Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

MB Speaker (Eton 26HD1, Morel EM 428, Morel CAW 938)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Pi október 12, 2012 11:40:23    Predmet: Odpovedať s citátom

..si to tu čítam a tvorcovia sú nejakí "záhadnííí". .-)

Musím však napísať, že sa mi naozaj páči prevedenie a dizajn, hlavne druhej varianty s tými konkávnymi bočnicami.. 8-) ..naopak oči trhá vzdialenosť vrchných dvoch meničov - neviem, čo ukázali spomínané "výpočty, simulácie", v každom prípade tie bežne dostupné prakticky vždy vychádzajú z predpokladu "ideálneho meniča" (tuhosť membrány-piestový pohyb), čo v reále splnené nikdy nie je. Povedal by som, že v praxi bude v 95% prípadov výhodnejšie umiestnenie "čo najbližšie" - špeciálne pri "vrchnej dvojici".

Nech sa darí!

..BTW foto: vždy je lepšie nafotiť to rovno na bielom/svetlom/neutrálnom pozadí, ako to potom "oďubať" v editore.

_________________
Curtis Mayfield | Gil Scott-Heron | Stevie Wonder | Roy Ayers | Carmen McRae | Herbie Hancock .. .. Jamie Lidell | Benny Sings | Mayer Hawthorne | Talc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi október 12, 2012 12:43:46    Predmet: Odpovedať s citátom

No najlepšiu odpoveď ti môžu dať merania. Pokiaľ si ich nevidel, sú na prvej strane tohto vlákna.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: Pi október 12, 2012 13:00:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Na těch ukázaných obrázcích, které nezahrnují měření ve vertikální rovině, tohle vidět jaksi není Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Pi október 12, 2012 13:05:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Godz, keď si skonštruoval takúto sústavu, určite vieš, že spomínaný "nedostatok" sa ukáže najviac na smerovkách.. ..a vzhľadom na väčšiu vzdialenosť spomínaných meničov vo vertikále to budú práve smerovky "vertikálne". A tie tam nemáš.. :-)))
Tým samozrejme netvrdím, že keď ich vytiahneš, že budú zlé.. ..akurát, že by možno mohli byť ešte lepšie. ;-)

EDIT: tak MaBat ma už predbehol.

_________________
Curtis Mayfield | Gil Scott-Heron | Stevie Wonder | Roy Ayers | Carmen McRae | Herbie Hancock .. .. Jamie Lidell | Benny Sings | Mayer Hawthorne | Talc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi október 12, 2012 13:51:25    Predmet: Odpovedať s citátom

To Michal Mišek 1. Vertikálne smerovky som nemeral, nevlastním zariadenie na vertikálne naklápanie bedne. A pravdu ti poviem nejako ma to netrápi a ich majiteľ je spokojný ...
2. Ostatných meraní je tam dosť a dá sa z nich úsúdiť veľa (teda ak sa chce)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi október 12, 2012 14:06:33    Predmet: Odpovedať s citátom

To MaBat: Tak čo, už je po problémoch s MRD-kami? Zákazníci už prestali búšiť na dvere? Zdá sa mi dosť trapné vyzývať ma k zverejneniu vertikálnych smeroviek, pričom ty si sa nezmohol okrem simulácie horizontáliek k zverejneniu ničoho iného. Howgh
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: Pi október 12, 2012 14:10:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Hloupé a uraženecké, jako obvykle. Nevyzývám nikoho ke zveřejnění ničeho. Jen nemám rád, když se z lidí dělají blbci, navíc někým, kdo má sám máslo na hlavě. Dát jako "odpověď" odkaz na něco, co takovou odpověd neobsahuje, mi tak přijde. Buď dobře víš, že v těch grafech odpověď nenajde, pak z něj děláš blbce, nebo to nevíš ty a pak ho děláš ze sebe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi október 12, 2012 17:50:42    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat už máš zas "svoje" dni?! Neviem totiž o tom, že by som v tomto vlákne dokazoval niečo ohľadom vertikálnych smeroviek a z niekoho (ako ty vravíš) robil blbca. Odkazoval som na to, čo v meraniach mám a nie na to čo tam nie je. A samozrejme baviť sa s hocikým hypoteticky o niečom, čo sa nezmeralo mi pripadá trochu zvláštne. A ani som netušil, že z dvoch či troch mojich viet urobíš takýto záver. A ešte jedno upozornenie MaBat! Prestaň urážať a kohokoľvek označovať za blbca! Ak chceš môžem pritvrdiť aj ja, len aby to neskončilo tak ako minule, keď si radšej po sebe všetko zbabelo zmazal. A ak nemáš čo povedať k predmetu tohto vlákna tak už radšej mlč !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vavrinec
Hifi obsluha


Založený: 10 august 2011
Príspevky: 24

PríspevokZaslal: Pi október 12, 2012 18:39:16    Predmet: Odpovedať s citátom

vlakno sa pomaly prepracovalo do pozicie "kup ma" a rovnako z nej o chvilu aj vyplava, len po sebe stekajte! Mabat a Michal Mishek maju ale tentokrat pravdu... Menice su daleko a ani to dobre nevyzera. A su to Morely... maju krasnu tretiu harmoniku na stredoch...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Cipisek
Nádejný hifista


Založený: 16 apríl 2010
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: Pi október 12, 2012 18:41:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Odkazovano bylo prave na to neexistujici mereni. Ale evidentne neni vule to chapat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sounds77
Hifista


Založený: 05 júl 2007
Príspevky: 227

PríspevokZaslal: Pi október 12, 2012 18:58:53    Predmet: Odpovedať s citátom

michal mishek- Ďakujem za prianie. Ono je to tak ,že každému sa páči niečo iné, ja som mal zase lepšie ohlasy na typ s vypuklými bočnicami. Ale faktom je že sú obe podľa mojich predstáv a zadania. Modely ,ktoré budú nasledovať budú trocha z ,,iného súdka´´. K uvedeným výtkam na rozmiestnenie meničov som sa už verejne vyjadril a nemám potrebu to rozoberať. Ohľadne toho Vám posielam SS. Dúfam ,že Vás moje vysvetlenie ,,ukľudní´´, že je všetko tak ako má byť. Na špekulácie a dohady tu podľa mňa nie je priestor. Každý krok pri návrhu bol dobre zvážený a bolo vždy vybrané to najlepšie riešenie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sounds77
Hifista


Založený: 05 júl 2007
Príspevky: 227

PríspevokZaslal: Pi október 12, 2012 19:13:57    Predmet: Odpovedať s citátom

vavrinec- máte SS.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
orbit
Hifi obsluha


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 12
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: Št jún 25, 2015 00:15:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Všetci títo darmožráči sú zainteresovaný džogingový majstri sveta a majú to sakramentské šťastie, že nie sme blond
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist