Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Casea Cassiopeia - OT
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Ut jún 09, 2015 09:39:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Obecně, při minimalizaci ztrát a použití bipolárů na výstupu je rozdíl o dost větší, než vyšel pro DPA330.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ut jún 09, 2015 09:50:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Iné AB-čka nemám namerané s takto odkrokovaným Po. V každom prípade, max účinnosť tej 330-ky vychádza veľmi podobne ako pri akomkoľvek inom AB-čku s jednohladinovým napájaním (~60%), takže predpokladám, že rozdiely v priebehu Pd asi tiež nebudú zásadné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaK
Hifista - pokročilec


Založený: 19 marec 2007
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Ut jún 09, 2015 10:32:31    Predmet: Odpovedať s citátom

cestmir napísal:
Ano, akurát chladenie môže byť na jednom zosilňovači dimenzované tak, že nominálny sin výkon vydrží v reálnych podmienkach dodávať pár minút, na inom tak, že ho vydrží dodávať nepretržite.

Pričom priebeh stratového tepla v závislosti od Po býva pri AB dosť plochý s rozplajzlým maximom, takže tepelná strata blízka maximálnej je v dosť širokom rozsahu výkonov. Za vhodných podmienok tak môže aj hudobný signál zosilňovaču "zakúriť" podobne ako monotóny sin.

To je mi jasné, ale mě by zajímalo, co chtěl sekal A Basstl svými poznámkami o výkonu naznačit? Že by výrobci stálo za to "lhát" o maximálním výkonu jen z toho důvodu, že při prodejní ceně cca 80.000 Kč ušetří pár korun na velikosti chladiče?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ut jún 09, 2015 10:39:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale veď o maximálnom výkone nikto klamať nemusí, stačí decentne nezachádzať do zbytočných detailov (aký signál, akú dobu, pri akej t-amb, v ako vetranom priestore).

Z tamtoho chladenia na fotke mám len dojem, že to asi nebude zrovna prípad konzervatívneho riešenia, s rezervou znášajúceho max Pd bez protestov po ľubovoľne dlhú dobu (pokiaľ teda platí, že je to AB s klasickým napájaním). Čo neznamená, že to v bežnej HiFi prevádzke nevyhovie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Ut jún 09, 2015 11:05:33    Predmet: Odpovedať s citátom

cestmir napísal:
Iné AB-čka nemám namerané s takto odkrokovaným Po. V každom prípade, max účinnosť tej 330-ky vychádza veľmi podobne ako pri akomkoľvek inom AB-čku s jednohladinovým napájaním (~60%), takže predpokladám, že rozdiely v priebehu Pd asi tiež nebudú zásadné.


Viz obrázek pro AB koncový stupeň až těsně pod limitaci. Optimal bias cca 22mV na Re, Re = 0.1ohm. Zátěž 4 ohm, napájení 2 x 42V. Vše v okamžitých hodnotách.



vykon.PNG
 Description:
 Filesize:  115.2 KB
 Viewed:  187 Time(s)

vykon.PNG



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaK
Hifista - pokročilec


Založený: 19 marec 2007
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Ut jún 09, 2015 11:23:20    Predmet: Odpovedať s citátom

to cestmir:
Já mám v tomto ohledu zajímavou zkušenost se zesilovačem Šroll Lyric mini (který má uváděný výkon 2 x 150 W RMS, tedy vyšší než Cassiopeia). Po několikahodinovém poslechu, často na hranici limitace, byl povrch skříně zesilovače jen lehce vlažný. Na chladiče uvnitř jsem samozřejmě sáhnout nemohl, ale i tak mě to překvapilo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Ut jún 09, 2015 11:30:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Normální hudba nemůže dělat problém, ať hraješ jak chceš nahlas. Sinusovku na půl výkonu by si asi pouštěl jen masochista.
Přesto, moje filozofie je taková, že (můj) zesilovač musí být bez problémů testovaný hodinu v nejhorším teplotním režimu, co se týče ztráty na chladičích.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ut jún 09, 2015 11:37:57    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: hej, rozdiel oproti meraniu je, že tamto sú namodelované čisto U*I straty na koncoch, kdežto ja som meral celkovú η a Pd nepriamo cez Pi-Po, takže priebeh Pd vychádza plochší (s vyšším Po rastú straty na trafe, usmerňovači, emitorákoch).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaK
Hifista - pokročilec


Založený: 19 marec 2007
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Ut jún 09, 2015 11:54:18    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Normální hudba nemůže dělat problém, ať hraješ jak chceš nahlas. Sinusovku na půl výkonu by si asi pouštěl jen masochista.
Přesto, moje filozofie je taková, že (můj) zesilovač musí být bez problémů testovaný hodinu v nejhorším teplotním režimu, co se týče ztráty na chladičích.

Jasně. Navíc Šroll u Lyric mini uvádí:
"Celý obvod má velmi nízké tepelné ztráty a provozní teploty. Ty jsou tak nízké, že předpokládaná životnost zesilovače je nad 50 let. Vše při vývoji kontrolováno infrakamerou."

Já jsem původně reagoval na určité zpochybnění uváděného výkonu ze strany sekala. Nedomnívám se, že by zrovna Luděk podcenil odvod tepla a riskoval, že jím navržený zesilovač někdo "uvaří".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ut jún 09, 2015 12:02:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Neuvarí sa nič. Ak je to trochu normálny návrh, obsahuje to vratnú tepelnú ochranu. A prípady, kedy ľuďom vypínala tepelná ochrana nejakého zos., hoci "ani nehral nahlas", t.j. nebol v počuteľnej/indikovanej limitácii už boli popisované aj tu. Stačí trochu komplikovanejšia záťaž, príhodný signál, horšie vetranie, vyššia amb. teplota. Aj preto mám radšej konzervatívny prístup k dimenzovaniu chladenia než ten, čo sa používa pri spotrebke.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist