Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

HIGH END Slovakia 2014 je tu opäť. 18. - 19.oktober 2014
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po október 20, 2014 08:12:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Čistě podle vzhledu spíš tenhle Dayton - http://www.daytonaudio.com/index.php/st385-8-15-series-ii-woofer.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 506
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Po október 20, 2014 08:39:42    Predmet: Odpovedať s citátom

cena cca 7000€ za pár Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
sakytu
Hifista


Založený: 05 január 2014
Príspevky: 175
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Po október 20, 2014 10:33:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Vystava bola podla mojho nazoru na urovni, lepsie ako tento rok v KE. Co sa tyka zvuku bolo pre moje usi vela vyrovnanych zostáv. Devialety pre mna prekvpivo hrali lepsie na planaroch ako na B&W. MCIntosh s Lilium velmi pekne, tu ma zaujal odoberany prud zostavy svietiacich elektronkovych "mekov" pri strednej hlasitosti kde to kolisalo medzi 1-1,5A pri 230V. Mile prekvapenie bolo spominane Americke ZUAudio + MM prenoska => prijemny zvuk pricom nemam rad praskanie LPciek, tu som praskanie nezaznamenal. Cenovo aj zvukovo maximalna spokojnost Canor + Cremona(skoda tej oranzovej dyhy). Dynaudio=sklamanie, to obratene rozlozenie som pocitoval presne ako obrateny spev => odspodu. Uplne sklamanie bol Focal Utopia. Uz neviem co to bolo za bedne so zosikmi Moon, to sa mi tiez pacilo. Maximalne ina dimenziu zvuku, iná galaxia boli ANTE. Proste vsetko ostatne hralo dobre, ale toto...... Richarda Mullera som nemal moznost pocut nazivo, ale na ANTE to bolo neuveritelne. Planary s 55cm basakmi inak neviem z akeho materialu su vyrobene??? hodvab? nevedel to ani prezenter Surprised) bolo to neskutocneeeeee. Chvalabohu nemali tam cenovky. Skoda ze som prisiel az poobede, ale davam palec hore.
_________________
BVA PRE1, PA300SSE, VMA I-SL, CW DAC1 cez USB, DIY Sommer Cable MAGELLAN SPK240
ESI Juli@, Beyerdynamic DT880PRO
Measurement tools: Begringer ECM8000, Tube Ultragain MIC200
ex. B&W DM605 S2, kopia Quadraxu, CA Azur 740A + 740C, NAD 356BEE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po október 20, 2014 14:17:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Ante basáky -teda ich membrány - sú na 98% papierové - možno s prímesou nejakých sránd, ako "drevené triesky", "sklenené / uhlíkové vlákna".. ..to čo sa javí ako hodváb je len nástrek na povrchu membrány - ak si dobre pamätám, volá sa to "flock".

Výstava: nie že by som sa kvôli tomu teperil do BA, ale bol som tam cez víkend pracovne, takže som nakukol. :-)

Neviem, či mám z domu nejakú zvukovú deformáciu, ale vo veľkom množstve izieb a salónov mi to prišlo kurevsky prevýškované (Legacy, Ante...).
Ceny (kde boli uvedené) úplne psychiatrické a to aj pri evidentne low-costových výrobkoch, resp. výrobkoch, kde bol najdrahším "komponentom" klavírny lak (nepamätám, ako sa volala tá talianska hornová paródia).
Zvukové ukážky sem tam naozaj divné - u Ante som narazil na metal, potom prestriedaný nejakým krížencom britney separs a trendy bublinkovej elektroniky.. ..akustický Muller bol záchranou, ktorú som chytil pri treťom príchode, ale pre sediaceho poslucháča v strednej vzdialenosti to bola tak trochu laserová operácia bubienkov (platilo pre všetky ukážky).. :-/
Rovnako som bol zvedavý na "obrátené" Dynaudio, ale za mňa nie.. ..jednoducho to pocitovo hralo "zospodu" (pri normálnom posede).. :-I

Naopak slušné u Grimov, kde som strávil asi najviac času, uchu celkom chutilo aj u ZU-audio (nech to je technicky akékoľvek) a dlhšie som vydržal aj "u mekintošov", aj keď ja tieto "medové", "nekonfliktné" zvuky nerád... :-)
Nadpriemerný potenciál je rozhodne u Nerio, aj keď tam mi toho vršku tiež prišlo priveľa. Ináč bedničky veľmi pekne spracované - a ak dobre tipujem konštruktéra, tak je úžasné, že stred a výška sú už normálne pri sebe a nie "optimalizovane vzdialené"! :-)))) Možno jediná drobnosť, ktorú by som skúsil dotiahnuť je to "tesnenie" na prednej strane koša basáku (pri tak vypracovanom a "hladkom" povrchu, je to škoda nechať takto). Peno/gumka má význam len pri "zadnej montáži meniča", takže by som ju osobne strhol a nahradil nejakým vkusným "aerodynamickým" medzikružím z mdf nalakovanej ako samotný skelet - potom by prevdevenie bolo naozaj 100%!! :-) ..a radujem sa, že nevznikla ďalšia audio firma, ktorá sa volá LN-Audio, VN-audio, GD-audio, alebo iné XY iniciálové audio.. ..aj logo je OK! ;-)
+ na web to skúsiť nafotiť aj v nejakom elegantnom interiéri, lebo keby som to videl len na tých fotkách s bielym pozadím, tak by ma ten dizajn kapánek vydesil (naživo je to podstatne viac OK).

Pekne hrali slúchadlá Audeze, aj keď pri tých úplne naľavo sa mi zdalo, že jeden menič hrá trochu inak.. ..na moje vrzúkanie by mi stačili tie najlacnejšie! :-) ..ináč šialená hmotnosť!
Parádne prevedenie "krabíc" má elektronika Esoteric.. ..hmmmm.. :-)

Popular: U civilne sa tváriaceho Maroša s hompáľajúcimi nohami, som sa osobne cítil omnoho lepšie, než u niektorých premúdrelých predajcov v hnusných umelohmotných tesilákoch, zaprášených polobotkách a o dve čísla väčších košeliach! :-)))
Popular hral "v rámci možností". :-)))))) ..môj tip = vlastné sústavy s PA meničom - taký 12" koaxiál (nebáť sa väčšieho priemeru a objemnejšej ozvučnice) a výsledok by imho mohol byť lepší / hlasnejší / plno-rozsahovejší, ako s tými Icon búdkami. ;-)

Zaujímavé bolo sledovať lepšie basy v "pružných" stenách druhého (Austria) hotela.. ..rovnako ale aj väčšie presluchy medzi miestnosťami.

..v závere len to, že ja nemám s hifi-výstavami žiadne veľké skúsenosti, takže príspevok netreba brať vážne.. :-)

_________________
Curtis Mayfield | Gil Scott-Heron | Stevie Wonder | Roy Ayers | Carmen McRae | Herbie Hancock .. .. Jamie Lidell | Benny Sings | Mayer Hawthorne | Talc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jean
Hifista


Založený: 18 apríl 2007
Príspevky: 172
Bydlisko: Nitra - Cabaj

PríspevokZaslal: Po október 20, 2014 17:29:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Že som radšej nebol ticho Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mato
Hifista


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 132

PríspevokZaslal: Ut október 21, 2014 09:47:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som bol na výstave po 10-tych rokoch..
Vyrovnaný zvuk/taký čo mi vyslovene nepílil uši/, Bis Audio a McIntosh...hej megalománske, na druhej strane nemal som nejaké extra výhrady,bolo to aspoň rovné..
T+A plus Focal Aria 948, pre mňa naj zvuk výstavy, rovné nič nechýbalo, nič nevyčnievalo..
Zvyšok, pravda je taká že z niektorých expozícií som dosť rýchlo zutekal...
Neviem či si niekto robí strandu, ale "vyhúlené" vyšśie stredy plus výšky, to skutočne nieje pre mňa.
Ante, prišiel som až na konci, plus mal som blbé miesto posluchu, takže neviem nejak relevantne posúdiť..
Ketos a Dynaudio, tak to určite nie....Asi som mal urobiť stojku na hlave a počúvať v tejto polohe..
Platan, p.Nemček nesklamal, vie čo robí..
Nerio Sound- vrátil som sa 2 krát, na prvú šupu ma to zaujalo, ale po čase som počul jednotlivé meniče, ale inak O.K..
Canor/Sonus Faber, prečo nie, tie druhé búdky ale určite nie..
A k prezentovanej hudbe,to som skutočne nepochopil pri niektorých vystavovateľoch, o čo tam kráčalo..
Čo ma ale mrzí, nestihol som Centron Slovakia a Genelec.
Hm..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St október 22, 2014 14:41:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes konkretne ku Ante.

Mne to pripadalo uplne ale choré, zabiť konkretne zvuk Ante reprosustav za cca 160.000€ + Accuphasse cca do 60.000€...kabelážou za cca 500€.

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=11230&postdays=0&postorder=asc&start=0


http://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-podlahove/830-ante-supersonic-one.html


......čo som ich osobne počul CD nahrávka CD Diana Krall Live in Paris č. 2, 5 a č.11 a 12. cca pred týždnom na výstave v BA-prepojené prepojavacím káblom Vincent(chýba mu brilancia , detail,atd) a aj tie reprokáble tam boli divné.
Kompletne krmené Accuphase CDp+predzosilnovač+koncák, typujem tak cca 50.000-60.000€ , zosilnovač bol udajne Acuphase P-7100 mal 120W/8 a 250W/4 ale podla mna bol aj tak málo hlavne na tie basové repráky. To keby boli 2ks http://www.accuphase.com/cat/p-7100_e.pdf a prepojené teda každý ako monoblok mohla byť iná muzika ale samozrejme použiť adekvátnu kabeláž.

To je moj osobný hifi názor.

Stredy mali síce náznak hudby ale ináč to hralo ako zo suda,a slabý bass spektrálne.Ked sme prisli bolo nam povedané že pred chílou ho vypli.Tak ho zapli a
zvuk po pol hodine hrania sa síce vylepšoval(zohrial sa zosik aj predzosik aj Cdp) ale ani po 1.hodine aj tak nič moc.) Za 160.000€ viem peniaze použiť ináč....za 60.000€ komplet v hifi miestosti akustika+omnoho lepšie reálne hrajuci kompet zvukový systém....a tých 100.000€ použijem na uplne iné učely...


Naposledy upravil BlackBerry dňa St október 22, 2014 17:55:00, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: St október 22, 2014 15:17:38    Predmet: Odpovedať s citátom

OMG. Ešte tak mať "adekvátnu kabeláž" aj tam, kde to človek najviac potrebuje...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St október 22, 2014 15:30:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to dopadne, když se použije nezahořený kabel.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St október 22, 2014 15:34:41    Predmet: Odpovedať s citátom

cestmir napísal:
OMG. Ešte tak mať "adekvátnu kabeláž" aj tam, kde to človek najviac potrebuje...


Máš niaky problém?Nemáš ten svoj adekvatny? Narástol ti niekde inde, alebo Ta tak podla neho volaju?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LukasX
Hifista


Založený: 03 marec 2011
Príspevky: 243
Bydlisko: Beluša

PríspevokZaslal: St október 22, 2014 15:48:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Rolling Eyes niekomu narástol tam kde písal cestmir, niekomu tam ako píšeš ty. Do akej skupiny patríš ty, nechajme na každého zdravom úsudku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: St október 22, 2014 15:58:32    Predmet: Odpovedať s citátom

On nám Dušanko od Trenčína napsal krásnou recenzi, založenou, jako vždy, pouze na hodnocení kabelů.

Kdyby tam byly kablíky, blýskavé, značkové, drahé, tak by to jsitě hrálo podle jeho gusta.


Ale kdo propadl jednou hazardu nákupuprodejikabelů, je ztracen.

Ještě by mne zajímalo, na jakéže účeli by použil těch 100000 €.

Jaké kablíky by to byly? Applause Rofl


Naposledy upravil boxer dňa St október 22, 2014 16:05:51, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St október 22, 2014 16:00:06    Predmet: Odpovedať s citátom

LukasX napísal:
Rolling Eyes niekomu narástol tam kde písal cestmir, niekomu tam ako píšeš ty. Do akej skupiny patríš ty, nechajme na každého zdravom úsudku...


Téma je HIGH END Slovakia 2014 je tu opäť. 18. - 19.oktober 2014:

Ak si bol...a ich počul...napíš..ak nie tak sa kludne vyjadruj k čomu chceš, nikdo Ti to nezakazuje.Ano ludia si urobia názor kdo niečo reálne píše a kdo len provokuje a zosmiešnuje.

Ja som napísal svoj názor ako Ante som počul a videl ale tvoj a cestmirov príspevok s povodnou temou o HIGH END Slovakia 2014 nič spoločné.

.........................................................................................

Boxer zase žvaníš http://synonymus.cz/zvanit/ to by si mohol aj Ty kludne popísať.. o tom ako si počul a videl Ante. Love

Boxer sa pýta:
Jaké kablíky by to byly?
Black Berry odpovedá:
Nečítaš poriadne stačí na to.....za 60.000€ komplet v hifi miestosti akustika+omnoho lepšie reálne hrajuci kompet zvukový systém...

Ked tých 100.000 dalších nemám tak načo budem o tom dalej písať a hlavu si zaťažovať blbostami.

Takže napíšte ako ste ich počuli a videli a kludne svoj názor na zvuk.

Neboje sa, nikdo Vám tu za svoj názor hlavu neodhyzne maximálne Vás tak budu napadať. Headbang a ja na to Love
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tony
Hifista


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 117
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St október 22, 2014 18:06:30    Predmet: Odpovedať s citátom








Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St október 22, 2014 18:20:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Tony dakujeme.

Jeden ten systém bol u mna zvukovo č.1

Jednoznačne v Ketose Dynaudio v spojení v akom to hralo. Thumbs up Thumbs up Thumbs up Thumbs up Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: St október 22, 2014 19:32:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Krásné fotky, krásné mašinky, zpracování krabiček naprosto špičkové, zejména beden, prostě radost pohledět.... zvuková kvalita však tak nějak odpovídala obligátnímu předváděnému audiofilnímu žbluňky-žbluňk.
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2317
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: St október 22, 2014 20:11:04    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
Dnes konkretne ku Ante.

Mne to pripadalo uplne ale choré, zabiť konkretne zvuk Ante reprosustav za cca 160.000€ + Accuphasse cca do 60.000€...kabelážou za cca 500€.

Mě připadá "chorý" ten, kdo údajně špatnej zvuk svádí na kabeli.
Já mám doma kabeláž tak za 50€, v tom případě to u mě nehraje vůbec. Frightened
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
csaba
Hifista


Založený: 26 október 2009
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: St október 22, 2014 20:13:55    Predmet: Odpovedať s citátom

V sobotu som si zabalil napočúvané cd (Crystal Cable - Arabesque 1. a 11. skladba) a hor sa do Blavy. Nakoľko minulý rok som vynechal, tak som bol nesmierne zvedaví, čo nového vo svete high-endu.
K jednotlivým vystavovateľom a k ich zvukovej nirváne sa nebudem vyjadrovať, však výstavy takéhoto typu podľa mňa nie sú určené na zistenie zvukovej kvality predvádzaných komponentov. Na to sú posluchovky v ich predajniach. Aj napriek tomu môj rebríček prvej trojky (nie podľa umiestnenia a nehľadiac na celkovú cenu) je SF+McIntosh, B&W+Devialet, Legacy+Moon. Pre mňa boli ešte prekvapením malé Spendor+lampáč Leben.
K Popular len toľko, že podľa mňa za uvedenú cenu je celkom OK aj zvukovo aj designovo. Mínus , že konektory na vstupy by neuškodili byť pozlátené a reprosvorky troška masívnejšie (nie je to až taký finančný rozdiel). Repro používať s citlivosťou min 95-100dB. Na bežný a nie hlasitý posluch v menšej miestnosti postačuje.
Čo ma zaráža je, že mnohí vystavovatelia mali predvádzané komponenty zapojené na bežných otrasných sieťových kábloch a predlžovačkách, ktoré určite nepomôžu k vyťaženiu ich zvukového maxima, česť výnimkám. Celkovo hodnotím výstavu ako dobrú. Thumb up

_________________
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2317
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: St október 22, 2014 20:21:28    Predmet: Odpovedať s citátom

csaba napísal:
Čo ma zaráža je, že mnohí vystavovatelia mali predvádzané komponenty zapojené na bežných otrasných sieťových kábloch a predlžovačkách, ktoré určite nepomôžu k vyťaženiu ich zvukového maxima

Proč do toho proboha pořád taháte "kabeli"
Co je na běžným síťovým kabelu "otrasného"? Hammer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St október 22, 2014 20:32:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:
csaba napísal:
Čo ma zaráža je, že mnohí vystavovatelia mali predvádzané komponenty zapojené na bežných otrasných sieťových kábloch a predlžovačkách, ktoré určite nepomôžu k vyťaženiu ich zvukového maxima

Proč do toho proboha pořád taháte "kabeli"
Co je na běžným síťovým kabelu "otrasného"? Hammer


Keby si bol na výstave napr. v Platane a pozrel by si si sa za prístroje a zapojil tam ku tým káblom(sieťovým,repro, prepojovacím) kludne aj svoje hifi komponenty na tie káble a svoje reprosustavy( a poprípade potom aj na repro čo tam mal) a potom si to pustil tak by si pochopil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: St október 22, 2014 20:40:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapi, kašlite už na to káblovúdú... Very Happy Snažiť sa poďla subjektívneho dojmu zo zvuku na dvoch rozličných inštaláciách na dvoch rôznych výstavách (čo býva samo o sebe zúfalý posluchový priestor a prostredie na posúdenie čohokoľvek) po pamäti niečo dedukovať zrovna >>o kabeláži<<, to chce fakt silný matroš. To by snáď bolo moc aj na podstatne hájendovejšie weby než tento.

Naposledy upravil cestmir dňa St október 22, 2014 20:43:14, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2317
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: St október 22, 2014 20:42:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Pochopil bych leda to, co už vím dlouho... že řešit kabely i "kabeli", pro mě postrádá smysl.
Stačí slušnej profesionální kabel za pár set. Víc opravdu nepotřebuju.
Jestli chceš i tohle vlákno strhnout v hádku o kabelech, tak prosím Trotona, aby to přemístil jinam.


Naposledy upravil Basstl dňa St október 22, 2014 20:44:34, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: St október 22, 2014 20:43:20    Predmet: Odpovedať s citátom

cestmir napísal:
Snažiť sa poďla subjektívneho dojmu zo zvuku na dvoch rozličných inštaláciách na dvoch rôznych výstavách (čo býva samo o sebe zúfalý posluchový priestor a prostredie na posúdenie čohokoľvek) po pamäti niečo dedukovať zrovna >>o kabeláži<<, to chce fakt silný matroš.


Upřímně takovouto schopnost obdivuji. Obávám se, že nikdy nedokážu být takto svěží.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St október 22, 2014 20:44:20    Predmet: Odpovedať s citátom

cestmir napísal:
Chlapi, kašlite už na to káblovúdú... Very Happy Snažiť sa poďla subjektívneho dojmu zo zvuku na dvoch rozličných inštaláciách na dvoch rôznych výstavách (čo býva samo o sebe zúfalý posluchový priestor a prostredie na posúdenie čohokoľvek) po pamäti niečo dedukovať zrovna >>o kabeláži<<, to chce fakt silný matroš. To by snáď bolo moc aj na podsatne hájendovejšie weby než tento.


Bol si na výstave? Ved to máš pod nosom. Tak popíš ako a čo si počul, videl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St október 22, 2014 20:49:01    Predmet: Odpovedať s citátom

cough: Pretože si stále necháš pustiť muziku kde je strašne veľa nástrojov naraz a hrajú stráááášne nahlas. Ako sa v tom potom tie malé elektróny majú vyznať? Nestačilo by počúvať len útlu žienku (napr. Dajánu, alebo Rebeku) a dvojprstovú hru na klavír?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: St október 22, 2014 21:07:46    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
Bol si na výstave? Ved to máš pod nosom. Tak popíš ako a čo si počul, videl.

Nie, to som skutočne nebol. Výstavy podobného zamerania som vymetal naposledy ako puberťák pred 20 rokmi. Na vytvorenie si predstavy o zmysluplnosti mi to stačilo. A čo sa týka uchometrickej káblológie, je to voodoo marginalita, aj keď sa prevádzkuje v súkromí so 100% vylúčením ostatných vplyvov a možnosťou bezprostredného porovnania, nieto ešte spôsobom, aký si popísal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: St október 22, 2014 21:20:17    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
...

Takže napíšte ako ste ich počuli a videli a kludne svoj názor na zvuk.

Neboje sa, nikdo Vám tu za svoj názor hlavu neodhyzne maximálne Vás tak budu napadať. Headbang a ja na to Love

Ante jednoznačne nominujem ako najväčšiu "cirkulárku výstavy"... káble sa mi tu nejavili vôbec ako podstatné

hmmm ... no keď si nebodaj budem kupovať piáno, tak asi u inej firmy Mr. Green

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 22, 2014 21:33:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Ejha, seriove cislo 134 u Ante? Cisluju od jednicky??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 506
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: St október 22, 2014 22:40:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Na margo káblov a woooodoooo. V platane som si púšťal CD( napálená kompilácia hudby) kedže väčšina vystavovateľov nevie prehrávať z PC Smile Ofrflal mi to tak (ale nedal som sa Smile Jeden poslucháč vedľa mňa počul dokonca 3 chyby Smile)))))) Káble sú tá posledná vec ale uznávam fakt dobrá výhovorka prečo tak drahé systémy nehrajú - no proste sú pripojené neadekvátne káble a poprípade hrajú z vášho napáleného CD (boja sa niektorí vystavovatelia pustiť vašu hudbu) a preto to hrá zle. Ďaľšie výhovorky: "aparatúra nieje v kondícii ešte to tak nehrá ako by malo lebo bola včera rozbalená" cena ako hrom Smile) Recept pre káblofilov na skvelý zvuk: kúpiť bedničky genius za cca 30€, všetko poprepájať Cardasmi a púšťať v akusticky neupravenej miestnosti, poprípade poexperimentovať s káblami iných značiek ak to nebude hrať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St október 22, 2014 22:43:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Výstava bola fajn, stretol som nové aj staré a známe tváre a pokecal s nimi. Pár mojich postrehov.

Nerio Sound som označil ako najlepší zvuk výstavy. Nebáli sa hrať dosť nahlas, ale hralo im to dobre aj potichu. Tiež sa nebáli pustiť klasiku. Pomer cena/výkon je super.

Popular ma prekvapil výberom skladby, Weinbergerova Polka a fúga však bola zlá voľba. Tá skladba potrebuje výkon a tu výkon chýbal. Druhýkrát hraná rovnaká skladba na repro Icon bola lepšia voľba.

Zaujímavé bolo počuť čínsky pop na veľkých Sonusoch a 2 kW McIntoshoch. Prvé čo ma napadlo bolo, že by si mali s Popularom vymeniť CDčka.... ale ktovie či by to Mek zvládol.

U Britishaudia som si vypočul obidve ponúkané alternatívy. Leben so Spendormi hral príjemne, mne sa ale viac páčila zostava Spec a Gauder Akustik.

Na Ante + Accuphase som počul Dire Straits tak ako to mám rád, teda poriadne nahlas. Meráky koncáku Accuphase sa dosť často dostávali k nule, teda k plnému výkonu.

Dynaudio Consequence sa mi páčia po dizajnovej stránke, takže ani k zvuku v podstate nemám výhrady. To ma len usvedčuje z toho že už je zo mňa hifista ktorý počúva hlavne očami.

V Enigme bol opäť zvuk aký si pamätám z minuloročnej výstavy, presný, čistý, detailný. Focal a T+A je veľmi dobrá kombinácia.

V Platane mi zvuk pripadal trochu ujačaný. Možno to bolo spôsobené tým že tie cinkrlátka okolo neboli presne na svojich miestach. Kabeláž tam mali v poriadku, na jej tienenie bola použitá nejaká bližšie nešpecifikovaná (nepýtal som sa) ale určite veľmi drahá fólia. Možno nejaký vedľajší produkt vesmírneho programu, alebo produkt zrážky veľmi malých častíc s ešte menšími časticami v CERNe.

V Niseli som sa nedostal k sľúbenému poháru Tullamore, takže ani neviem ako im to hralo Cool Bedne Ayon majú nádherne spracovanú povrchovku a aj po zvukovej stránke to bolo veľmi pekné.

Tož zatiaľ takto.

Edit: Kým som dopísal, pribudol ja-kubov príspevok. Spomenul som si ako napísal, že jeden z vystavovateľov označil že rozdiel medzi originálnym a napáleným CD je 30 percent. To je úžasné, KONEČNE niekto kto to vie tak presne. 30 percent to je dosť veľa, v podstate sa stratí každá tretia nota doparoma. Chcel by som veľmi poprosiť PMA či by sa nedal urobiť ďalší test v ktorom by sa v jednej ukážke urobila podobná prasačina.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 2 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist