Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

sluchatka pre mna na zaciatok

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
slobodoelektrikar
Hifi obsluha


Založený: 23 september 2007
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ne september 23, 2007 21:26:02    Predmet: sluchatka pre mna na zaciatok Odpovedať s citátom

ok, takze kus som sa prevrtal tymto forom, pocital recenzia, porovnal ceny, zapisoval vhodnych kandidatov a slusne som sa ftom stratil, zrejme preto ze som isiel dost na slepo, kedze nesom ftychto veciach pojmovo zdatny, takze obtaciam sa na vas aby ste mi poradili.

jo, takze hladam sluchatka co by mi umoznili pocut z nahrafky fakt kazdu odretu skusku, setky skusenosti nabrate s koncertov, kazdu kvapku potu vypotenu fstudiu kapely/ludi co nahravali dosku etc., jednoducho pocut tu dosku tak ako kapela chce aby bola pocut (fpripade ze bola fakt vydreta a odmakana), kedze aktualne som ochotny na toto vynalozit 1-2 tisic (pripadne klasika - povodne kus drahse veci v mojom limite na ebayi) tak asi netreba hovorit te klise veci dalej takze moja idea je takato: kupit si neco v limite ktory som uviedol, predpokladam ze uz nieco taketo bude pre mna skos oproti philiphs sluchatkam za stofku, a teda podstatnejsie je ze si navyknem na nejaky novsi standard a odtial sa mozem autentickejse posunut dalej k drahsim veciam (=k opat novonastolenej latke) a za nejaky rok ich predam.
uvital by som najme veci od znaciek Sennheiser a AKG

nevem ci tato informacia bude mat naku hodnotu, ale preferujem hudbu skor v stredovych a basovych polohach, pokial to treba nako blizsie rozviest, tak tuto poziadavku prepustim v prospech niecoho charakterovo univerzalnejsieho

fajn,budem rad ak sa dakdo najde aby si fpraci zabil cas a hodi mi podla tychto chudobnych informacii naky dobry tip

dik za odpovede
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
slobodoelektrikar
Hifi obsluha


Založený: 23 september 2007
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ne september 23, 2007 21:30:28    Predmet: Odpovedať s citátom

+ chcem ich pouzivat aj na combo ku gitare, ale tomu neprikladam nejaku hlavnu dolezitost
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fojo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2006
Príspevky: 582
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne september 23, 2007 21:32:47    Predmet: Odpovedať s citátom

kup si koss porta pro, tym presiel kazdy hifista...
_________________
počúvam, teda som (Dynaudio, Ultrasone, Grado)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
slobodoelektrikar
Hifi obsluha


Založený: 23 september 2007
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ne september 23, 2007 21:39:12    Predmet: Odpovedať s citátom

koss nie, jednak som uz od nich raz nejake veci vracal, ale hlavne preto ze sa chcem vyskusat znacku Sennheiser al. AKG a jednoznacne kcem te co su na cele usi..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne september 23, 2007 22:02:11    Predmet: Odpovedať s citátom

1. tvoja predstava, ze vyskusas nieco lacnejsie a potom to predas a kupis nieco drahsie - ok, ale prerobis na tom viacej ako keby si z fleku kupil nieco poriadne - pri sluchadlach obzvlast, obehane sluchadla sa tazko predavaju
2. v danej cene od sennheiser alebo akg nekupis nic, co by bolo kvalitativne vyrazne lepsie ako porty od kossu
3. ak fakt trvas na tvojich podmienkach - kup senny 515, 555 su uz nad tvoj limit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
slobodoelektrikar
Hifi obsluha


Založený: 23 september 2007
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ne september 23, 2007 22:19:05    Predmet: Odpovedať s citátom

ta 515 vyzera fajne, podla ebay by som ich mohol trhnut za 2400 aj z postovnym, 4 kila clo a dan... uvidimo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
slobodoelektrikar
Hifi obsluha


Založený: 23 september 2007
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ne september 23, 2007 22:42:04    Predmet: Odpovedať s citátom

no dovod ze som stlacil cenu tak dole ze ich aktualne nemam do coho poriadneho zapojit, matka ma daku vezu za pet ja diskman, PC...... takze tak

ta 515 sa mi celkom pozdava, ale preca, ktore prve 1-2 s tychto by boli za nimi?
HD 202 1600,-
HD 205 1860,-
HD 212 pro 1740,-
HD 415 1860,-
HD 435 2240,-
HD 437 1600,-
HD 457 1690,-
HD 477 1750,-
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
slobodoelektrikar
Hifi obsluha


Založený: 23 september 2007
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ne september 23, 2007 22:44:00    Predmet: Odpovedať s citátom

tunak maju tu 515 fak za dobru cenu
http://www.megafoto.cz/product_info.php?currency=SK&seo_name=sennheiser-hd-515&cPath=236_247&products_id=2569
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
galiyosha
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 54

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2007 00:53:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Jeden z tipov na zváženie, hoc sa už bavíme o troch tisícoch: vo viedenskom obchode Friendly House majú v akcii za €90 uzavreté slúchadlá Sennheiser HD 280 Pro. Možno hľadáš niečo zvukovo "zaujímavejšie" (HD 280 Pro môžu podľa mojich skúseností pôsobiť dosť "nudne"), ale za zváženie to pri tej cene určite stojí... http://www.friendlyhouse.at?artikel=1581321
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brvno
Nádejný hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 68

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2007 09:35:39    Predmet: Odpovedať s citátom

suhlas s ferencom, radsej si kup benzin/listok a popocuvaj co je v studiach, rovno si kup nieco co ta oslovi.... jazdene sluchatka v nakupnej cene 2000 predas tak za 6-700Sk. to si ich rovno nechaj. investicia to nie je.

ak su sluchatka naozaj take dolezite, pozri si nieco co neskor pripojis na sluchatkovy zosilnovac a bude vystarane. mozno ta v konecnom sucte vyjde 10000 ale ten system kupim-predam-posuniem sa ta vyjde na rovnako a pocuvanie je o zvyku takze tato cesta ti zmeni preferencie... a hlavne budes to mat uz od zaciatku a mozes sa venovat pocuvaniu muziky a nie hodnoteniu techniky.

myslim ze znacky ktore ta zaujimaju maju jasnych favoritov takze je to uz len vec tvojho vkusu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
StanoDV
Hifi obsluha


Založený: 25 september 2007
Príspevky: 2
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2007 10:59:51    Predmet: Kup Sennheiser HD595 a ine neries. Odpovedať s citátom

No podla mna najlepsia volba je nasetrit na sluchadla Sennheiser HD595, (cca. 6000 SK) ktore sa v pohode daju napojit aj na lacnejsiu zvukovu kartu v PC a hraju perfektne. Potom neskor k nim kupit nejaku lepsiu externu, alebo kludne aj internu zvukovku a to v pohode staci. Do buducnosti nemusis nic ine riesit. No a vyjde ta to celkovo na tych cca. 10 000 SK. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
galiyosha
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 54

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2007 13:06:09    Predmet: Re: Kup Sennheiser HD595 a ine neries. Odpovedať s citátom

StanoDV napísal:
No podla mna najlepsia volba je nasetrit na sluchadla Sennheiser HD595, (cca. 6000 SK)

HD 595 u nás za 6 tisíc? Veľkoobchodná cena vrátane DPH od oficiálneho dovozcu je vyššia...

Na Amazon.de však v Marketplace nejaký britský obchod predáva niektoré modely Sennheiser za neuveriteľné ceny. HD 595 sa tam dá, vrátane poštovného na Slovensko, objednať za €126 (~ 4400 Sk). Nemám s tým konkrétnym obchodníkom žiadne skúsenosti, takže ťažko povedať, ako by sa zachoval napríklad v prípade reklamácie (slovenský servis to vrámci záruky určite nepreberie), ale tá cena je o dve až tri tisícky nižšia, než za čo sa HD 595 bežne predávajú na Slovensku. slobodoelektrikar, ak chceš veľké, otvorené slúchadlá a máš za týchto podmienok na HD 595, nehľadal by som inde.

Ak si zatiaľ rozhodnutý pre tie HD 515, pred nákupom by som sa ich radšej snažil v nejakom štúdiu/obchode porovnať s HD 485. Tie by mohli byť lacnejšie a pritom hrať podobne dobre, ak nie lepšie (obzvlášť ak, ako píšeš, máš rád teplý zvuk, teda najmä basy a stredy). V tom istom britskom obchode sa dajú kúpiť za nejakých €65 (~ 2300 Sk), čo je ale oproti slovenským cenám už len asi o tisícku menej.

Ak chceš uzavreté slúchadlá, potom by som odporučil tie HD 280 Pro (viď nižšie). HD 205, ani HD 215 som nikdy nepočul, neviem sa k nim vyjadriť...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2007 13:41:44    Predmet: Re: Kup Sennheiser HD595 a ine neries. Odpovedať s citátom

StanoDV napísal:
No podla mna najlepsia volba je nasetrit na sluchadla Sennheiser HD595, (cca. 6000 SK) ktore sa v pohode daju napojit aj na lacnejsiu zvukovu kartu v PC a hraju perfektne. Potom neskor k nim kupit nejaku lepsiu externu, alebo kludne aj internu zvukovku a to v pohode staci. Do buducnosti nemusis nic ine riesit. No a vyjde ta to celkovo na tych cca. 10 000 SK. Smile


poznas nejake sluchadla ktore sa na lacnejsiu zvukovku napojit nedaju ???
chlapi taketo haluze sem nepiste, lebo to tu zachvilu bude vypadat jak u napoleonka ...

btw. pred dvoma rokmi som v akcii kupoval 595 za cca 100 eur bez postovneho v jednom nemeckom ishope
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
slobodoelektrikar
Hifi obsluha


Založený: 23 september 2007
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2007 14:25:34    Predmet: Odpovedať s citátom

vdaka za info, mam teraz vacsi rozhlad
podla recenzii by som uprodnostnil najskor tie HD 485, HD 285 PRO

aktualne pozeram freqency response grafy

HD 285 PRO
[img]http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=0&graphID[]=213[/img]

neviem fakt som ich nepocul ale uvazujem ze tie znizene basy (ak tomu rozumiem spravne) by som mohol mozno nakoniec na zaciatok olutovat

davam na porovnanie graf HD 485
[img]http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=0&graphID[]=669[/img]
tuna su zase basy o hodne vysie

no len tak som klikol na HD 415
[img]http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=0&graphID[]=633[/img]
podla oci mi ten graf vyzera byt ako kompromis medzi tymito dvoma, tak neviem, je spravne povedat ze su vyvazenjsie? nema snimi niekto skusenosti? za 1795 sk su dost lacne
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
slobodoelektrikar
Hifi obsluha


Založený: 23 september 2007
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2007 14:35:49    Predmet: Odpovedať s citátom

teda presnejsie som zvedavy, citam ze HD 415 su zvukovo menej "detajlnejsie", co mi pride pochopitelne za tu cenu, je tam ten rozdiel taky velky?
existuje nejaky tecnicky udaj cez ktory by som to mohol aj bez pocutia porovnat?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
StanoDV
Hifi obsluha


Založený: 25 september 2007
Príspevky: 2
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2007 14:55:02    Predmet: Odpovedať s citátom

galiyosha napisal:
citácia:
HD 595 u nás za 6 tisíc? Veľkoobchodná cena vrátane DPH od oficiálneho dovozcu je vyššia...


Napr. tu: http://www.alza.sk/sennheiser-hd-595-otevrena-sluchatka-high-end-12-38500-hz-270g-d59076.htm
ich maju za 6571 SK aj s DPH v maloobchodnom predaji. Ja som ich tam pred dvoma mesiacmi kupoval za menej ako 6200 SK.

ferenc napisal:
citácia:
poznas nejake sluchadla ktore sa na lacnejsiu zvukovku napojit nedaju ???
chlapi taketo haluze sem nepiste, lebo to tu zachvilu bude vypadat jak u napoleonka ...


No skus si na nejaku lacnu zvukovku so slabym vystupom napojit sluchadla co maju 300 Ohmov impendanciu. Napr. Senny HD650. Myslel som to tak, ze HD595 ju maju "len" 50 Ohm a preto ich utiahne takmer kazdy zdroj zvuku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
IO
Nádejný hifista


Založený: 28 jún 2007
Príspevky: 59
Bydlisko: Klokočina, Nitra

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2007 18:49:14    Predmet: Odpovedať s citátom

ked uz HD 595 tak tu: http://www.megafoto.cz/sennheiser-hd-595.html
maju bezproblemove a rychle jednanie...k cene treba priratat postovne a nejakych poplatok u posty....na slovensku uz nic nikdy nekupim...vsetko je tu predrazene!......a ak chces predam ti moje Koss R/80 za 2000+postovne /na dobierku/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
galiyosha
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 54

PríspevokZaslal: Ut september 25, 2007 22:03:39    Predmet: Odpovedať s citátom

StanoDV napísal:
Napr. tu: http://www.alza.sk/sennheiser-hd-595-otevrena-sluchatka-high-end-12-38500-hz-270g-d59076.htm
ich maju za 6571 SK aj s DPH v maloobchodnom predaji. Ja som ich tam pred dvoma mesiacmi kupoval za menej ako 6200 SK.

Priznám sa, že o tom, že Alzasoft predáva slúchadlá, som naozaj nevedel. Každopádne cena oficiálneho distribútora na Slovensku je taká, ako som vravel.

slobodoelektrikar napísal:
podla oci mi ten graf vyzera byt ako kompromis medzi tymito dvoma, tak neviem, je spravne povedat ze su vyvazenjsie? nema snimi niekto skusenosti? za 1795 sk su dost lacne

Keď už lúskaš stránky HeadRoomu, prečítaj si ešte aj tento článok, kde napríklad píšu, ako by asi mala vyzerať krivka frekvenčnej odozvy "neutrálnych" slúchadiel. Každopádne k tým odozvám...

http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=0&graphID[]=633&graphID[]=669&graphID[]=213

HD 280 Pro budú znieť naozaj trochu "suchopárne", k "neutrálnemu" slúchadlu ale budú mať asi najbližšie. HD 415 však možno vôbec nebudú znieť vyváženejšie než HD 485, lebo tie majú zvýraznené basy trochu vykompenzované aj mierne zvýraznenými výškami. HD 415 tak budú znieť (asi) ešte temnejšie než HD 485. Pre mňa osobne už HD 485 boli nepríjemne temné, ja mám však rád veľa výšok -- teda presný opak toho, čo asi hľadáš ty. Tu sa naozaj nedá radiť. Zájdi do nejakého štúdia a ak si tam tie slúchadlá aj hneď nekúpiš, aspoň chvíľu popočúvaj...

slobodoelektrikar napísal:
teda presnejsie som zvedavy, citam ze HD 415 su zvukovo menej "detajlnejsie", co mi pride pochopitelne za tu cenu, je tam ten rozdiel taky velky?
existuje nejaky tecnicky udaj cez ktory by som to mohol aj bez pocutia porovnat?

(Teraz sa už idem naozaj púšťať na veľmi tenký ľad, tak ma niekto opravte, ak budem kecať sprostosti. Ďakujem.)

Neexistuje, vnímanie "detailov" je subjektívna záležitosť. A hlavne -- častokrát poslucháči vnímajú ako "detailnejšie", prípadne aj "bohatšie" znejúce zariadenia, ktoré majú vyššie skreslenie. (Viď. diskusie o zosilňovačoch alebo od HD 970...) Podobné to môže byť so slúchadlami. Ak si povieme, že merania harmonického skreslenia slúchadiel na HeadRoom zodpovedajú aspoň približne realite, dostaneme zaujímavý obrázok:

http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=1&graphID[]=633&graphID[]=669&graphID[]=213&graphID[]=243

Suverénne najmenej skreslenia produkujú "suchopárne" HD 280 Pro -- druhá harmonická nižšia než u HD 415 a HD 485 a vyššie harmonické prakticky žiadne. HD 485 produkujú oveľa viac bordelu oproti HD 415 -- a to môžu byť práve tie "detaily". Úplne najkurióznejšie sú na tom HD 595, ktoré produkujú viac nepárnych harmonických než párnych -- to môže byť práve ten ich "vzrušujúci" zvuk...

Subjektívne však HD 595 môžu naozaj hrať "najlepšie" a HD 485 hrať "lepšie" než HD 415. Ktoré slúchadlá sa Ti ale budú zvukovo páčiť najviac, akú budú mať dynamiku či priestor, to z toho naozaj nijako nevyčítaš...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St september 26, 2007 12:08:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Doporučuji Koss Porta Pro za 1200 Sk.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nio
Hifi obsluha


Založený: 08 marec 2007
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: St september 26, 2007 14:41:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Doporucujem ti pozriet tie HD 595ky tu:
http://sk.sluchatka.net/

Maju ich tam za 5190,- Sk
Ja som tam kupoval HD 555ky a maximalna spokojnost Smile

S pozdravom
Nio
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
flame4fun
Hifi obsluha


Založený: 21 október 2007
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2007 12:44:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Nazdar,
never tomu, že dobré sluchadlá sa dajú pripojiť a budú ti v pohode hrať s lacnou zvukovou kartou. Moja skúsenosť je iná. Minulý rok som si kúpil HD 485 (s ktorými som maximálne spokojný) a pripojil ich k štandardnej zvukovke na doske (klasický AC-97 kodek). Fúúúú, toľko rušivého šumu som už dávno nepočul. Predtým som mal pripojené ku compu obyčajné sluchadlá za dákych 600 SK a v nich bolo všetko ok (to svedčilo o ich kvalite Very Happy ) Až Sennheisery ukázali "kvalitu" starej zvukovky. Potom som kúpil do compu SB Audigy 4 a rozdiel je neskutočný.
Preto ti radím, ak si kúpiš dobré sluchadlá, kúp si k nim hneď aj dobrú zvukovku, pretože s tou starou budeš len trpieť Smile
a btw. HD 485 môžem len odporučiť ako zlatú strednú cestu Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist