Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Contrast Model One As3-Ref

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
menhir
Hifista


Založený: 27 september 2010
Príspevky: 148
Bydlisko: Ostravsko

PríspevokZaslal: Ut jún 16, 2015 13:14:41    Predmet: Contrast Model One As3-Ref Odpovedať s citátom

Zdravím místní experty na reprosoustavy. Dají se dle vašich zkušeností parametry uváděné v odkaze považovat za reálné???
http://www.contrast.com.ua/?action=modelone_as3

_________________
Mám úctu ke všem, kteří slyší co já neslyším
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Ut jún 16, 2015 14:50:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Sice jsi neoslovil mě Laughing ale z toho, co tam píšou, si ani vzdáleně nelze utvořit obrázek, jak to hraje. Možná tak ještě z 36-20kHz +/-3dB, anžto pochybuju, že z těch 5.5" na 36Hz poleze 90dB při 1W...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
menhir
Hifista


Založený: 27 september 2010
Príspevky: 148
Bydlisko: Ostravsko

PríspevokZaslal: Ut jún 16, 2015 18:32:51    Predmet: Odpovedať s citátom

To je přesně to co je těžko uvěřitelné i pro mne. Proto se ptám zkušenějších.
_________________
Mám úctu ke všem, kteří slyší co já neslyším
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Ut jún 16, 2015 22:59:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechtěl jsem si hrát na chytrýho, ale taknějak jsem tušil, co asi myslí tím:
http://www.contrast.com.ua/?action=modelone_as3 napísal:
minimal phase-shifting
, a to:
http://ultraaudio.com/index.php/equipment-menu/425-contrast-audio-model-one-as3-ref-loudspeakers napísal:
, they don’t use complex crossover circuits, preferring instead the simplicity of a single, capacitor-based crossover. "
Hammer

No jestli uvažuješ nad jejich nákupem tady na bazaru, tak by mě teda zajíímalo, jakej k tomu máš racionální důvod. Za těch 40 kulíků si dokážu představit, že by šlo vyrobit první poslední (DYI), tj. pro poslech v místnosti objektivně líp řešenýho. Abych byl přesnej, já bych to nechtěl ani zadarmo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St jún 17, 2015 06:29:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejsa expert, ale s 5.5" středobasem je IMO maximum, kam se dá rozumně dostat, reálně nějakých 90 dBSPL/2.83V@m, což by tak odpovídalo jimi udávané citlivosti. Když ale uvážíme, že takhle malá bedna potřebuje vykompenzovat baffle-step víceméně úplně, tak buď to neudělali, což by se zvukově jistě dost negativně projevilo a navíc by udaná citlivost nedávala moc smysl, nebo to vykompenzovali, ale pak by museli udat citlivost klidně i o 6 dB nižší. Pak by se tomu možná dalo věřit, i když ten rozsah dolu by mi i tak přišel pořád trochu optimistický. Kdyby místo těch čísel a řečí okolo ukázali grafy, řeklo by to samo za sebe daleko víc, což ale asi nechtějí.

Především ale věty typu "All speakers are built on the principle of minimum filtration system (first order filter), which gives high sensitivity and accuracy sounding." dělají toho výrobce zcela nedůvěryhodným.
Obecně bych si dával pozor na malé bedny s dlouhým názvem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St jún 17, 2015 09:46:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Používajú (podľa webu výrobcu) meniče vlastnej výroby , stredobas (skôr širokopásmo) má papierovú membránu rozvinuteľného tvaru, vyzerá to na jednoduchý kužeľ, tuhosť (breakupy) asi nebude najlepšia. Ale phase plug je drevený Cool , takže to musí byť muzikálne...
Tam, kde stredobas už padá (niekde nad 10kHz) je cez jeden kondenzátor "prilepený" tweeter, čo má byť zárukou presného zvuku. Ten spodok (36Hz pre -3dB) to možno zahrá s podporou miestnosti, ak sa box umiestni niekde úplne do rohu. Údaje sú silne "optimistické", ak by boli reálne, určite by sa výrobca pochválil meraním ,pretože by to bol menší zázrak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
catmann
Hifista - pokročilec


Založený: 02 marec 2014
Príspevky: 259
Bydlisko: východ SK

PríspevokZaslal: St jún 17, 2015 10:27:41    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:

Tam, kde stredobas už padá (niekde nad 10kHz) je cez jeden kondenzátor "prilepený" tweeter, čo má byť zárukou presného zvuku.


Je na toto tvrdenie nejaký dôkaz alebo to je len predpoklad?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St jún 17, 2015 10:58:14    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
They’ve designed the Model One’s midrange-woofer to have a linear frequency response that naturally rolls off at 10kHz by no less than 6dB. The crossover, which consists of a single capacitor located behind the tweeter, introduces a 45° phase shift of the tweeter at 10kHz, which corresponds to the natural rolloff of the midrange-woofer, thus helping to temporally align the drivers’ outputs.

http://ultraaudio.com/index.php/equipment-menu/425-contrast-audio-model-one-as3-ref-loudspeakers
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: St jún 17, 2015 11:20:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to musí být slušná prasárna.
No, prostě grafy, mimoosovky a fotku/schema výhybky a bude vymalováno Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: St jún 17, 2015 12:38:35    Predmet: Odpovedať s citátom

vyuzitie prirodzeneho poklesu menica ma vyznam pokial je na konci bez nelinearit. V tom pripade by to nebola nejaka prasarna ale realny argument pre pouzitie HPF filtra prveho radu pre vysku a stredobas bez vyhybky. Nieco take kedysi robili myslim Triangle pre male modely. zvuk bol "zaujimavy" ale neutralny a vyrovnany uplne nie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St jún 17, 2015 12:47:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Nerobil to len Triangle, al aj Tesla, vo svojich menších sústavách. O zvuku radšej pomlčím Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St jún 17, 2015 12:57:10    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
vyuzitie prirodzeneho poklesu menica ma vyznam pokial je na konci bez nelinearit. V tom pripade by to nebola nejaka prasarna ale realny argument pre pouzitie HPF filtra prveho radu pre vysku a stredobas bez vyhybky.

To by ale jednak nesměl ten 5" nad cca 3 kHz začít směrovat tak, že přirozený pokles navíc nebude skoro nikde těch 6 dB/oktávu, a další věc je, jak daleko od sebe budou ty měniče relativně vůči vlnové délce, která je na 10 kHz něco přes 3 cm, a co to způsobí. A nechat to úplně bez filtru je velmi pravděpodobně jen zbytečné snižování výsledné impedance.


Naposledy upravil MaBat dňa St jún 17, 2015 13:15:41, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: St jún 17, 2015 13:15:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som počul tie stípy za 3500 Black Moon, tuším s LUXMANOM, ale taký anti zvuk som este ani nepočul, to nebolo pod dekou, ale za hrubou oponou, basový lepšie povedané prebasovaný zvuk, zastreté stredy a výšky, ktoré nebolo skoro vôbec počuť, určite k tym bedniam nesedel ten LUXMAN, ale aj tak to asi nebude nič k počúvaniu ... No
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: St jún 17, 2015 13:21:04    Predmet: Odpovedať s citátom

godz napísal:
Nerobil to len Triangle, al aj Tesla, vo svojich menších sústavách. O zvuku radšej pomlčím Laughing


tak tie Triangle boli rozhodne zvukovo lepsie ako tie skutocne spatne Tesly. (zapatlany nekonkretny bas, "tenke" stredy odtrhnute od suslavych vysok, priestorova scena ziadna...) on to bol skor stredak v tych malych Triangloch ako stredobas. spodok ziadny ale pre tych co pocuvali na to male komorne telesa a hlas to znelo tak ze to zaujalo. Ja by som to ale domov nechcel- co len trochu komplexnejsia nahravka tak sa to cele zacalo na vas sypat a raz sa tlacilo do popredia jedno potom druhe- proste vyrovnane to nebolo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
menhir
Hifista


Založený: 27 september 2010
Príspevky: 148
Bydlisko: Ostravsko

PríspevokZaslal: Št jún 18, 2015 17:15:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemaje teoretický základ, praktické zkušenosti a přesto, že mám docela dost naposloucháno, nevěře příliš ani svým uším, netroufám si soudit. Nedovolil bych si však to řešení s použitím jediného kondenzátoru úplně zavrhnout, neboť ho svého času používal i p. Janda v Aurách a je mimochodem použito i zde: http://www.seas.no/index.php?option=com_content&view=article&id=475:seas-a26-kit&catid=66:seas-diy-kits&Itemid=365
_________________
Mám úctu ke všem, kteří slyší co já neslyším
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Št jún 18, 2015 17:47:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Tam je použit na vršku velmi vychovaný basák, jako by tam měl vyhybku
http://www.seas.no/index.php?option=com_content&view=article&id=90:h1411-08-a26re4&catid=44:utv-prestige-woofers&Itemid=192

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št jún 18, 2015 18:22:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to replika konceptu starého skoro 50rokov, ale s novými meničmi. Akustické delenie je niekde okolo 2-2,5kHz a tá výška je viac stredovýšková kalota. To je podstatný rozdiel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
catmann
Hifista - pokročilec


Založený: 02 marec 2014
Príspevky: 259
Bydlisko: východ SK

PríspevokZaslal: Pi jún 19, 2015 06:25:18    Predmet: Odpovedať s citátom

BV: aký je rozdiel pri tejto koncepcii ak je deliaca frekvencia 2,5 kHz a 10kHz?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi jún 19, 2015 16:08:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Smerové vlastnosti, pravdepodobne aj skreslenie stredobasu (breakupy membrány), ktorý hrá až do 10kHz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
catmann
Hifista - pokročilec


Založený: 02 marec 2014
Príspevky: 259
Bydlisko: východ SK

PríspevokZaslal: Pi jún 19, 2015 16:23:47    Predmet: Odpovedať s citátom

BV: vdaka za info
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tramvajator
Hifi obsluha


Založený: 04 december 2013
Príspevky: 26

PríspevokZaslal: Št júl 23, 2015 01:43:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako majiteľ týchto repro si dovolím príspevok, jeden pár Contrastov tu na fóre predávam...
Čo sa týka vzhľadu, musím pochváliť celkovú kvalitu spracovania a hlavne
laku, čierny klavírny lak je u mňa bez chyby.
Čo sa týka zvuku, je málo regálových reprosústav, ktoré dokážu zahrať takýto verný zvuk a priestor (mne sa podobne páčilo Dynaudio C1, ktoré je samozrejme zvukovo lepšie, ale za úplne inú cenu), než som si ich kúpil, porovnával som reprá od Usher, Aurum Cantus, Tannoy, Bowers Wilkins, Quadral a ani jedny z nich ma zvukovo takto nenadchli.
Ten stredobas je menší, vyniká v detailnosti, presnosti a muzikalite. Samozrejme daň za velkosť je objem basu, reprá majú bassreflex vzadu a záleží od umiestenia, veľkosti miestnosti a štýlu hudby či niekomu bas chýba alebo nie. Ja občas počúvam soundtracky a nejakú elektroniku, tak som si subwoofer pridal, ale vo väčšine žánrov si myslím, ho potreba nie je. Na druhú stranu teraz mám doma Audio Physic Caldera MK 2, každé repro dva 8 palcové basáky po stranách a subwoofer zostal doma aj tak, soundtrack z Batmana bez neho neznie tak dobre Wink. Takže tak, každopádne komentáre niekoho, kto ich nepočul a vie ako zle hrajú sú trochu zcestné Smile K vypočutiu ich majú v BA v Niseli, Panskom Dvore v Ostrave a zatiaľ ešte u mňa v Brne Wink Hifi zdar Milan
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist