Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Onkyo A-9050 vs. Marantz PM 6005
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
macky
Hifi obsluha


Založený: 26 november 2014
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: St november 26, 2014 09:09:57    Predmet: Onkyo A-9050 vs. Marantz PM 6005 Odpovedať s citátom

Zdar,mam tieto reprobedne http://www.dexon.cz/clanky/konstrukce-prakticke-navody-a-projekty/reprosoustava-hifi-sloupova-s-reproduktorem-irb-20-100-01-8.html opticky to samozrejme nie je vyrobene ako na CNC,ale zvuk nie je celkom O.K. Teraz to pustam cez Technics SA-AX 540,ktory je napredaj: http://elektro.bazos.sk/inzerat/43893209/Technics-SA-AX-540-DO.php ale nie je to ono.Trebalo za tie peniaze kupit klasiku stereozosik,ale uz je neskoro...Nechcem do toho nejako vela investovat a podla recenzii som vybral toto: Onkyo A-9050 vs. Marantz PM 6005 .Marantz som pocul hrat,ale na inych bedniach.Nejde mi o vykon,vzhlad ani farbu,chcem len zivotnost a dobry stereo zvuk!!!Mozno mate aj starsie typy z tejto rady,dik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: St november 26, 2014 12:49:58    Predmet: Odpovedať s citátom

A čo chcel autor tým "výkrikom do tmy" povedať? Ku gramatike sa redšej ani nevyjadrujem...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macky
Hifi obsluha


Založený: 26 november 2014
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: St november 26, 2014 19:40:58    Predmet: Odpovedať s citátom

no napr k onkyo: Hi-Fi Voice
hi-fi magazínTESTY & RECENZECD PŘEHRÁVAČE & TRANSPORTYSACD

Onkyo A-9050 patří mezi ty nejlevnější integrované zesilovače, kterým můžeme říkat „hifi". Moderní, čistá slupka skrývá elektroniku, která je naprosto bezproblémová – jak tím, že můžete poslouchat v podstatě s jakoukoliv reprosoustavou, tak tím, že jemný, klidný a měkčí charakter s dobrým rytmem jakoukoliv hudbu proměňuje v jednoduše relaxační zážitek bez ostrosti a hrubosti. Hledáte-li tak velmi dostupnou elektroniku, kterou můžete mít puštěnou bez konfliktů a nepříjemnosti po nekonečně dlouhou dobu, pak je A-9050 jedním z mála kandidátů v kategorii „něco přes deset".

Kč 12 490,-

--- --- --- --- ---

KLADY

+ v dané třídě velmi detailní

+ má slušnou sílu a tah

+ nepůsobí agresivně, zvuk je velmi měkký a relaxovaný

+ digitální vstupy zlepšují pohodlné propojení audiovizuálních sestav

ZÁPORY

- nepříliš vřelý, volný zvuk není vysloveně „pěkný", bude tedy třeba laborovat se zbytkem sestavy
a k marantz: KLADY PM6004

+ detailní a průzračný, dobře čitelný zvuk

+ příjemný, lehký a vzdušný zvukový projev s dostatkem informací

+ dobře vyvážená porce střídmosti, pohody a jemnosti

ZÁPORY PM6004

- kompromisy ve výrobní kvalitě Všimni si zaver!!!

Na gramatike neviem co ti vadí,ale beriem to sportovo,zdar!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
platon.rado
Hifista


Založený: 03 november 2008
Príspevky: 161
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi november 28, 2014 12:41:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Onkyo a Marantz majú odlišný zvukový charakter.Aký žáner počúvaš ???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macky
Hifi obsluha


Založený: 26 november 2014
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: Pi november 28, 2014 13:33:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Prave mi spieva Peter Lipa,cez Lucie,U2 Sting az po I.M.T.Smile M.Zbirku a tak
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi november 28, 2014 15:27:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Z těch keců tady lze jedině blejt a ne si něco vybírat.... Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macky
Hifi obsluha


Založený: 26 november 2014
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: Pi november 28, 2014 16:21:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Kľud Pepo!!!!
To ako hra onkyo alebo marantz si musi kazdy posudit sam-sto ludi,sto chutí
Este raz a odzaciatku:
Vsetci vieme ze kvalita isla dole.Vo vsetkom:autach,bicykloch,prackach aj v zosilnovacoch...
Takze je na fore nejaky elektronik ktory opravuje,resp.predava elektroniku v dnesnej dobe a moze povedat:tento model neber,lebo je kazivy alebo naopak,ze tento model sa vyraba od r.2010 predali sme 1000ks a ziadna reklamacia-napriklad
Recenzia na marantz znie ako je vsetko super,a az v poslednych riadkoch je napisane: kompromisy ve výrobní kvalitě
Viem kazdy musi z niecoho žiť...


Naposledy upravil macky dňa Pi november 28, 2014 16:28:39, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macky
Hifi obsluha


Založený: 26 november 2014
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: Pi november 28, 2014 16:25:17    Predmet: Odpovedať s citátom

A ake mam bedne som tu dal preto,lebo si myslim ze je viac ludi ktori maju radost z toho ked si nieco kvalitné vyrobia sami...ten pocit sa kupit nedá...a v neposlednom rade je to lacnejsie a da sa to ladit-aj ked to by som nerad,vraj je vsetko vyskusane a odmerane
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1327
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po december 01, 2014 12:49:17    Predmet: Odpovedať s citátom

macky: Kazzatela si nevšímaj, ten má zažívacie problémy takmer pri každom komentovaní. Je to už starší pán, treba ho brať z rezervou.

Teraz k veci - s tých dvoch zosíkov by som ja osobne išiel asi radšej do Onkya.
Samozrejme že by bolo ideálne si najprv oba zosíky naživo porovnať, ale obávam sa že tieto dve značky asi nebude mať vela štúdií pokope, ak vôbec nejaké. Z toho predpokladám že budeš vyberať asi len na základe doporučení a recenzií. Tie si si asi prečítal, tak ostáva už iba na tebe aký zvukový prejav preferuješ. Ťažko za teba niekto iný rozhodne. Hlavne ak ide o neštandardné reproduktory. Keby si mal nejaké "značkové" bedne, tam sa dajú na základe rôznych skúsení repráky spárovať z nejakou značkou elektroniky, ale aj pri osvedčených kombináciách to nemusí zvukovo sadnúť každému. Takže bez vyskúšania je to vždy trochu risk, čím ale nechcem povedať že musíš byť zákonite sklamaný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macky
Hifi obsluha


Založený: 26 november 2014
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: Po december 01, 2014 17:40:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdar,tak k tym neznačkovym bedniam...moja uvaha bola asi taka,ze som nebol ochotny investovat vela do bedni...ked zhodnotim ze repraky s vyhybkami,tlmiacim runom a vsetkymi drobnostami stali 240,-eur okrem dreva.Ked k tomu pripocitam rabat predajne tak mi nejako vychadza ze by som mal mat bedne v hodnote 600-700 eur.V Dexone je to riadne vyskusane a pomerane...nie je to skladacka ,,naslepoˇˇ
Oni inac hraju fajn,zvuk je bohatý,výšky krásne,len zosik nemam ten pravý...
Ale mozno sa mylim...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po december 01, 2014 18:39:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Diskuse blbého s pitomým je vždy moc přínosná.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macky
Hifi obsluha


Založený: 26 november 2014
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: Po december 01, 2014 20:24:17    Predmet: Odpovedať s citátom

To kazzatel: tak nas z toho omylu vyveď a daj niečo k veci...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1327
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po december 01, 2014 21:09:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazzatel: V hifistických kruhoch si vcelku cteným človekom, aspoň čo sa výsledkov práce týka, tak naozaj nechápem prečo musíš robiť zo seba takého vola (ak som si dobre všimol, tak nie iba na tomto fóre). Je to naozaj nutné? Nemáš naozaj nič iné na práci? Už to tu až tak velmi nesledujem, ale naozaj si nepamätám akýkolvek tvoj príspevok čo by bol prínosom pre nejakého začínajúceho hifistu, resp pre človeka čo nemá nejaké extra nároky.
Keby si bol nevycválaný mladíček čo si potrebuje ventilovať rozbujnené hormóny, tak to ako tak pochopím, ale v tvojom veku to hádam nie je potrebné. Skús sa trochu zamyslieť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macky
Hifi obsluha


Založený: 26 november 2014
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: Po december 01, 2014 21:18:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Zacal som to tu citat,aby som sa nieco dozvedel...
Ved ja nikomu nic neberiem,z jeho uspechov.Ked som v tom macher tak dam link so slovami:tu by si mal zacat,alebo od tejto sumy by si mal zacat...a nie pouzivat slova ako blejt,blbej,pytomec a neviem co este...
nechapem ???
ale uz nebudem otravovat
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 00:41:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Radí-li někdo někomu zcela bez zkušeností věci, který nejsou ničím logickým podložený ( kromě jeho přesvědčení ), jsou takový rady zcela naprd...nic jinýho tady nezaznělo, sorry a můžete si to vokecávat kdovíjakým mým dědkovstvím...přečtěte se vše ještě jednou a zamyslete se nad tím...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5938
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 07:00:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavel, keď nedáš "do placu" žiadny argument, len nadávky, tak tie tvoje príspevky majú asi takú (alebo menšiu) hodnotu, ako tie , na ktoré nadávaš..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1327
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 08:40:19    Predmet: Odpovedať s citátom

BV: Ďakujem, vystihol si to pekne. Ako sa dolesa volá .... Sa trochu čudujem adminovy že ešte proti Kazzatelovy nezakročil. Toto robí často.

Čo sa týka rád, tak som tam spätne nenašiel nič čo by bolo nepodložené. Možno som sa mal viac rozpísať (túto výčitku uznávam) o tom že čo som mal možnosť počuť Marantz asi dva krát v živote, tak ma ten prejav nikdy nenadchol. Síce ani neurazil, ale pre mňa osobne tomu chýbalo viac "šťavy". S Onkyom mám osobnú skúsenosť - v spálni nám hrá už nejakých osem rokov síce iba mikrosystém tejto značky, ale má to šťavu, posluch ma baví. No a je tu istý predpoklad že samostatný komponent by mal byť zvukovo ďalej. Či sa mýlim? Takže tento môj poznatok ma snáď oprávňuje vysloviť názor že s tých dvoch komponentov na ktoré sa dotazoval Macky by som ja osobne dal prednosť Onkyu. A upozornil som ale na to že každý počujeme inak a každý má iné nároky, tak bez odskúšania a prípadného priameho porovnania môže dôjsť ku sklamaniu. Či mu tento môj poznatok pomôže neviem, ale bol zvedavý na nejaké názory, tak som odpovedal, lebo mám s týmito značkami aj osobnú skúsenosť (aj keď z Marantzom skôr iba okrajovú).

Inak by ma zaujímalo čo je tu merítkom skúseností. Na to treba nejaký certifikát?
V porovnaní s niektorými na tomto fóre mám tých skúseností možno o niečo menej, nie som technik, takže sa riadim skôr pocitmi, to ale snáď neznamená že sa nemôžem k niektorým témam vyjadriť. A možno tým pomôžem viac ako keď niekto "megaskúsený" trúsi iba uštipačné poznámky a uráža kdekoho na okolí.

A nejak nadobúdam dojem že tu začínam cíťiť averziu ku komerčným značkám. Treba si uvedomiť že tieto výrobky majú na celom svete milióny (viacmenej) spokojných uživatelov a preto sa stále vyrábajú. Nie každý si vie zostrojiť sám špičkový stroj, nie každý si môže dovoliť kúpiť ultradrahé (a často aj predražené) zostavy, prípadne nie každý je ochotný investovať ťažko nasporené prostriedky do špičkových vintage mašiniek kde je vždy len otázka času, kedy čo odíde (a pokial nie je sám elektrozručný, tak ho potom čaká kolotoč servisov a prípadných sklamaní). Takže takýto človek siahne po komerčných značkách, lebo chce počúvať hudbu aspoň v akej takej kvalite. A čuduj sa svete - mnohým to tak bohato stačí. Videl by som tu istú podobnosť s autami - nafrnený majitel BMW X3 nemusí chápať ako môže niekto vôbec uvažovať o fábii, pritom je to jedno z najpredávanejších áut a má kopu spokojných uživatelov ktorí sa pomocou tohoto vozidla dostanú z bodu A do bodu B a pritom ich to nemusí stáť milóny.
PS. Pokial si dobre pamätám tak som pred X rokmi u BV videl (a počul) zásobovať signálom jeho stroje CD od komerčného HK. A bola hudba. Amen.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 09:07:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Do tohohle lesa je marný volat a jak vidím, ani BV to nepochopil..." Marantz jsem slyšel dvakrát v řivotě, zatímco minisystém vod Onkya mám vosum let v ložnici..." ...osobně jsem slyšel stovky " dospělejch " Marantzů a velmi mnoho Onkyjí a netroufnu si na rozdíl od tohohle trouby dělat nějaký závěry, protože kvůli nezkušenosti tazatele to nemá stejně cenu, nic mu to neřekne...divím se Vláďo, že mu ještě sekunduješ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 09:24:07    Predmet: Odpovedať s citátom

J, je ozaj zarážajúce s akou odvahou radíš, ak nemáš ani potuchy ako hrajú obidva zosíky , nikdy si ich nepočul a nevidel ani jeden. Dedukovať, keď máš doma lacnú mini vežičku Onkyo, tak to bude Onkyo A-9050 asi lepšie hrať ako Marantz PM 6005 je dosť divné !
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 09:37:14    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
BV: Ďakujem, vystihol si to pekne. Ako sa dolesa volá .... Sa trochu čudujem adminovy že ešte proti Kazzatelovy nezakročil. Toto robí často.

Čo sa týka rád, tak som tam spätne nenašiel nič čo by bolo nepodložené. Možno som sa mal viac rozpísať (túto výčitku uznávam) o tom že čo som mal možnosť počuť Marantz asi dva krát v živote, tak ma ten prejav nikdy nenadchol. Síce ani neurazil, ale pre mňa osobne tomu chýbalo viac "šťavy". S Onkyom mám osobnú skúsenosť - v spálni nám hrá už nejakých osem rokov síce iba mikrosystém tejto značky, ale má to šťavu, posluch ma baví. No a je tu istý predpoklad že samostatný komponent by mal byť zvukovo ďalej. Či sa mýlim? Takže tento môj poznatok ma snáď oprávňuje vysloviť názor že s tých dvoch komponentov na ktoré sa dotazoval Macky by som ja osobne dal prednosť Onkyu. A upozornil som ale na to že každý počujeme inak a každý má iné nároky, tak bez odskúšania a prípadného priameho porovnania môže dôjsť ku sklamaniu. Či mu tento môj poznatok pomôže neviem, ale bol zvedavý na nejaké názory, tak som odpovedal, lebo mám s týmito značkami aj osobnú skúsenosť (aj keď z Marantzom skôr iba okrajovú).

Inak by ma zaujímalo čo je tu merítkom skúseností. Na to treba nejaký certifikát?
V porovnaní s niektorými na tomto fóre mám tých skúseností možno o niečo menej, nie som technik, takže sa riadim skôr pocitmi, to ale snáď neznamená že sa nemôžem k niektorým témam vyjadriť. A možno tým pomôžem viac ako keď niekto "megaskúsený" trúsi iba uštipačné poznámky a uráža kdekoho na okolí.


A nejak nadobúdam dojem že tu začínam cíťiť averziu ku komerčným značkám. Treba si uvedomiť že tieto výrobky majú na celom svete milióny (viacmenej) spokojných uživatelov a preto sa stále vyrábajú. Nie každý si vie zostrojiť sám špičkový stroj, nie každý si môže dovoliť kúpiť ultradrahé (a často aj predražené) zostavy, prípadne nie každý je ochotný investovať ťažko nasporené prostriedky do špičkových vintage mašiniek kde je vždy len otázka času, kedy čo odíde (a pokial nie je sám elektrozručný, tak ho potom čaká kolotoč servisov a prípadných sklamaní). Takže takýto človek siahne po komerčných značkách, lebo chce počúvať hudbu aspoň v akej takej kvalite. A čuduj sa svete - mnohým to tak bohato stačí. Videl by som tu istú podobnosť s autami - nafrnený majitel BMW X3 nemusí chápať ako môže niekto vôbec uvažovať o fábii, pritom je to jedno z najpredávanejších áut a má kopu spokojných uživatelov ktorí sa pomocou tohoto vozidla dostanú z bodu A do bodu B a pritom ich to nemusí stáť milóny.
PS. Pokial si dobre pamätám tak som pred X rokmi u BV videl (a počul) zásobovať signálom jeho stroje CD od komerčného HK. A bola hudba. Amen.



Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 10:09:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky Jupole, konečně alespoň jeden pochopil, co jsem chtěl říct....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 10:11:25    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:

Thumbs up


To je spíš k pláči, ale od tebe jsem nic jinýho nečekal...

kazzatel má pravdu.

Jediná rada zní:
Jít si to někam poslechnout.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 10:56:04    Predmet: Odpovedať s citátom

macky napísal:
Kľud Pepo!!!!
To ako hra onkyo alebo marantz si musi kazdy posudit sam-sto ludi,sto chutí
Este raz a odzaciatku:
Vsetci vieme ze kvalita isla dole.Vo vsetkom:autach,bicykloch,prackach aj v zosilnovacoch...
Takze je na fore nejaky elektronik ktory opravuje,resp.predava elektroniku v dnesnej dobe a moze povedat:tento model neber,lebo je kazivy alebo naopak,ze tento model sa vyraba od r.2010 predali sme 1000ks a ziadna reklamacia-napriklad
Recenzia na marantz znie ako je vsetko super,a az v poslednych riadkoch je napisane: kompromisy ve výrobní kvalitě
Viem kazdy musi z niecoho žiť...


Ved si si sám dal odpoved. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1327
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 11:02:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:
To je spíš k pláči

Môžeš prosím ťa napísať ktorá časť môjho príspevku ťa urobila natolko smutnou, že ti to vháňa slzy do očí? Ak som tam uviedol niečo nepravdivé alebo zavádzajúce, tak ma prosím na to upozorni. Lebo ja som tam ani po ďalšom prečítaní nenašiel nič čo by som musel po sebe korigovať. Som samozrejme otvorený slušnej diskusii a hlavne nie som človek čo musí mať za každú cenu pravdu. Len mám rád vo veciach jasno.
Basstl napísal:

Jediná rada zní:
Jít si to někam poslechnout.

Ano, v podstate mu radíš presne to isté čo ja. Len by som ešte upozornil (keď je to tu už ako u blbých) na to že to čo bude počuť v nejakom štúdiu nemusí byť už doma pravda (iná akustika, iné repráky). To len pre poriadok.

Jupol: Zase až tak lacná tá vežička nebola. Wink Teda samozrejme zase záleží s čím to porovnávaš. Ale faktom ostáva že pre mňa hrá prekvapivo dobre.
Osobne som nepočul ani A-9050 a ani PM-6005 a neviem kolko ludí tu tieto dva komponety naživo porovnávalo, ale už na začiatku vlákna niekto jasne napísal že tieto dve značky majú dosť odlišný charakter zvuku (pokial viem tak je to vcelku známa vec). No a mne na základe toho čo som mal možnosť počuť zjavne viac vyhovuje to Onkyo (ktoré som okrem toho môjho mikrosystému ešte pár krát počul, aj keď ich neboli práve stovky, ale bolo to na výstave a to som radšej nespomínal nech ma tu zase nejaký chytrák nezdrbáva že posudzujem zvuk podla toho ako to hrá na výstave). Nič viac som nenapísal ako to že ja osobne mám dobrú skúsenosť s Onkyom a ja osobne by som si pravdepodobne s tých dvoch vybral Onkyo, ale tak isto som poradil, že pokial to okolnosti dovolia nech si ich niekde vyskúša a nech si urobí svoj vlastný názor. Toť vsio. Nič viac, nič menej. Pokial viem tak mu tu zatial nikto nič lepšie neporadil.
Všetko čo mu tuto poradíme (samozrejme vrátane mňa) je len každého subjektívne vnímanie zvuku, nejaká univerzálna pravda neexistuje. Jediné ako tak objektívne by možno mohlo byť vyjadrenie nejakého servisáka čo robí obe značky, ten by zrejme vedel povedať kde je to viac odrbané, čo je poruchovešie, čo ale zase nemusí vela napovedať o zvukovom prejave.

Kazzatel: neberiem ti tvoje skúsenosti, mám v úcte ludí čo niečo dokázali. Škoda že sa takto zhadzuješ. Čo si napísal by šlo určite aj slušnejšou formou. A naozaj neviem prečo prispievaš vo vláknach kde očivididne nechceš poradiť, aj keď ako sám píšeš máš skúseností tony. Ak nemáš nič k téme, tak daj pokoj a nechaj normálnych a hlavne slušných ludí (aj keď zrejme nižšieho HIFIlevelu) pokojne diskutovať. Ak máš nejaké problémy osobného charakteru, tak si ich prosím ventiluj niekde inde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5938
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 11:35:36    Predmet: Odpovedať s citátom

2 kazzatel
Pavel, vôbec nejde o nejakú podporu laických doporučení, ale o formu tvojich vystúpení (tú som pochopil dúfam dobre- blejt, blbý s pitomým), už je to dosť fádne..Ak nepovieš, neporadíš nič , len každému vynadáš a označíš ho za vola, tak to má presne takú hodnotu ako príspevky , na ktoré nadávaš, teda nulovú... Je to nutné a má to význam? Nenechaj "cloumat svým majestátem" Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 12:17:35    Predmet: Odpovedať s citátom

BV : tady se radit nedá, je to zbytečný...ale když se v takovejhle případech nebude reagovat, zvrtne se to vše na žvanírnu laiků s nulovou zkušeností... a ty nějak slušně poučovat považuju osobně za ztrátu času, neboť jak vidno dorůstají stále noví a noví....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 12:20:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš sice pravdu, ale zbytečně ty blbiny přiživuješ podobně hodnotnou reakcí.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 12:26:15    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
Basstl napísal:
To je spíš k pláči

Môžeš prosím ťa napísať ktorá časť môjho príspevku ťa urobila natolko smutnou, že ti to vháňa slzy do očí? Ak som tam uviedol niečo nepravdivé alebo zavádzajúce, tak ma prosím na to upozorni. Lebo ja som tam ani po ďalšom prečítaní nenašiel nič čo by som musel po sebe korigovať. Som samozrejme otvorený slušnej diskusii a hlavne nie som človek čo musí mať za každú cenu pravdu. Len mám rád vo veciach jasno.


Celej ten tvůj dlouhej příspěvek je o hovně a má nulovou vypovídací hodnotu.

Macky se ptal na zkušenost s Onkyo A-9050 vs. Marantz PM 6005 a na to jsi odpověděl tady:
J napísal:
Osobne som nepočul ani A-9050 a ani PM-6005


Je to, jak napsal kazzatel:
kazzatel napísal:
Marantz jsem slyšel dvakrát v řivotě, zatímco minisystém vod Onkya mám vosum let v ložnici..." ...osobně jsem slyšel stovky " dospělejch " Marantzů a velmi mnoho Onkyjí a netroufnu si na rozdíl od tohohle trouby dělat nějaký závěry...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1327
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 13:10:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Bastl: keď to podávaš takto, tak už rozumiem kam mieriš a áno máš pravdu, naozaj som iba vyjadri svoje (skromné) skúsenosti zo značkou ako takou a nie s konkrétnym modelom. Ale je to až tak velmi od veci? Ja som osobne rád ak sa dozviem nejaké pozitívne, resp. negatívne skúsenosti z jednotlivými značkami, aj bez ohladu na konkrétny model (aj keď aj tu nie je dobré celkom paušalizovať - všade sa nájdu vydarenejšie aj menej podarené kúsky), tak predpokladám že niekto kto sa momentálne rozhoduje medzi dvoma značkami môže aj takúto informáciu oceniť. A o tom hádam toto a príbuzné fóra sú. Veď nikomu nič nevnucujem. Myslím že kto to tu pozorne číta tak vie že hlavne doporučujem (a nie len ja) osobné odskúšanie.
O tom že píšem dlhšie a zložitejšie samozrejme viem, bohužial ma pánboh neobdaril schopnosťou vyjadriť myšlienku stručne a jasne a pochybujem že by som ešte niekedy túto schopnosť získal. Starého psa novým kúskom nenaučíš. Wink
No a či ten ktorý príspevok má nejakú vypovedaciu hodnotu, k tomu by sa mal vyjadriť hlavne človek, ktorý založil toto vlákno a ktorý sem už možno ani (vďaka jednému nemenovanému človeku) nepríde.

No a teraz naozaj úprimne - čie príspevky majú akú takú hodnotu - moje, kde som aspoň vyjadril môj "laický" názor, alebo Kazzatelove prejavy za ktoré by sa nemusel hanbiť ani sám pán M. Zeman. Jediné k veci bolo jeho vyjadrenie že na základe svojich skúseností s týmito značkami by si nedovolil niekomu niečo radiť, čo je síce v poriadku, ale Mackymu to nijak nepomôže.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1327
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 13:37:40    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
tady se radit nedá, je to zbytečný...ale když se v takovejhle případech nebude reagovat, zvrtne se to vše na žvanírnu laiků s nulovou zkušeností... a ty nějak slušně poučovat považuju osobně za ztrátu času, neboť jak vidno dorůstají stále noví a noví....

Doteraz som si myslel že hifislovanet je web prístupný pre širokú verejnosť ktorá používa, prípadne zvažuje používať prístroje spĺňajúce akúsi zastaranú normu pojednávajúcu o potrebných parametroch tých zariadení. A ono to vyzerá že by sem plebs bez znalostí elekroniky a bez poriadne plnej peňaženky nemal mať prístup. Nuž neviem, keď som pred 25 rokmi "štrngal", tak som mal pocit že sa niečo zmení aj v myslení ludí, ale už som sa viacmenej zmieril s týmto mojim omylom.
Tento web navštevujem a čerpám z neho už dosť dlho (možno aj od jeho začiatku) a je mi smutno kam sa to posúva. Stačilo by len keby si niektorí jedinci skresali trochu zo svojho ega.

A ešte sa raz sa maestra spýtam: akáže skúsenosť je dosť velká, aby sa tu smel človek bez napádania ozvať? Odpoveď by možno zaujímala viacerých, nech tu nevznikajú podobné nezhody.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist