Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

KLUB PŘÁTEL STARÝCH PIONEER-ů
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ivanb_cko
Hifista


Založený: 08 júl 2010
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: Po júl 14, 2014 14:15:59    Predmet: Odpovedať s citátom

SA-9900 dovezený ze servisu domu a dnes jsem jej zapojil a hraju - signál zatím jenom z telefonu. Zda se, že zvukově bude docela zajímavý a bude zábavné jej srovnávat s L-530...
Zítra zapojím DAC a hrát se bude celý den Smile

_________________
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Nottingham Analogue Ace Space & VDH MC-10 + Dynavector DV-505 arm & DV-507 mkII shell & Kiseki Milltek Aurora /PJ Phono Box RS /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ivanb_cko
Hifista


Založený: 08 júl 2010
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: St júl 16, 2014 09:55:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Druhý den mám zapojený opravený SA-9900 a napůl ucha poslouchám (včera jenom TV a dnes od rána z PC přes DAC muziku) a zatím si nemůžu stěžovat na zvuk. Nějak jsem podvědomě čekal "šok" a trochu se bál, že negativní, ale realita je taková, že zesilovač důstojně snese srovnání s Luxmanem L-530, na který poslouchám standardně! Charakterem zvuku jsou si dost podobné, jen má každý trošičku jinou frekvenční charakteristiku, takže s Pioneerem slyším jiné detaily hudby, ale jiné zase ne - takže 1:1 pro oba. Pioneer je ale určitě lepší na výškách, které jsou znatelně čistší a výraznější - na druhé straně je malinko horší v čistotě středu a přesnosti basů. Bude to chtít ještě hodně času, aby se dal jednoznačně určit vítěz. teda pokud jej budu vůbec chtít určit Smile

Jsem moc zvědavý až zapojím gramofon - phono preamp je tomhle modelu prý velice zajímavý...

_________________
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Nottingham Analogue Ace Space & VDH MC-10 + Dynavector DV-505 arm & DV-507 mkII shell & Kiseki Milltek Aurora /PJ Phono Box RS /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ivanb_cko
Hifista


Založený: 08 júl 2010
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2014 16:01:07    Predmet: Odpovedať s citátom

V průběhu 10 dnů poslouchání "nového pincka" hudby s PC přes DAC jsem zjistil, že v některých žánrech ztrácí proti Luxmanu! První moment, kdy jsem to zjistil, byla Metallica album Reload - najednou byla muzika trochu prázdná a plochá. Zkoušel jsem celou řadu dalších alb všeho možného a zjistil, že Pioneer SA-9900 je slabý v rockové hudbě a složitých sekvenci jazzu + na mé současné sestavě se mu nechce odpouštět méně kvalitní hudební nahrávky (ať už mastering, tak kvalitu hudebního souboru)


Omlouvám se za fotku - ten kompektní foťák co mám v šupleti je horší než iPhone 5! A to má mít rozlišení a vůbec všechno mnohem lepší - musím se ho zbavit...

_________________
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Nottingham Analogue Ace Space & VDH MC-10 + Dynavector DV-505 arm & DV-507 mkII shell & Kiseki Milltek Aurora /PJ Phono Box RS /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pokazene_maslo
Hifi obsluha


Založený: 19 júl 2009
Príspevky: 19
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Po august 11, 2014 20:40:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Vedeli by ste mi prosím poradiť za koľko by sa asi dal predať tuner Pioneer TX-9800? (samozrejme plne funkčný)

Ak mate záujem o kúpu rovno mi napíšte Súkromnú správu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Enjoy The Silence
Hifi obsluha


Založený: 30 september 2010
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: So august 23, 2014 10:53:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Teti napísal:

Hadam, ze ma multivoltage version, ja bych US 120V verze nekupoval.

Proc?
Mam neco vintazniho od Pioneera vyhlednuteho v US, ale je to jen 110V.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ivanb_cko
Hifista


Založený: 08 júl 2010
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: Ut september 02, 2014 16:32:58    Predmet: Odpovedať s citátom

osobně nevidím žádný problém v použití EU verze napájení nebo US verze...je potřeba jenom převodní trafo.
_________________
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Nottingham Analogue Ace Space & VDH MC-10 + Dynavector DV-505 arm & DV-507 mkII shell & Kiseki Milltek Aurora /PJ Phono Box RS /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Teti
Hifista


Založený: 05 január 2011
Príspevky: 111

PríspevokZaslal: Po september 22, 2014 12:08:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Posbiral jsem nejake elektronkove Pioneer ze 60. let


Pioneer SX-304A (Japonska verze SX-34A)





Pioneer SM-G204





a mini regalky Pioneer CS-51 (Japonske LS3/5A)


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jaroslav
Nádejný hifista


Založený: 25 november 2014
Príspevky: 72
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: So február 28, 2015 03:06:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte,mam moznost kupit pioneer PD S 503 vizualne ako nový,ale...nemá DO a nejde display.Co tam moze byt za vadu? Pripadne odporucate mi to zobrat? Chlapik chce 30e.Dík za odpovede.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So február 28, 2015 08:38:43    Predmet: Odpovedať s citátom

4 Teti

Ty CS-51čky jsou super.


4 Jaroslav

CD vybírej od 7xx nahoru a v pořádku, ale nachystej si aspoň 100Euro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: So február 28, 2015 11:18:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaroslav napísal:
Ahojte,mam moznost kupit pioneer PD S 503 vizualne ako nový,ale...nemá DO a nejde display.Co tam moze byt za vadu? Pripadne odporucate mi to zobrat? Chlapik chce 30e.Dík za odpovede.


hladal by som nieco plne funkcne. pri cene obstarania sa nema zmysel v tom sparat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: So február 28, 2015 11:19:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaroslav napísal:
Ahojte,mam moznost kupit pioneer PD S 503 vizualne ako nový,ale...nemá DO a nejde display.Co tam moze byt za vadu? Pripadne odporucate mi to zobrat? Chlapik chce 30e.Dík za odpovede.


hladal by som nieco plne funkcne. pri hodnote a stave toho pristroj sa nema zmysel v tom sparat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lad2000
Hifi obsluha


Založený: 27 február 2008
Príspevky: 41

PríspevokZaslal: So marec 07, 2015 14:14:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Jenom laser do tohodle kousku stojí od 3000Kč nahoru..... Very Happy
Pokud nehraje, tak jen na ND, tak za odvoz.

PS: mám PD S904, ty díly jsou stejné

_________________
Grundig BX 2000,Pioneer A-30 Pioneer PD-S904, Tesla NC-450
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jaroslav
Nádejný hifista


Založený: 25 november 2014
Príspevky: 72
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Št apríl 02, 2015 15:03:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravim Vas,potrebujem radu,recenziu na deck Pioneer CT-S4 50S zvazujem kupu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ivanb_cko
Hifista


Založený: 08 júl 2010
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 12:45:40    Predmet: Odpovedať s citátom

tak jsem začal uvažovat, že prodám svůj zesilovač Pioneer SA-9900...je to US version, tedy na 110V. Prodal bych jej včetně převodního trafa. Zesilovač je odobrně servisovaný, tím pádem ve skvělém technickém stavu. Vizuálně má bohužel jemné oděrky na hranách a trochu "bouchlý" roh čelního panelu.

Měl by někdo zájem?






_________________
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Nottingham Analogue Ace Space & VDH MC-10 + Dynavector DV-505 arm & DV-507 mkII shell & Kiseki Milltek Aurora /PJ Phono Box RS /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Po jún 22, 2015 07:33:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Akú asi má hodnotu Pioneer SA-9800 v nefunkčnom technickom stave, esteticky pekný. Chcem kúpiť z ebay-u na renováciu. Dík
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Po jún 22, 2015 07:33:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Akú asi má hodnotu Pioneer SA-9800 v nefunkčnom technickom stave, esteticky pekný. Chcem kúpiť z ebay-u na renováciu. Dík

Naposledy upravil ravenman dňa Ut jún 23, 2015 11:29:00, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ivanb_cko
Hifista


Založený: 08 júl 2010
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: Po jún 22, 2015 09:48:02    Predmet: Odpovedať s citátom

to je těžká otázka jakou by mě mít takový stroj cenu - když jsem si nechával opravit svou 9900, tak mi servisman říkal, že u těchto starých strojů začíná být problém sehnat některé originální součástky, což s cenou opravy může hodně zamíchat. Ale jelikož se zdá, že asi funkční kousky se dají v Evropě sehant za cca 500 USD plus doprava, tak bych to viděl tak na 300 USD za nefunkční stroj.
_________________
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Nottingham Analogue Ace Space & VDH MC-10 + Dynavector DV-505 arm & DV-507 mkII shell & Kiseki Milltek Aurora /PJ Phono Box RS /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.bb
Hifista


Založený: 16 apríl 2011
Príspevky: 153

PríspevokZaslal: Ne jún 28, 2015 15:56:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdavim vsetkych Pioneerakov,
mam doma 7kusov kotucakov Pioneer.Okrem toho receiver SX 9930,gramo PL-55X,CD PD 95,zosilnovac A - 09.Ak bude zaujem ,poslem foto.Ja osobne nefotim,zariadit sa to da.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ivanb_cko
Hifista


Založený: 08 júl 2010
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: Št júl 02, 2015 12:53:43    Predmet: Odpovedať s citátom

poslal jsem SZ vlado...
_________________
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Nottingham Analogue Ace Space & VDH MC-10 + Dynavector DV-505 arm & DV-507 mkII shell & Kiseki Milltek Aurora /PJ Phono Box RS /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.bb
Hifista


Založený: 16 apríl 2011
Príspevky: 153

PríspevokZaslal: Št júl 02, 2015 13:31:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Odpoved je na ceste.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ut marec 15, 2016 08:59:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Nové hračky od Pioneeru v zbierke, zrenovované bedne CS-E 530 (nová dýha a tkanina) a ricíver SX-727 v dreve
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
T.Hresil
Hifi obsluha


Založený: 29 november 2010
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Ut marec 15, 2016 14:31:34    Predmet: Odpovedať s citátom

ivanb_cko: Čím to, že ho tak brzy prodáváš? Navíc, když je po "renovaci"?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ut marec 15, 2016 19:07:34    Predmet: Odpovedať s citátom

ivanb_cko napísal:
tak jsem začal uvažovat, že prodám svůj zesilovač Pioneer SA-9900...je to US version, tedy na 110V. Prodal bych jej včetně převodního trafa. Zesilovač je odobrně servisovaný, tím pádem ve skvělém technickém stavu. Vizuálně má bohužel jemné oděrky na hranách a trochu "bouchlý" roh čelního panelu.

Měl by někdo zájem?



Zaujímalo by ma aký ma vplyv na zvuk to prevodné trafo 240 - 110 V ? , počul som čosi o mäkkých spodkoch čico, je na tom niečo pravdy ? , taktiež že vraj musí byť trafo čo najrobustnejšie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vldob
Hifi obsluha


Založený: 29 november 2013
Príspevky: 36
Bydlisko: Čekov 38, 539 55 Miřetice

PríspevokZaslal: St jún 01, 2016 19:44:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Bývala doba, kdy jsem vlastnil Sa-9800 a Tx-9800, paráda, ale nevážil jsem si toho, šly pryč, výměna za nové modely, které taky hrály super, ale modrá řada byla do galerie moderního umění...
Teď jsem chvilku nadšeným vlastníkem RT-707 a zvuk je paráda![/img]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Enjoy The Silence
Hifi obsluha


Založený: 30 september 2010
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: So august 17, 2019 15:58:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravim, jdu si pro radu. Koupil jsem originalni rack, ale mam problem sehnat ta madla a vlastne ten drzak do ktereho se treba SA-8800 (nejpsis ja-r1050) nebo TX-9800 (ja-r106) vlozi. V prubehu let jsem nekde parkrat cetl, ze snad nejaky Polak vyrabi komponenty, ktere by tam mely sedet. Nema nekdo kontakt? Pripadne radu, kde neco najit? Ebay apod. sleduju, bez vysledku.
Diky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist