Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Porovnání zvuk LP vs. CD
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Po apríl 20, 2015 15:23:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Smile já jsem v pohodě...
Jen to vyznělo tak, že OMB5 je dobrá přenoska a tomu bych si dovolil oponovat, nic víc.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po apríl 20, 2015 20:15:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Jedno čo nebude možné odstrániť ani tou najlepšou prenoskou je hluk z drážky. Alebo aj toto sa môže zlepšiť? Tie prenosky čo ste spomínali sú do 100€. Na to sa možno nechám nahovoriť. Uvidím, najskôr sa prelúskam LP čo mám doma a potom sa uvidí. Ďakujem za radu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Po apríl 20, 2015 20:38:28    Predmet: Odpovedať s citátom

neviem ci neurobi viac sluzby zakladny Project Debut Carbon (mozno este si doplatit za akrylovy tanier) so setovou prenoskou ako davat drahsiu prenosku po viacerych strankach na nedobry NC450 (plechove dno, plechovy tanier, hlinikova dute ramienko...). viem ze ho mas trochu upraveny ale aj tak
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Po apríl 20, 2015 21:28:34    Predmet: Odpovedať s citátom

JeF111 napísal:
OMB5 pro mě spadá právě do té kategorie nepoužitelných. Přenoska za pětistovku není přenoska ale ořezávátko na desky Smile Chápu že to pro někoho není snadné pochopit nebo akceptovat. Zkuste si třeba srovnat se Shure M97 nebo Ortofon 2M red, výšky a sykavky budou o mnoho lepší. Pak třeba Denon DL110 a zase to bude o mnoho lepší. V tomto případě zvukový posun naprosto odpovídá tomu cenovému Wink

Nejaké roky dozadu som porovnával OM10 vs. 2M. A zostal som verný OM10, prejav 2M mi prišiel agresívnejší (a nebolo to prostým rozdielnym útlmom vyšších f, niekde by som možno vyhrabal spektrá).

Čo sa týka OMB5, v porovnaní s RVHP (ČS VM2xxx, polské MF10x) alebo rôznymi JVC/Sony/... exotmi v spotrebke je to výborná základná presoska za skvelú cenu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut apríl 21, 2015 05:07:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu moju Sumiko Oyster nepoznáte. Bude to taktiež základný typ, najnižší z výrobnej rady. Zato vyrába a predáva sa do dnes.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
KB666
Nádejný hifista


Založený: 24 marec 2015
Príspevky: 73
Bydlisko: Myjava

PríspevokZaslal: Ut apríl 21, 2015 06:06:43    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Tu moju Sumiko Oyster nepoznáte. Bude to taktiež základný typ, najnižší z výrobnej rady. Zato vyrába a predáva sa do dnes.


Sumiko Oyster mam aj ja na NC500 bola super, pokial sa po nu nedostali deti Crying or Very sad Teraz mam v plane Sumiko Pearl, cital som zahranicne fora a ma kladne hodnotenie. Co je na tom zvlasne je to made in USA vyrabane v Japonsku Shocked
http://www.tophudba.sk/sumiko-pearl-2481
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut apríl 21, 2015 07:54:49    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Jedno čo nebude možné odstrániť ani tou najlepšou prenoskou je hluk z drážky. Alebo aj toto sa môže zlepšiť?


To co slyšíš v pozadí na NC450 je především hluk motoru a ložisa, pokud jsi to teda nějak nevyřešil. Některé desky mají hluk drážky překvapivě malý, třeba některé starší Columbia. Naopak nejhůř na tom bývají ruské a indické výlisky.
Celá řada těch Litovelských gramofonů má nešťastně zvolený krokový motor + nevhodný průměr hřídelky, takže pro klasických 33ot. má budicí frekvenci blízko rezonance celého šasí. Tím se ten nešťastný hluk motoru ještě zesiluje. Hřídelka se nechá osoustružit na asi 3/4 původního průměru, budicí frekvenci trimrem zvednout pro dosažení potřebných otáček a tím se chvění motoru "odladí" mimo rezonanci. Taky pomůže silikonové lumení, kroužek do mezery mezi spodní kryt motoru a plech pod ním. Samotný motor na sloupcích zůstane napevno jak byl. Zkoušel jsem úpravu na NC452 a NC450 a v obou případech to pomohlo. Na 450 je ještě možné pohrát si s hmotností talířku na kterém je motor - přidat závaží. V závislosti na stavu gumových tlumičů to může pomoct. 450ka má velmi dobré raménko takže myslím že si ten gramofon nějakou péči zaslouží Smile

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ut apríl 21, 2015 11:48:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja nové LP nekupujem a na prehrávanie starej zbierky LP som si ponechal chassis HC-43 (DIY skrinka, ktorú som si vyrábal v 80-tych rokoch), dnes s prenoskou Ortofon OM10 (mám ja OM5, ktorá mi leží v šuflíku, OM10 je o poznanie lepšia). Povedal som si, že na občasné prehrávanie zbierky LP mi to stačí a postupne budem LP nahrádzať CD.
V súčasnosti mám navyše problém s motorčekom. Pri zapnutí musím tanier roztočiť (inak sa občas rozbehne opačne) a potom sa už točí, ale cítiť z neho vyššie vibrácie. Skúšal som vymeniť kondenzátory, ale nepomohlo to. Motorček SMR 300-100 nepasuje, má tenší hriadeľ.
Takže teraz práve riešim dilemu, ako ďalej. Investovať do opravy, alebo priplatiť si a kúpiť niečo lepšie. Uvažoval som o Pro-Ject Essential II. Lenže investovať pre tých niekoľko zaujímavých LP, ktoré mám v zbierke a ktorých životnosť postupne skončí?

Najradšej by som gramofón vyradil a namiesto investície do gramofónu nakúpil CD. Lenže tu je ďalší problém, ktorý súvisí s pôvodnou témou. Naposledy som kúpil CD Fermáta - Generation (dvoj CD s Bielou planétou), LP je už dosť opotrebovaná. Lenže je to "z blata do kaluže". Síce som sa zbavil šumu a občasného praskania, lenže inak hrá CD horšie. Príčinou bude hlavne dynamický rozsah, na tomto CD som nameral DR8 (DR7-DR9). Ešte horšie je na tom Biela planéta s DR7 (2 skladby majú DR8). Mám aj staršie CD Biela planéta vydané v roku 1980 v Open Music, ktoré má DR9 (DR8-DR11). To hrá už porovnateľne s pôdnou LP (poškodil som ju pri manipulácii, spadla mi pri vyberaní z obalu).

Keby neboli v hudobných vydavateľstvách idioti, tak ja (a mne podobní) by som nemal čo riešiť a vydavateľstvá by mali vyššie tržby. Takto sa tu vyvoláva pre mnohých umelý dopyt po gramofónoch Evil or Very Mad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut apríl 21, 2015 12:29:43    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG:
Hřídelka ze SMR obvykle jde sundat, pokud není vyloženě zboku zalisovaná a to většinou není. Chce to trochu hrubé síly.

K porovnání LP vs. CD: CDčko hraje nejlíp, když se nahraje rovnou z desky - pár takových mám Mr. Green
A nové LP jsou podvod, jediné co tam zůstalo analogové je černý vinyl protože ten se z laciných jedniček a nul zatím poskládat nedá. Lze očekávat nějaký decibel dynamiky navíc, ale to taky ne vždycky. Evil or Very Mad

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ut apríl 21, 2015 13:28:53    Predmet: Odpovedať s citátom

JeF111 napísal:
CDčko hraje nejlíp, když se nahraje rovnou z desky - pár takových mám Mr. Green

Tam je tiež veľa konverzií a tým aj kompromisov. To už radšej zdigitalizovať a prehrávať priamo ako audio súbory. Najlepšie by bolo určite CD z pôvodných záznamov bez zásahu idiotov vo vydavateľstvách.
MaG napísal:
Mám aj staršie CD Biela planéta vydané v roku 1980 v Open Music..

Tu som sa pomýlil, v roku 1980 bola samozrejme vydaná pôvodná LP, CD v Open Music bolo vydané v roku 1997. Vydali v tom období aj CD Generation, keby sa tak dalo niekde kúpiť...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Leftfield
Hifista - pokročilec


Založený: 26 február 2007
Príspevky: 297
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut apríl 21, 2015 20:52:11    Predmet: Odpovedať s citátom

JeF111 napísal:
MaG:
Hřídelka ze SMR obvykle jde sundat, pokud není vyloženě zboku zalisovaná a to většinou není. Chce to trochu hrubé síly.

K porovnání LP vs. CD: CDčko hraje nejlíp, když se nahraje rovnou z desky - pár takových mám Mr. Green
A nové LP jsou podvod, jediné co tam zůstalo analogové je černý vinyl protože ten se z laciných jedniček a nul zatím poskládat nedá. Lze očekávat nějaký decibel dynamiky navíc, ale to taky ne vždycky. Evil or Very Mad

Tak s poslednou vetou si trufam nesuhlasit, poznam zopar vydavatelstiev ktore idu na cisty analog od nahravky na pas az po fiinal master mix, ciste AAA...

_________________
AKAI GX95 3x,GX75,AKAI GX77BL,AKAI GX77,TEAC V7000 2x,SONYTCKA6ES,EUMIG FL1000mP,SANSUI SC 5110,SONYTAFA5ES,SONY CD202ES,PIONEER PLX1000,TEAC CD750H,TECHNICS SHGE70, YAMAHA P3500S,CERWIN VEGA XLS215,IQ5500, BEYERDYNAMIC DT770PRO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vldob
Hifi obsluha


Založený: 29 november 2013
Príspevky: 36
Bydlisko: Čekov 38, 539 55 Miřetice

PríspevokZaslal: Po september 12, 2016 18:23:12    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Já mám jiný srovnání: mám spousty živejch nahrávek z koncertů, pořízených v sedumdesátých a osumdesátých létech ( půlstopý záznam, 19cm/sec, Revox A77 ). Před časem mě jeden člověk ukecal k přepsání některých z nich do digitálu. Vejsledek ? K zblití, k neposlouchání...ty nahrávky mám dokonale naposlouchaný, slyšel jsem je za ty roky nesčetněkrát...co s tím ten digitál udělal, je naprostej hnus...

Mám Čundrgrung z konce 70, z Pardubic, klub na Drážce, super, a to je to nahrávaný na Sony Tc-366 (?), nic lepšího nebylo, a je to paráda! Nemohl by jsi vytrejdovat nějakej Tvůj záznam?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut september 13, 2016 01:07:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebyl to spíš Čundrgrunt? Tohle seskupení by mě velmi zajímalo! Nějakou tu nezmasterovanou nahrávku bych někdy rád uslyšel...
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jumpingjackflash5
Hifista


Založený: 24 február 2016
Príspevky: 228

PríspevokZaslal: Ut september 13, 2016 11:05:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud se digitalizuje kvalitním DACem (stačí Realtek ALC898 a vyšší) přes WASAPI nebo ASIO do formátu 24/48 (optimum), případně i 16/44.1 (dolní hranice), tak digitalizace kvalitu zvuku nezhorší, zvuková informace je kompletní. Horší je to s následnými úpravami pokud se použijí špatné/vícenásobné filtry nebo zbytečná resamplování, pak to je problém. To se týká zejména úprav 16 bitových "masterů" z CD, i když se dělají v editorech které mají vyšší přesnost, tak prostě ten zdroj už je přizpůsobený jen pro přehrávání a není to dobré východisko pro případné další úpravy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut september 13, 2016 11:51:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Těch problémů s digitalizací je víc, ale samozřejmě nevhodným procesingem, resamplingem a podobně se dá pokazit nejvíc...
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: Ne september 25, 2016 10:09:51    Predmet: Odpovedať s citátom

áno problematika prevzorkovania je podstatne komplexnejšia a stále opakovanie dogmy že “nie je aj tak počuť žiadny prínos vyšších vzorkovacích frekvencií“ je minimálne smiešne

AlanCox napísal:
... Vzorkovací frekvence 192 kHz neznamená kvalitní přenos do této frekvence (přesněji do frekvence 81 kHz - viz Shannonův teorém), ale především kvalitní přenos frekvencí mnohem nižších. Vždyť i se vzorkovací frekvencí 192 kHz vznikne na kmitočtu pouhých 1 kHz chyba ve fázi do 1,8 ° (= fázové zkreslení signálu 0,5 %), na kmitočtu 10 kHz už máme chybu až 18 ° (= fázové zkreslení signálu 5 %), tedy celou 1/20 sinusové periody. To znamená, že výstupní signál se vzorkovací frekvencí 192 kHz poměrně značně zamává s fázi akustického signálu už nízkých kmitočtů. Zde příliš nechápu, proč se někdo vysmívá vyšším vzorkovacím frekvencím...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jumpingjackflash5
Hifista


Založený: 24 február 2016
Príspevky: 228

PríspevokZaslal: Ne september 25, 2016 10:29:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechci zde rozpoutávat flameware, ale 48 kHz vzorkovací frekvence plně dostačuje pro digitální záznam slyšitelného rozsahu zvuku i při rozumném filtrování. Vyšší frekvence žádnou další zvukovou informaci nezaznamenají, což neznamá, že např. upsampling na 96/192 kHz nemůže znít jinak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Ne september 25, 2016 10:44:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Více vzorků za sekundu a jemnější rozsah jejich amplitudy nutně přináší méně zrnitý a více analogový zvuk. Samozřejmě jde o to, jestli je převáděný zdroj a navazující sestava tak kvalitní, aby to vůbec mělo smysl.
_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Ne september 25, 2016 10:48:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak zrnitý, říkáš? Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jumpingjackflash5
Hifista


Založený: 24 február 2016
Príspevky: 228

PríspevokZaslal: Ne september 25, 2016 11:18:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Ne, to není pravda. V rozsahu poloviny vzorkovací frekvence (při 48 kHz) se výsledná analogová sinusová vlna např. 8 nebo 16 kHz vzniklá DACem nijak neliší od původní vlny která byla digitalizována v ADC.

viz http://people.xiph.org/~xiphmont/demo/neil-young.html

Pokud nechceme ditherovat/mít větší kvantizační chybu, má smysl nahrávky nechat ve 24 bit rozlišení i pro přehrávání. 48 kHz vzorkovací frekvence ale stačí, je to 99,9 procent kvality zvuku který lze zaznamenat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Ne september 25, 2016 11:51:53    Predmet: Odpovedať s citátom

U sinusové nebo jiné basové vlny bych tomu opravdu věřil, ale rozhodně ne u výšek, jejichž vlna je podstatně víc roztříštěná a náročnější na přesnost digitálního přepisu. Tohle jsou ale netopýřiny, o kterých se lze hádat donekonečna, většinou volbě nahrávky ve vysokém rozlišení nahrává to, že na CD je zvuk v naprosté většině poslední dobou zprasený brutální komprimací, kdežto vinylu a hi-res nahrávce je ponechán slušný dynamický rozsah, hudba prostě zní víc lidsky a obsahuje rozeznatelné dynamické špičky, ve kterých hudba zůstává hudbou a nestává se zahuhlaným oříznutým řevem.
_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Ne september 25, 2016 12:33:03    Predmet: Odpovedať s citátom

A jak to souvisí s vyšší vzorkovací frekvencí? Máš pro to jistě v ruce nějaký vědecký podklad, než dojmy, že "vlna výšek je víc roztříštěná a náročnější" Rolling Eyes
A taky znám spousty "hi-res" (velmi zavádějící název, btw) nahrávek, kde k žádnému zlepšení nedošlo, naopak klidně dynamiku ořízli ve srovnání s původním vydáním na CD. hdtracks je kapitola sama o sobě, někdy šlo pouze o naprosto drzé převzorkování CD signálu.

Henri napísal:
áno problematika prevzorkovania je podstatne komplexnejšia a stále opakovanie dogmy že “nie je aj tak počuť žiadny prínos vyšších vzorkovacích frekvencií“ je minimálne smiešne
AlanCox napísal:
... Vzorkovací frekvence 192 kHz neznamená kvalitní přenos do této frekvence (přesněji do frekvence 81 kHz - viz Shannonův teorém),
Teda vy budete asi myslitelé, chudáci Shannon, Nyquist i Kotělnikov se musej v hrobě překrucovat po eulerově spirále Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jumpingjackflash5
Hifista


Založený: 24 február 2016
Príspevky: 228

PríspevokZaslal: Ne september 25, 2016 13:16:06    Predmet: Odpovedať s citátom

RedBaron napísal:
U sinusové nebo jiné basové vlny bych tomu opravdu věřil, ale rozhodně ne u výšek, jejichž vlna je podstatně víc roztříštěná a náročnější na přesnost digitálního přepisu. Tohle jsou ale netopýřiny, o kterých se lze hádat donekonečna, většinou volbě nahrávky ve vysokém rozlišení nahrává to, že na CD je zvuk v naprosté většině poslední dobou zprasený brutální komprimací, kdežto vinylu a hi-res nahrávce je ponechán slušný dynamický rozsah, hudba prostě zní víc lidsky a obsahuje rozeznatelné dynamické špičky, ve kterých hudba zůstává hudbou a nestává se zahuhlaným oříznutým řevem.


Saozřejmě, pokud je nahrávka na CD zkomprimovaná s nízkým DR, tak to není dobře, to ale není podmíněno vzorkovací frekvencí 44.1/48 kHz, maximálně trochu 16 bitovým rozlišením ale i do něj se při správném masteringu "vejde" cca 90 dB (s ditherem). Soihlasím ale, že bych také často rád měl k dispozici původní záznam s velkým DR než to co je ke koupi na CD. Bohužel třeba i jinak kvalitně nahraná alba jako je Na Radosti od A. Langerové mají na zakoupeném CD DR kolem 7 ... Sad Sad viz

foobar2000 1.3.12 / Dynamic Range Meter 1.1.1
log date: 2016-09-25 14:17:25

--------------------------------------------------------------------------------
Analyzed: Aneta Langerova / Na Radosti
--------------------------------------------------------------------------------

DR Peak RMS Duration Track
--------------------------------------------------------------------------------
DR8 -0.17 dB -10.44 dB 5:07 01-Divka
DR6 -0.17 dB -7.92 dB 3:30 02-Svata Kordula
DR6 -0.17 dB -8.02 dB 3:06 03-Panna
DR7 -0.17 dB -8.07 dB 4:28 04-Tragedie u nas na vsi
DR9 -0.49 dB -14.04 dB 1:17 05-Intermezzo Trava
DR6 -0.18 dB -9.56 dB 3:53 06-Trava
DR9 -2.13 dB -12.56 dB 2:50 07-Majak
DR9 -0.19 dB -11.39 dB 3:37 08-Briza
DR7 -0.18 dB -9.44 dB 3:33 09-Lehkost
DR8 -1.00 dB -11.74 dB 4:19 10-Slova z hor
DR6 0.00 dB -7.88 dB 3:25 11-Divoka hejna
DR6 -0.17 dB -7.74 dB 3:03 12-Nevesta
DR9 -3.90 dB -16.75 dB 4:56 13-Na Radosti
--------------------------------------------------------------------------------

Number of tracks: 13
Official DR value: DR7

Samplerate: 44100 Hz
Channels: 2
Bits per sample: 16
Bitrate: 573 kbps
Codec: FLAC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Ne september 25, 2016 15:53:56    Predmet: Odpovedať s citátom

A netušíte kluci, proč to takhle ti "zvukaři" mástrujou? Přijde mi to jako spiknutí. Nebo nějaké defaultní filtry přes které to přeženou jim řeknou "ještě to přitáhni, máš tam moc místa". Fakt by mě to zajímalo. Přeci nemůže být každý z nich hluchý. Ani si nemyslím, že to u všech kapel je tak, že řeknou "chceme to takhle vymlátit" a ani nemůže být hlavní motiv, aby to dobře znělo na reprácích z notebooku nebo peckách z ajfónu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jumpingjackflash5
Hifista


Založený: 24 február 2016
Príspevky: 228

PríspevokZaslal: Ne september 25, 2016 16:00:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Obávám se, že hlavním důvodem je požadavek na to, aby dané CD dobře znělo v rádiu/na diskotéce/v autě/v metru. Tam se komprese uplatní. Ale na domácí poslech reps. poslech v běžných podmínkách je to katastrofa. Škoda, že aspon neudělají 2 mixy radio/cd,, nebo nenechají při nákupu CD přiložit kupon kde lze volitelně stáhnout 24/48 FLAC kde bude DR původní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Ne september 25, 2016 16:20:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Přesně, klidně bych spešl mástr zaplatil. Zvlášť dneska v době, kdy by si každý moh stáhnout, co mu vyhovuje, by to neměl být problém.
Zítra se snad odhodlám napsat Petru Slezákovi - chtěl jsem si koupit Vladivojsko ve flacu, ale po první písničce jsem usoudil, že to můžu poslouchat z yt a vyjde to na stejno - tak jsem zvědavý, co odpoví.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jumpingjackflash5
Hifista


Založený: 24 február 2016
Príspevky: 228

PríspevokZaslal: Ne september 25, 2016 16:43:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Já si myslím, že se primárně kupuje dané album, tudíž stažení 24/48 FLAC by mohlo být v ceně CD nebo za malý "manipulační/technický" poplatek navíc. Zatím to nabízí co vím pouze Indies (tuším za 50 kč navíc oproti CD kvalitě) a jen u některých alb.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ne september 25, 2016 16:48:13    Predmet: Odpovedať s citátom

U zrodu prasácké komprimace byly požadavky rozhlasových stanic na furtundfurtfullforte...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Ne september 25, 2016 17:10:19    Predmet: Odpovedať s citátom

jump5: Fakt!? To zní dobře, nemáš zkušenost, jak se pak nějaké album liší oproti svojí CD verzi? Třeba by to bylo lepší. No každopádně to prozkoumám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jumpingjackflash5
Hifista


Založený: 24 február 2016
Príspevky: 228

PríspevokZaslal: Ne september 25, 2016 17:13:33    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.indies.eu/katalog/nosice/301/wav/

Ale je to jen u málo alb a někde je to "navíc" jen 24 bit, někde i 48/96 kHz.

Slyšitelný (průkazně) rozdíl tam asi většinou moc není, protože se obávám že DR je v tomto případě většinou stejný (že to není ten původní mastering). Ale je to bez ditheringu na 16 bit a resamplingu na 44.1 (což podle zkušeností by jak píšu nemělo slyšitelný zvuk změnit, ale teoreticky každý mezikrok navíc ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 6 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist