Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Cina vs. zname znacky a rovnake vyrobky za celkom rozne ceny
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: Ut marec 31, 2015 20:37:47    Predmet: Odpovedať s citátom

x

Naposledy upravil Henri dňa St jún 17, 2015 18:08:07, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ut marec 31, 2015 20:46:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Čo sa týka prenosných DACov, tak mám tiež M2tech hiface DAC kúpený z druhej ruky, ale určite ho prehrá ASUS XONAR Essence.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Ut marec 31, 2015 21:23:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak, s tym hiFace DACom si myslim moc fandis, ale nechcem to davat do polohy tvrdenia, lebo som ho doma nemal. Je malicky - kebyze mi ho posles, rad ho posluchovo porovnam. Ocakavam skor vysledok na sposob tiez miniaturneho Geek Out, ktory som mal doma pred mesiacom.

Henri, Nano som doma mal. Keby nebol zvuk taky zastrety a malo dynamicky, mohol by byt v DSD rezime lepsi. V nom znel na jeho nizku cenu velmi slusne - az na tu zastretost. Podla ohlasov jeho zvuk vylepsuje iFi iUSB Power, ten vsak stoji cca tolko ako Nano.

Cez vikend som mal doma Denon DA-300USB. Podla mna hral lepsie ako DAC-X10 - viac detailu, cistejsie pozadie. Ale nebol to taky rozdiel, zeby som chcel DAC-X10 predat a vymenit za DA-300USB. Pre mna je to zatial najlepsie zariadenie tejto nizkej cenovej kategorie v pomere cena/vykon. Na Nano mi totiz ta zastretost vyslovene vadila, na DA-300USB som taku ocividnu vzdypritomnu slabinu nenasiel. Ma pre mna jednu nevyhodu - vo Foobare nefungoval s foo_input_sacd. V HQPlayeri a JRiver v pohode.

Netvrdim, ze sa nemozu najst lepsie kusky v cene do 450 EUR. Ale az taky rozdiel sa v tejto kategorii USB DACov nenajde, aby opravnoval ku vyrokom Zdenka ci Odara, ktori tu proste opat len raz vyuzili zamienku robit z cloveka debila. Na nemoderovanom fore je na to skvely priestor. To je to jedine, co mi na predoslej diskusii vadi.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ut marec 31, 2015 21:39:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale nefandim, hiface dac je v zasade ok, ale ma dost synteticke vysky, takze ok nie je . A trocha menej najhlbsich basov, co ale az tak nevadi. Ta syntetika hore vadi dost. Asus xonar taky problem nema. Hiface mam ale na iny ucel nez domace pocuvanie. Kludne ti ho poslem , povedzme na tyzden, daj mi do ss adresu. Len sa mi musi vratit, lebo som ho na tyzden pozical inemu clenovi fora. Ked pride spat, tak ti ho posielam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Ut marec 31, 2015 21:42:45    Predmet: Odpovedať s citátom

bogino
Opravdu? Ona tebou daná kategorie je jen podvod na lidi. Jednoduše za dané peníze prostě klasický DAC nepořídíš. Chceš-li v dané cenové relaci něco rozumného tak jedině interní zvuková karta nebo si prostě musíš připlatit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut marec 31, 2015 21:57:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Môj výrok korešponduje s obrázkom, ku ktorému som sa vyjadril. Nič viac, nič menej. Nikoho som (na rozdiel od teba) neoznačil verejne za debila. Že si to zobral osobne je tvoj problém. Ja som nikoho (na rozdiel od teba) neurazil, ani na nikoho osobne neútočil. Na moderovanom fóre by si to bol ty, kto by dostal "kapky".

Bye Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Ut marec 31, 2015 22:07:46    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
bogino
Opravdu? Ona tebou daná kategorie je jen podvod na lidi. Jednoduše za dané peníze prostě klasický DAC nepořídíš. Chceš-li v dané cenové relaci něco rozumného tak jedině interní zvuková karta nebo si prostě musíš připlatit.

To je tvoj nazor - kludne ho maj, ale nevnucuj ho druhym takym sposobom, ze z nich robis hlupakov.

Moj nazor je iny - USB DACy do 500 EUR je kategoria o ktoru je velky zaujem. Daju sa v nej najst aj slusne hrajuce kusky, aj take kusky, ktore v niecom vyslovene vadia. Predpokladam skor, ze tuto kategoriu nemas zmapovanu a ze u teba ide skor o take pausalne tvrdenie.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: St apríl 01, 2015 06:34:43    Predmet: Odpovedať s citátom

bogino napísal:
ZdeNek II napísal:
bogino
Opravdu? Ona tebou daná kategorie je jen podvod na lidi. Jednoduše za dané peníze prostě klasický DAC nepořídíš. Chceš-li v dané cenové relaci něco rozumného tak jedině interní zvuková karta nebo si prostě musíš připlatit.

To je tvoj nazor - kludne ho maj, ale nevnucuj ho druhym takym sposobom, ze z nich robis hlupakov.

Moj nazor je iny - USB DACy do 500 EUR je kategoria o ktoru je velky zaujem. Daju sa v nej najst aj slusne hrajuce kusky, aj take kusky, ktore v niecom vyslovene vadia. Predpokladam skor, ze tuto kategoriu nemas zmapovanu a ze u teba ide skor o take pausalne tvrdenie.


Bogino zapozicaj si tu ASUS Xonar Essence ST/ STX (najlepsie uz s vymenenymi OZ), ktora stoji cca 150€ a porovnaj si to s tymi DACmi v cene do 500€. Myslim ze uz nebudes reagovat, tak ako reagujes Wink.
Ak mas potrebu mat v zostave len dalsiu skrinku, tak OK treba zaplatit tych 500... Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: Pi apríl 03, 2015 18:27:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Co se týče těch Xonar Essence, měl jsem doma STU a osobně mi Odac za 1/3 třetiny ceny přišel o dost lepší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: Pi apríl 03, 2015 18:31:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Ake mal osadenie OZ ten xonar, original?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi apríl 03, 2015 18:40:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Koho by to zaujimalo, tu su nejake obrazky k ODAC.

Bína s tym Xonarom sa da dost hrat. Staci si prebehnut merania a komentare k nim tu a zistis, ze dost velky vplyv tam ma zdroj a odizolovanie zadneho panelu. Kludne moze byt, ze karta, ako taka je v tom nevinne, len sa tam naakumuloval bordel, ktory siel na vystup.
Xonar som v Trnave pocul viackrat a s kludnym svedomim napisem, ze v globale voci tomu rieseniu nemam nic. Treba si niekedy spravit vylet Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Pi apríl 03, 2015 19:51:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne tak Odar.Trafil si kliniec po hlavicke.Vela ludi by sa divilo ako zahra Xonar v kvalitne postavenom HTPC.A STX II je zas o kus dalej.Dovolim si tvrdit ze pre 95% hifistov dostacujuce.

Naposledy upravil htpc dňa Pi apríl 03, 2015 20:06:47, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: Pi apríl 03, 2015 20:05:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar,: Verze STU je externí dac.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi apríl 03, 2015 22:19:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Pardon, moja chyba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DanoP
Hifi obsluha


Založený: 03 február 2015
Príspevky: 23
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So apríl 04, 2015 07:17:30    Predmet: Re: konverzia z PCM do DSD Odpovedať s citátom

Henri napísal:
zdravim gustardaci,Wink
pozrite si tieto merania z osciloskopu
http://soundex.ru/index.php?showtopic=41503
Vyzerá to že DAC Gustard ma vážne problemy pri konverzii z PCM do DSD
Najprv to vyzeralo na prehrávač JRiver , ale potom sa to potvrdilo aj cez Foobar
Možno zle navrhnutý low-pass filter...?(to by sa dalo este prepocitat) alebo je to všeobecný jav ?

Tuším, večer oprášim analógový 20MHz osciloscop a pozriem čo z X12 lezie pri DSD ak hrám z foobar-u.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DanoP
Hifi obsluha


Založený: 03 február 2015
Príspevky: 23
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So apríl 04, 2015 11:02:58    Predmet: Re: konverzia z PCM do DSD Odpovedať s citátom

Tak som to nevydrzal a pozrel na osciloscope co je na vystupe. Pouzil som funkciu TONE://10000 v Add location vo Foobar-e aby som na vystup poslal sinus 10kHz.
Vysledok ma prekvapil. Prehranie PCM ako DSD256 ma nejake dalsie zlozky tak ako uz bolo popisovane. Potom som skusil nechat resamplerom (SoX) mod2 najprv upravit vzorkovaciu frekvenciu na 352.8 kHz a nechat subor prehrat ako DSD256. (Resampler pouzivam na resamplovanie 48, 96, 128 na 352.8 lebo moj DAC nepodporuje v direct DSD tieto frekvencie). Sinusovka je opat cista tak ako pri prehravani ako PCM, prevodnik vsak ide v DSD256.
Hm, co teraz Question . Chcelo by to subory s testovacim signalom DSD, aby tam nebola konverzia PCM-> DSD, zial take nemam.



X12_PCM352k8_DSD256.JPG
 Description:
PCM 44,1 upsamplovane na 352.8 prehrane ako DSD256
 Filesize:  65.46 KB
 Viewed:  194 Time(s)

X12_PCM352k8_DSD256.JPG



X12_PCM44k1_DSD256.JPG
 Description:
PCM 44,1 prehrane ako DSD256
 Filesize:  64.05 KB
 Viewed:  187 Time(s)

X12_PCM44k1_DSD256.JPG



X12_PCM44k1.JPG
 Description:
PCM 44,1k prehrane ako PCM 44,1k.
 Filesize:  65.05 KB
 Viewed:  200 Time(s)

X12_PCM44k1.JPG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: So apríl 04, 2015 14:29:22    Predmet: Odpovedať s citátom

x

Naposledy upravil Henri dňa St jún 17, 2015 18:08:37, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: So apríl 04, 2015 15:09:09    Predmet: Odpovedať s citátom

x

Naposledy upravil Henri dňa St jún 17, 2015 15:50:36, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: So apríl 04, 2015 17:22:12    Predmet: Odpovedať s citátom

DanoP:

V pripade tvojho 1. a 2. obrazku je spracovanie v DACe rovnake. V oboch pripadoch totiz do DACu posielas signal DSD256. Rozdiel je cisto v spracovani v PC, cize v kvalite signalu, ktory do DACu posielas.

V prvom pripade vyznamnu cast upsamplingu riesi SoX, bitrate 352800 bps / 16 bit je totiz zodpovedajuci ku DSD128 (5644800 bps / 1 bit).
V druhom pripade kompletny upsampling a samozrejme aj softverovu sigma-delta modulaciu riesi foo_dsd_asio.

Moj DAC-X10 podporuje max. DSD128 / DoP. Vo Foobar2000 pouzivam SoX pre upsampling do 352.8k (tak to odporucam aj na mojom webe).

Ku ODAC:

ODAC mozno povazovat aj za komercny produkt, pretoze ho ponukaju hned traja vyrobcovia ako klasicky komercny vyrobok (JDS Labs, Epiphany Acoustics, Head'n'hifi). Cena je okolo $100. ODAC som mal doma zo tri krat. Najprv, ked som mal doma HRT Music Streamer II, vtedy slo o zariadenia tej istej triedy. Potom, ked som mal doma kombo hiFace2 + Harman Kardon HD 970 ako DAC. Toto kombo pre moje usi ODAC jasne prehralo. No a treti krat uz s DAC-X10. Moj vysledok bol, ze porovnavat ODAC s DAC-X10 je v podstate nezmysel. Su to zariadenia rozdielnych tried. DAC X10 v PCM rezime jasne lepsie "rozlozi" zvuk do presnejsie a jemnejsie prekreslenych detailov. Keby to tak pri cene 1:4 nebolo, bolo by to nakoniec divne. Napajanie z PC je jasne obmedzenie a dalsie obmedzenia vyplyvaju z miniaturizacie.

V kategorii do 500 EUR existuju velke rozdiely, nejake pausalne tvrdenia nie su na mieste.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DanoP
Hifi obsluha


Založený: 03 február 2015
Príspevky: 23
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne apríl 05, 2015 07:57:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Henri napísal:
To Dano:
A to je pri DSD256 použitý dosť vysoký filter! Pri DSD64 - 128 je doslova hrozné. Skús pozrieť tu ,či tam nenájdeš niečo použiteľné
http://samplerateconverter.com/content/free-samples-dsf-audio-files

Stiahol som si sinus 1k v DSD64 a pozrel co je na vystupe a zostal som prekvapeny.
Tento subor prehraty priamo ako DSD64 ma len o malo vacsi bordel okolo sinusovky ako sinus prehraty ako PCM. Viackrat som to kontroloval, ale je to tak. Dalsie prekvapenie nastalo ked som ho nechal prehrat ako DSD256 (pouzita SDM Type A). Okolo sinusovky bolo asi 20x viac bordelu ako ked isiel bez resamplovania v DSD64.
Zatial to vyzera tak, ze vacsina bordelu je pridana pri konverzii PCM to DSD alebo resamplovani DSD. Bolo by dobre keby to mohol skusit aj niekto iny a potvrdit alebo vyvratit moje pozorovanie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Ne apríl 05, 2015 08:17:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ked uz to merias, skus namiesto Foobar pouzit HQPlayer, mesacny trial je k dispozicii.

Mala miera ultrazvukovej zlozky este automaticky neznamena, ze to ma alebo musi byt "zle". Kazdy resampling, PCM aj DSD, hardverovy v DAC aj softverovy v PC, sposobuje neziaduce artefakty, ktore je treba odfiltrovat. Pri filtracii sa riesi kompromis - aby co najmenej ovplyvnila pocutelne pasmo a zaroven aby bol sum v ultrazvukovom pasme co najviac odfiltrovany.

Dokazes namerane akokolvek priradit ku pocutemu? Kebyze nevidis tieto obrazky, mal by si akukolvek indiciu, zeby nieco nemalo byt v poriadku?

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ne apríl 05, 2015 08:20:39    Predmet: Odpovedať s citátom

bogino napísal:
mal by si akukolvek indiciu, zeby nieco nemalo byt v poriadku?
A ty mas "podla ucha" indiciu, ze je vsetko v poriadku? Bol si pri nahravani vsetkych nosicov, ktore pouzivas pri tvojich "testoch" a vies, ako to ma presne zniet? Mas taku dobru hudobnu pamat, ze vies vyhodnotit bez akychkolvek merani, ci je vsetko v poriadku?

Ak ano, klobuk dolu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DanoP
Hifi obsluha


Založený: 03 február 2015
Príspevky: 23
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne apríl 05, 2015 08:50:57    Predmet: Odpovedať s citátom

bogino napísal:

Dokazes namerane akokolvek priradit ku pocutemu? Kebyze nevidis tieto obrazky, mal by si akukolvek indiciu, zeby nieco nemalo byt v poriadku?

Praveze zatial to sedi +- s uchometrickou metodou. PCM prehravane ako DSD mi najlepsie znie pri resamplovani do DSD256. Prehravanie DSD (mam len DSD64 a DSD128 dsf-subory)- tam si zdalo, ze resamplovanie nema vplyv.
Je to vsak vsetko o subjektivnych pocitoch.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Ne apríl 05, 2015 09:59:43    Predmet: Odpovedať s citátom

To v zasade sedi s mojim posluchovym vnimanim. S PCM to DSD mi vyhovuje ist na co najvyssiu DSD bitrate, podla ohlasov inych na mnohych forach je na tomto zhoda.

Posluchovy rozdiel vnimam v pripade DSD upsamplingu ovela menej, nez v pripade PCM to DSD.

Odar: Merania su uzitocne, ak su spravne vykonane za znamych podmienok a ak su odbornikmi spravne interpretovane. Bezneho posluchaca viac zaujima, "ako to hra". To je vsak subjekivna vec, dvaja nemusia vnimat to iste rovnako.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hopp
Hifista


Založený: 18 december 2007
Príspevky: 201
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Pi jún 19, 2015 13:48:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Henri svoje prispevky vymazal, tak sem pridavam link, kde je mozne novy DAC x20 uz kupit a to vo verzii bez alebo s USB vstupom:
Ceny 899 resp. 966 USD.
http://item.taobao.com/item.htm?spm=a230r.1.14.10.pcYWdM&id=520159383364&ns=1&abbucket=16#detail
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist