Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Gramofon. Jaký? Který? Můj...
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: So december 03, 2011 20:07:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Před chvílí jsem si pouštěl M.Efekt - Svitanie (Opus 1977) a byl jsem velmi mile překvapený zvukem, bicí v "Ej padá padá rosenka" mě porazily do kolen Shocked Patrně nejlepší deska od Opusu. Pak šel M.Varga a Collegiuum musicum (Opus 1975) a to už tak dobré nebylo, ale na Opus taky velmi slušné. Dopoledne to byli Yes - Close to the edge (Atlantic 1973) a Simon a Garfunkel - The Graduate (CBS 1968). Obě perfektní, CBS to dnes patrně vyhrává Very Happy Večer ještě chystám srovnání nahrávky posledně jmenované desky s přímým záznamem na CD rekorderu který jsem dělal dopoledne. Už teď ale předpokládám výsledek Very Happy
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Davidus
Hifista


Založený: 10 marec 2010
Príspevky: 102
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So december 03, 2011 22:42:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Když už tady řešíte kvalitu nahrávek Opusu, tak taky něco přidám. Zajímavou zkušenost mám s Fermátou. Mám od nich 4 desky a je velmi zajímavé sledovat nárůst zvukové kvality od starších k novějším. Pak mě velice překvapily desky P. Lipy. Na Opus hodně dobré (hlavně Neúprosné ráno - 1983). Jinak momentálně poslouchám Wagnerovu operu Tristan und Isolde (DGG 1966 5LP box), a to je úplně jiná liga... Posuzováno na P-J RPM 5.1 a Ortofon 2M Bronze.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
shony
Hifi obsluha


Založený: 11 máj 2011
Príspevky: 28
Bydlisko: Milovice

PríspevokZaslal: So december 03, 2011 23:44:36    Predmet: Opus Odpovedať s citátom

Tak tak, myslím si, že zvujkovo najlepšia LP od Mefekt, čo som počul bola od Opusu, Fermátu mám len Generation a to je tiež nárez, radosť počuvať.
Lipa toho milujuem na "Blues z lipového dřeva" s Andrštem - Neskutočné.

Posledná vec čo doporučujem/nieje opus a je len na LP a to Nerez/Ke zdi, kto pozná vie o čo ide.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Davidus
Hifista


Založený: 10 marec 2010
Príspevky: 102
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So december 03, 2011 23:56:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Blues z lipového dřeva mám. Moc fajn deska, jak hudebně, tak zvukově. Ale to už je Supraphon.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
shony
Hifi obsluha


Založený: 11 máj 2011
Príspevky: 28
Bydlisko: Milovice

PríspevokZaslal: So december 03, 2011 23:58:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak sory splietol som si ju s iným Lipom, no ostatné platí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 10, 2012 09:57:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám jeden technický dotaz - keď zdvihnem ramienko z platne (pomocou páčky, nie ručne) tak sa vždy trochu posunie smerom k začiatku platne. Nemalo by ostať nad tým istým miestom? Nejaký problém s antiskatingom? Gramec bol nastavený v servise, s ničím som nehýbal. Gramofón je tu už dosť premielaný Project 1. Doteraz som si to nevšimol pri žiadnom gramofóne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Pi február 10, 2012 10:06:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne to NC 500 robila tiez.
Mozno sa mylim a zle som si to vylozil no normalne je ak platna taha ramienko do vnutra a antiskating naopak posoby opacne co znamena ,ze taha von takze poskocenie ramienka by malo byt normalne. Ci sa mylim?
Ak tak opravte ma....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 10, 2012 10:14:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno to tam má byť. Len sa mi zdá že na predošlých gramcoch, keď som prerušil prehrávanie zdvihom ramienka, tak som potom pokračoval zruba s toho istého miesta. Ale to neboli až tak "sofistikované" stroje ako tento rakúsko-český zázrak Smile .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Pi február 10, 2012 11:17:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Na mém NC452 (s raménkem NC500) je to odskočení stejné, je to dáno poměrem nastavení přítlaku a antiskatingu. Dá se tomu částečně zabránit přilnavějším materiálem na vrchní straně zvedáčku, o který se opírá trubka raménka. Něco jako silikon třeba, zkoušel jsem to a funguje, jen bílý silikon na černém gramci vypadá jak pěst na oko Rolling Eyes Nebo pokud se raménko zvedne velmi pomalu, k posunu nedojde.
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Pi február 10, 2012 11:31:22    Predmet: Odpovedať s citátom

janik1971 napísal:
Mne to NC 500 robila tiez.
Mozno sa mylim a zle som si to vylozil no normalne je ak platna taha ramienko do vnutra a antiskating naopak posoby opacne co znamena ,ze taha von takze poskocenie ramienka by malo byt normalne. Ci sa mylim?
Ak tak opravte ma....

Janík nemýliš sa. Very Happy
Ja mám Pro-Ject 2 Xperience Clasic s prenoskou Ortofon 2 M Bronze a mne to robí gramo tiež.
Ten antiskating je tam preto aby sa ihla ktorá sníma hudbu z drážky platne opierala o obidve strany drážky rovnakým tlakom, aby hrali obydva kanály v stereu rovnako kvalitne. To je tá sofistikovanosť.
Ak je ramienko zdvíhané páčkou, tak ho antiskating resp. závažie po vyskočení z drážky ťahá smerom von.
Závažie na ramienku,antiskating má presne svoju váhu určené pre ten ktorý model gramofonu podľa druhu ramienka, aby ťahalo ihlu v drážke takou istou silousmerom von od stredu LP ako je ťahané smerom dovnútra.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 10, 2012 13:14:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže je to v poriadku. Ďakujem za ozrejmenie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Pi február 10, 2012 13:16:14    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.hifipassion.com/stranky/gramofon_a_jeho_nastaveni_rowing.pdf

tu mas vsetko co treba pekne popisane... Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EB.
Hifi obsluha


Založený: 16 marec 2014
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Ne marec 16, 2014 00:08:48    Predmet: zaujem o platne Odpovedať s citátom

Wizzard napísal:
blueneon81 napísal:
Wizzard napísal:
vidím to tak že sa na to vykašlem a tie staré platne niekomu predám/darujem Rolling Eyes


Je to komplikovanejšie, ale bohužiaľ je to tak. Jediné, čo ešte prichádza do úvahy, je zohnať nejaký starý gramofón z bazáru.


asi je to zbytočné. nechcem mať gramec, ktorý je len na 78 rpm platne. chcel som niečo aspoň trochu moderné. nemá niekto záujem o nahrávky z 50. rokov? Smile


Dobry den, napriek tomu, ze Vas prispevok je stary cca 3 roky, chcel by som sa Vas opytat, ci este mate v ponuke, teda by ste mi mohli darovali tie platne, mam totizto o ne velky zaujem. Ak je to aktualne, vedeli by sme sa dohodnut. Za kladne vybavenie dakujem vopred.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Maros
Hifista


Založený: 04 január 2013
Príspevky: 162
Bydlisko: Ilava

PríspevokZaslal: Ne marec 16, 2014 13:59:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Tiez nadviazem, lebo akurat toto odskakovanie ramienka na NC500 riesim. Trosku ma to hneva, lebo to komplikuje nastavenie prenosky na spravnu skladbu. Ale v akej miere sa to prejavuje napisem az vtedy, ked mi pride vaha na anstavenie pritlaku prenosky. Nechcem experimentovat bez tohto prvotneho nastavenia
_________________
www.popularaudio.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ne marec 16, 2014 23:11:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Váha není nevyhnutelně potřebná, přítlak jde nastavit i bez ní. Stačí vyvážit raménko do vodorovné polohy a nastavit nulu stupnice. Pak otáčením závaží nastavit odpovídající hodnotu přítlaku. Pokud je úchyt závaží v pořádku tak to funguje celkem přesně, s chybou pod 0,1g což je naprosto dostatečné.
Nastavení antiskatingu je ve třech krocích, pro přítlak okolo 1g se používá první zářez, pro 2g druhý a pro 3g třetí.
1g=10mN

_________________
Martin www.sigmaphon.cz


Naposledy upravil JeF111 dňa St január 07, 2015 08:27:31, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Ut marec 25, 2014 18:26:24    Predmet: Odpovedať s citátom

to odskakování je fyzikálně správně- ale jsou gramofony co to nedělají. Jsou to ty co jsou velmi odolné vůči otřesům.... konkrétní zkušenosti mám s DUALama jednak je zajímavé kde mají těžiště, ložiska atd. a pak taky že přítlak není gravitační, ale pružinový.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Brav
Hifi obsluha


Založený: 25 júl 2014
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Ut január 06, 2015 15:57:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrý deň, uvažujem o zaobstaraní si gramofónu ku sluchátkovej zostave, pretože mám doma celkom dosť platní, aj keď finančne to asi najbližší čas neprichádza do úvahy, ale rád by som sa informoval.

Uvažujem o Pro-ject Debut Carbon DC s prenoskou Ortofon 2M Red, ktorú ponúkajú spolu s gramofónom...

Chcem sa vás spýtať dve otázky:
1. akú prenosku by vyrovnane zvládol tento gramofón spolu s Phono Box SE II, aby bolo počuť rozdiel oproti 2M Red ? (2M Blue/Bronze, alebo iné)

2. bolo by možné zapojiť gramofón priamo aj bez gramofonóveho predzosilňovača do Casey Lyry Digital ?

Ďakujem vopred Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut január 06, 2015 19:00:12    Predmet: Odpovedať s citátom

1) Proti 2M red, kterou považuju za jednu z nejlepších dostupných MM přenosek, jedině nějaké MCčko. Dřív byla skvělá Shure V15-IV nebo V, případně potom M97HE era IV s hypereliptickým hrotem a ty byly podle mého názoru o poznání lepší ale už se dávno nevyrábí. Ve svém gramofonu mám teď Denon DL110 což je MCčko s vyšší úrovní výstupu, takže je možné ji připojit k běžnému MM preampu. Kvalitativní skok proti MM je znát, přenoska má velmi detailní zvuk, proti výše zmíněným MM taky mnohem neutrálnější podání středo-výškového pásma téměř bez charakteristického "gramofonního nakřápnutí" i blízko středu desky. Prostě radost poslouchat. Porovnával jsem ji např. s mnohem dražší ZYX 5O Bloom a to byl sice moc pěkný zvuk a na první poslech až šokující podání prostoru, ale nebylo to neutrální - přijde mi že si hrozně vymýšlí na basech a nejvyšší kmitočty byly jaksi zvláštně roztažené do sterea. Také jsem porovnával třeba DL160 a ta je velmi podobná DL110 ale ne tak dobrá na výškách, možná to bylo jen stavem hrotu, to teď už nedokážu posoudit.

S těma přenoskama je to takové ošemetné, blbě se porovnávají protože většinou není možnost přepínacího A-B testu. Většinou nejsou k dispozici dva stejné gramofony se stejným preampem a dvě stejné referenční LP v alespoň podobném stavu. Když přehazuju přenosku na jednom gramofonu, pak seřizuju... tak uběhne cca půlhodina a to je veškerá objektivní zvuková paměť v háji, zůstane jen jakýsi pocit ze zvukového zážitku a tam se uplatní psychika až moc.

2) Ne, je nutný preamp s vysokým ziskem cca 40-60dB podle typu přenosky a RIAA korekcí.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: St január 07, 2015 00:39:44    Predmet: Odpovedať s citátom

JeFF zajímavé tipy a porovnání, díky!
_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zdeno
Hifi obsluha


Založený: 25 február 2009
Príspevky: 36
Bydlisko: Liptovský Mikuláš - Bratislava

PríspevokZaslal: Pi január 09, 2015 18:35:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Pridavam sa do komunity, zaporiadil som si gramo project 2 xperience, dokupil prenosku ortofon 2m red a phono preamp phono box s (snad som skombinoval aspon trochu dobre).
Zial mam moznost to napojit len na starsi mikrosystem panasonic, ale aj tak som vcelku prekvapeny ako to cele hra Smile. Zda sa mi hlavne lepsia dynamika v skladbach.
LP mam len daft punk RAM a Metallica through the never (live) a tak hned vidim vyhody analogu, nepreberam sa v kope adresarov a neprepinam dokola medzi albumami Smile. Navyse chytit hudbu do ruky je ine ako klikat v pocitaci Smile.
Tesim sa ked ku gramu postavim solidne bedne spolu so zosilnovacom. Zatial to budu len home made dapolita krmene LM3886..
Zdar analogu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: So január 10, 2015 13:51:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdeno, vítej v klubu Smile LP deska má své výhody i nevýhody které určitě časem taky sám poznáš ale čím kvalitnější sestavu budeš mít, tím víc ty zvukové výhody oceníš nad všechny nepraktické věci okolo. Poslech kvalitní desky může být opravdový zážitek a jak sám píšeš - prostě položíš desku na gramec a posloucháš, neláká tě to přepínat písničky jednu za druhou, přehrabovat se v playlistech a tak. Chytlo mě to cca před 10 lety a dnes mám téměř 1000 LP a SP ve sbírce Hyper
_________________
Martin www.sigmaphon.cz


Naposledy upravil JeF111 dňa Št október 01, 2015 22:40:21, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
grego
Hifi obsluha


Založený: 25 október 2014
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Ne január 11, 2015 10:01:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Ked mozem, tak sa vam sem votriem s prosbou o radu. Mam gramofon pro-ject Ps00, cize debut carbon. Zatial som pouzivam s nejakou 20 eurovou prenoskou audiotechnika a tu by som sa chcel posunut niekde dalej. Problem je, ze neviem aku prenosku zvolit. Zosilnovac je pioneer A-50, takze vstup je iba MM. Rozmyslal som nad ortofonom 2M red alebo blue, ale zaujala ma aj o par prispevkou vyssie spominana denon dl110. Kedze som v tom zaciatocnik, tak ma zaujima, ci takuto MC prenosku s vysokou urovnou vystupu mozem v klude pouzit aj na MM vstup.
Pocuvam v 90% Jazz a cenovy limit je cca 220€. Dakujem za rady Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zdeno
Hifi obsluha


Založený: 25 február 2009
Príspevky: 36
Bydlisko: Liptovský Mikuláš - Bratislava

PríspevokZaslal: Ne január 11, 2015 11:01:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdar Grego, nie si z okolia BA? Mohol by som ti zapozicat o2m red, MC prenosku do MM vstupu asi nezapojis, MM bude magneticka MC kapacitna ak sa nemylim, i ked preampy byvaju MM/MC..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
grego
Hifi obsluha


Založený: 25 október 2014
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Ne január 11, 2015 11:09:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Cavko, dakujem za ponuku, ale bohuzial som z opacneho konca Slovenska Very Happy. Viem, ze MC prenoska neni vhodna pre moj zosilnovac, ale zaujala ma preto, ze uzivatel JeF111, pisal, ze MC prenosku s vysokou urovnou vystupu je mozne zapojit ako MM. Podla mojich idealnych predstav, s tou denon zapojenou cez MM by som si dost polepsil a v buducnosti pri zakupeni MC predzosilnovaca by som sa zase posunul dalej. No neviem ci to tak aj funguje Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ne január 11, 2015 14:24:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Grego, Denon DL110 ti na MM vstupu bude hrát, jen s nižší úrovní výstupu takže budeš muset knoflík hlasitosti točit víc doprava, nic víc Smile
Korekce RIAA je u obou typů přenosek stejná, jen citlivost se liší a tím pádem i odstup signál-šum. S koupí kvalitního MC předzesilovače se odstup zlepší. MC přenosky mají řádově nižší impedanci a díky tomu jsou víceméně imunní vůči malým změnám kapacity vstupu předzesilovače, takže s nastavením vstupní kapacity si netřeba lámat hlavu u typů které to umožňují, nevím jak přesně vypadá ten tvůj.

Jinak MM = moving magnet; MC = moving coil. Oba typy jsou dynamické přenosky, jen mechanická konstrukce a tím i technické a zvukové vlastnosti se liší.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
grego
Hifi obsluha


Založený: 25 október 2014
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Ne január 11, 2015 15:29:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem pekne za info. Toto som potreboval vediet. Teraz mam hlasitost max na 1/5 cca, takze snad s tym nebude problem. Takze do tej ceny cca 230€ bude najlepsou volbou ta denon dl110?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Po január 12, 2015 08:43:15    Predmet: Odpovedať s citátom

grego napísal:
...Takze do tej ceny cca 230€ bude najlepsou volbou ta denon dl110?

Asi jo Smile V téhle cenovce by šla třeba i Pro-Ject MC-1H na kterou jsem slyšel docela chválu ale osobní zkušenost nemám.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zdeno
Hifi obsluha


Založený: 25 február 2009
Príspevky: 36
Bydlisko: Liptovský Mikuláš - Bratislava

PríspevokZaslal: Po január 12, 2015 20:03:31    Predmet: Odpovedať s citátom

JeF111 napísal:


Jinak MM = moving magnet; MC = moving coil. Oba typy jsou dynamické přenosky, jen mechanická konstrukce a tím i technické a zvukové vlastnosti se liší.


Tak uz viem ako to je, myslel som ze to je nieco ako pri mikrofonoch (Mechanical Magnet / Mechanical Capacity) Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: St január 14, 2015 17:15:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo ještě jedna věc. Nějak jsem si neuvědomil že Debut Carbon nemá klasické hliníkové rameno ale karbonové ( Very Happy to by člověk neřek že... ) a má efektivní hmotnost 6g. To diskvalifikuje některé starší typy přenosek s nízkou poddajností, jako třeba často chválená DL-103. Ale to není žádná z mnou doporučených. Moje rameno z NC500 má podle mého odhadu cca 9g takže je k méně poddajným přenoskám tolerantnější.
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Renown
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 197

PríspevokZaslal: Št január 15, 2015 16:31:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Project se "specializuje" na přenosky Ortofon. Je tam velmi úzká spolupráce mezi těmito firmami, což ale neznamená, že jakákoli jiná přenoska s hmotností 5-9 gramů a poddajností cca 15 a více nebude hrát dobře. Zde zmíněna Project Pick it 1H je vlastně Ortofon MC 1 Turbo.
_________________
Project Audio Systems + Arcam
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 5 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist