Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

kotúčaky
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 49, 50, 51  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kopanka
Hifi obsluha


Založený: 23 február 2015
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: St marec 11, 2015 19:15:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte.Nema niekto informaciu co je s danielom00421.uz dva dni sa mu pokusam dovolat.
dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Št marec 12, 2015 13:06:35    Predmet: Odpovedať s citátom

kopanka napísal:
Ahojte.Nema niekto informaciu co je s danielom00421.uz dva dni sa mu pokusam dovolat.
dakujem

Ale jo som tu,len sa liečim z choroby a telefon v horučkach nebol pre mňa prednostný,poslal som ss.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kopanka
Hifi obsluha


Založený: 23 február 2015
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Ne marec 15, 2015 23:37:23    Predmet: Odpovedať s citátom

tak a77 doma.zajtra zacinam testovat ako tape plugin v daw.
dakujem Daniel!!!
Zabudli sme na fotky.Posles?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: St apríl 01, 2015 15:00:45    Predmet: REVOX A 77 Odpovedať s citátom

Pár foto z kalibrovania stroja a jeho hlavne prachovej očisty:
http://www.lampovzosilnovac.estranky.sk/fotoalbum/revox-a-77-uryvky-z-kalibracii/

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: St apríl 01, 2015 15:04:19    Predmet: Retro SONET DUO Odpovedať s citátom

Tak som úspešne dal aj do kopy full očistu,výmenu a zmenu dielov a elektroniky hlavne lampy a kondíky v zdroji a tiež rekalibrácia mechaniky a audio ciest vrátane kalibrácií páskovej dráhy a hláv a doplnky v rámci zlepšenia konštrukcie počas zmien v postupe výroby a to s fotkami viz:
http://www.lampovzosilnovac.estranky.sk/fotoalbum/sonet-duo/

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: St apríl 01, 2015 15:14:46    Predmet: Odpovedať s citátom

kopanka napísal:
tak a77 doma.zajtra zacinam testovat ako tape plugin v daw.
dakujem Daniel!!!
Zabudli sme na fotky.Posles?

Už sú tu pod tvojim príspevkom.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: St apríl 01, 2015 16:45:38    Predmet: A ešte pár z tohto roku Odpovedať s citátom

Tak a ešte pár podarených opráv a očisťovacích a kalibračných procesii z prelomu minulého a tohto roku.
Nie som samochvála a nedávam sem aby som sa pokochal verejnosťou,chceli to o do mňa zákazníci aby to tu bolo na fore.
Takže komplet na stranke v ponuke FOTOALBUM vľavo na stránke:
http://www.lampovzosilnovac.estranky.sk/
Do buducna sem budem prispievať fotečkami pokial to obsah zdarma bude podporovať.
Tak toľko.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: Pi apríl 24, 2015 08:59:41    Predmet: Hlavy do Studer Odpovedať s citátom

Krásne ráno, nemá tu niekto kontakt na pána Berana (hlavy do Studerov)?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi apríl 24, 2015 09:26:13    Predmet: Re: Hlavy do Studer Odpovedať s citátom

britishaudio napísal:
Krásne ráno, nemá tu niekto kontakt na pána Berana (hlavy do Studerov)?


Zdravim ta. Kontakt na pana Berana : mgberan@volny.cz

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: Pi apríl 24, 2015 09:34:42    Predmet: Vďaka Odpovedať s citátom

Ďakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Št jún 11, 2015 07:23:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozná z vás niekto pásy Quantegy studio master 457, oplatí sa to kúpiť?
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Leftfield
Hifista - pokročilec


Založený: 26 február 2007
Príspevky: 297
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2015 08:04:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak bola dobre skladovaná, tak určite, je to v podstate Ampex. Cool
_________________
AKAI GX95 3x,GX75,AKAI GX77BL,AKAI GX77,TEAC V7000 2x,SONYTCKA6ES,EUMIG FL1000mP,SANSUI SC 5110,SONYTAFA5ES,SONY CD202ES,PIONEER PLX1000,TEAC CD750H,TECHNICS SHGE70, YAMAHA P3500S,CERWIN VEGA XLS215,IQ5500, BEYERDYNAMIC DT770PRO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2015 20:08:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha,takže keď dobre skladuješ Ampexy tak sa dajú používať ?
Ampexy 35 mik.som mal,všetky šli do koša boli to 373,majú povesť najhorších pásov.
https://www.youtube.com/watch?v=5toFfcPd2Us

50 mik. by mohli byť lepšie a s Quantegy mám len pozitívne skúsenosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: So jún 20, 2015 15:02:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Hey majstri, a čo pásy Memorex, mátě, poznátě ? Nuž napiště čo ako.
_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Leftfield
Hifista - pokročilec


Založený: 26 február 2007
Príspevky: 297
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So jún 20, 2015 19:40:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Memorex mam len kazety a tie su plnene paskou maxell, takze predpokladam, ze aj pri pasoch by to tak mohlo byt.Ak sa mylim, tak Dano to urcite bude vediet.
_________________
AKAI GX95 3x,GX75,AKAI GX77BL,AKAI GX77,TEAC V7000 2x,SONYTCKA6ES,EUMIG FL1000mP,SANSUI SC 5110,SONYTAFA5ES,SONY CD202ES,PIONEER PLX1000,TEAC CD750H,TECHNICS SHGE70, YAMAHA P3500S,CERWIN VEGA XLS215,IQ5500, BEYERDYNAMIC DT770PRO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: So jún 20, 2015 19:59:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Používaly se pro záznam dat sálových počítačů 70.-80.let XX století vedle značek Ampex a Scotch akorát že to byla páska šíře 1/2" jako například v kazetách VHS.
_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Št júl 16, 2015 11:32:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Leftfield napísal:
Memorex mam len kazety a tie su plnene paskou maxell, takze predpokladam, ze aj pri pasoch by to tak mohlo byt.Ak sa mylim, tak Dano to urcite bude vediet.

Klamal by som,tiež som sa nestretol so štvrťkami do kotučakov len viem o tých polpalcoch do data.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Št júl 16, 2015 11:49:57    Predmet: Akai GX 77 Odpovedať s citátom

Tak po dlhšej dobe sa mi opäť objavili niake kúsky Akai GX 77,behom týždňa hneď dve.
Prvá,chyba zdvihu rollera a nedotáčavosť motorov po zavedení pásky a kalibrácia prehrávania.
Druhá,rozsypaný remeň pohonu a strašne zas...á mechanika vrátane hláv.
Odstraňujem:
Prvá:niekto zle vyskladal ozubenia prevodov-posun rollera o 3 zuby a pri tom aj zlikvidoval mikrospívač spínania pohybu motorov a samo krútil trimrami podľa asi posluchu starej pásky a dorovnával.
Druhá:remienok ako sito sa sypal,hlavy,kladky vše od bordelu pásu súvislo aj na hlavách hnedý nános ako keby bola starostlivosť úplne v p...i,a to som stroj pred piatimi rokmi generálkoval,po otázke majiteľa staršieho dôchodcu ako sa stará-odpoveď..."hrám len Maxell UD 25,tie neprášia,nie je dôvod na podrobné čistenie,čistím len kladky a zle vidím tak hlavy len zriadka keď počujem že sa strácajú výšky,skoro ma jeb...
On tie roky nemal ani pocit sem tam to poriadne pretiahnuť Izopropilom len sem tam mi volal že tam pokle,tam že sa na kolíku trasie pás a pod akeď som mu povedal čo má robiť chytil utierky akurát asi a ofukal od prachu,neskutočné.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Št júl 16, 2015 12:24:18    Predmet: Revox B 77 Odpovedať s citátom

Stroj prišiel ako nefunkčný od pána bývajúceho v Španielsku.
Obhliadka-kladka pohybu ako plastelína,zvetrané gumičky počitadla,hlučné motory a capch motor bez pohybu,hlavy ojazd ca.8 mm na doraz,po otvorení na plošákoch v audio cestách osadené asymetricky L-R kanál rôzne súčiastky a centimeter prachu všade aj taký hnusný mastný závoj všade.
Po dohode s majiteľom:kom plet rozobraná,odstrojená mašina na holé šasi,vyfukané a okúpané v perchlore a spätný návrat skladačky od piky ako vo výrobe.
Popritom po dohode menené:gumičky,kladka,ložiská motorov aj pás dráhy,všetky elektrolity aj rozbehy na motoroch,tranzistory,trimre,nové hlavy,full rekalibrácia celého stroja mech. aj el. a pribudol aj obvod pevnej pauzy a hodnotného užívania funkcii.
Stroj ako nový,len design si rieši sám-tzv.mikimauzy od pásu na paeli a pod. drobné škrabance.
Záver: stroj mech.aj el chodí ako nový len tie optické nuansy,po takomto servise stroj asi nepredajný,nepozném pôvodnú hodnotu ale po servise bez práce bola investícia do súčiastok ako chcel majiteľ cca.do 500Eur,tak aj také sa naskytne robiť,môj strávený čas asi asi 2 týždne komplet.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: So august 22, 2015 19:24:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdar. Plánujem kúpu pásov RMG LPR 35. Vie mi niekto poskytnúť info ako sú na tom s kvalitou ? Počul som na nete že presunuli výrobu a novšie várky zvyknú hojne prášiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: So august 22, 2015 19:37:01    Predmet: Odpovedať s citátom

hugo2 napísal:
Zdar. Plánujem kúpu pásov RMG LPR 35. Vie mi niekto poskytnúť info ako sú na tom s kvalitou ? Počul som na nete že presunuli výrobu a novšie várky zvyknú hojne prášiť.


ak mám dobré informácie výrobu presunuli pred 2 rokmi (Pyral) medzičasom aj Pyral zkrachoval a pásky sa nevyrábajú. čo si kúpiš, budú staré zásoby. bola vyrobená jedna chybná séria (na krabici je značka ešte RMG nie Pyral) s "GLUE PROBLEM", celú sériu kúpila jedna nemenovaná nemecká spoločnosť potom oni tú sériu predávali v EU. Niektorý zákazníci pásky reklamovali a tá firma im vrátila kúpnu cenu. Všetky boli LPR35. Pred mesiacom som kupoval MASTER PÁSKY z USA - jedná sa o jazz album nahraté na 2 pásy SM900, jedna so značkou RMG, druhý s PYRAL. U RMG sa objavila ten istý GLUE PROBLEM ako u spomínanej LPR35 napriek tomu že sa jedná o SM900. Ak si kúpiš LPR35 so značkou PYRAL, podľa štatistiky budeš mať kosher pásku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zakk
Hifista


Založený: 06 marec 2009
Príspevky: 239
Bydlisko: praha

PríspevokZaslal: Pi august 28, 2015 19:06:30    Predmet: Odpovedať s citátom

jo jo můžu potvrdit.Dnes dorazily opět 2 kůsky


kvalita je výborná,jako maxell.

_________________
Zakk karel
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne september 27, 2015 15:13:29    Predmet: Nové pásky Odpovedať s citátom

No páni a ako to potom bude s novými pásmi ?
Vieme vôbec vo svete ešte o niakom spoľahlivom aktívnom výrobcovi ?

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Leftfield
Hifista - pokročilec


Založený: 26 február 2007
Príspevky: 297
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po september 28, 2015 11:04:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Houston, asi máme problém... Smile
Dúfam, že sa niekto tu v Európe preberie k životu! Smile

Ale tu sa tvária, že ich ešte majú, ale je to asi iba dopredaj...

http://www.splicit.com/rmgi_tape.html

_________________
AKAI GX95 3x,GX75,AKAI GX77BL,AKAI GX77,TEAC V7000 2x,SONYTCKA6ES,EUMIG FL1000mP,SANSUI SC 5110,SONYTAFA5ES,SONY CD202ES,PIONEER PLX1000,TEAC CD750H,TECHNICS SHGE70, YAMAHA P3500S,CERWIN VEGA XLS215,IQ5500, BEYERDYNAMIC DT770PRO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: St september 30, 2015 07:48:53    Predmet: Odpovedať s citátom

to jako že se už pásy RMG nevyrábí ? jo ani audio kazety CC nejsou běžně dostupné, sem-tam v hypermarketu, TDK, Sony, Maxell, kdežto EmTec zmizely docela...asi pro malý zájem a nerentovnost produkce
http://www.vintageaudio.cz/prodej/kotoucove-magnetofony/rmgi/pasky/

_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Št október 01, 2015 11:35:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Lechos napísal:
to jako že se už pásy RMG nevyrábí ? jo ani audio kazety CC nejsou běžně dostupné, sem-tam v hypermarketu, TDK, Sony, Maxell, kdežto EmTec zmizely docela...asi pro malý zájem a nerentovnost produkce
http://www.vintageaudio.cz/prodej/kotoucove-magnetofony/rmgi/pasky/

No neviem,ale ak Vás to neobťažuje rozpíšem sa zasa obšírnejšie a čakám od Vás potom aj názory a poznatky:
-zaujímalo by ma čo sa týka napr.nahrávacích spoločností čo robia doteraz analog ako Abbey Road,EMI,MUTE,Virgin kde berú a či naozaj majú predkúpené zásoby a nie len 1/4 pásov ale aj palcové a dvojpalce pásy
-americké filmové spoločnosti čo stále kontaktný zvuk na placi nahrávajú na Nagrách a zvukári behajú s plnými kartonmi pásov vyfasovaných
-a čo letecký priemysel,dodnes fungujú na čiernych skrinkách s pásom
-no a nehovoriac o výzvedných a spravodajských službách po celom svete kde sa točia cievkáče kam sa pozriete či mobilné ale aj stacionárne v centrách
Majú naozaj plné sklady do budúcnosti,či sa hlboko mýlim ?
Som mal kedysi dobrého známeho aj u nás v rámci min.vnútra a bavili sme sa o pásoch,on tiež je taký nadšenec do toho nášho a hovoril o problematike keď som narazil že sa kedysi aj výsluchy a odposluchy robili na pásky v analogu a vraj a to mi sám nevie potvrdiť ale všetko sa potom likvidovalo fyzicky aj nové pásy a šlo hlavne o 3M Scotch čo frčalo u nás ale žial nik nevie.Tiež som sa pýtal čo behám po konferenciách a priestoroch po fakultách a inde kde sa všetko nahrávalo,každé zasadnutie,kongres,semináre a pod. veď muselo ísť o tony pásov,nik nevie.
Alebo mávnu rukou a dnes to sondovať kde to všetko možno v niakej pivnici leží,ťažko povedať.
Tak len toľko.A naposledy napr.Emgeton a to som bol prekvapený že to boli 35 mikron v profi prevedení som vykupoval v Bratislave na Karpatskej ulici čo už dnes tiež neeksistuje.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Št október 01, 2015 12:07:10    Predmet: Pásy Odpovedať s citátom

U nás robia koľkokrát aj obštrukcie okolo autorských práv na zázname na páse a radšej to nechajú spáliť v spalovni apod ako prenechať a garantovať odmazanie záznamu a pod.Ako rozhlas alebo televízia,sa mi stalo pred rokmi keď známi chalani rekonštruovali v Nitre priestory fakulty a natrafili na archív takých pásov záznamov z podujatí a sedení seminárov a som sa to pokúšal aj vybaviť a narazil som na problém ako dokumentovať a štátnej správe potvrdiť nešírenie a fizyckú likvidáciu záznamu,a to šlo o tisíce prevažne 15-18cm pásy Basf a Emgeton a nakoniec som ani nestihol spätne reagovať počas pár dní a už to bolo všetko preč a oni to museli na vlastné náklady nechať previezť a spáliť-aj s cievkami.
A to druhé,vonku ako Rakúsko,Nemecko a okolo s tým nemajú problém,asi tak naposledy som videl odpredaj z ARD televízie,samo ako aukciu aj študio techniky ale aj pár stoviek master pásov z archívu tak ako je za odvoz a ceny takak sa pamätám vstupné do aukcie za ca 800 ks.Basf SM 900 to bolo čo mi vychádzalo asi 4 eurka.Bohužial som nemal financie ani na dopravu ani na priamy vklad do aukcie,som obyčajný smrtelní a mať tak po ruke vo vačku....a kde to potom zložiť,ďalej distribuovať a pod.a sa aj pekné stroje predávali od Telefunken aj niake Studery za smiešne peniaze.U nás rozhlas nechal zlikvidovať a zlisovať v kovošrote....niet čo dodať.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Št október 01, 2015 12:48:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Lechos napísal:
to jako že se už pásy RMG nevyrábí ? jo ani audio kazety CC nejsou běžně dostupné, sem-tam v hypermarketu, TDK, Sony, Maxell, kdežto EmTec zmizely docela...asi pro malý zájem a nerentovnost produkce
http://www.vintageaudio.cz/prodej/kotoucove-magnetofony/rmgi/pasky/

A to nechcem nikoho urážať v rámci diskusie ale...aj tie posledné hlavne CCkazety nič moc to medium-od normaliek až po metalky výroby okolo 2000 roku no?!Čo sem tam kalibrujem a to sa zaoberám viac cievkačmi a okrajovo kazet deck-im viac chutia aj počas kalibrovania tie klasiky tipy 80-90 rokov,novšie kazety a nie len normálky sú akosi moc dvihnuté do vyššieho budenia,t.j.oni sami menej citlivé ale korekčne dvihnuté vrchným pásmom hore.Akoby znížiť citlivosť pre komerčné užitie ale dvihnúť pásmo výšok aby to zvládali aj prenosné tzv.boomboxy.
U mňa z éry ale poctivých Cass.deckov som mal také vyhliadnuté klasiky a to možno nebudete súhlasiť ale za názor sa poteším tu a to boli čo som rád používal na kvalitný záznam a koľkokrát pochybene aj kúpené na čiernych burzách:TDK AD 90,TDK SA-X 90,MA 90,Maxell UD I,II-striebro,zlato,FUJI DR II,Ampex Master H,Sony HF normal ale tie nie priesvitné ale s takým až čadeným čiernym tray-om,Basf Maxima typ II.
Design to myslím tú novú éru okolo prelomu 90-2000 rokov súčasných už nič spoločné s peknými okienkani a poctivou valčekovou mechanikou,nehovoriac o chybných prítlak perkách v srede,návrat ku počiatkom.
Som teraz našiel zopár poctivých kusov v sklade techniky u nás ako Maxell UD a UDII z osemdesiatich s tými peknými striebornými a zlatými vignetami,ohromujúci zvuk aj proti súčasným z poslednej výroby a samo design uplne inde,aj metalky Sony z osemdesiatych som tam videl,no krása aj pohľad ale po testoch aj ten zvuk....
A v poslednom čase sa vraciam aj ku DIGI záznamu na DAT kazety,no žialbohu aj tam stagnuje výroba okrem pár asi troch výrobcov a to väčšinou pre DATA zaznamy ako DDS kazety ale-vedia o čo ide,len treba mať správny rekordér ktorý to vie identifikovať podľa výsekov na cartridge,inak treba vziať vrtačku a pilník a prispôsobiť si výseky.Inak zvukovo v D/A sa mi to javí ku analogu zvukovo najbližšie,nehovorím o DCC to už je potom taká komerčná odnož od Philipsu že...

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Št október 01, 2015 12:57:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale to se ví...co to může být za jakost 3 ks/bal. Maxell CrO2 u kasy v Lidlu za 30 Kč, původ výrobku neznámý, deck mám s kalibrací (Aiwa) a poloha točítek něco napoví...Sony HF90 (normal) z burzy za totáče jsou nezničitelné akorát cena byla jinde. Basf LH maxima odešly první, slabá nespolehlivá mechanika, velký odpor odvíjení pásku až se stroj vypne sám. Obstály kazety Denon, už nejsou v nabídce vidět.
_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: Št október 01, 2015 23:49:17    Predmet: RMGI Odpovedať s citátom

posledná séria bola vyrobená v decembri 2014. Zkrachoval aj Pyral (ex-RMGI), čo sa predáva tak sú to staré zásoby z roku 2014. RMGI-PYRAL bol predaný a výrobná linka odpočíva. Pásky momentálne sa vyrábajú v USA, v USA sa vyrábajú aj CC kazety. V skladoch je obrovské množstvo NOS 1/4, 1/2, 1 ale aj 2". Ja nakupujem už len 1/2" z Nemecka a z USA NOS pásky v krabici s označením RMGI a PYRAL. Sú lepšie ako ATR už nehovoriac o 1/2" a 1".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 49, 50, 51  Ďalšia
Strana 42 z 51

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist