Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Onkyo TX-NR 717

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Multikanál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
farbakp
Hifi obsluha


Založený: 03 november 2012
Príspevky: 28
Bydlisko: Vrútky

PríspevokZaslal: Pi november 16, 2012 21:22:09    Predmet: Onkyo TX-NR 717 Odpovedať s citátom

Ahojte, nedavno som kupil AV receiver Onkyo TX-NR 717 a po jeho pripojeni na net si pyta upgradovat firmware. Ma niekto tento receiver a skusal robit upgrade firmwaru..? Ide mi o to, co ten upgrade prebehne bez problemov a ci novy firmware bude mat nejake vylepsenia.. dakujem..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Pi november 16, 2012 23:04:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Predpokladam, ze vylepsienia nie, ale opravy bugov, rozsirenie podpory formatov, atd ...
Aktualizovat cez web sa neboj, dnesne pristroje uz niesu take hlupe, ze si po stiahnuti neskontroluju CRC stiahnuteho suboru (aspon dufam).

Tu mas info o fw:
http://www.eu.onkyo.com/en/articles/firmware-update-tx-nr717-24-07-2012-82773.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
farbakp
Hifi obsluha


Založený: 03 november 2012
Príspevky: 28
Bydlisko: Vrútky

PríspevokZaslal: So november 17, 2012 12:11:30    Predmet: Onkyo TX-NR 717 Odpovedať s citátom

Ja by som to aj skusil aktualizovat cez net, no cital som na nemeckych forach, ze su s tym problemy. Teraz tam mam verziu firmwaru 1020-1100-0000-0000. Ak to uz niekto skusal aktualizovat a ma s tym skusenosti, tak by mi to pomohlo.. Nerad by som si rozhasil novy stroj hned za nova..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
farbakp
Hifi obsluha


Založený: 03 november 2012
Príspevky: 28
Bydlisko: Vrútky

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 18:50:06    Predmet: Onkyo TX-NR 717 Odpovedať s citátom

Ako DLNA server pouzivam Tversity Pro. Zdielanie suborov z PC funguje dobre. Len neviem nastavit streamovanie videi z youtube. Vie niekto poradit ako to v programe Tversity Pro nastavit..?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 19:35:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty problémy zmiňované na německých fórech se týkají vlastního průběhu aktualizace, nebo problémů s AV Receivery v běžném provozu po aktualizaci?

Já jsem aktualizoval firmware jen u Yamahy, ale obecně bych doporučil spíš aktualizaci přes USB takto:
Vyresetovat AV Receiver do továrního nastavení
Zformátovat spolehlivou USB Flashku a nahrát na ní nový firmware
Zapojit AV Receiver přes UPSku
Provést aktualizaci (dodržet do puntíku postup podle výrobce!)
Nakonec AV Receiver znovu vyresetovat a nastavit
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Št december 06, 2012 22:39:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslim, ze to beries prilis vazne. Este aby si clovek koli tomu zhanal UPSku.
Pri beznom update staci, aktualizovat, po nom factory default a vybavene.

Ci cez LAN alebo cez USB je jedno - kazdy normalny sw si kontroluje CRC po stiahnuti, cize by to malo byt uplne blbuvzdorne, aby to bezny uzivatel nemohol odfajcit.

farbakp napísal:
Len neviem nastavit streamovanie videi z youtube. Vie niekto poradit ako to v programe Tversity Pro nastavit..?

A ako tam chces vyhladavat? Skor by som to riesil cez smartfon - vyhladas si na nom obsah a das ho prehrat v AVR (napr.).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Eros-KE
Hifi obsluha


Založený: 03 január 2013
Príspevky: 8
Bydlisko: Košice, SK

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2013 20:19:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdar, "farbakp", co ta presvedcilo si vybrat O - 717 ???
Lebo už aj mne treba new Receiver, ale rozmýslal som, že mi stačí aj
515, ale aby som nebol velmi skúpi a zobral lepšiu mašinku, tak 616.
Prečo 717 ??? Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
farbakp
Hifi obsluha


Založený: 03 november 2012
Príspevky: 28
Bydlisko: Vrútky

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2013 22:13:38    Predmet: Onkyo TX-NR 717 Odpovedať s citátom

Medzi 616 a 717 nie su velke rozdiely: tu je citacia co som našiel na nete:

"717 má viac:
- väčší výkon
- Bi-amp
- 2-riadkový displej
- Phono
- 7,2 Pre-Out
- 1 koaxiálny digitálny vstup
- VGA vstup
- Trigger výstup
- 2 namiesto 1 Component
Prechodová frekvencia pre každý reproduktor zvlášť nastaviteľná"

Je to skor o pocite, ze si kupis vyssi model. V tejto cenovej kategorii nevidim nejake zavratne rozdiely.. ine by bolo keby si zvazoval kupu nejakej vlajkovej lode..Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
farbakp
Hifi obsluha


Založený: 03 november 2012
Príspevky: 28
Bydlisko: Vrútky

PríspevokZaslal: Ne január 13, 2013 18:17:57    Predmet: Onkyo TX-NR 717 Odpovedať s citátom

Tak som konecne nabral odvahu a updatoval na najnovsi fimware..Smile
Isiel som cez siet, LAN kabel. Je ale zaujimave, ze najskor mi to aktualizovalo na verziu 1070-4100-0100-0000 co trvalo asi 45 min. a az potom pytalo aktualizovat znova na najnovsi firmware 1100-7101-0100-0000 co trvalo asi len 15 min. Celkovo to prebehlo bez problemov..Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ne január 13, 2013 18:25:18    Predmet: Re: Onkyo TX-NR 717 Odpovedať s citátom

farbakp napísal:
Tak som konecne nabral odvahu a updatoval na najnovsi fimware..Smile


Dva mesiace si sa odhodlaval ? Very Happy Su nejake viditelne/pocutelne zmeny?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
farbakp
Hifi obsluha


Založený: 03 november 2012
Príspevky: 28
Bydlisko: Vrútky

PríspevokZaslal: St júl 22, 2015 22:24:13    Predmet: Onkyo TX NR 717 Odpovedať s citátom

Tak po vyse 2,5 rocnom pouzivani tohoto receiveru nastali prve problemy. Na receiveri mi nejde zvuk, obraz ide v pohode. Prepojenie cez kabel HDMI. Spociatku ked som receiver vypol a zapol zvuk naskocil, neskor ani to nepomohlo a musel som receiver odpojit zo zasuvky. To sa tiez podarilo len par krat a momentalne zvuk nejde ani ked urobim vyssie spomenute. Neviete prosim poradit, co by to mohlo byt, ze by nieco odislo..? Skusal som vsetky vstupy aj vystupy, nejde ani tuner, ani pripojeny CD prehravac, dokonca nejde zvuk ani ked pripojim sluchatka. Skusal som aj reset do tovarenskeho nastavenia, nepomohlo. Receiver je uz bez zaruky. Dakujem.
_________________
AV receiver Onkyo TX NR-717, Onkyo A-9211, Onkyo DX-7555, Onkyo DV-SP402E, Onkyo T-4711,
Jamo Concert 11, Jamo 707, Jamo 507, Jamo center, Jamo subwoofer, KEF coda surround
Samsung UE55JU6742UXXH
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: St júl 22, 2015 23:05:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Spotřebka, 2 roky - nezájem. Kup si 747 Razz
Imho je to tak složitá krabice, že tak leda autorizák na diagnostiku..nevím, to bych udělal já.

A zase frfňám, zlatá stará přehřívajcí se 905 Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
farbakp
Hifi obsluha


Založený: 03 november 2012
Príspevky: 28
Bydlisko: Vrútky

PríspevokZaslal: St júl 22, 2015 23:26:50    Predmet: Onkyo TX NR 717 Odpovedať s citátom

Ak je KO, vobec nemam chut to davat do servisu.. to si radsej kupim novy a uz urcite nie Onkyo.. Ide mi o to, ci tam nie je nejaka poistka proti pretazeniu, alebo prehriatiu, alebo nieco podobne, co by mi dokazal pozriet aj niekto iny, mimo specializovaneho servisu..
_________________
AV receiver Onkyo TX NR-717, Onkyo A-9211, Onkyo DX-7555, Onkyo DV-SP402E, Onkyo T-4711,
Jamo Concert 11, Jamo 707, Jamo 507, Jamo center, Jamo subwoofer, KEF coda surround
Samsung UE55JU6742UXXH
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: St júl 22, 2015 23:53:59    Predmet: Re: Onkyo TX NR 717 Odpovedať s citátom

I tak měla nějaký důvod odejít a nejspíš nebude stačit jí pokoušet, aby zas shořela. Já bych se domluvil u dodavatele, kam to hodit, že by to aspoň analyzovali, aby se zjistila rentabilita. Pak by ses moh kdyžtak podělit o zkušenosti, jak to probíhalo. Možná se to časem bude hoti víc lidem.

Onkyo bejvalo celkem fajn, ale ty nový modely už ve mě moc důvery nevzbuzujou...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
farbakp
Hifi obsluha


Založený: 03 november 2012
Príspevky: 28
Bydlisko: Vrútky

PríspevokZaslal: Št júl 23, 2015 19:09:32    Predmet: Onkyo TX NR 717 Odpovedať s citátom

Tak som dnes opat nabral chut a vyskusal to zapojit. Bohuzial zvuk stale nejde na ziadnom vystupe. Ci HDMI, ci optika, ci analog cinche, ani sluchatka. Skusim servis, viete mi niekto poradit, kde by bolo najlepsie to poslat..? Kupoval som ho v NAY..
_________________
AV receiver Onkyo TX NR-717, Onkyo A-9211, Onkyo DX-7555, Onkyo DV-SP402E, Onkyo T-4711,
Jamo Concert 11, Jamo 707, Jamo 507, Jamo center, Jamo subwoofer, KEF coda surround
Samsung UE55JU6742UXXH
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
farbakp
Hifi obsluha


Založený: 03 november 2012
Príspevky: 28
Bydlisko: Vrútky

PríspevokZaslal: St júl 29, 2015 23:45:45    Predmet: Onkyo TX NR-717 Odpovedať s citátom

Vcera som ho zaniesol do servisu.. zistenu zavadu oznamia Onkyu a mozno to bude spadat pod bezplatnu opravu, nakolko tieto zavady sa udajne vyskytuju dost casto.. tak som zvedavy..Smile predpokladana doba opravy 3 - 4 tyzdne..Sad
_________________
AV receiver Onkyo TX NR-717, Onkyo A-9211, Onkyo DX-7555, Onkyo DV-SP402E, Onkyo T-4711,
Jamo Concert 11, Jamo 707, Jamo 507, Jamo center, Jamo subwoofer, KEF coda surround
Samsung UE55JU6742UXXH
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Ne august 02, 2015 00:36:34    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 22:12:55, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Ne august 02, 2015 09:06:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to je dobré, kdy to budeš mít opravené a co všechno měnili?
Jak říkám, spotřebka se musí točit. Ale taky mě štve, že neudělaj pořádnou palbu, ale vydaj 3 polovičatý modely, přitom jak dobře udělat třeba Atmos by měli vědět minimálně 3 roky...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Št október 01, 2015 16:08:58    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 22:13:09, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Št október 01, 2015 18:38:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Vysla nova aktualizacia fw, pre kompletnu tohorocnu radu:
http://www.eu.onkyo.com/en/articles/firmware-update-tx-nr717-24-09-2015-82773.html




dbmax napísal:
No pokiaľ to onkyo opraví po záručnej dobe bezplatne, to sú na tom veľmi zle a posrali toho dosť..

Mali nejaky problem s doskami (vypadky audia/siete) a nedavno bola aj nejaka zvolavacia akcia na dane modely. Tie, ktorych sa to potencionalne tykalo sa daju zistit:
https://repair.onkyousa.com/eu/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2015 13:11:00    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 22:13:23, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2015 15:04:46    Predmet: Odpovedať s citátom

dbmax napísal:
...myslíš si, že to platí aj pre slovenský trh ...

Nie som si isty. Informoval by som sa na uvedenych kontaktnych adresach.

citácia:
lebo myslím že si mal NR-818 a nerobilo sa ti ništ... ?

Zatial fici bez problemov. Uvidime dokedy, lebo je uz mimo zaruky.
Co sa tyka ostatneho, je to tazka otazka. Ak by som akceptoval fakt, ze je to spotrebka, mozno by som siel do vlajkovej lode z roku 2013, ktorej cena klesla na uroven ~1.500 euro (vypredaj)
http://www.nay.sk/onkyo-tx-nr5010-silver
Rovnako toroidne trafo, ako "historicka" 905ka, zial nema 4K passthru, len upscaling, takze nieje to uplne FutureProof model (co sa od vlajkovych lodi aspon trosku ocakava).



Pripadne sa poobzeraj po vyssich modeloch YAMAHY, ktore hraju velmi dobre.

Napriek tomu, nie som celkom stotozneny s myslienkou kupovat kazdu chvilku AVR, koli rychlo starnucim video technologiam, mozno by nebolo zle sa poobzerat po niecom trvalejsom v podobe dvoch komponentov - koncovy multikanalovy zosilnovac a /preamp+dekoder+hdmi switcher/ v jednom (ten, sa moze obmienat). Pripadne to nejako vyskladat za pomoci DA prevodnikov a HDMI switchera, z ktoreho by stacilo vytiahnut digitalne audio pre dalsie spracovanie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2015 22:17:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to mejte jen na audio,ne? K cemu pres to hnat i video? Staci dual vystup z bd prehravace,jeden do projektoru,druhej jen zvuk do revu. Z pocitace je to jeste snazsi Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Po október 12, 2015 15:06:34    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 22:13:57, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Po február 22, 2016 15:15:14    Predmet: Odpovedať s citátom

How to DIY ; TX-SR576/TX-SR606/etc HDMI daughterboard repair (for dummies?) Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Multikanál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist