Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

MA 5200+aké reproduktory?
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
duduk1958
Hifi obsluha


Založený: 24 apríl 2015
Príspevky: 15
Bydlisko: Holičská 17,Bratislava

PríspevokZaslal: So apríl 25, 2015 19:53:14    Predmet: MA 5200+aké reproduktory? Odpovedať s citátom

Nazdar páni.
Potreboval by som poradiť, aké repro (max.7000 eur) k zosilovaču Mcintosh MA 5200? Zvažoval som Sonus Faber Olympica II, ale tie sú 4 ohmové a zosilovač je 8 ohmový.Takže druhým favoritom je B&W 804.Je to dobrá voľba?
Nemám veľa priestoru na ich umiestnenie, preto preferujem basreflex s predu.
Ďakujem za každú radu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
KB666
Nádejný hifista


Založený: 24 marec 2015
Príspevky: 73
Bydlisko: Myjava

PríspevokZaslal: Ne apríl 26, 2015 16:59:00    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/reprosoustavy/bowers-wilkins-b/bowers-wilkins-b-802-nautilus/

B&W 802 Nautilus a mcintosh budu hrat spolu excelentne urcite lepsie ako 804 a za cenu 5500e, je to super cena nato ako hraju to je moja rada
Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Ne apríl 26, 2015 21:23:02    Predmet: Odpovedať s citátom

KB666 napísal:
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/reprosoustavy/bowers-wilkins-b/bowers-wilkins-b-802-nautilus/

B&W 802 Nautilus a mcintosh budu hrat spolu excelentne urcite lepsie ako 804 a za cenu 5500e, je to super cena nato ako hraju to je moja rada
Very Happy


- tak za prvé, predáva ich OSIWEK, v čechách známy překupník, neznamená to ale, ze sú v zlom stave, ale ani to neznamená opak, ta cena je skôr vysoká nez výhodná, B&W 802 N boli uz za 3500, normálna cena je okolo 4000, dobrý kauf bol asi mesiac dozadu 800 D za 160 000 CZK /6000 eur/, cca. do 12-tich hodín od uverejnenia boli predané...

- za druhé, McIntosh MA 5200 som nikdy nepocul, ale pocul som dva iné modely MEKOV, ktoré hrali velmi podobne, charakter zvuku sa mi zdal rovnaky, cize výrazné ostré výšky a štíhle, menej výrazné basy /vhodné k velkym basujucim bedniam/, cize áno k 802 N by MA 5200-ka mohla pasovat, aj k 804-kám, ale pozor nie k 804-kám D-é, cize s diamantovým výškácom, tie sú naladené úplne ináč ako staré 804 N a 804 S, zkrátka 804D sa prakticky nedajú pocúvať s MEKOM, je to ostré jak britva na výskach, sykavky jak Brno a skoro ziadne basy, podobne sú naladené aj SF Olympica II a III, s tým rozdielom ze výšky sú menej ostré ako u 804D, ale basy to nemá tiež skoro ziadne, za vypocutie stoja SF Olympica I /pocul som ich s MEKOM/, ale tá cena, za krabice od topánok ...

duduk, tazko ti radit, nevieme nic, co pocuvas, "ako to máš rád" Smile , ci basovo, vyskovo, stredovo, neutralne, aku mas akustiku miestnosti atd, atd ..., pišni ako si sa k tomu silicu dostal, na com si ho pocul, s cim ho zatial doma pocuvas ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ivandk
Hifi obsluha


Založený: 06 jún 2014
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2015 15:55:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Neda mi to abych prispel. Mcintosh rozhodne nema ostry zvuk a malo basu. Ma svuj specificky zvuk spise teplejsi, plne stredy a zvuk ma podobny charakter jako lampy. Rozhodne neni agresivni a naopak snese i ostrejsi bedny. Ja Mcintosh mam a slyseĺ jsem vsechny integrace. Velmi dobre si rozumeli s KEF R 900 a pokud je mistnost mensi tak treba 700 a bude to hrat excelentne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2015 16:49:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Aky mas McIntosh ? Z tych dvoch, ktore som pocul bol jeden MA 7900 al. MA 8000 a za tym co som napisal si stojim, okrem toho nepocul som to sam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ivandk
Hifi obsluha


Založený: 06 jún 2014
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2015 17:55:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam MA 8000 a repro Harbeth. Sam bych potreboval trochu "ostrejsi" zvuk ale ne moc nemam rad ostre sykavky apod. Kazdy jiny zesilovac by na stejnych repro hral ostreji nez Mcintosh. Nevim na cem jsi to slysel ty. [/list]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
duduk1958
Hifi obsluha


Založený: 24 apríl 2015
Príspevky: 15
Bydlisko: Holičská 17,Bratislava

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2015 18:36:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Veľmi pekne ďakujem za odpovede.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2015 20:56:19    Predmet: Odpovedať s citátom

ivandk napísal:
Mam MA 8000 a repro Harbeth. Sam bych potreboval trochu "ostrejsi" zvuk ale ne moc nemam rad ostre sykavky apod. Kazdy jiny zesilovac by na stejnych repro hral ostreji nez Mcintosh. Nevim na cem jsi to slysel ty. [/list]


- ved som pisal, najvyraznejsie to bolo s B&W 804D, ked sme vymenili MEKA za nejaky lacny MARANTZ /tusim KI pearl lite/, dali sa tie bedne pocuvat, pribudli basy a vysky neboli az take ostre, dalej som pocul MEKA s B&W 803 S, SF OLYMPICA I a III, SF VENERE 3.0 - výborná kombinácia, pretože MEK sa so svojimi stihlymi basmi k tymto prebasovanym bedniam vyslovene hodí, naopak vysky tieto bedne hraju jemne, nevyrazne, s MEKOM vysky ožili, rozkvitli, po lopate povedané boli výraznejsie, co zvuku prospelo, kratko som MEKA pocul aj s B&W CM 10 /zla kombinacia, nevyrazne basy/
- aky iny silic si pocul hrat s tvojimi HARBETH-mi ?, ked pises, ze kazdy by hral ostreji nez McIntosh.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2015 21:02:58    Predmet: Odpovedať s citátom

duduk1958 napísal:
Veľmi pekne ďakujem za odpovede.


- duduk, ved sa nehanbi Embarassed , pišni nieco ako ty vnimas zvuk svojho MEKA, plus to co som sa ta pytal vyssie, dakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ivandk
Hifi obsluha


Založený: 06 jún 2014
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2015 21:23:16    Predmet: Odpovedať s citátom

maner napísal:
ivandk napísal:
Mam MA 8000 a repro Harbeth. Sam bych potreboval trochu "ostrejsi" zvuk ale ne moc nemam rad ostre sykavky apod. Kazdy jiny zesilovac by na stejnych repro hral ostreji nez Mcintosh. Nevim na cem jsi to slysel ty. [/list]


- ved som pisal, najvyraznejsie to bolo s B&W 804D, ked sme vymenili MEKA za nejaky lacny MARANTZ /tusim KI pearl lite/, dali sa tie bedne pocuvat, pribudli basy a vysky neboli az take ostre, dalej som pocul MEKA s B&W 803 S, SF OLYMPICA I a III, SF VENERE 3.0 - výborná kombinácia, pretože MEK sa so svojimi stihlymi basmi k tymto prebasovanym bedniam vyslovene hodí, naopak vysky tieto bedne hraju jemne, nevyrazne, s MEKOM vysky ožili, rozkvitli, po lopate povedané boli výraznejsie, co zvuku prospelo, kratko som MEKA pocul aj s B&W CM 10 /zla kombinacia, nevyrazne basy/
- aky iny silic si pocul hrat s tvojimi HARBETH-mi ?, ked pises, ze kazdy by hral ostreji nez McIntosh.

Harbeth jsem slysel se zesilovacem Plinius, naim audio. Mcintosh jsem slysel se Sonus faber, svymi Harbeth a Franco Serblin Accordo, Tannoy Westminster., KEF Blade, KEF r900. Pravda nemam tolik naposlouchano jako ty, ale nikde to nehralo ostre. Basy jsou take znacne ovlivneny repro a akustikou mistnoati tak si netroufam hodnotit vlastni zesilovac. Kazdopadne kde mi to drive jen lehce zadunievalo objevil se plnejsi konturovanejsi bas.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
duduk1958
Hifi obsluha


Založený: 24 apríl 2015
Príspevky: 15
Bydlisko: Holičská 17,Bratislava

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2015 22:01:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Čauko.
Mne to hraje cez B&W CM9,cd-Electrocompaniet ECC1.Keď počúvam napr. cdečko od Norah Jones-Come away with me,tak jej hlas je dosť ostrý,ale je to asi tými reprákmi.Zosík si ich zaslúži lepšie a som presvedčený,že tým dosiahnem lepší zvuk.Ale niektoré cdečka mi hrajú pekne.
Ináč počúvam okrem tejto speváčky aj Dianu Krall,Dire Straits,Eric Clapton,Pink Floyd a pod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2015 23:42:30    Predmet: Odpovedať s citátom

ivandk napísal:

Harbeth jsem slysel se zesilovacem Plinius, naim audio. Mcintosh jsem slysel se Sonus faber, svymi Harbeth a Franco Serblin Accordo, Tannoy Westminster., KEF Blade, KEF r900. Pravda nemam tolik naposlouchano jako ty, ale nikde to nehralo ostre. Basy jsou take znacne ovlivneny repro a akustikou mistnoati tak si netroufam hodnotit vlastni zesilovac. Kazdopadne kde mi to drive jen lehce zadunievalo objevil se plnejsi konturovanejsi bas.


- zial v zivote som nepocul Plinius ani Naim, ani SF Accordo, T.Westminster, K.Blade, ale KEF R 700 som pocul /ale s čím?, no bud s PRIMARE i32, alebo nejakym lacnym MARANTZOM, alebo CA 651/, zvuk bol prebasovany, vysky jemne, nevyrazne, zvuk pod dekou s MEKOM by to mohlo byt vyborne, ale znovu len preto, ze MEK nezvyraznuje basy, hra ich skôr stihlo, asi aj hodne kvalitne ako pišeš, /šak aj stojí ranec/, naopak vysky hra prezentne, takze tym R 700-kam aj 900-kam by zvukovo pomohol, ale nemyslim to tak, ze tieto nevyrazne, casto aj prebasované bedne budu hrat s MEKOM ostro, budu hrat tak akurat, ale ostre bedne 804 D aj dudukove CM 9-ny, tam uz je toho moc a pri trochu vyssej hlasitosti su sykavky uz za hranicou unosnosti, samozrejme je to hodne individualne, tak ako cele posudzovanie a vnímanie zvuku.
Nemyslim si, ze mam az tak vela napocuvaneho, z posluchov si nerobim ziadne poznamky, snazim sa zapamätat si to podstatne, charakter zvuku, co ma zaujalo, ci uz pozitivne alebo negativne a hoci si zvuk MEKA opísal presne naopak ako ja /100 ludi 100 nazorov/, ak to tak pocuješ, je tvoj názor cenný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 00:05:39    Predmet: Odpovedať s citátom

duduk1958 napísal:
Čauko.
Mne to hraje cez B&W CM9,cd-Electrocompaniet ECC1.Keď počúvam napr. cdečko od Norah Jones-Come away with me,tak jej hlas je dosť ostrý,ale je to asi tými reprákmi.Zosík si ich zaslúži lepšie a som presvedčený,že tým dosiahnem lepší zvuk.Ale niektoré cdečka mi hrajú pekne.
Ináč počúvam okrem tejto speváčky aj Dianu Krall,Dire Straits,Eric Clapton,Pink Floyd a pod.


- čauko Smile , áno celá "stará" CM séria od BOWERSU je hodne cinkavá, ostrá, niekto to má tak rád /aj ja Shocked Embarassed Smile /, ale napr. kombinácia CM 8 s NAD-om /tusím 375/ mi prisla uz trochu za hranicou, ono zalezi aj na hlasitosti posluchu, všimol som si, ze si z Blavy, neviem aky mas nazor na prenasanie tvojho MEKA, ale ak by ti to nevadilo môzme skocit do par studií, vypocuť napr. DYNAUDIA, ProAc-y, Sonusy, MA, atď, ono kupit bedne za "do 7k eur" bez vypocutia so svojim silicom, sa asi ani neda a je lahsie dotiahnut mohameda /MEKA/ k hore /bedniam/ ako naopak. Smile

P.S. pocuvas to co ja, STING ma jednu skladbu, mozno ju poznas, nie je to asi dobrá nahravka, su tam vyrazne sykavky, ktoré niektoré bedne alebo lepsie povedané kombinacie bedni so silicom prehraju uplne nepocuvatelne, ešte je tam taky basovy /ako to nazvat/ dozvuk?, také HÚÚ, je to asi basová gitara a toto zas niektoré bedne vôbec nezahrajú, asi to ale zavisí aj od akustiky, utlmenia miestnosti a keby sa ti velmi chcelo pusti si to na svojej aparature a pišni co ti to urobilo, teda ako to zahralo.
https://www.youtube.com/watch?v=gnFgdxW-UdE


Naposledy upravil maner dňa Ut apríl 28, 2015 11:23:17, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zalán Schuster
Hifista - pokročilec


Založený: 30 júl 2011
Príspevky: 270
Bydlisko: Mierová 85

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 01:28:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekna pesnicka. SACD od Stinga by mohlo hrat dobre od A&M records. Nastastie neni dynamicky kompresovana. Bohuzial zatial nemam vo svojej zbierke, ale rad by som tiez vypocul ak by bolo mozne. Velmi sa mi lubil od Stinga Nothing Like the Sun. Mam v zbierke. Ak pridete mozme k MA5200 vyskusat Dynaudia, Sonus mam aj ProAc-y.
_________________
ZS Acoustics
GIK Acoustics pre Slovensko a Česko
Mierová 85
821 05 Bratislava
tel.: +421 905 616 440
zalansch@hotmail.com
http://www.zs-acoustics.com
http://www.gikacoustics.co.uk
www.facebook.com/ZalanSchusterAcoustics
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
KB666
Nádejný hifista


Založený: 24 marec 2015
Príspevky: 73
Bydlisko: Myjava

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 07:49:43    Predmet: Odpovedať s citátom

duduk1958 napísal:
Čauko.
Mne to hraje cez B&W CM9,cd-Electrocompaniet ECC1.Keď počúvam napr. cdečko od Norah Jones-Come away with me,tak jej hlas je dosť ostrý,ale je to asi tými reprákmi.Zosík si ich zaslúži lepšie a som presvedčený,že tým dosiahnem lepší zvuk.Ale niektoré cdečka mi hrajú pekne.
Ináč počúvam okrem tejto speváčky aj Dianu Krall,Dire Straits,Eric Clapton,Pink Floyd a pod.


Pocul si B&W 802 Nautilus? Je to sice bazar ale ani jedna z uvedenych bedni nehra tak dobre ako B&W 802 Nautilus, Skoc do bis audia tam urcite maju novsi model a zober aj mcintosh, urcite ti to tam zapoja Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 11:01:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Zalán Schuster napísal:
Pekna pesnicka. SACD od Stinga by mohlo hrat dobre od A&M records. Nastastie neni dynamicky kompresovana. Bohuzial zatial nemam vo svojej zbierke, ale rad by som tiez vypocul ak by bolo mozne. Velmi sa mi lubil od Stinga Nothing Like the Sun. Mam v zbierke. Ak pridete mozme k MA5200 vyskusat Dynaudia, Sonus mam aj ProAc-y.


- velmi pekne dakujem za pozvanie, ale ja som v tomto prípade len taký "príživník" Embarassed Very Happy , rozhodnúť sa musí duduk ...

P.S. ake mate DYNAUDIA, SF a ProAc-y ?

STING N.L.the S. - asi jeho najlepší album.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 11:19:58    Predmet: Odpovedať s citátom

KB666 napísal:


Pocul si B&W 802 Nautilus? Je to sice bazar ale ani jedna z uvedenych bedni nehra tak dobre ako B&W 802 Nautilus, Skoc do bis audia tam urcite maju novsi model a zober aj mcintosh, urcite ti to tam zapoja Very Happy


- to je trochu problem, že tie diamantové výškáče hrajú ináč ako hliníkové v starších 802 N /tuším tu na fóre je o tom aj vlákno/, ja by som povedal, ze okrem lepsieho podania detailov, priestoru, lokalizacie a neviem este čoho, sú cinkavejsie, výraznejsie, nemusí sa to páciť kazdému, o basoch ani nehovorím /lebo neviem, nepocul som/, ale urcite budú iné, možno výraznejsie, asi aj kvalitnejsie ako u 802N, proste vypocutie novšieho modelu 802D asi vela nepovie o zvuku starších 802 N, ktoré v BISE samozrejme uz nemajú, ale súhlasím že 802N môzu hrat s MEKOM fantasticky, no hlavne sa ten zvuk musí páciť dudukovi.
- nosit MEKA do BIS-ka je ako nosiť drevo do lesa ... Very Happy

P.S. tu je to vlákno, ale o zvuku sa tam moc nehovorí ... http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=20763
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 11:59:08    Predmet: Odpovedať s citátom

ivandk napísal:
Mam MA 8000 a repro Harbeth. Sam bych potreboval trochu "ostrejsi" zvuk ale ne moc nemam rad ostre sykavky apod. Kazdy jiny zesilovac by na stejnych repro hral ostreji nez Mcintosh. Nevim na cem jsi to slysel ty. [/list]

ivandk:
skuste si k vasmu aparatu pozicat streamer MB100 od McIntosh. neviem co sa v McIntosh udialo ale zvuk ma velmi i milo prekvapil. zachoval si neagresivitu ale pribudlo detajlov v celom frekvencnom rozsahu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
KB666
Nádejný hifista


Založený: 24 marec 2015
Príspevky: 73
Bydlisko: Myjava

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 13:12:10    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="maner"]
KB666 napísal:


Pocul si B&W 802 Nautilus? Je to sice bazar ale ani jedna z uvedenych bedni nehra tak dobre ako B&W 802 Nautilus, Skoc do bis audia tam urcite maju novsi model a zober aj mcintosh, urcite ti to tam zapoja Very Happy


- to je trochu problem, že tie diamantové výškáče hrajú ináč ako hliníkové v starších 802 N /tuším tu na fóre je o tom aj vlákno/, ja by som povedal, ze okrem lepsieho podania detailov, priestoru, lokalizacie a neviem este čoho, sú cinkavejsie, výraznejsie, nemusí sa to páciť kazdému, o basoch ani nehovorím /lebo neviem, nepocul som/, ale urcite budú iné, možno výraznejsie, asi aj kvalitnejsie ako u 802N, proste vypocutie novšieho modelu 802D asi vela nepovie o zvuku starších 802 N, ktoré v BISE samozrejme uz nemajú, ale súhlasím že 802N môzu hrat s MEKOM fantasticky, no hlavne sa ten zvuk musí páciť dudukovi.
- nosit MEKA do BIS-ka je ako nosiť drevo do lesa ... Very Happy

Mozno budu vediet kto ich ma doma v bisaudio, alebo skocit do niselu mozno niekoho poznaju. Mas pravdu tie vyskace su ine. Len mi ide o to ze moze kupit bazarovu bednu o triedu lepsie hrajucu a aj uspory peniaze Shocked Pink Floyd zahraju uzastne, cca rok som ich pocuval a zvuk ma stale niecim prekvapil Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Chlapcisko
Nádejný hifista


Založený: 12 september 2014
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 14:45:35    Predmet: Odpovedať s citátom

ivandk napísal:
Mcintosh jsem slysel se Sonus faber, svymi Harbeth a Franco Serblin Accordo, Tannoy Westminster., KEF Blade, KEF r900.

Rád by som sa opýtal, kde sa dajú vypočuť Tannoy Westminster?

_________________
Tannoy DC10A, NAD C399
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ivandk
Hifi obsluha


Založený: 06 jún 2014
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 15:20:12    Predmet: Odpovedať s citátom

To: Chlapcisko: Slysel jsem je u jednoho hifisty ve vychodnich Cechach. Ma monobloky Mcintosh a i predzes a zminovane bedny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ivandk
Hifi obsluha


Založený: 06 jún 2014
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 15:20:30    Predmet: Odpovedať s citátom

To: Chlapcisko: Slysel jsem je u jednoho hifisty ve vychodnich Cechach. Ma monobloky Mcintosh a i predzes a zminovane bedny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
duduk1958
Hifi obsluha


Založený: 24 apríl 2015
Príspevky: 15
Bydlisko: Holičská 17,Bratislava

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 15:21:27    Predmet: Odpovedať s citátom

maner napísal:
duduk1958 napísal:
Čauko.
Mne to hraje cez B&W CM9,cd-Electrocompaniet ECC1.Keď počúvam napr. cdečko od Norah Jones-Come away with me,tak jej hlas je dosť ostrý,ale je to asi tými reprákmi.Zosík si ich zaslúži lepšie a som presvedčený,že tým dosiahnem lepší zvuk.Ale niektoré cdečka mi hrajú pekne.
Ináč počúvam okrem tejto speváčky aj Dianu Krall,Dire Straits,Eric Clapton,Pink Floyd a pod.


- čauko Smile , áno celá "stará" CM séria od BOWERSU je hodne cinkavá, ostrá, niekto to má tak rád /aj ja Shocked Embarassed Smile /, ale napr. kombinácia CM 8 s NAD-om /tusím 375/ mi prisla uz trochu za hranicou, ono zalezi aj na hlasitosti posluchu, všimol som si, ze si z Blavy, neviem aky mas nazor na prenasanie tvojho MEKA, ale ak by ti to nevadilo môzme skocit do par studií, vypocuť napr. DYNAUDIA, ProAc-y, Sonusy, MA, atď, ono kupit bedne za "do 7k eur" bez vypocutia so svojim silicom, sa asi ani neda a je lahsie dotiahnut mohameda /MEKA/ k hore /bedniam/ ako naopak. Smile

P.S. pocuvas to co ja, STING ma jednu skladbu, mozno ju poznas, nie je to asi dobrá nahravka, su tam vyrazne sykavky, ktoré niektoré bedne alebo lepsie povedané kombinacie bedni so silicom prehraju uplne nepocuvatelne, ešte je tam taky basovy /ako to nazvat/ dozvuk?, také HÚÚ, je to asi basová gitara a toto zas niektoré bedne vôbec nezahrajú, asi to ale zavisí aj od akustiky, utlmenia miestnosti a keby sa ti velmi chcelo pusti si to na svojej aparature a pišni co ti to urobilo, teda ako to zahralo.
https://www.youtube.com/watch?v=gnFgdxW-UdE


Čauko
Tak som si vypočul tú skladbu od Stinga, ale sykavky som tam nepočul.Čo sa týka basu tak ten je tam prehnaný, znie to tak nejak "bup puuuúú"('Laughing') a to "puuuúú" je moc hlboké a hlasné,ale asi to tam tak chceli.Myslím si, že mi to zostava zahrala správne.Táto hudobná pasáž mohla byť o polovicu slabšia a bolo by to o.k.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 16:24:08    Predmet: Odpovedať s citátom

duduk1958 napísal:


Čauko
Tak som si vypočul tú skladbu od Stinga, ale sykavky som tam nepočul.Čo sa týka basu tak ten je tam prehnaný, znie to tak nejak "bup puuuúú"('Laughing') a to "puuuúú" je moc hlboké a hlasné,ale asi to tam tak chceli.Myslím si, že mi to zostava zahrala správne.Táto hudobná pasáž mohla byť o polovicu slabšia a bolo by to o.k.


- cauko, tak to čumím jak puk, musel som si to precítať tri krát Shocked , viem ze sa to velmi nedá opisat, ale cca. ako hlasno si to pocuval /na kolkej hodine si mal volume?/ ... ono to co si napísal, ak mám byt úprimný, zodpovedá opisu zvuku MEKA od ivandk-a, hm, žeby akustika ? Rolling Eyes
- to "bup puuuúú" si opísal presne ...

- co povies na Zalánove pozvanie ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 16:34:37    Predmet: Odpovedať s citátom

KB666 napísal:


Mozno budu vediet kto ich ma doma v bisaudio, alebo skocit do niselu mozno niekoho poznaju. Mas pravdu tie vyskace su ine. Len mi ide o to ze moze kupit bazarovu bednu o triedu lepsie hrajucu a aj uspory peniaze Shocked Pink Floyd zahraju uzastne, cca rok som ich pocuval a zvuk ma stale niecim prekvapil Very Happy


- ano to ma tiež napadlo, je to síce také vnucovanie sa Embarassed , ale mozno by niekomu dobre spravila flaša kvalitného vínka a hodinka strávená počúvaním chvály na svoje 802-ky ... Smile , je to na dudukovi.
P.S. KB s akym silicom si ich pocuval ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
KB666
Nádejný hifista


Založený: 24 marec 2015
Príspevky: 73
Bydlisko: Myjava

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 17:33:17    Predmet: Odpovedať s citátom

maner napísal:
KB666 napísal:


Mozno budu vediet kto ich ma doma v bisaudio, alebo skocit do niselu mozno niekoho poznaju. Mas pravdu tie vyskace su ine. Len mi ide o to ze moze kupit bazarovu bednu o triedu lepsie hrajucu a aj uspory peniaze Shocked Pink Floyd zahraju uzastne, cca rok som ich pocuval a zvuk ma stale niecim prekvapil Very Happy


- ano to ma tiež napadlo, je to síce také vnucovanie sa Embarassed , ale mozno by niekomu dobre spravila flaša kvalitného vínka a hodinka strávená počúvaním chvály na svoje 802-ky ... Smile , je to na dudukovi.
P.S. KB s akym silicom si ich pocuval ?


Pracoval som v Bis Audiu este na Karpatskej, tak podla toho co doniesli Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2015 20:40:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Kde tam bolo BIS-ko ?, na Karpatsku sme chodili pred 100 rokmi so psom k zverolekarovi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2015 06:47:27    Predmet: Odpovedať s citátom

maner asi neslo o Karpatsku v Bratislve ale myslim v BB
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2015 06:47:45    Predmet: Odpovedať s citátom

......

Naposledy upravil blesk666 dňa St apríl 29, 2015 08:54:05, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
KB666
Nádejný hifista


Založený: 24 marec 2015
Príspevky: 73
Bydlisko: Myjava

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2015 08:31:14    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
maner asi neslo o Karpatsku v Bratislve ale myslim v BB


bolo to v BA Very Happy Karpatská 8 predajna tam bola cca rok potom sa prestahovala ku polusu Shocked Bol to rok 2001
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist