Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

JFETy Toshiba
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Měli byste zájem o Actidamp V jako sypanou sestavu ? Klíčový parametr by byl šum resp. odstup, zveřejním dodatečně.
Ano
32%
 32%  [ 11 ]
Ano - jaká by byla cena ?
58%
 58%  [ 20 ]
Ne
8%
 8%  [ 3 ]
Celkom hlasov : 34

Autor Správa
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2015 18:40:29    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Těch 7k5 bude s tolerancí a stabilitou 0,05% Laughing
Jak se to kontroluje, odchylka amplitudové charakteristiky 0,005dB Question Question


Dost blbě. Ale když někdo třebas rozpozná rozdíl ve zvuku u reprokabelů dlouhých tři metry s průřezy 2x4 a 2x6 , když rozdíl v indukčnostech je na úrovni setin uH ... to víš, jistota je jistota. Určitě záleží i na barvě laku na tom odporu. Ale to mi simulátor nebere.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2015 18:41:16    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Těch 7k5 bude s tolerancí a stabilitou 0,05% Laughing
Jak se to kontroluje, odchylka amplitudové charakteristiky 0,005dB Question Question


Dost blbě. Ale když někdo třebas rozpozná rozdíl ve zvuku u reprokabelů dlouhých tři metry s průřezy 2x4 a 2x6 , když rozdíl v indukčnostech je na úrovni setin uH ... to víš, jistota je jistota. Určitě záleží i na barvě laku na tom odporu. Ale to mi simulátor nebere.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2015 18:41:31    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Těch 7k5 bude s tolerancí a stabilitou 0,05% Laughing
Jak se to kontroluje, odchylka amplitudové charakteristiky 0,005dB Question Question


Dost blbě. Ale když někdo třebas rozpozná rozdíl ve zvuku u reprokabelů dlouhých tři metry s průřezy 2x4 a 2x6 , když rozdíl v indukčnostech je na úrovni setin uH ... to víš, jistota je jistota. Určitě záleží i na barvě laku na tom odporu. Ale to mi simulátor nebere.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2015 18:42:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Stačí to poslat jednou, debug hlášku ignoruj. Blbne to každou chvíli.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2015 18:59:19    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
A R9 je skutečně jenom 4,3 Ohm ?

No jistě, tím ladíš výšky na 4MHz Smile jenom se obávám, že ten vinutý polystyrén bude mít rezonanci srovnatelně Rolling Eyes

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !


Naposledy upravil danhard dňa Po apríl 27, 2015 19:11:34, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2015 19:04:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Trochu jsem to upravil.
danhard napísal:
Těch 7k5 bude s tolerancí a stabilitou 0,05% Question a ty kondenzátory zrovnatak Laughing

Prostě technická kravina jako víno mistře.
Snaha tam udělat něco na odporech přesně kazí kondenzátory minimálně o řád.
Zkontrolovat to nikdo neumí, takže to může sloužit tak akorát k velkohubé reklamě !

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2015 19:12:59    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Trochu jsem to upravil.
danhard napísal:
Těch 7k5 bude s tolerancí a stabilitou 0,05% Question a ty kondenzátory zrovnatak Laughing

Prostě technická kravina jako víno mistře.
Snaha tam udělat něco na odporech přesně kazí kondenzátory minimálně o řád.
Zkontrolovat to nikdo neumí, takže to může sloužit tak akorát k velkohubé reklamě !


Kdyby to kazily jen kundenzátory a renezance, to by bylo žrádlo. Ale jak jsem naznačil, dělám to jako slohovou práci pro lekraci. Mimo jiné pro ověření, jak moc to může ovlivnit samotný operák, a ukazuje se, že kupodivu dost, proto je tam taky OPA827. Ovšem pravděpodobně by tam stačil i OPA134. Úvahy o reklamě jsou celkem bezpředmětné, poněvadž to vzhledem k zanedbatelnému zájmu asi nebudu prodávat.

Že bys ztratil smysl pro humor ?

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2015 19:17:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale kdepak, já se tím bavím Smile
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2015 19:38:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohužel simulátor nefunguje na zkreslení operáků, poněvadž modely zřejmě nejsou dostatečně podrobné. Ale OPA134 mi kdysi při měření se zesílením 100 na 15 kHz při zátěži 10k dávalo zkreslení řádově tisíciny a šum celkem nehraje roli. přepočtem na vstup v MC režimu kolem 0,7 uV širokopásmově váha A a s OPA827 je to lehce pod 0,5 uV - takže po téhle stránce je to bez problémů a hlavní zdroj šumu bude vždycky front end. Vždyť jsem to říkal - ptákovina, vždyť to taky dělá pták.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 10:29:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro zajímavost:
citácia:
Phonofet je podobný koncept, jaký teď zvažuje navrhnout a stavět Velký Bobo. Na vstupu je čtveřice NJFET-PJFET, následuje vnořená kaskoda. Na desce je přídavná stabilizace, zdroje proudu + shunt regulátory.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 11:53:46    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
... hlavní zdroj šumu bude vždycky front end...

Nikoliv, hlavní zdroj šumu (a dalšího bordelu) bude drážka na desce. Bojovat o výrazně lepší odstup předzesilovače, než má vlastní záznam na desce, je zbytečné.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 12:11:43    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
velky bobo napísal:
... hlavní zdroj šumu bude vždycky front end...

Nikoliv, hlavní zdroj šumu (a dalšího bordelu) bude drážka na desce. Bojovat o výrazně lepší odstup předzesilovače, než má vlastní záznam na desce, je zbytečné.


Zdrojem drážkového šumu je jistě deska/drážka + přenoska. Ty desky se docela liší a přenosky taky.

Ale, zdrojem brumu a hluku ze síťových složek je celý řetězec gramo + phono pre + preamp + koncový zesilovač. A věř mi, že v tom řetězci záleží i na konstrukci phono preampu, která může zhoršit limit, daný samotnou deskou a přenoskou.

(přílohy zdroj Vogel)

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št máj 14, 2015 16:28:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Řeším předzes a zdokonaluji to, na co mohu mít vliv. Na drážku bohužel vliv nemám. Jednoduchý výpočet - referenční úroveň rychlosti je 5 cm/s na 1 kHz. To je výchylka cca 8 mikronů. Odstup 80 dB by znamenal výchylku cca 1 nm. Takováhle nerovnost se vinylovou technologií asi opravdu dosáhnout nedá, možná tak štípáním diamantu. Je to řádově několikanásobek (méně než desetinásobek) vzdálenosti mezi atomy v pevné látce.

Konstatuji, že zájem o vyspělé konstrukce je celkem zanedbatelný - můj finanční odhad asi hifisty odradil. Nu což. Možná projekt systémově zmodifikuji - bylo by například zajímavé udělat předzes jako modulární, tj. třebas na samostatné destičky front end, korekci s filtry a výstup. K tomu spojovací desku. Bylo by tak možné jednoduše porovnat, jak se chovají různé konstrukce, třebas RIAA korekce pasivní versus polopasivní versus aktivní, vstup operák versus fet v několika variantách versus bipolár v několika variantách. Kdyby se našel nadšenec, který by si chtěl užít takovýchhle hračiček, může se na mne obrátit. Mám v záloze i řešení RIAA s volbou časových konstant popř. přepínatelné na standardní desky a jiné srandičky.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št máj 21, 2015 20:56:38    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Ale kdepak, já se tím bavím Smile


To jsem rád. On ten problém totiž vlastně neexistuje. Vrátil jsem se ke svým starým výdobytkům a do krásy vypucoval korektor RIAA, který má všechny tři časové konstanty nezávisle nastavitelné, takže se dá přizpůsobit i jakékoli záznamové charakteristice. Pokud ho nikdo nekoupí, objeví se možná v mé pozůstalosti. Ale publikovat ho nebudu.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi máj 22, 2015 22:43:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Koukal jsem se na pár SACD ripů. Stále platí, že kdo chce mít kvalitní zvuk, musí sáhnout do historie. Karajan z roku 1960 nemá konkurenci. Bohužel SACD šlo do kopru, SONY ho už na nových přehrávačích nepodporuje. Takže svět sere na kvalitu a vícekanálový zvuk, budoucnost patří stahování komprimované muziky z webu. Trochu to koření stahování HD, bohužel ale většinou pouze stereo a z významné části švindl z CD (tj. 1644). A skutečně kvalitní zvuk - čímž mám na mysli estetickou, nikoli technickou kvalitu - bude možné získat jen z vinylů, dokud v Loděnicích udrží v provozu mašiny. Nezájem o hi-tech phono předzes ovšem taky něco říká. Ale nebojte se, časem si to, co se tady pokouším dostat mezi lidi, třebas budete mít možnost koupit od Clearaudia. Někdy kolem roku 2115 prý u nás budou platy jako v Rakousku, tak na to budete i mít peníze.

http://www.hifitest.de/kategorien/phono_vorstufen_86

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist