Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Šroll - OT a hifikozmonautika
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ut január 27, 2015 15:52:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
Definice hifikosmonautiky je Ivo jaká? Co to presne je?


Velmi široká a hodně hluboká Smile
Pojďme to řešit v jiném vlákně, ať to tu nezasíráme více než je nutné.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sycak
Hifista - pokročilec


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 401
Bydlisko: Brno, ČR

PríspevokZaslal: Ut január 27, 2015 15:54:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Debata o měření je zajímavá, ale to proudové buzení mi připadalo fakt mimo téma.

Bartoli
Řekl bych, že Luděk řekl o svém pohledu na problematiku dost. To čekáš komplet schéma?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sycak
Hifista - pokročilec


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 401
Bydlisko: Brno, ČR

PríspevokZaslal: Ut január 27, 2015 16:00:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Mimochodem - doufám, že se někdy podaří udělat slepý test (i když osobně tento způsob porovnávání považuji za nesmysl) Sroll vs. BVA.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut január 27, 2015 16:03:23    Predmet: Odpovedať s citátom

V čem by mělo být nesmyslné testování, kde hrají roli jen a právě uši, bez dalších berliček? Vždyť to je všechno, co se od toho chce a proč se to dělá - přece "uši nakonec rozhodnou", jak se s oblibou tvrdí. Oprostit se při poslechu od vědomí, co je to za značku a kolik to stálo peněz. To je bias, který jinak vstupuje nezanedbatelně do hry, s tím, co si o tom člověk dopředu kde přečetl a jakou masáží už prošel. Autosugesce, obzvlášť pokud jde o poslech, je opravdu mocná, ostatně existují i názorné experimentální ukázky, jak se pořadí hodnocení mění, pokud se ví, co se zrovna poslouchá, aniž by si to člověk připouštěl.

Naopak je nesmysl dělat to jinak, než poctivě naslepo, při přesně stejných hlasitostech, zajímají-li tě opravdu zvukové rozdíly a nechceš-li se jen utvrdit v tom, v čem zrovna chceš, byť i jen podvědomě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sycak
Hifista - pokročilec


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 401
Bydlisko: Brno, ČR

PríspevokZaslal: Ut január 27, 2015 16:25:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdyby šel zařídit dlouhodobý slepý test, tedy mít doma anonymní komponenty k delšímu používání, pak samozřejmě souhlasím. Mám ale zkušenost, že při klasických slepých testech, kdy se poslouchají jen krátké úseky nahrávek, lze poznat jen velmi špatné komponenty a potom jinakost, říct co je lepší, to bych si fakt netroufl. Když Tě někdo posadí se zavázanýma očima do dvou aut a bude chtít, aby sis vybral lepší sedadla, taky nemáš šanci. Krátká zkušenost je zavádějící, musíš ujet spoustu km.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Ut január 27, 2015 18:07:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Antony napísal:
..Jenže, jako jediný tady, mám dlouhodobější poslechovou zkušenost s tímto aparátem. A musím říct, jsem s ním bezvýhradně spokojený i bez znalosti technických parametrů a měření. Měl jsem možnost vlastnit, či dlouhodobě testovat, (krátkodobé testy jsou na nic) různé přístroje, nikdy to nebylo úplně bez problémů, člověk si musel jen zvykat na kompromisy. Tentokrát se ale poprvé projevuje efekt, že čím déle poslouchám, tím víc si uvědomuji bezchybnost. Nikdy bych tomu nevěřil, původně jsem Sroll neplánoval koupit a s chutí bych v něm našel chybu, proč si ho nenechat. No, nestalo se.
Možná jen většina zdejších účastníků odmítá uvěřit, že by mohlo vzniknout něco dobrého, kvalitně hrajícího.
Kdepak už jsem takový podobný text s pěním ód na (zvukovou) dokonalost zesilovače Šroll četl ? Aha, už vím. Bylo to u jednoho nejmenovaného majitele Lyricu, který svůj stroj obhajoval na všech dostupných fórech tak sveřepě, že nezasvěcenému čtenáři muselo hned jasné, že se jedná o nejlepší integr. zesilovač v celém širém vesmíru. Po asi 2 letech této propagandy však tento svůj mýtický stroj - kupodivu - v tichosti prodal a již se o něm nikdy nikde nezmínil. K podobným suverénním hodnocením tedy přistupuji velmi opatrně a s notnou rezervou..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Antony
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2007
Príspevky: 24

PríspevokZaslal: Ut január 27, 2015 18:23:38    Predmet: sekal Odpovedať s citátom

Zmiňuješ jen výběrová fakta, navíc překroucená.
Já zase znám pár lidí s Lyricem, kteří ho i po letech považují za etalon, a neměnili by, jedině za Lyric MkII.
Ten dotyčný, co Lyric tehdy prodával, ho měl 2x, rád mění komponenty, hraje si. A prodával ho nikoli v tichosti, nýbrž velmi hlasitě, jak lze ještě dohledat. I po prodeji se o Lyricu vyjadřoval pochvalně.

Ale jo, pěju ódy. V tom souhlas. Akorát jsem netušil, že se to tady nesmí Wink

_________________
Žiju, poslouchám hudbu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut január 27, 2015 18:51:25    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
V čem by mělo být nesmyslné testování, kde hrají roli jen a právě uši, bez dalších berliček? Vždyť to je všechno, co se od toho chce a proč se to dělá - přece "uši nakonec rozhodnou", jak se s oblibou tvrdí. Oprostit se při poslechu od vědomí, co je to za značku a kolik to stálo peněz. To je bias, který jinak vstupuje nezanedbatelně do hry, s tím, co si o tom člověk dopředu kde přečetl a jakou masáží už prošel. Autosugesce, obzvlášť pokud jde o poslech, je opravdu mocná, ostatně existují i názorné experimentální ukázky, jak se pořadí hodnocení mění, pokud se ví, co se zrovna poslouchá, aniž by si to člověk připouštěl.

Naopak je nesmysl dělat to jinak, než poctivě naslepo, při přesně stejných hlasitostech, zajímají-li tě opravdu zvukové rozdíly a nechceš-li se jen utvrdit v tom, v čem zrovna chceš, byť i jen podvědomě.


Thumbs up

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut január 27, 2015 18:56:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to zábavné. Zdá se, že účastníky debaty lze rozdělit do několika skupin.
Procenta berte jako nepřesný odhad a jisté odlehčení.
1% zesilovač má, nebo mělo.
3% zesilovač slyšeli.
56% by ho chtěli, ale nemají na to.
40% by alespoň chtěli vidět a vědět, jak je to udělané, ale nedozvědí se nic.

Nenechte se rušit, můžete pokračovat, ring volný. Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Ut január 27, 2015 19:01:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Antony : Jsi si jistý, že dotyčný prodával Lyric z důvodů hraní si ? Já bych řekl, že mu spíše zvukově nesedl a nepomohla ani 2 roky trvající autosugesce. Vzhledem k tomu, čím po prodeji onen zesilovací zázrak nahradil, je myslím závěr jasný..Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut január 27, 2015 19:01:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Sycak napísal:
Kdyby šel zařídit dlouhodobý slepý test, tedy mít doma anonymní komponenty k delšímu používání, pak samozřejmě souhlasím. Mám ale zkušenost, že při klasických slepých testech, kdy se poslouchají jen krátké úseky nahrávek, lze poznat jen velmi špatné komponenty a potom jinakost,


Slepák si musíš dělat sám pro sebe. Velice jednoduše to jde na datech, pomocí ABX plugin do foobar. U HW to chce plentu a jednu spřízněnou duši. Ta spřízněná duše musí být neutrální, bias snadno zavedeš i do slepáku. Test s 20 lidmi na jednom placu a přepínáním během ukázky je k ničemu. Je třeba vrátit stejnou ukázku na začátek a poslouchat znovu s druhým komponentem. Přepnutí během skladby znamená, že porovnáváš různé úseky hudby a je to k ničemu. Když dělám ABX ve foobaru, tak si vždy stejný kus ukázky pustím střídavě, ale celý. A funguje to, výsledky jsou i kde by se nečekaly. Naopak, přepnutí během skladby je bez výsledků.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ut január 27, 2015 21:15:29    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Je to zábavné. Zdá se, že účastníky debaty lze rozdělit do několika skupin.
Procenta berte jako nepřesný odhad a jisté odlehčení.
1% zesilovač má, nebo mělo.
3% zesilovač slyšeli.
56% by ho chtěli, ale nemají na to.
40% by alespoň chtěli vidět a vědět, jak je to udělané, ale nedozvědí se nic.

Nenechte se rušit, můžete pokračovat, ring volný. Wink


tak to si trafil,este sme tu my citajuci..:--)

_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ut január 27, 2015 21:27:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Sekal

Ohledně prodávajícího a obměňujícího hifisty bych byl shovívavější.

Všichni víme, jak to vše bylo a jak to bylo nejen s Lyricem,ale i Meridianem (dokonce nadvakrát) a Naimem a .....

Tady bych do statistiky maximálně udělal * a pod čáru napsal.

Nebrat v úvahu, uvedeno jen pro zajímavost.

Moje osobní setkání s Luďkovými výtvory bylo vždy to TOP. Obzvláště, pokud k tomu byly super bedny. Nejlépe mým uším hrál s jeho Gardenama či jak se jmenovaly.
Pak s Vividama.

Druhý zesík na "poslech" z našich luhů a hájů byl Macurův poslední BB, který pak byl u Šimka. Pak dlouho nic.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St január 28, 2015 05:39:56    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
citácia:
Při měření sinusem to trochu vadit bude, protože jde o signál s velkým rozkmitem, který přebíhá přes celou křivku neutrality. Ale hudba je směs velkého množství signálů v širokém spektru, a každí signál samostatně je většinou malý.Takže využívá malou část mírně křivé převodní charakteristiky, a tím je také málo zkreslen

Toto snáď (dúfam) nie je myslené vážne, len ako "marketing"..Čo keď hrá súčasne kopák alebo basa a do toho cinkne činel?
Ten malý signál je vždy superponovaný na tom veľkom, vždy je to len jedno okamžité napätie, superpozícia všetkých hudobných (meracích) signálov, a prejde to celou nelinearitou a vyrobí IMD produkty..A keď je tá základná nelinearita väčšia, aj keď bude "stabilná", tak tých IMD produktov bude viac. Zosilňovač nevie, či je to IMD signál alebo hudba.

Pokud by byla ta převodní charakteristika stejně hladká všude, tak bude přeci jedno, jak je to nasuperponované. IMD produkty jistě vzniknou, ale záleží na hladkosti té nelinearity, jak moc budou slyšet. Jestli se podařilo udělat opravdu hladkou a stabilní převodní charakteristiku, ať už je celkově trochu "prohnutá" nebo ne, neměl bych obecně problém věřit tomu, že to slyšet nebude. Ještě navíc rovná, tj. opravdu lineární, by byla ještě lepší, pak už by to neukázal ani ten měřák, ale jde o to, jestli na tom až tak záleží i sluchu.


Naposledy upravil MaBat dňa St január 28, 2015 06:07:55, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St január 28, 2015 07:00:02    Predmet: Odpovedať s citátom

2 MaBat
citácia:
neměl bych obecně problém věřit tomu, že to slyšet nebude.

Taký problém nemám ani ja, počuť alebo nepočuť je možné všeličo, uši sú dosť nedokonalý nástroj.... S čím mám problém je argumentácia , že väčšia, "stabilná" (= zbytočná, pretože dominuje napr. skreslnenie stupňov pred koncom) nelinearita (navyše s vyššími harmonickými, v meraniach je les IMD produktov..) je lepšia, ako rádovo menšia, ktorá sa so zmenou záťaže zmení 2-5x, ale stále je o rád menšia, ako tá stabilná.
Takisto mám problém s argumentáciou, že malý signál to neskreslí
citácia:
Takže využívá malou část mírně křivé převodní charakteristiky, a tím je také málo zkreslen

, to je nezmysel, za prítomnosti druhého väčšieho (hudba, IMD..) ho skreslí vždy, aj ten malý signál prejde celou nelinearitou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: St január 28, 2015 17:25:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Vždyť bylo řečeno, že měření budou...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sycak
Hifista - pokročilec


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 401
Bydlisko: Brno, ČR

PríspevokZaslal: St január 28, 2015 18:21:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Sekal
Zdá se, že Vás neuspokojí jakákoliv odpověď, takže mám pocit, že Vás Šroll z nějakého důvodu, lidově řečeno, prostě sere. Až zveřejní měření, předpokládám, že nebudou dost dobrá, nebo budou vylhaná.

BV
Možná je to detail - Luděk nepsal, že malý signál to nezkreslí vůbec, ale že bude zkreslen málo. Že starý Lyric hraje velmi dobře, to rozporuje málo kdo, takže v tomto světle se Luďkova teorie jeví jako přijatelná. Ale hlavně je "stabilní nelinearita" uzavřená kapitola a nový model má být lineární. Sám jsem na měření také zvědav.
Vaše přesvědčení, že zesilovač se chová na měřáku naprosto stejně, jako když je připojen k reprosoustavám a zpracovává hudební signál, je v rozporu poslechovými zkušenostmi a odporuje logice, nejen technické. Vyvíjet s tímto předpokladem jakékoliv zařízení je ovšem pro konstruktéra bezesporu mnohem snažší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: St január 28, 2015 19:11:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Uspokojí mne, až uvidím požadovaný soubor korektně provedených měření a rovněž zevrubnou fotodokumentaci přístroje. Toto bylo požadováno už před lety u Lyricu a jak to dopadlo, tady vesměs všichni ví. Proto jsem k jakýmkoliv slibům p. Šrolla prozatím skeptický..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St január 28, 2015 19:20:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Stejně se z požadovaného souboru měření nic o zvuku nepozná, což platí o všech zesilovačích se zkreslením pod -80dB a které nemají přechodové zkreslení. Je potřeba udělat poslechový test, čísla to nenahradí. Prokazuje to jen žadatelovu nezkušenost a neexistenci experimentální praxe.

Dále, není pravda, že zesilovač bude měřit do každé reprosoustavy stejně, jako do odporu pro katalogová a časopisová měření. Prostě to tak není a velmi záleží na konkrétním zesilovači a reprosoustavě. Takže další číslo nebo graf, který když je lepší než rozumný limit, nic neřekne.

BTW, sekal zvažuje nákup zesilovače Šroll?

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pláca
Hifi obsluha


Založený: 26 december 2013
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: St január 28, 2015 20:12:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Luďka a jeho komponenty znám už min. 7 let. Takže dynamiku, rychlost, oddělenost jednotlivých nástrojů, kdy každý nástroj má své místo v dané poslechovce a další charakteristiky projevu na světové úrovni, už u jeho řetězce beru jako samozřejmost/standard.
Jeho nový vzhledově nenápadný zes, který jsem slyšel před Vánoci, tyto standardy jménem Sroll, posunul zase o kus dál. K celkovému posunu patří i nová vlastnost zesu. Neustále jsem při poslechu přemýšlel jak tuto vlastnost pojmenovat nebo co to vlastně je? Po pár skladbách mi to dochází. Představte si, že máte své ucho, v bezprostřední blízkosti současně u každého nástroje a přitom každý nástroj má pevně dané místo v poslechovce. Vaše ucho je od nástroje 20-30 cm. To neznamená že, zes hraje tak agresivně, ale že je schopen vytáhnout z nahrávky to co slyší pouze a jen mikrofon a hráč na daný nástroj. To co neuslyšíte ani na akustickém koncertu v první řadě. Je to takový ten „mikro bordel“ neboli DNA jedinečné pro daný nástroj, který je slyšet jen v bezprostřední blízkosti toho daného nástroje. Jsem 11. rokem aktivní muzikant tedy vím o čem mluvím a to mlaskání strun o hmatník kontrabasu mě dostalo do kolen!
Dalším překvapením je markantní vliv repro kabeláže… Ne že by zes byl tak vybíravý, ale má tak vysoké zvukové rozlišení, že ukáže rozdíl, zda je daný kabel opředen či neopředen bavlnou. Nebýt svědkem tohoto testu a toho co se dělo, kdy jsme hráli přímo z modulů do svorek reprobeden, nikdy bych tomu neuvěřil ať by to byl kdokoliv,
Dnes už má být dokončený i další prototyp nového převodníku, který má vše znásobit…
Jestli se Luďkoj i takto povedou nové bedny, tak jak mi je popsal, nahrávací společnosti i muzikanti se budou muset hodně rozmýšlet, kterou nahrávku uznají jako finální.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St január 28, 2015 20:17:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Niekto tu strašne plácá Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pláca
Hifi obsluha


Založený: 26 december 2013
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: St január 28, 2015 20:37:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Pláca je má přezdívka odvozená z mého příjmení: Plachta, kterou si s sebou táhnu už od základky. Neznamená to, že bych byl pověstný plácáním hovězin. Jen píšu svůj osobní dojem z několika hodinového poslechu v několika dnech
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: St január 28, 2015 20:46:40    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
BTW, sekal zvažuje nákup zesilovače Šroll?
Proč se ptáš ? Máš zájem ho experimentálně proměřit a konečně nahlédnout do Šrollovy pekelné kuchyně ? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St január 28, 2015 21:10:18    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Sycak
citácia:
Vaše přesvědčení, že zesilovač se chová na měřáku naprosto stejně, jako když je připojen k reprosoustavám a zpracovává hudební signál, je v rozporu poslechovými zkušenostmi a odporuje logice, nejen technické. Vyvíjet s tímto předpokladem jakékoliv zařízení je ovšem pro konstruktéra bezesporu mnohem snažší.

Nepodsúvajte mi, čo som nepovedal. Napísal som (ako reakciu na tvrdenie, že meranie do odporovej záťaže neukáže vlastnosti zosilňovača), že nie je problém merať do komplexnej záťaže (ktorá môže presne simulovať impedanciu konkrétneho reproboxu, pretože reprobox nie je nič zázračné) a tak zistiť, čo urobí zosilňovač pri záťaži reproboxom. Toto urobí každý konštruktér, ktorý chce pripojiť reprobox..A keď zosilňovač "meria" priemerne do odporovej záťaže (aj úplne bez nej) , pri "primitívnom" meraní, tak do boxov a s hudbou to lepšie určite nebude, toto hovorí logika.. A na tom trvám, pretože zosilňovač nevie či spracováva hudbu alebo meranie. A neodporuje to ani logike, ani technike, práve naopak. Vyvíjať zariadenie takýmto smerom (kontrolovať skutočné objektívne vlastnosti a všetko zverejniť) je určite podstatne náročnejšie, než reči bez jediného vierohodného faktu. "Technický" údaj o hustote montáže má možno zmysel pri zariadení do kozmickej sondy, pri zosilňovači určite nie.
Z jediného zverejneného merania na predchádzajúcom type sa dá len povedať, že to nie je nič mimoriadne a odporuje to tomu, čo sa píše, alebo to bolo merané nekompetetne.. Skreslenie aj bez záťaže (vydávané za prednosť), prieniky siete.. Nadšené posluchové hodnotenia som čítal aj pri strojoch ako DarTzeel, Zanden, Densen a podobných, takže k takýmto dojmom som dávno skeptický...
Ale som zvedavý, či nové merania (ak niekedy budú..) prinesú niečo zásadne iné, či budú objektívne výsledky napr. na úrovni Soulution, MBL a podobnej ligy..Podľa ohlasov a avizovaných vlastností by to malo byť minimálne rovnaké, alebo ešte lepšie.
citácia:
ale má tak vysoké zvukové rozlišení, že ukáže rozdíl, zda je daný kabel opředen či neopředen bavlnou.
Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stano30
Hifista


Založený: 10 november 2013
Príspevky: 239

PríspevokZaslal: St január 28, 2015 21:19:50    Predmet: Odpovedať s citátom

soulution definuje aj výšku interpreta, som čítal niekde na HIFI voice alebo tak nejak, Sroll len pritiahne uši k nástrojom Very Happy, ale aj tak to už zaváňa čistým HighEndom Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 28, 2015 21:24:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Pláca napísal:
... Představte si, že máte své ucho, v bezprostřední blízkosti současně u každého nástroje a přitom každý nástroj má pevně dané místo v poslechovce. Vaše ucho je od nástroje 20-30 cm. To neznamená že, zes hraje tak agresivně, ale že je schopen vytáhnout z nahrávky to co slyší pouze a jen mikrofon a hráč na daný nástroj. To co neuslyšíte ani na akustickém koncertu v první řadě. Je to takový ten „mikro bordel“ neboli DNA jedinečné pro daný nástroj, který je slyšet jen v bezprostřední blízkosti toho daného nástroje....


Nemám problém uvěřit, že zesilovač je skutečně vynikající (mám k tomu své důvody).

Ale pokud by byla pravda to, co je uvedeno výše, z 99% by to bylo dáno způsobem a kvalitou nahrávání, masteringu, kvalitou reprosoustav a poslechového prostoru. Že by toto dokázal zajistit jakýkoliv (sebedokonalejší) zesilovač, prostě nedává žádný smysl.

A slyšet opředení kabelu bavlnou, to už vyžaduje skutečně hodně fantazie.
Ale ano, bavlna je taková přírodní, hebká, měkounká. Nylon fuj - škrábe !

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Antony
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2007
Príspevky: 24

PríspevokZaslal: St január 28, 2015 21:45:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozumím tomu, co napsal Pláca. To jsou dojmy z poslechu, na nichž se shodují všichni, kdo měli možnost Sroll Lyric MkII slyšet. Zajímavá shoda. Přesnost, věrnost, detailnost, dlouhodobá příjemnost. Čísly se to vyjádřit nedá, tak nastupuje popis vlastních pocitů, kde není ustálená terminologie.

Docela by mne zajímalo, jakými slovy popisuje dojmy z poslechu hudby přísný technokrat, vyznavač měření, když posluchačské dojmy jsou nevěrohodné plácání. Samozřejmě, až po té, co dotyčný přístroj má korektní měření schválená vyzyvatelem a je uznán za hodna poslechu...

_________________
Žiju, poslouchám hudbu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St január 28, 2015 21:53:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Jednoducho. Ak je to dobré, počujem len hudbu, prístroje zmiznú, ničím nepútajú. Neuveríš, ale aj "technokrat" počúva hudbu, 2-3 hodiny denne. Nakoniec, preto to robím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Antony
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2007
Príspevky: 24

PríspevokZaslal: St január 28, 2015 22:01:42    Predmet: Odpovedať s citátom

No právě. Takže ve finále stejně přijdou ke slovu osobní pocity. Ne naměřená čísla. A to je sakra dobře.
Vždyť smyslem vyvíjení a výroby hifi zařízení je poslech hudby. Co nejlepší poslech hudby. Jasně, a taky byznys, atd. Ale přece jen ten poslech hudby je cíl.
Tak proč je divné, že jsou lidi, kteří se zajímají primárně o poslech (a mají hodně naposloucháno, i posluchačství je dovednostní kategorie), a výsledky měření je až tak nezajímají? Taková je stejně většina kupujících, tak proč z nich hned dělat blbce...

_________________
Žiju, poslouchám hudbu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: St január 28, 2015 22:03:49    Predmet: Odpovedať s citátom

BV : ad http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=227345#227345 Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Ďalšia
Strana 3 z 25

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist