Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

RPM1
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2014 08:58:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli chceš u 1518 vejšky řádně nabrousit, stačí říct. Resp. dostaneš do ruky nástroj a můžeš si to naostřit jak je libo. Ideálně, kdybys přivezl na změření ty stávající JBL, pak by se na tu ostrost IMHO dalo i přesně ukázat...

RpM-1 jsou kompromisní v několika ohledech. Především WG je pořád příliš malý a napojení na 10" je mezi 1 - 2 kHz, což už je trochu vysoko. Není to možná intuitivní, ale najít 15" basák, který zahraje k 800Hz, je snazší, než 10" jdoucí ještě o oktávu výš. Většina takto velkých reproduktorů začíná mít nad 1 kHz problémy. Ještě ke kilohertzu se dá bez problémů dostat. Krom toho směrovostně to také začíná fungovat až dost vysoko - se směrovostí té 10". Zkrátka, velký zvukovod, natahující pásmo driveru směrovostně co nejníž, je základ, na kterém je dobré stavět. Je to nejčistší zdroj zvuku, s jakým jsem se setkal. V době, kdy k projektu RpM (Reprobedny pro Megalomany) došlo, bylo vůbec s podivem, že to postavilo tolik lidí - do dvoupásma s 15" neměl zájem jít nikdo, byť je to srovnatelně velké. Všechno chce svůj čas Smile

A na Macuru se vykašli.


Naposledy upravil MaBat dňa Pi október 31, 2014 09:33:44, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2014 09:33:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Osobne to pricitam neplnorozsahovemu zvuku malych beden obecne...

Nejake mereni JBL L90 je zde
http://www.hifi-forum.de/bild/jbl-l90-test-10002_43270.html

Laicky si to interpretuju tak ze pokud bedna pod 80Hz pada jako cihla pak to dela ten ostry zvuk.

Ale nejvic ostre bedny co jsem kdy mel doma byly Focal electra 936, to bylo fakt jako britva a proti tomu byly pozdejsi JBL uplne medove v pohode Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2014 09:40:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdo ví, co tou ostrostí vlastně myslíš Smile
Na celkové vyrovnanosti samozřejmě velmi záleží a každý decibel se počítá. Není např. nic horšího, než bedny s blbě vykompenzovaným baffle-stepem. Na basech pod 100Hz opravdu dominuje místnost a rozmístění a pokud mají nějaké reprobedny stejně nepříjemný charakter, ať se vyskytují kdekoliv, bude to pravděpodobně v něčem jiném. Máš ale pravdu v tom, že basů je pro dobrý pocit z reprodukce prostě potřeba ten správný dostatek. Málo basů rychle unaví.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2014 10:24:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdybych to mel laicky vyjadrit tak ostra bedna - dominuji vysoke frekvence a tupa bedna dominuje spodek a vysek jakoby pocitove chybi.

Priklad tupe znejicich beden ktere znm dobre je pro me M800
http://www.stereophile.com/content/bampw-matrix-800-loudspeaker-measurements

Ostre bedny budou mozna focal electra 936.
Za ostre bedny povazuju i Nautilus 800 ktere jsem slysel mnohokrat a na ruznem zeleze vzdy se mi zdaly ostrejsi / nabrousenejsi nez M800, M801.

Ale jsou to jenom laicke dojmy, zalezi docela hodne na tom jaky je zesilovac a zbytek zeleza, s tema focalama jsem zil asi 2 roky a zvyknul jsem si...ale hlavne ja nejsem odbornik na mereni ani na elektro takze ja nevim proc a mam pouze pocity z poslechu.

Jako vyhodu 1518 vidim moznost vyhybku ladit- vice vysek mene vysek - coz u kupovanych drahych beden nejde - respektive kdyz to stoji ranec penez preci nebudu upravovat vyhybku ze.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2014 14:19:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Slyšel jsem jen ten Nautilus. Z měření M800 jsem trochu na rozpacích, ale čert ví, jak to bylo pořízené. Ani to nejsou data dostatečně vypovídající o tom, jak to bude hrát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2014 17:10:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Mna velmi milo prekvapila prva skusenost s kvalitnejsim tlakovym systemom. Povodne som mal k takemuto systemu predsudky. Take ako si vacsina hifisov vypracovala na zaklade hifi osvety. Podobne hoci miernejsie som vnimal kaloty s kovovou membranou. Pritom sucasne moje preferencie su uz opacne.
U tlakovych systemov zboznujem suverenitu a realnost prednesu stredne vysokych kmitoctov 4-15kHz. Uder na cinel je fantasticky. Ani pri vyssich stredoch 1-4kHz nepocitujem, ze by driver mal stres. Hlas spevacky a kvilenie slacikov... Zato pri kalotach a hlavne niektorych menej podarenych je to stres vzdy, len tomu troch prikurim. Tak pri 1VA 80-90 dB je to jemne sametove casto az moc zjemnele susotavo detailne asi zdvyhnute na hornom konci (to driverom v zvukovode zvacsa chyba). Avsak pri 100dB sa to sype. Zmyznu susotave detaily a vzduch okolo. Nastupy nedefinovatelny zvuk - dokrkvane sycanie.


Naposledy upravil jmd dňa Pi október 31, 2014 19:47:49, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MiKov
Hifi obsluha


Založený: 02 január 2013
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2014 18:29:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
PMA napísal:
Basstl napísal:
PMA napísal:
Ale ani RPM-1 neměly v Č.T. zrovna příznivou odezvu...

Byl jsi tam?
Slyšel jsi to?
Podle odezvy tomu bylo přesně naopak.
Samozřejmě checkovo hodnocení neberu jako nezávislé...


Mám docela detailní popis od PD, kromě reakcí tady na fóru.


Ja bych obecně hodnotil RPM1 vysoko, v Senci s SP audio to hralo celkem dobre, uz jsem tady o poslechu v Senci psal, na muj vkus to bylo az moc neagresivni nahore na vejskach a naprosto nekompromisni to bylo dole naspodku, taky zvladani velke hlasitosti a symfonickeho orchestru a makrodynamika byla opravdu vynikajici- to se mi libilo opravdu moc a ta 15" funguje opravdu vyborne. Pak po case se mi to rozlezelo v hlave, uvedomil jsem si ze se mi to vlastne dost libilo az na ty vejsky a spojil jsem si taky poslech u Roba na jeho gigant 4p. a SP audio kde to taky bylo pro me moc neagresivni na vejskach (malo vejsek) a udelal jsem z toho pro sebe zaver ze ta mne vadici neagresivita na vejskach je spis zalezitost SP audio.
Ale mozna za to muzou i DACy a mozna jsem jen zvykly na zvuk JBL L90.

BTW by me zajimaly nazory na zvuk RPM1 od ostatnich ucastniku akce.


to Bartoli:
A to si predstav, že som zistil po odpojeni železa z oddelovacieho trafa, že to hrá teraz ešte lepšie, detaily a aj špičky-tranzienty sú lepšie. V trafe bola závada a ja som si na to zvykol za tých 5 mesiacov, čo som to mal na trafo zapojené.

BTW
Keď som prišiel z High End výstavy domov hneď som si pustil hudbu a taký široký úsmev som už dlho nemal Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MiKov
Hifi obsluha


Založený: 02 január 2013
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2014 18:43:36    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:


RpM-1 jsou kompromisní v několika ohledech. Především WG je pořád příliš malý a napojení na 10" je mezi 1 - 2 kHz, což už je trochu vysoko. Není to možná intuitivní, ale najít 15" basák, který zahraje k 800Hz, je snazší, než 10" jdoucí ještě o oktávu výš. Většina takto velkých reproduktorů začíná mít nad 1 kHz problémy. Ještě ke kilohertzu se dá bez problémů dostat.


10" streďák 10PS26 na RpM1 nemá do cca.2,5kHz nejaké rezonancie:
https://plus.google.com/111523276153282505282/posts/3Dym1jDrVG2?pid=5694910004125593954&oid=111523276153282505282
okrem jednej menšej na spodku okolo 500Hz

Alebo si myslel na niečo iné ešte (okrem spomenutej naviazanosti na driver)?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2014 18:49:49    Predmet: Odpovedať s citátom

10PS26 je jeden z nejlepších. Přesto to úplně čisté není (ostatně je to vidět i na té impedanci) a pasivně je obtížné to úplně zkorigovat. Pokud ale píšu kompromisní, myslím v rámci téhle kvalitativní úrovně a koncepce. Jak to hraje, sám víš nejlíp - máš ty bedny naposlouchané daleko víc než já. Osobně jsem ty bedny slyšel vlastně jen velmi krátce, během vývoje se toho moc nenaposlouchá a neměl jsem je u sebe tak dlouho, abych se s tím nějak víc sžil. Příští bedny si u sebe nechám déle, abych se také dostatečně pokochal a hlavně pořádně donastavil ty vejšky, na což se jinak většina lidí nakonec zjevně vykašle Smile

BTW, Basstl tam má 10PLB76 a důvod, proč se použil tento reprák, byl pokud se pamatuju ten, že tehdy neměli 10PS26 nikde skladem. A tenhle byl navíc dražší a těžší, což má Basstl rád Laughing
Horší ale v žádném případě není - tolik na uklidnění. Je ještě o něco citlivější.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MiKov
Hifi obsluha


Založený: 02 január 2013
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2014 20:07:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Chápem, že sú tu kompromisy , každá koncepcia nejaké má, väčšie alebo menšie.
Ja som so zvukom veľmi spokojný. Neviem si ani predstaviť kam sa posunie projekt 1815.
Len som chcel vedieť keď si spomínal "a napojení na 10" je mezi 1 - 2 kHz, což už je trochu vysoko" či si tým myslel tú blízku rezonanciu na 3kHz .
Inak tu je impedančka bez priblíženia, na tej pred tým vyzerajú rezonancie dosť výrazne.
https://plus.google.com/111523276153282505282/posts/3Dym1jDrVG2?pid=5694909995662808690&oid=111523276153282505282
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2014 20:12:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Na 3 kHz už je ten střeďák úrovní přes 40dB pod driverem, což IMHO stačí (je to dělené okolo 1,3 kHz s výslednou strmostí cca 30dB/oktávu).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po november 03, 2014 11:55:22    Predmet: Odpovedať s citátom

V trafe bola závada a ja som si na to zvykol ..

Jaka to byla zavada?

Me na tvem trafu vadilo ze byl slyset brum i na 4m daleko - to bych nesnesl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po november 03, 2014 12:54:18    Predmet: Odpovedať s citátom

V softstarte nespínalo relé, takže pred primárom bol trvale zaradený 33 ohm/ 15 W rezistor.
OT, celkom by ma zaujímalo ako si sa v MiKovej posluchovke dostal 4 m od trafa Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po november 03, 2014 13:34:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Mas pravdu ta mistnost byla mala, bylo to 3m do rohu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne december 28, 2014 17:31:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Prý proběhla poslechová seance s RpM-1 a VMA-I EVO.
Tak jak to probíhalo? Podělte se... Od čeho jsou kecárny Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2318
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ne december 28, 2014 17:33:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdy, kde? To by mě taky zajímalo. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne december 28, 2014 18:13:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Třeba v České Třebové?
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne december 28, 2014 18:16:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Nikoliv. A opravdu prosím, nepiš sem už nic k něčemu, o čem nic nevíš.
Zvlášť, nehodláš-li pak odpovídat na otázky, týkající se takových "informací" a názorů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2318
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ne december 28, 2014 18:49:29    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Třeba v České Třebové?

Tam bylo srovnání RPM1 TBX v rozpracovaný varzi a VMA I-XL a srovnání ani náhodou nebylo jednoznačný...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne december 28, 2014 18:57:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Třeba se zúčastnění, pokud sem chodívají, jen chtějí vyhnout zbytečné iracionální debatě, ke které to většinou sklouzne. Což bych chápal.

Mě by třeba z pohledu znalosti vyzařovacích diagramů obou beden ještě docela zajímalo hodnocení vykreslení zvukové scény - lokalizace, velikosti nástrojů, dojem prostoru a obklopení zvukem, "zmizení" beden, citlivost na sweet spot, apod., což jsou věci, ve kterých bych očekával, že se to bude výrazněji lišit. Sám jsem žádné takové přímé srovnání s adekvátně dobrou bednou klasického uspořádání (což očekávám, že EVO je) nedělal. Tedy pokud se to v dané konkrétní akustice povedlo aspoň na jedněch těch bednách.

Krom toho je také vždy zajímavý, byť ne nutně směrodatný, prostý první dojem.

Něco velmi málo už jsem dostal v SZ, ale to samozřejmě bez svolení přepisovat nebudu. Napadlo mě jen, jestli by tu k tomu něco nenapsali přímo aktéři. Když ne, taky se nic nestane Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 28, 2014 20:06:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Tiež by ma to zaujímalo :) U blízkeho posluchu s EVO dosť závisí na výške uší, 10cm robí už veľký rozdiel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ne december 28, 2014 20:30:51    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Tiež by ma to zaujímalo Smile U blízkeho posluchu s EVO dosť závisí na výške uší, 10cm robí už veľký rozdiel.


Tak to nemám šanci cokoli slyšet. Měřil jsem si je. Na výšku mají 7.8cm a 8cm.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 28, 2014 21:02:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to som sa zasmial! Este ze som nenapisal absolutnu vysku zhruba 1.5 metra... :D
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne december 28, 2014 21:15:33    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Tak to som sa zasmial!

Někomu zjevně stačí málo Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TH
Hifi obsluha


Založený: 18 december 2014
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Po december 29, 2014 12:51:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Když si to žádáte, tak já to teda zkusím. „Seance“ proběhla v Odrách.
Jednoznačný výsledek byl, že VMA – EVO mají podstatně více basů, RpM hráli podstatně hlasitěji (samozřejmě při totožném nastavení - rozdílné byly pouze kábly).

Mé subjektivní dojmy: RpM měly lepší středy a výšky, lepší prostor a celkově mě poslech bavil víc (možná ale i proto, že jsem si chtěl poslechnout a užít své „nové bedničky“).

Hodnocení zkušenějšího hifisty: „Klady rpm jsou hodne dobre svazane stredni a vysoke pasmo, neunavujici podani vysek. Nevyhody mensi podani basu a smerovost. Klady evo jednoznacne lepsi podani basu mensi smerovost ale zase neprirozene vysky a horsi podani prostoru.“ Následovala úvaha, že v ceně materiálu jsou VMA vlastně levnější.

Závěrem bych jen dodal, že VMA – EVO mají další výhodu – jsou poloviční = poloviční (až žádné) „problémy doma.“
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po december 29, 2014 13:32:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak se posuzovaly "nepřirozené výšky" ( nahrávky, zdroj zvuku, zesilovače)?
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po december 29, 2014 13:39:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Až někdy uslyšíš bednu, která hraje vejšky opravdu přirozeně, oproti zažitému kalotovému standardu, poznáš to okamžitě sám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po december 29, 2014 14:03:13    Predmet: Odpovedať s citátom

TH

Dík. Jediné, čemu v těch hodnoceních stále moc nerozumím, je stížnost na "směrovost". Tím spíš, že se opakuje - nevím odkud se to bere. Jak se to přesně projevuje? Totiž tak, jak chápu význam a přínos v tomto případě konstantní směrovosti, mi to nedává moc smysl. Protože realita je taková, že RpM mají v rozmezí řekněme nějakých 15 - 40° od osy prakticky stejnou frekvenční cháru, s jen velmi mírným celkovým sklonem dál od osy, oproti třeba i 1" kalotě, která nahoře směruje -rozuměj frekvenčně závisle- daleko víc. Z toho zkrátka nejsem moc moudrý. Mění se snad výrazněji zvuk při horizontálním pohybu posluchače? To by bylo dost proti (nejen) mé zkušenosti. V jakém rozmezí? Jak jsou bedny natočené? Připomínám, že by měly být natočené směrem dovnitř, tak aby se jejich osy protnuly před posluchačem, který by měl ve výchozím ideálním místě sedět cca ve 20-30° od osy obou. Pak celkem není důvod, proč by se měl zvuk měnit.

O basech už jsme si psali - to je to nejmenší, částečně samozřejmě výměnou za citlivost. Něco jsem teď poslal i v SZ. Určité rezervy tam konkrétně u těchto beden opravdu jsou, vím o nich a dají se odstranit.

PS. To bylo docela stručné Smile
Každopádně, jestli se podařilo je koupit za těch 20 nebo kolik tisíc, tak si myslím, že můžeš být víc než spokojený, to není ani cena materiálu. Tedy máš-li to kam dát ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TH
Hifi obsluha


Založený: 18 december 2014
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Po december 29, 2014 14:58:02    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: Není to můj závěr (osobně nemám tolik poslechových zkušeností, abych si dovolil hodnotit co (ne)zní přirozeně, takže jsem se omezil jen na to, co mně vyhovovalo víc. Hrálo se na upravené x-fi xtreme music, Hypa 1 (příležitostně na upravené Yamaze C-4) a dpa330mkIV. Nahrávky především v Hi-Res (např. Lee Rietenour - L.A. By Bike (viz http://www.hdtracks.com/rhythm-sessions).

MaBat: Stručné to bylo záměrně (zjevně málo), protože čím míň toho napíšu, tím míň dám prostor k tomu, aby mě někdo tahal za slovíčka. Ke směrovosti ti nic nenapíšu, opět nejde o můj závěr – já jsem seděl cely večer na jednom místě (byl jsem o berlích).

K těm basům ještě: nejedná se o nijak významný nedostatek (když by to tak zůstalo, tak se vůbec nic neděje), hraje to parádně, jen bylo celkem jasně slyšet, že VMA jich mají víc.

Ano s koupí jsem mírně řečeno velmi spokojený! Laughing A místečko už jsem snad taky „vyhádal.“


Naposledy upravil TH dňa Po december 29, 2014 18:31:59, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po december 29, 2014 15:07:16    Predmet: Odpovedať s citátom

A už jsi tomu aspoň pořádně naložil? Smile
Jen varuju, že jakmile zjistíš, že to i opravdu nahlas hraje pořád čistě, nebudeš už chtít poslouchat potichu, je to jako droga...

Ono pak se i ty basy trochu zvednou - ty bedny jsou dělané primárně na vyšší poslechové hlasitosti, když už to umí. Pro nízké až "běžné" hlasitosti by to jistě sneslo ještě trochu fyziologické korekce - při nižších hlasitostech je potřeba na basech trochu "přitopit", aby to pořád znělo vyrovnaně. Tak to prostě je. Kdyby měly ty bedny basů hodně i při nižších hlasitostech (dá se to tak udělat, výměnou za citlivost), při těch vyšších už by se to nedalo poslouchat, což by byla škoda. Nevím, kolik lidí dnes ještě používá fyziologickou regulaci hlasitosti...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 4 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist