterky mic preampu nebo máš zesík v jiné zásuvce než pc. No spousta věcí.
Teoreticky to vadit asi nemusí (k měření 100 Hz nemáš stejně dost velké okno), ale taky se může zase rozpadnout časovka nebo to může způsobit nelinearitu a násobné překládání impulsky do sebe.

Na stojanu by mě zajímalo co stojí ten naviják a fotka mobilem uložení posuvného jacku vůči silonu a kolik stál silon. Fotka stačí mobilem. Díky.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Yoda
Hifi obsluha


Založený: 13 apríl 2014
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: St október 15, 2014 22:42:13    Predmet: Odpovedať s citátom

To jsi neviděl můj mobil Smile
Naviják stál 600 Kč, silon z Ferony asi za 100 Kč a celý stojan vyšel asi na 2000 Kč.

Já jsem si tipoval, že chyba bude někde v kabeláži. Nastavení Arty jsem již prošel několikrát. Pokud by to mohl být například jen špatným kontaktem, tak by to bylo ještě dobré.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 4 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist