Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Šroll - OT a hifikozmonautika
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 20:47:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Supertajné technologie. To je jedno , hlavný je zvuk.

Su dobré a zlé skreslenia.

Niekdo ma rád pivo, iný víno , další pálenku alebo čaj.

Každý si vyberie podla svojho gusta a chute.

Doležité je to aby bolo hlavne čo a z čoho si vybrať.

Nech sa darí. Thumbs up Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 21:14:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Rob napísal:
Má to na vstupu relátka, takže asi to má dobrý SNR a tím pádem jsou ty mikrodetaily dobře slyšet.


Sorry, to jsou úvahy k pos....

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 21:17:46    Predmet: Odpovedať s citátom

jsem si ověřil, že je rozdíl, jestli utopíš detaily v šumu a rušení na vstupu preampu a nebo přivedeš 2V až ke koncáku, slyšet to je.

A je to i měřitelné, jak měříte koncový zesilovač, aby bylo nižší šumové dno, nemáte na vstupu náhodou potenciometr?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 21:30:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Rob napísal:
jsem si ověřil, že je rozdíl, jestli utopíš detaily v šumu a rušení na vstupu preampu a nebo přivedeš 2V až ke koncáku, slyšet to je.

A je to i měřitelné, jak měříte koncový zesilovač, aby bylo nižší šumové dno, nemáte na vstupu náhodou potenciometr?


Jaká je implikace relátka ==> nízký šum? Na to jsem reagoval.

K tomu, jak "měřím šum", mám preamp a za ním konec se ziskem 1x, bez GNFB, z hlediska S/N top. Vypadl jeden zbytečný zdroj šumu.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 21:34:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo tak už ti rozumím, špatně jsem to napsal. Jo je pravda, že relátkovou regulaci je těžší udělat správně tak, aby nerušila, ale tohle má pan Šroll asi dávno zvládnuté.

Jo, taky řešení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 21:35:58    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA - "Pro mě, a nejen pro mě, jeden z nejlepších zesilovačů, jaký jsem kdy slyšel, pravděpodobně nejlepší vůbec."
Mohu se jen zeptat, zda se za ty 4 roky neco zasadniho zmenilo? Vubec nerypu, jen me zajima Vas nazor - nazor bezpochyby fundovane osoby, ja jsem jen posluchac Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 21:36:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlavně jsem to myslel tak, že pokud jsou někde relé, tak se z toho přece nedá automaticky usuzovat na šum, ať už malý nebo velký. Vypadá to pak jako klasický marketingový blábol.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 21:41:13    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
...Jaká je implikace relátka ==> nízký šum? Na to jsem reagoval...

Velkou výhodou regulace na bázi relátek nebo řadiče je možnost celý obvod realizovat na relativně malé impedanci a snížit tak tepelný šum (částečně i citlivost na rušení).
Pokud je tato impedance dostatečně malá, lze řadič nebo relátkový obvod umístit na výstup předzesilovače (vstup koncového stupně) a tím dále zlepšit odstup šumu (opět včetně rušení).
Oproti tomu potenciometr s menší hodnotou než 10 kOhm je v kvalitním provedení prakticky nedostupný.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 21:44:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale to je zase plácnutí do vody. Ať se uvedou konkrétní čísla S/N, k normované napěťové výstupní úrovni, třeba 2.83Vrms, přes pásmo 20Hz-20kHz, lineárně nebo s A váhou, pokud se o něčem chceme bavit.

Potenciometr 10k a za ním zisk "akorát" je bez problémů.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 21:45:08    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="PMA"]
WaVe_99 napísal:
... Dělali jsme i přímé poslechové srovnání jednoho mého stroje s tou verzí tzv. "bimotor", nikde se o tom moc nepsalo...

To je ovšem veliká škoda. nedalo by se to alespoň s odstupem času částečně "odtajnit" ?
Co je to "bimotor" ???

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 21:47:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Vláďo sorry, archeologii se nebudu věnovat. Možná je něco na highend fóru, lachim. Je to už tak 3 - 4 roky.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 21:52:24    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Ale to je zase plácnutí do vody. Ať se uvedou konkrétní čísla S/N, k normované napěťové výstupní úrovni, třeba 2.83Vrms, přes pásmo 20Hz-20kHz, lineárně nebo s A váhou, pokud se o něčem chceme bavit.
Potenciometr 10k a za ním zisk "akorát" je bez problémů.


Určitě to funguje. Wink
Termický šum pro dané odpory se dá přesně spočítat, nepochybně to umíš líp, než já.
Význam řadiče za předzesilovačem bude tím větší, čím horší bude odstup tohoto předzesilovače.
Ale když se bavíme o ultimátním řešení, nelze popřít, že při regulaci na nule je v případě řadiče výstup zkratován na zem, zatímco s potenciometrem na vstupu předzesilovače jde plný šum na výstup.
Že to při kvalitním provedení všeho nemusí rušit, je zřejmé.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 21:52:47    Predmet: Odpovedať s citátom

To jste psal Vy, v roce 2009, proto se jen ptam, samozrejme, ze se s moznosti poslechu jinych zesilovacu a vyvoje dalsich stroju mohou preference a nazor menit, zvlast u Vas, kdyz sam vyvijite. Ja se v tom tolik nepitvam, kdyz jsem slysel Vivid Audio + Sroll tak vim, ze pro me by to byla navzdycky konecna Smile

PMA napísal:
WaVe_99 napísal:
PMA - "Pro mě, a nejen pro mě, jeden z nejlepších zesilovačů, jaký jsem kdy slyšel, pravděpodobně nejlepší vůbec."
Mohu se jen zeptat, zda se za ty 4 roky neco zasadniho zmenilo? Vubec nerypu, jen me zajima Vas nazor - nazor bezpochyby fundovane osoby, ja jsem jen posluchac Smile


Poslechově to byl výborný zesilovač. Ale "hloubku propasti" bych neviděl tak dramaticky, jak se to tu někdy podává. Dělali jsme i přímé poslechové srovnání jednoho mého stroje s tou verzí tzv. "bimotor", nikde se o tom moc nepsalo, nějaký rozdíl byl, ale tehdy se líbilo oboje. Každý si musí udělat svůj názor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 21:55:12    Predmet: Odpovedať s citátom

To vím, že jsem to psal. Žádný rozpor, ne?
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 21:56:06    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Ale to je zase plácnutí do vody. Ať se uvedou konkrétní čísla S/N, k normované napěťové výstupní úrovni, třeba 2.83Vrms, přes pásmo 20Hz-20kHz, lineárně nebo s A váhou, pokud se o něčem chceme bavit.

Potenciometr 10k a za ním zisk "akorát" je bez problémů.


nechci tu psát moc OT, jen ukážu tohle, stejná úroveň signálu, jedno je přes (pouze) -12db attenuátor na vstupu koncáku, druhé bez.

nejedná se o měření Šroll, ale jiných komponentů !!



juli-24-88-10khz-6dbfs-4dbV-3kimp-12dbatt.PNG
 Description:
 Filesize:  43.39 KB
 Viewed:  279 Time(s)

juli-24-88-10khz-6dbfs-4dbV-3kimp-12dbatt.PNG



juli-24-88-10khz-6dbfs-4dbV-1kimp.PNG
 Description:
 Filesize:  44.2 KB
 Viewed:  285 Time(s)

juli-24-88-10khz-6dbfs-4dbV-1kimp.PNG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 21:59:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Ne, proc. Jen me zajimal Vas nazor.
PMA napísal:
To vím, že jsem to psal. Žádný rozpor, ne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 22:02:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Rob napísal:
PMA napísal:
Ale to je zase plácnutí do vody. Ať se uvedou konkrétní čísla S/N, k normované napěťové výstupní úrovni, třeba 2.83Vrms, přes pásmo 20Hz-20kHz, lineárně nebo s A váhou, pokud se o něčem chceme bavit.

Potenciometr 10k a za ním zisk "akorát" je bez problémů.


nechci tu psát moc OT, jen ukážu tohle, stejná úroveň signálu, jedno je přes (pouze) -12db attenuátor na vstupu koncáku, druhé bez.

nejedná se o měření Šroll, ale jiných komponentů !!


No a? Stejně to naráží na šumové dno karty. Takhle se šum neměří.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Sroll
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2015
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 22:04:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ke stabilní nelinearitě -)
Samozřejmě že pokud jde o zesilovač typu výkonový operák, kde je chování hodně dáno chováním zpětné vazby, tak je k dobrému zvuku potřebné i dobré měření. Pokud u zesilovače typu výkonový operák dobré měření není, tak předpoklad nedobrého zvuku stoupá. Už někdy před 15 lety jsem měl prototypy výkonových konců, kde při 1kHz/4 ohmy byl odstup THD okolo -110db. To na tehdejší dobu bylo slušné a i dobře to hrálo. Ale při konstrukci pozdějších modelů jsem už šel do jiné konstrukce než výkonový operák, a vedlejším efektem byla mírně zakřivená převodní charakteristika. To ale na poslech nemá negativní vliv. Důležitější je, aby převodní charakteristika byla stabilní a nechvěla se dle pracovních podmínek v obvodech. Co je platná průměrně přímková převodní charakteristika výkonového operáku, když se při posílání hudby do reálných reprosoustav deformuje a není stabilní. To se většinou při spektrální analýze sinusového signálu neprojeví. Ale zvuk je potom různě slyšitelně poškozený. Pokud dokážeme vyrobit zesilovač s absolutně stabilní převodní charakteristikou, tak máme dokonalý zesilovač k poslechu hudby. A vůbec nebude pro poslech vadit, když bude mírně zakřivená. Při měření sinusem to trochu vadit bude, protože jde o signál s velkým rozkmitem, který přebíhá přes celou křivku nelinearity. Ale hudba je směs velkého množství signálů v širokém spektru, a každí signál samostatně je většinou malý. Takže využívá malou část mírně křivé převodní charakteristiky, a tím je také málo zkreslen. Takže stabilita převodní charakteristiky je pro zvuk důležitější než její základní tvar. Také na všech výstavách dostával zesilovač vítězné diplomy hlasováním posluchačů. Takže to mohu považovat i za podložený názor. To myslím ke stabilní nelinearitě ode mne stačí. Dnes už jde o 8 let starou konstrukci a není už důvod to řešit. A protože nové konstrukce už mám nejen se stabilní, ale i přímkovou převodní charakteristikou, tak už to téma mohu snad ukončit. Neřešil jsem ho ani když to bylo čerstvé. Počkejte na měření nové technologie.


Naposledy upravil Sroll dňa Po január 26, 2015 22:17:09, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 22:08:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Sroll napísal:
vedlejším efektem byla mírně zakřivená převodní charakteristika.


To stejně není přes žádný reálný reproduktor a ucho poznat, nějakých -80dB, takže to ničemu nevadí. Pokud je to stabilní, jak píšeš, tak no problem.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 22:26:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Sroll napísal:
... Důležitější je, aby převodní charakteristika byla stabilní a nechvěla se dle pracovních podmínek v obvodech. Co je platná průměrně přímková převodní charakteristika výkonového operáku, když se při posílání hudby do reálných reprosoustav deformuje a není stabilní. To se většinou při spektrální analýze sinusového signálu neprojeví. Ale zvuk je potom různě slyšitelně poškozený. Pokud dokážeme vyrobit zesilovač s absolutně stabilní převodní charakteristikou, tak máme dokonalý zesilovač k poslechu hudby. A vůbec nebude pro poslech vadit, když bude mírně zakřivená....


Tohle je první vysvětlení rozdílů mezi zesilovači, které mají stejně dobré měřené hodnoty, ale rozdílné poslechové hodnocení, které mi připadá věrohodné.
Nemám znalosti ani zkušenosti na to, abych to mohl hodnotit.
Ale intuitivně cítím, že tady může být "zakopaný pes". Podobný pocit už jsem měl, když jsme rozebírali koncové stupně výrazně předimenzované s větším počtem koncových dvojic. Mnohdy se zdálo, že "parní" zesilovač hraje lépe, i když využitý výkon byl třeba jen 10 W.
Taky to koresponduje s preferencí zesilovačů ve třídě A, i v případě, že mají některé měřené parametry horší.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 22:33:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Sroll napísal:
... Důležitější je, aby převodní charakteristika byla stabilní a nechvěla se dle pracovních podmínek v obvodech...

A jeden čistě technokratický dotaz:
Byla v rámci vývoje navržena (používána) nějaká objektivní (měřicí) metoda, kterou by bylo možné posoudit, nakolik se daří potřebné stability dosáhnout ?
Napadá mě analogie s parametrem "jitter" u D/A převodníků...

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 22:34:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevidím žiadnu výhodu "stabilne zakrivenej" prevodnej charakteristiky, ktorá produkuje IMD produkty 2. a 3 rádu s úrovňami -85dB ,nezávisle na kmitočte a výkone, oproti charakteristike, ktorá ich produkuje v úrovni -100-110dB dB a pri maximálnej realistickej záťaži sa zhorší napr. na -95dB. Hovorí to len o tom, že ten prvý prípad je (zbytočne) vždy o 10-25dB horší, aj keď budeme hovoriť o výkonovo "lineárnej nelinearite". Nie je to žiadna výhoda. Takúto stabilnú charakteristiku vyrobím z toho druhého prípadu napr. pridaním "stabilného kurvítka" (slabý omezovač) na vstup, alebo (nepochopiteľným) meraním v rozlíšení 16bit..
Podstatný je zosilnený výstup a zhoda so vstupom, je jedno čo sa deje v štruktúre. Ak tá "multiplikačná konštanta" je "stabilne nelineárna", tak výstup nie je zosilnenou kópiu vstupu, bez ohľadu na to, že je zmenený stále rovnako (zbytočne) veľa ..
Ten signál je v prípade "stabilnej nelinearity" jednoducho zmenený viac, pri každej úrovni signálu, takže to nemôže byť lepšie.
citácia:
Při měření sinusem to trochu vadit bude, protože jde o signál s velkým rozkmitem, který přebíhá přes celou křivku neutrality. Ale hudba je směs velkého množství signálů v širokém spektru, a každí signál samostatně je většinou malý.Takže využívá malou část mírně křivé převodní charakteristiky, a tím je také málo zkreslen

Toto snáď (dúfam) nie je myslené vážne, len ako "marketing"..Čo keď hrá súčasne kopák alebo basa a do toho cinkne činel?
Ten malý signál je vždy superponovaný na tom veľkom, vždy je to len jedno okamžité napätie, superpozícia všetkých hudobných (meracích) signálov, a prejde to celou nelinearitou a vyrobí IMD produkty..A keď je tá základná nelinearita väčšia, aj keď bude "stabilná", tak tých IMD produktov bude viac. Zosilňovač nevie, či je to IMD signál alebo hudba.
citácia:
když se při posílání hudby do reálných reprosoustav deformuje a není stabilní. To se většinou při spektrální analýze sinusového signálu neprojeví.

Ale no, stačí merať (čo sa bežne robí) do komplexnej záťaže, nie je problém to urobiť pre THD, CCIF, multitón, DIM,TIM...čo chcete. Reprobox nie je žiadny zázrak, rovnako hudobný signál, a ak to je "dobré" do simulovanej komplexnej záťaže, tak to bude rovnaké aj do reálneho reproboxu. Nakoniec zmerať sa to dá aj s ním, len bude viac hluku a možno to neprežije.


Naposledy upravil BV dňa Po január 26, 2015 22:40:46, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 22:39:48    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Nevidím žiadnu výhodu "stabilne zakrivenej" prevodnej charakteristiky, ktorá produkuje IMD produkty 2. a 3 rádu s úrovňami -85dB ,nezávisle na kmitočte a výkone, oproti charakteristike, ktorá ich produkuje v úrovni -100-110dB dB


A jaký přínos Vám leze z reproduktoru pane Bunto, při té charakteristice "ktorá ich produkuje v úrovni -100-110dB dB", proti té, "ktorá produkuje IMD produkty 2. a 3 rádu s úrovňami -85dB", můžete to nějak prokázat měřením, Vy máte rád fakta. Zatím to z obrázků vedle ve vlákně nijak fantasticky nevypadalo. Důležitý je přece akustický výstup, ne? Vaše slova, plný souhlas s nimi.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 22:40:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Netřeba mluvit, vše je zbytečné...popis všeho je doslova homogenně uplácán do jednoho kompaktního celku, o němž se lze bavit jen s několika nezaujatými lidmi v této zemi, rozhodně ale ne s autorem a nebo zúčastněnými recenzenty, bez toho, aby člověk nebyl osočen ze zaujatosti...sorry....

Naposledy upravil kazzatel dňa Po január 26, 2015 22:45:11, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 22:41:23    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Nevidím žiadnu výhodu "stabilne zakrivenej" prevodnej charakteristiky...

Nemyslím, že to bylo prezentováno jako výhoda. Podstata sdělení je v tom, že i když to v principu není dobře, na poslech to nevadí.
Ostatně nová řada zesilovačů by měla mít převodní charakteristiku nejen stabilní, ale i rovnou.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 22:44:07    Predmet: Odpovedať s citátom

A o čo je tých stabilných -85dB lepších, pán Macura, oproti tým "nestabilným" -110-95, ak sa to potom aj tak premaľuje na -60dB od reproduktora, navyše ešte silne nestabilnými (výkonovo závislými) ? V čom je výhoda tej "stability" na začiatku?? O toto tu ide, nie že "však je to zbytočné, reproduktor to aj tak skreslí"..

Naposledy upravil BV dňa Po január 26, 2015 22:48:35, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 22:44:26    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Netřeba mluvit, vše je zbytečné...popis všeho je doslova homogenně uplácán do jednoho kompaktního celku, o němž se lze bavit jen s několika lidmi v této zemi, rozhodně ale ne s autorem a nebo zúčastněnými recenzenty, bez toho, aby člověk nebyl osočen ze zaujatosti...sorry....

A nechceš přeci jen svůj názor nějak vyslovit ?
Rozumní lidé nebudou případná neopodstatněná osočení brát vážně a názor těch nerozumných Tě nemusí zajímat.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sroll
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2015
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 22:46:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Matematicky je to pravda, ale pro uši matematika není prioritou. Spektrální analýzou sinusu nelze ověřit že i při hudebním provozu jsou rozdíly pod -90db. To by hrály zesilovače s dobrým měřením stejně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 22:51:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechci, je to beznadějný...nelze diskutovat s někým, kdo je tak přesvědčený, že je " akbar "....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 22:54:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi hraje roli i něco o dost jiného, než jen nelineární zkreslení na napěťovém výstupu, a to "jiné" rozhoduje o zvuku zesilovačů s podobnými konvenčními elektrickými měřeními. A to "asi" se rovná na 99% jistotě.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Ďalšia
Strana 1 z 25

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist