Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

MA 5200+aké reproduktory?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2015 13:02:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkus poslechnout i inzerovane BWmatrix 801, maji basreflex dopredu, jsou malinkate a hraji mnohem lepe nez sonusy + usetris 5000 euro.
Sonusy jsem slysel mnohokrat a maji pekny design ale to je vse, sonusy se pro zvuk nekupuji, sonusy se kupuji protoze jsou hezke.
Pokud mermomoci chces utratit 7000 euro tak na audiomarktu se muze vybirat napr z focal alto utopia BE nebo neco jako BW nautilus 802D, JBL K2....ale lepe nez stare matrixy to hrat nebude, jen to bude vice drahe a nalestene.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2015 15:58:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazda znacka ma svojich priaznivcov aj odporcov, potom su tu aj priaznivci DiY, ktorí komercne predávané komponenty a hlavne ich ceny zatracujú pod zem /s tým,ze ceny novych su premrstene sa da suhlasit/, podla mna je design komponentov dôležitý /pre mna urcite/, človek tak trochu pocúva aj očami, len ozajstní puristi, high-endisti a neviem este akí isti, dokážu podriadit všetko zvuku bez ohladu na vyzor zostáv a posluchových miestností, tie MATRIX-y môzu hrat fenomenálne, ale netvrdil by som, ze novsie bedne nehraju lepsie, to by znamenalo, ze za posledných cca. 20-25 rokov sa zvuk reprosustav vôbec nezlepsil, ono teoreticky keby ich blesk666 dotrepal niekde do BIS-ka, dali by sa porovnat s 802D a ak by tam duduk rozdiel nepocul, resp. neprišiel by mu hodný rozdielu v cene, prečo nie ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zalán Schuster
Hifista - pokročilec


Založený: 30 júl 2011
Príspevky: 270
Bydlisko: Mierová 85

PríspevokZaslal: Št apríl 30, 2015 17:26:34    Predmet: Odpovedať s citátom

manner napisal: ake mate DYNAUDIA, SF a ProAc-y ?

Reproduktory ktore mam na webe znacky Dynaudio, Sonus Faber skoro vsetky modely sa daju vypocut. Z ProAc v cenovej kategorii okolo 7000,- Eur nasledujuce stlpove reproduktory sa daju vypocut:

Response D40R Ribbon za 8590,- Eur

Response D30R Ribbon za 6990,- Eur

Response D28 za 4490,- Eur

_________________
ZS Acoustics
GIK Acoustics pre Slovensko a Česko
Mierová 85
821 05 Bratislava
tel.: +421 905 616 440
zalansch@hotmail.com
http://www.zs-acoustics.com
http://www.gikacoustics.co.uk
www.facebook.com/ZalanSchusterAcoustics
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Št apríl 30, 2015 19:48:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem, len ako som písal je to na dudukovi a ten hrá už dva dni mŕtveho chrobáka ... Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
duduk1958
Hifi obsluha


Založený: 24 apríl 2015
Príspevky: 15
Bydlisko: Holičská 17,Bratislava

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2015 20:17:20    Predmet: MA 5200+aké reproduktory? Odpovedať s citátom

Čaute.
Tak som tu znova.Ponúknuté sú mi repráky B&W Matrix,tie sa mi nepáčia,aj keď ide hlavne o zvuk,ale mne ide aj o dizajn,ako to tu už bolo spomenuté.Hlavne chcem "stĺpiky". 802-ky sú určite super,tie by som bral ihneď (samozrejme za bazárovú cenu),keby som mal dostatok priestoru.
Najlepšie mi zatiaľ vyhovujú ( veľkosť, basreflex,ohmy) tie B&W 804-ky,ale chcel by som ich tiež zohnať z druhej ruky.Nové sú dosť drahé.Ale stále hľadám a počúvam nové reproduktory.
Dnes som si bol vypočuť u kamaráta Revel F208.Sú to repráky z USA.Zvuk bol pekný čistý,basy mohutné,ale presné,neduneli,len reproduktory boli dosť veľké (300 × 1182 × 375).Výhodou je,že vzadu majú dva prepínače,kde sa dajú znížiť basy ,pokiaľ by boli moc veľké a tuším tým druhým sa upravujú výšky.
Musím ešte navštíviť nejaké posluchovne a správne sa rozhodnúť.Chcem ešte dodať, že Ma5200 nemá ostrý zvuk.Približuje sa vrej k lampovým zosilňovačom a tie majú mäkký zvuk.
Pozvánku k Zalanovy neodmietnem,len časovo som na tom dosť biedne.(Robota 4-zmeny). Takže zatiaľ toľko.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2015 21:14:31    Predmet: Odpovedať s citátom

No hurá, tak si sa našiel Smile , B&W 804 S sa predavali pred cca. 3-6 mesiacmi za velmi slusnu cenu 1 600 eur, za den-dva boli predane, ak sa dobre pamätám tak 804 D sa uz dlho nepredavali v SR, posledne pred cca. 1,5 rokom za tiez slusnych 2900 eur.
S akym silicom si pocuval tie REVELy ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
duduk1958
Hifi obsluha


Založený: 24 apríl 2015
Príspevky: 15
Bydlisko: Holičská 17,Bratislava

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2015 21:27:52    Predmet: MA 5200+aké reproduktory? Odpovedať s citátom

Priniesol som si tam môj zosík MA 5200.
Za 804-ky by som určite dal 2900 ečok .Śkoda Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
KB666
Nádejný hifista


Založený: 24 marec 2015
Príspevky: 73
Bydlisko: Myjava

PríspevokZaslal: Po máj 04, 2015 06:08:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Skus pozriet tu http://www.hifishark.com/search?q=B%26W+804

Mne osobne sa este pacia Audio Physic


Naposledy upravil KB666 dňa Po máj 04, 2015 10:57:07, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Po máj 04, 2015 06:30:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Skus tieto ProAC D28. http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=175904

Vcelku povedené stlpy. Počul som ich dávnejšie u Dubana v Trnave a hrali slušne.

Very Happy

http://www.proac-loudspeakers.com/html_files/Speakers.php?Range=Response&Speaker=ResponseD28

Ako si ale sadnu na Tvoje ucho a ku MA 5200 to treba len vyskušať. Guitar
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
duduk1958
Hifi obsluha


Založený: 24 apríl 2015
Príspevky: 15
Bydlisko: Holičská 17,Bratislava

PríspevokZaslal: Po máj 04, 2015 11:02:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík za linky.Len to nejako vypočuť s mojím zosíkom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Po máj 04, 2015 11:20:32    Predmet: Odpovedať s citátom

AZ na to ze Audio Physics (minimalne po model Tempo) ani Pro Ac D28 nie su rozhodne plnorozsahove a uiniverzáne bedne co sa mi javi pri danom rozpocte a zosiku ako minimalne level pod tym co by to malo byt. Nie su to urcite zle bedne ale...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Po máj 04, 2015 13:04:22    Predmet: Re: MA 5200+aké reproduktory? Odpovedať s citátom

.

Naposledy upravil maner dňa Po máj 04, 2015 15:08:33, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Po máj 04, 2015 13:21:57    Predmet: Re: MA 5200+aké reproduktory? Odpovedať s citátom

duduk1958 napísal:
Priniesol som si tam môj zosík MA 5200.
Za 804-ky by som určite dal 2900 ečok .Śkoda Crying or Very sad


- zacnem odzadu, tu mas ten inzerat, skús /mas tam aj telefón/, mozno si ich chalan nechal a tebe ich predá ... Smile http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=17831 , co sa ceny týka, kamoš ich chcel kúpiť a jednaním sa dostali až k 2900 eur, okolo vianoc tuším.

- duduk, a u toho kamosa s tymi REVEL-mi si ich nepocul na jeho silič, aky k nim používa silič, alebo este ho len vyberá ?, nechcem ťa trápiť, takze nemusíš to opisovať, len dvoma troma slovami, dík.

- ak mas vážny zaujem o tie 804 D, mal by si ich ísť hlavne vypočuť /predpokladám,že si ešte nebol v BIS-e/, aby si nebol potom sklamaný, alebo prekvapený, oni totiž hrajú asi presne naopak ako tie REVEL-y, sú živé, s výraznými výškami, detailami a menej výraznými basmi, ale kvalitnými, ako sa vyjadril jeden ich majitel "oni hrajú na výškach a stredoch", REVEL-y hrajú basy výrazne a výšky jemne, decentne, písal si, ze sa ti ten zvuk pácil, tak neviem ci sa ti bude aj ten z 804 D, zas mas doma CM 9 ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
duduk1958
Hifi obsluha


Založený: 24 apríl 2015
Príspevky: 15
Bydlisko: Holičská 17,Bratislava

PríspevokZaslal: Po máj 04, 2015 18:06:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Čauko.
Tie Revely má asi (ni som si moc istý) s receiverom Marantz SR 7009 ,a má k tomu monobloky Vincent.
S Mecom to hralo lepšie,to hneď potvrdil aj majiteľ Revelov.Prehrávač bol Oppo 105 a spolu s Ma 5200 to "žralo" pri slušnej hlasitosti okolo 60Watov.S Marantzom a s monoblokmi okolo 300 Watov.
V Bisku som bol viacej krát,ale ešte som nepočul Meca s B&W 804-kami.Asi si tam túto zostavu pôjdem vypočuť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Po máj 04, 2015 19:40:44    Predmet: Odpovedať s citátom

čauko, tým žralo myslíš spotrebovávalo elektriny ?, a pri slušnej hlasitosti, to kolko ukazovali v špičkách wattmetre na MEKOVI ?, kua prepáč mi ten výsluch, ale ešte to nekončí Hammer Very Happy , s tým MARANTZOM a VINCENTAMI to hralo basovejšie, trochu dunivo, alebo ináč, v com hral MEK lepsie, stačí pár slovami ... díky.

P.S. volal si na tie B&W 804 D z inzerátu ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
KB666
Nádejný hifista


Založený: 24 marec 2015
Príspevky: 73
Bydlisko: Myjava

PríspevokZaslal: Po máj 04, 2015 20:52:06    Predmet: Odpovedať s citátom

http://elektro.bazos.sk/inzerat/48412304/BW-803-N.php

co tak tieto? alebo pocul si CDM9?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
duduk1958
Hifi obsluha


Založený: 24 apríl 2015
Príspevky: 15
Bydlisko: Holičská 17,Bratislava

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 12:23:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano,myslím tým spotreba elektriny(Marantz+dva monobloky+Cd).Predtým som mal receiver Onkio 3009 a ten mal tiež nenormálnu spotrebu a mohol sa používať aj ako varič Laughing
Tie Revely hrali výborne,len s mekom to bolo také detailnejšie,basy boli pevnejšie a aj výšky boli zreteľnejšie pri dosť veľkej hlasitosti.MA 5200-ka má 2x100Watov a hlasitosť bola niekde pri 45-50 zo sto.A ako som už spomenul,hlasitosť bola už veľká a ten a skoro vôbec sa nezahrieval!
Ešte som nevolal na žiadny inzerát, ale dík za linky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 13:13:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Tie VINCENT-y monobloky hrajú /teda väcsina,tuším s výnimkou dvoch/ v triede A a to žere jak divá sviňa ... ja som mu hovoril nech si nekupuje VINCENT ale MEKA, no komu niet rady ...
Ak sa ti páči zvuk REVEL-ov s tvojím MEKOM, sú na predaj asi už rok Smile /REVEL-y sa kurevsky tažko predavaju/ F 32-ky, su ale dosť ošklivé, je to predchadzajuci model tych F 208-iek, mozno su zvukovo este lepsie, nez novy model /vid.citacia z audiodromu: Novou řadu Performance 3, včetně malých M106, předchází vynikající pověst, a recenze (třeba nedávná v americkém Stereophile, jednoho ze tří časopisů, které má smysl ještě číst) jí dávají za pravdu. Čekal jsem proto výrazný posun od předchozích Revel M22, ale ten se nedostavil. Novinka, vyrobená na východě, je o 10% dražší než předchozí model, který byl ještě Made in USA, a přímé porovnání pro ni nevyznívá rozhodně pozitivně. U M22 je basová linka ve Vogue doslova těžkotonážní a bezvadně prokreslená, hlasy přirozené a plné kontur a dynamický drajv víří prach v místnosti. Revel Performa M22 to bezostyšně nandá nejen svému mladšímu následovníku, ale převálcuje i mého favorita Focal Aria 906. Vrátím-li se zpět k houslové partituře Sammartiniho Sonáty, M22 bez potíží vychytají podstatu témbru královského nástroje a posadí ho do štědře dimenzované ambience levopravého a předozadního prostoru, včetně všech dozvuků. Nemají sice tolik jemného detailu jako Focal, ale mají vlastnost vtahovat do poslechu, kterou jsem zmínil o pár odstavců výše. Máte-li je, neměňte je./.
http://elektro.bazos.sk/inzerat/49236031/REVEL-PERFORMa-F32.php
http://www.audiodrom.cz/recenze/reprosoustavy/476.html?start=3
Duduk, tie WATTMETRE u MEKA si si teda nevsimol ?


Naposledy upravil maner dňa Ut máj 05, 2015 13:22:32, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
duduk1958
Hifi obsluha


Založený: 24 apríl 2015
Príspevky: 15
Bydlisko: Holičská 17,Bratislava

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 13:20:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale ja som nepísal o triede "A".Tie Vincenty keď zapojil do triedy A,tak to stúplo tak približne na 600 watov. Headbang
Ale pokiaľ niekoho netrápi spotreba elektriny, tak je to potom O.K.


Naposledy upravil duduk1958 dňa Ut máj 05, 2015 13:26:18, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 13:24:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Uhm, a co to boli za monobloky ? Tu su nejaké od VINCENT-a
http://www.hifionline.cz/zesilovace/koncove-zesilovace/?page=1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
duduk1958
Hifi obsluha


Založený: 24 apríl 2015
Príspevky: 15
Bydlisko: Holičská 17,Bratislava

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 13:28:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem isto,ale asi to boli: VINCENT SP 331MK. Ono dosť veľkú spotrebu má aj Receiver.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 13:50:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Receiver sluzil len ako predzosilnovac, nie ?, to by nemal az tolko papať ...

To OPPO ti slo do MEKA analogovo, alebo si vyuzil tvoj prevodník v MEKU ?

P.S. SP 331 Mk nie je monoblok, ale hybridny /elektronky+tranzistory/ stereo koncový zosilnovac, resp. koncový stupeň, ktory hrá do 2x 10 W v A triede, potom v AB-ečku.

http://www.vincent-tac.de/produkte-nach-linien/powerline/sp-331mk/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
duduk1958
Hifi obsluha


Založený: 24 apríl 2015
Príspevky: 15
Bydlisko: Holičská 17,Bratislava

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 16:49:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Zapojené to bolo káblami XLR (Chord Chameleón)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 19:43:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, mozno by stalo za pokus prepojit MEKA s OPPOM digitalne /opt.al.koax/ a prepinat vstupy na MEKOVI, digitálny výstup z OPPA, čiže cez tvoj prevodník versus analogovy vystup z OPPA, ci by si tam pocul rozdiel, no uz je to pasé ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Po máj 11, 2015 12:29:09    Predmet: Odpovedať s citátom

čauko duduk, máš niečo nové ? Drums Guitar
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist