Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Bach Kantáty so Solamente naturali dnes V.Evanielický kostol

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koncerty, hudobné predstavenia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So máj 30, 2015 10:16:49    Predmet: Bach Kantáty so Solamente naturali dnes V.Evanielický kostol Odpovedať s citátom

Koncert z cyklu BACH — Kantáty so Solamente naturali
V sobotu 30. mája 2015 o 18:00 hod. sa vo Veľkom kostole uskutoční koncert z cyklu BACH — Kantáty so Solamente naturali.
Na koncerte odznejú diela J. S. Bacha a Oliviera Messiaena. Účinkujú: Solamente naturali — umelecký vedúci Miloš Valent, Vocale Ensemble SoLa, Monika Melcová — organ.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: So máj 30, 2015 10:52:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Du. Deš?
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So máj 30, 2015 11:36:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Budem sa musieť nejak vyšmyknúť z rodinnej oslavy. Ak sa mi podarí, tak idem veľmi rád. Vidíme sa snáď.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So máj 30, 2015 23:21:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Veľmi pekný koncert s archívnymi hudobnými nástrojmi.
Olivier Messiaen mi bol ťažším sústom na "strávenie".
Zato však J.S.Bach interpretovaný umeleckými zbormi s dobovými nástrojmi a vokálnym súborom bol vynikajúci.
Bol som rád, že ma Cough usmernil do prvej rady. Predsa mám už svoj vek a nie všetko by som mohol počuťWink Každopádne tie dobové nástroje zneli veľmi jemne a ticho, hoci hoboju som nakúkal priamo do telesa. Prvý rad mal výhodu aj v priamom kontakte s účinkujúcimi a to nie len hodená slina ale aj očný kontakt s prvými huslistkami a čo to aj po dreve hudobných nástrojov prežratých červotočom;-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So máj 30, 2015 23:34:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Monika Melcová špičková organistka predviedla Olivier MESSIAEN: Apparition de l église éternelle 1932. Pre predstavu dávam do pozornosti pre lepšiu predstavu...
https://www.youtube.com/watch?v=-ZCh-lXTEus
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
gazy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2010
Príspevky: 385

PríspevokZaslal: So máj 30, 2015 23:54:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Už ste aj v médiách Very Happy
No, ja len ticho závidím, že máte tú možnosť dosť často navštevovať takéto nádherné podujatia. Ešte že v utorok budú "solamenťáci" aj v Košiciach...

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne máj 31, 2015 08:14:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Jé ďakujem za foto;-)

A predstav si, že v tom prvom rade v strede ako tam sedíme s Ivom to bolo prijateľne hlasno. Tie nástroje a spôsob hry na ne je prekvapivo jemný.

Škoda že som sa na skladbu Oliviera Messiaena nepripravil vopred. Teraz v pokoji domova sa mi to páči a zdá aj zaujímavé.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
gazy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2010
Príspevky: 385

PríspevokZaslal: Ne máj 31, 2015 11:59:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Pri koncertoch klasickej, či starej hudby si aj ja vyberám miesta, ktoré sú čo najbližšie k hudobníkom. Je pre mňa veľmi zaujímavé mať s účinkujúcimi, a s ich nástrojmi priam fyzický kontakt a vidieť im až do "kuchyne".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koncerty, hudobné predstavenia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist