Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

DAC do 300eu

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Hanako
Hifi obsluha


Založený: 14 august 2015
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Pi august 14, 2015 00:57:20    Predmet: DAC do 300eu Odpovedať s citátom

Dobry den,

Porosim o radu pri vybere vhodneho DAC prevodniku, som v tomto celkom amater, pouzivam 70% casu sluchadla -DT770-32Ohm verziu, zamyslane alternativy:

http://www.muziker.sk/gitary/gitarove-zosilnovace/gitarove-sluchadlove-zosilnovace/p/218767-fostex-HP-A4
http://www.muziker.sk/studio-podium/nahravacie-studio/usb-prevodniky/p/207362-esi-Dr.DAC-prime

ten fostex mozem mat novy za 300,
bohuzial viac peniazkov uz nemam k dispozicii, takze 300 je fakt strop, pocuvam klasicky rock, alternative, jazz a vseobecne akusticku hudbu, budem rad za vysvetlenie kladov/zaporov a samozrejme za alternativne ponuky co za danu cenu ponuknu lepsi posluch, dakujem za rady
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
partizan
Hifi obsluha


Založený: 05 november 2013
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: Po august 17, 2015 14:25:07    Predmet: Odpovedať s citátom

V tej cene moze byt celkom fajn investicia audio-gd nfb 11.32.
Problemom tych vyssie uvedenych DAC+HA je, ze su napajane len z USB (az neskor som vsimol pri tom ESI je tam sice aj externy adapter, ale ziadne poriadne symetricke napajanie, len obycajna zasuvkova krabicka, ktora na tom asi s rusenim nebude o moc lepsie ako USB), cize aj vystupny vykon a v podstate aj kvalita vystupu su dost limitovane moznostami a zarusenim z USB/napajania.

Audio-GD NFB 11.32 ma za tu cenu velmi slusny sluchatkovy zosik a vcelku dobru implementaciu DAC-u.
Jediny problem je s dostupnostou, ide to objednat len priamo z ciny, pripadne nejaky poliaci a madari to distribuuju do nasich koncin, napriklad:
http://www.interprojekt.com.pl/audio-1132-32bit-discrete-headphone-amppreamp-p-1305.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 17, 2015 20:32:30    Predmet: Odpovedať s citátom

ESI Dr DAC je docela dobrá zvukovka.
Já jí mám. Takže taky vím. že tam žádné problémy s rušením nejsou. Uvnitř jsou interní dobře udělané měniče napájení, filtrace dokonalá (amatérští fundamentalisté sice budou tvrdit, že to nejde udělat dobře, ale jde). Analogová část s převodníky a pomocné obvody se zdroji a interface jsou na separé deskách.
Obecně vzato, je to velice seriózně udělaný kombajn, který zvládne všechno a nezabere na stole moc místa. Myslím povedený výrobek.
Jinak je ale podstatné, co od toho chceš. Zvukově je to subjektivně více než OK. Na muziku a poslech je to tedy, myslím, vynikající volba. Jednoduchá kontola záznamů nebo zařízení přepínáním zdrojů je (alespoň pro mne) velká výhoda. Pro měření, na které jsem si to pořídil já, je to ale vhodné méně. Tedy - i nějaké mouchy se najdou (nevhodný návrh vstupů ADC způsobuje nárůst THD na nízkých kmitočtech) snad to půjde upravit - já jsem se k tomu zatím nedostal.
Tedy:
Co od toho očekáváš ? Na poslech muziky je to skvělé (je to ten univerzálné multikombajn). Na měření nevhodné.
... (!) a pozor - ten údaj o sample rate je poněkud zavádějící. Vlivem použitého kodeku (Tenor TE7022L) je max fs zpracovávaná po USB samozřejmě jen do 96kHz, což někomu nemusí být jasné. A pro plné využití funkcí je vhodné si stáhnout obslužný program - i když ho zvukovka nepotřebuje a i když o něm často není ani zmínka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
partizan
Hifi obsluha


Založený: 05 november 2013
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: Po august 17, 2015 22:12:06    Predmet: Odpovedať s citátom

No ten Tenor TE7022L je prave dalsia vec co sa mi moc nepaci na tom Esi, od DAC prevodnika za 300E by som cakal aspon neake trocha lepsie Asynchronne USB riesenie a nie Synchronne USB.
Taktiez sluchatkovy zosilnovac na tom Esi je len na baze LME49860NA, co su operaky ktore nie su moc stavane na prevadzku do nizsich impedancii sluchatiek...

Tym nechcem povedat ze to bude zniet zle, alebo to nebude hrat, ale myslim si ze za tu cenu sa daju najst zariadenia ktore su modernejsie s lepsou podporou bitratov a funkcii, vystacia napriklad aj po upgrade na neaky vyssi model sluchatiek a mozno aj budu hrat lepsie (napr .Audio-gd NFB 11.32, Oehlbach XXl DAC Ultra, AMI DDH-1).

Ale volba je nakoniec samozrejme na Hanakovi, a zalezi ze co od toho ocakava on.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 17, 2015 23:35:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Koukám, že tady máme dalšího "odborníka" Cool ...
Mýlíš se, ale zato o svých pravdách nepochybuješ...
Sluchátkový zesilovač v tom Dr.DAC je TPA6120A od BurrBrowna (TI), tedy vychvalovaný speciál, který dodá 700mA na kanál - je to odvozenina budiče ADSL linky (jako bonus nešumí a je rychlej...). Netvrdím, že je to nejlepší obvod pro audio (ostatně je to monolitická struktura), ale někteří zlatoušci si už jen při pomyšlení na něj musejí měnit povlečení. Pro mne je znamením kvality použití i ve špičkových profi zařízeních. Vstupní a výstupní operáky jsou v objímkách, takže poskytují možnost přepichovat a zkoumat až do té doby, než to dotyčného přestane bavit, nebo než ztratí vědomí (ale... - zázrak se nekoná - Au kolem 1).
Co se převodu dat z USB týče, u obou návrhů (ten Tvůj i můj) se jedná o rutinní běžné obvody a vždy se z principu jedná o asynchronní přenos. Nevím, jestli si rozumíme, ale, pokud se nejedná jen o papouškování jisté pojmologie, mohl bys mi objasnit možnost synchronního převodu audiosignálu pomocí USB přenosu? (Raději těchto rozborů zanecháme, že?) Ten Sabre ES9018 je jistě rychlejší než již dost starý Tenor, ale hifisti (což je pro mně nadávka) stále vedou spory, jestli Sabre, X-MOS, co je/není mršba... Sám jsem rozdíly obvodového řešení na digitální straně nikdy moc nezkoumal - pochybuji, že v tomto případě někdo vůbec rozliší v reálu něco spolehlivě sluchem. Prakticky asi bude stačit vše, protože samply nad 96k se moc nevyskytují. Podstatné bude provedení vlastního DACu a anologu.
Doporučuji pánovi, aby si to pokud možno poslechnul a věřil JENOM tomu co sám slyší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
partizan
Hifi obsluha


Založený: 05 november 2013
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2015 08:23:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten TPA6120A som si tam nevsimol ked som si ten prevodnik pozeral online a ani v recenzii ho nespominali, ten je v celku OK,
ale urcite pri tom ziaden zlatousec vlhnut nebude. Tych 700mA doda leda tak kratkodobo do skratu, nehovoriac o tom ze na vystupe TPA6120A su odporucane rezistory aspon 10Ohm (39Ohm doporucene z datasheetu pre min. skreslenie a zabranenie oscilacii). Mam ho tiez vo zvukovke Asus Essence STX a aj zvlast ako DIY modul headampu a nie je to teda ziaden zazrak - ma to problem krmit AKG K712 Pro, alebo hocico s nizsimi impedanciami o Audeze LCD2.2 uz ani nehovorim.

Tu je pekny clanocek aky mas rozdiel medzi Synch. a Asynch prenosom audia po USB
http://www.hifi-advice.com/USB-synchronous-asynchronous-info.html
V skratke synchronny znamena, ze prevodnik USB -> I2S musi drzat hodiny cipu a USB stale synchronizovane, ak nie, nastavaju tam drobne vypadky pocas prehravania, zvysuje sa jitter, etc...
Skusal som a meral vecsinu bezne dostupnych USB -> I2S (Tenor, Xmos, Amanero, I2S z RPi, CM6631) spolu s roznymi DACmi s roznymi implementaciami (CS4398, ES9018, ES9023, PCM5102, AKM4396,...). Tenor z toho vdaka Synchronnej prevadzke a dost vysokemu jitteru, napriek kvalitnym onboard TXCO hodinam vychadzal stale ako jedno z horsich rieseni. Jeho jedina vyhoda je, ze je to implementacia pre 12Mbit/s USB1.1 a podpora UAC1 je vo vecsine OS bez nutnosti hociakych dalsich ovladacov.

BTW: DAC ES9018 neobsahuje ziaden USB -> I2S, takze porovnanie "rychlosti" s tenorom a XMOSom nie je moc na mieste. Obsahuje akurat system na eliminaciu jitteru, vstupy pre SPDIF a I2C a samotny DAC pre prevod na audio.


Naposledy upravil partizan dňa Ut august 18, 2015 10:03:17, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2015 09:45:23    Predmet: Odpovedať s citátom

V cenovej kategótii cca 300 éčiek tu páni asi zbytočne moc teoretizujete Laughing
... inak TPA6120 + PCM5102 sa dajú kúpiť "zabalené" aj v takejto krabičke:

http://www.hifisluchadla.sk/sluchadla/eshop/33-1-Zosilnovace-pre-sluchadla/200-2-Audiofilske/5/1269-Oehlbach-XXL-DAC-ULTRA-black
http://forum.avmania.e15.cz/download/file.php?id=40445&mode=view
http://www.audiovideohd.fr/tests/385-Oehlbach-XXL-DAC-Ultra-0.html

... a na "normálne" sluchátka to funguje celkom dobre Wink

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2015 09:45:34    Predmet: Odpovedať s citátom

partizan: Aky DAC s ES9018 si skusal a aku frekvenciu mali hodiny nan pripojene?

Naposledy upravil miero dňa Ut august 18, 2015 10:08:35, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
partizan
Hifi obsluha


Založený: 05 november 2013
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2015 10:03:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten co aj ty Wink TPA Buffalo III SE, ten je aj mojim DACom co najcastejsie pouzivam.

I2C opravene...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2015 10:10:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasne, a nameral si na vystupe nejaky vyraznejsi rozdiel pri pripojeni roznych zdrojov I2S ci SPDIF? Co som skusal ja, tak rozdiely boli hlavne v prieniku rusenia zo zdroja.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
partizan
Hifi obsluha


Založený: 05 november 2013
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2015 10:20:27    Predmet: Odpovedať s citátom

pri ES9018 sa Jitter ani rusenie moc nemenili (obe vstupy mam izolovane - spdif cez trafko a I2S cez ISO7640 ). Kym som nemal izolator, tak tam liezlo rusenie cez zem z USB. Ako USB -> I2S tam pouzivam Amanero. A myslim ze som tu uz daval niekde aj merania I2S cez ten opto izolator asi pred rokom.
Pri Tenore tam ale boli obcasne vypadky, este som s nim skusal DIYINHK XMOS cez izolator, ale ten mal v podstate identicke vysledky ako Amanero.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2015 10:24:58    Predmet: Odpovedať s citátom

merania neviem, ale v tomto prispevku si to spominal: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=204404#204404 :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
partizan
Hifi obsluha


Založený: 05 november 2013
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2015 10:30:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Moze byt ze merania som uz sem nepridaval... uz to bolo davno... Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hanako
Hifi obsluha


Založený: 14 august 2015
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2015 13:52:32    Predmet: Odpovedať s citátom

dakujem za rady a posty k prispevku, chystam sa do BA a vyskusam tam ten ESI so svojimi sluchadlami, co sa tyka toho AUdio-GD NFB 11.32, ten vyzera papierovo celkom fajn, skoda, len ze ho nemozem niekde vyskusat, potom sa vyjadrim ako sa miz dal ten ESI.

Ten Fostex som tam hodil z toho dovodu, ze ked cestujem tak obcas nemam zasuvku navyse k notebooku a bral som to ako hybridne riesenie na doma aj pripadnu cestu.
A este z toho dovodu, ze pouzivam 32Ohm sluchadla a H-amp by v tom pripade nepotreboval nejake extra napajanie, neviete nieco o jeho "crevach"? aby som vedel, ci ho vylucit uplne, alebo..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
partizan
Hifi obsluha


Založený: 05 november 2013
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: St august 19, 2015 09:31:14    Predmet: Odpovedať s citátom

ten HP-A4 ma audio cast riesenu podobne ako ESI Dr.DAC, akurat namiesto PCM1796 pouziva PCM1792 (maju trocha ine digitalne filtre a rozny sum pri roznych vzorkovacich frekvenciach), zvukovo budu zrejme takmer totozne.
Sluchatkovy vystup pouziva taktiez TPA6120A2 ako v pripade ESI Dr.DAC.
Operacne zosilnovace za DA prevodnikom su asi trocha lepsie v pripade ESI, ale je to dost diskutabilne ci na tom bude ESI vdaka tomu lepsie zvukovo.
Digitalnu cast a napajanie tazko posudit z obrazka, ale v oblasti napajania na tom bude ESI asi trocha lepsie vdaka externemu adapteru.



HP-A4_board-2.jpg
 Description:
 Filesize:  247.49 KB
 Viewed:  205 Time(s)

HP-A4_board-2.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist