Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Poslechový test - CD a LP verze téže skladby

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Který soubor zvukově preferujete?
1.wav
54%
 54%  [ 6 ]
a.wav
36%
 36%  [ 4 ]
Hraje to stejně
9%
 9%  [ 1 ]
Celkom hlasov : 11

Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št jún 04, 2015 09:06:35    Predmet: Poslechový test - CD a LP verze téže skladby Odpovedať s citátom

V další ze série testů je preference téže, velmi dobře známé skladby, v CD a LP verzi:

https://www.dropbox.com/s/uqnyfvasmvdincc/cdlp.zip?dl=0

LP je samozřejmě digitalizovaná, takže je to digitál x digitál, přesto by mě zajímaly názory na obě verze.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št jún 04, 2015 12:21:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík za první hlas.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Fox_25
Nádejný hifista


Založený: 22 november 2014
Príspevky: 54
Bydlisko: Zlínský kraj

PríspevokZaslal: Št jún 04, 2015 12:25:32    Predmet: Odpovedať s citátom

1 je hádám LP, a A je CD. 1 mi zní přirozeněji, bez declick fičury, bez useklých výšek a středů. A má sice klidnější zvuk, ale není to ono.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1402

PríspevokZaslal: Št jún 04, 2015 13:09:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Také bych řekl, že ukázka 1 je z LP a vzorek A z CD. Preferuji A, neboť je čistší, s nižším šumem a především s nižším zkreslením (viz začátek tracku)..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št jún 04, 2015 18:31:45    Predmet: Odpovedať s citátom

orientační poslech - ukázka 1 je fajn, proč ne. V ukázce A slyším daleko méně šumu a také méně výšek a taky nějaké svištění/flanger - něco jako artefakt po MP3 kodéru, ale to je asi haluz Smile

v tuto chvíli jen na provizorním CDR v 15 let starém Denon 755 Shocked do HD600

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št jún 04, 2015 19:21:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Mladí kluci ještě dobře slyšej Smile
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi jún 05, 2015 09:21:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Nikdo si nestěžuje na "praskot" záznamu z LP. Což mě těší Very Happy

Nepoužil jsem žádný potlačovač, žádný "pop and click removal". Jediný "mastering" nahrávky z LP je cca 1-2 s fade-in na začátku a fade-out na konci. Deska byla hraná asi 20x a nepraská, nelupe. Je to velmi neobvyklé i u úplně nové desky. Na sluchátka to bývá extrémně slyšet, sluchátka jsou jako lupa. Jde o reissue MCA records 2013.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Pi jún 05, 2015 12:31:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Pardon, řešila se tu někde archivace LP? Jelikož některej bigbít na CD zní příšerně a na LP naopak příznivě, hodlám zakoupit LP a z prvního přehrání udělat co nejmíň klikací digitál a ten pak sjíždět místo hoblování té nebohé desky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fox_25
Nádejný hifista


Založený: 22 november 2014
Príspevky: 54
Bydlisko: Zlínský kraj

PríspevokZaslal: Pi jún 05, 2015 12:42:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Já si nemůžu pomoct, ale jemné praskání mi u LP nevadí, prostě to patří k dané technologii, to samé šum u magnetického záznamu.

Mám, respektive měl jsem pár "remastered" edicí klasiky, na boxset jsou digitalizované LP toho samého, nebo na awaxhome se dá občas najít digitalizovaný záznam rovnou z pásů. Bohužel legální remastered CD se nedají poslouchat ani v autě, hraje to bez výšek a ořezané jsou často i středy.

No a "pirátské" verze jsou vesměs lepší, občas to lupne a nebo to šumí, ale šumí i nové CD a u některých je ten šum nepříjemnější než u starých záznamů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi jún 05, 2015 12:48:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Zorg napísal:
Pardon, řešila se tu někde archivace LP? Jelikož některej bigbít na CD zní příšerně a na LP naopak příznivě, hodlám zakoupit LP a z prvního přehrání udělat co nejmíň klikací digitál a ten pak sjíždět místo hoblování té nebohé desky.


Nevím, zda se řešila, možná Bobo, ale klidně si o tom můžeme, po skončení testu, povídat.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi jún 05, 2015 21:31:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Na diyaudio už je 21 hlasů. Jindy jsme vždy měli víc hlasů tady Smile

Docela mě baví ty hlasy "Hraje to stejně" Laughing . Ale jsou na obou fórech ve velké menšině.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: So jún 06, 2015 16:14:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Je tady a na DIYaudiu 1=1 a a=a ? hlasoval jsem tam stejne, ale vzorky jsem poslouchal jen odtud......
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne jún 07, 2015 17:25:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Osobně bych soudil, že obě verze nemají původ z různých zdrojů (tedy zakoupené LP + remasterované CD), ale že se jedná pouze o dvě verze identického záznamu z jediného LP. (kde je zdroj tracků?)
Záznam verze "1" je asi originál nahrávka bez úprav a verze "a" je nějaká tkzv. "vylepšenina"(ale to hádám pouze na základě poslechu - žádnou technickou analýzu jsem nedělal).
Subjektivně je verze "1" méně utopená na výškách, ale je taková "ježatá". Oproti tomu je verze "a" na první povrchní poslech příjemnější (kulatější), ale připadá mi ještě více zkreslená, a navíc mne v ní něco irituje - nepříjemné je i to, že nahrávka dýchá => zvukařsky se jedná o dost mizerně odvedenou práci. Ovšem vše +/- platí pro oba záznamy (= jsou bez výšek a jsou zkreslené). Praskot bych neřešil - to je OK. Bohužel se mi nepodařilo najít nějakou jinou verzi této písničky v archivu. Poslechově je to poměrně seroucí v obou verzích. Celkově jsem tedy zvolil "1" jako lepší, ale už jsem to myslím slyšel líp.
(zběžně poslechnuto na pracovní sestavičce - žádný hájfáj: PC + ESI-Dr.DAC Prime + AKG K240 Monitor)

Ale jinak Pavle díky. Po dlouhé době jsem vyhrabal nějaké songy z 60-tých let a při poslechu se mi až oko orosilo. Myslím, že zapomínáme na něco úžasného. Uvědomuje si někdo, na jakou vlastně primitivní techniku tahle nádherná muzika vznikala?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fox_25
Nádejný hifista


Založený: 22 november 2014
Príspevky: 54
Bydlisko: Zlínský kraj

PríspevokZaslal: Ne jún 07, 2015 23:07:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Však je jasné že jde o jednu nahrávku(singl vyšel v roce 1966), jednu ukázku nám nahrál z LP pan Macura a druhá je z nějakého remastered CD, možná je to z jejich antologie která vyšla na 4 CD někdy před rokem 2005.

Musí se to brát tak že je to nahrávka stará už půl století let, The Monkees - I'm a Believer není o nic lepší.
https://www.youtube.com/watch?v=XfuBREMXxts


Mě by se líbil flac tohoto.
https://www.youtube.com/watch?v=U-sN2sf7nLU
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po jún 08, 2015 01:31:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Měl jsem na mysli, že jako zdroj pro vznik obou těchto tracků k porovnání sloužilo jediné identické vylisované LP. Taky pochybuji, že to digitalizoval Pavel - i když má podobné šarády v oblibě Wink .
(Mimo to taky pochybuji, že by jako prime master pro vydání oficiálního CD velkému vydavatelství sloužilo nějaké historicky vydané sériové LP z běžné produkce - i když jsem už viděl leccos - např. mastering z kazety.)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po jún 08, 2015 08:28:56    Predmet: Odpovedať s citátom

1.wav je rip z vinylu.
a.wav je soubor, který je nabízený ke stažení při zakoupení vinylu. Je to mp3 320kbps, převedený do 16/44.1 wav a srovnaný podle průměrné hlasitosti co nejblíže k souboru 1.wav

1.wav jsem opravdu digitalizoval z MCA reissue vinylu z roku 2013.

Pro srovnání ještě Track03 z MCA 1991 - totéž.



vinyl.PNG
 Description:
 Filesize:  62.27 KB
 Viewed:  166 Time(s)

vinyl.PNG



a_wav.PNG
 Description:
 Filesize:  63.75 KB
 Viewed:  149 Time(s)

a_wav.PNG



CD 16bit 44kHz.PNG
 Description:
 Filesize:  62.21 KB
 Viewed:  146 Time(s)

CD 16bit 44kHz.PNG



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....


Naposledy upravil PMA dňa Po jún 08, 2015 08:32:35, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Po jún 08, 2015 08:32:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, takže a.wav = původ neznámý (resp. nevíte, co s tím dělali, než ten soubor šoupli pro download), tj. nejspíš to, co píše Karel S.:
Karel S. napísal:
se jedná pouze o dvě verze identického záznamu


Karel S. napísal:
(Mimo to taky pochybuji, že by jako prime master pro vydání oficiálního CD velkému vydavatelství sloužilo nějaké historicky vydané sériové LP z běžné produkce - i když jsem už viděl leccos - např. mastering z kazety.)
Náhodou, já si v minulém tisíciletí digitalizoval z nějaké kazety (MC, jediný dostupný zdroj alba jedné kapely) přes tapedeck SM261 a asi pravděpodobně do SB Live! Mk.I a překvapivě to znělo hodně slušně (asi nezmršená nahrávka, jako dnešní zaclipovaná produkce). V CoolEditu jsem jen použil ten trik se ztišením začátků písniček, aby to tak nešumělo a dost rád jsem to poslouchal Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1402

PríspevokZaslal: Po jún 08, 2015 11:19:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže Karel S. měl v podstatě pravdu. Zmršené byly obě ukázky, tudíž hlasování bylo de facto o tom, která ze těch zmršenin se vám líbí více. Jen moc nechápu, proč nebyl pro srovnání použit plnohodnotný formát CD-DA ? Aby ještě více vynikla preference archaického gramofonu ? K čemu pak takový test vlastně je ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Po jún 08, 2015 11:49:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Důvod je přece jasný. Abychom, my, vinylisté, mohli ostentativně demonstrovat superioritu magičnosti svých pocitů při krémovém poslechu svých lahodných vinylů.
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11489
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po jún 08, 2015 12:10:56    Predmet: Odpovedať s citátom

a original nahravka bola tusim mono...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po jún 08, 2015 15:36:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Vliv excentricity (33 1/3 ot/min = 0,555 Hz)
(LP filtr 20Hz, převzorkováno dolů)



33otmin wide.PNG
 Description:
 Filesize:  123.33 KB
 Viewed:  173 Time(s)

33otmin wide.PNG



33otmin.PNG
 Description:
+ filtr dolní propust 20Hz
 Filesize:  119.5 KB
 Viewed:  148 Time(s)

33otmin.PNG



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist