Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

bobík
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Robelles
Hifista - pokročilec


Založený: 08 august 2007
Príspevky: 453
Bydlisko: Tlmače

PríspevokZaslal: St september 16, 2015 11:04:31    Predmet: odpoved Odpovedať s citátom

Odpovede máte v ss tu len všeobecne.
V dnešnej dobe veľa ľudí nevie posúdiť kvalitu hudby a chce iba viac basov a viac decibelov. Je to dosť veľká škoda, lebo nepočujú to krásne, čo vie hudba poskytnúť. Som rad že aj na Slovensku sú ľudia a aj odborníci /acon,adam vox, bv audio, canor, mermaid, solfegio, stark, .........../ , ktorý dokážu vyrobiť niečo čo môže konkurovať ostatným. Škoda len, že niektorý výrobcovia predávajú viac v zahraničí ako u nás.


Naposledy upravil Robelles dňa So september 19, 2015 13:44:10, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Robelles
Hifista - pokročilec


Založený: 08 august 2007
Príspevky: 453
Bydlisko: Tlmače

PríspevokZaslal: Št september 17, 2015 11:44:22    Predmet: čas Odpovedať s citátom

Malá ukážka ako u mňa išiel čas:
https://goo.gl/photos/9EyRjUcBEkgVirCv7

fotky sú približne z obdobia 2005 - 15

A tu sú moje káble:
https://goo.gl/photos/M6xYKRLyEAX7kwoD7


Naposledy upravil Robelles dňa Št december 29, 2016 11:50:39, celkom upravené 4 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št september 17, 2015 12:16:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekný vývoj Smile Thumbs up
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Št september 17, 2015 12:50:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Škoda, že jsi nezkusil úprau na nový basák VMA-II REV http://vmaudio.cz/punbb/viewtopic.php?id=810

Všem lidem, kteří to zkusili, úprava vyrazila dech, zvuková změna je to i na středovýškách nejen basech.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Št september 17, 2015 14:37:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Měnila se strmost nebo frekvence děliček nebo proč se to projevilo i nahoře? (možná už jsem se na to ptal, už se nepamatuju)
Jaká je hodnota Rdc staré a nové cívky před basákem, která udělá tu změnu o půl dB? (myslel jsem, že je tam cívka na I jádře z Tronicu s celkem malým odporem, ale už si to taky nepamatuju...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Št september 17, 2015 19:20:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Trošičku se změnila dělička, ale nevýznamě. Ono to bude lepším průběhem na basech a hlavně lepším vyladěním úrovně jednotlivých pásem. No taky jsem moc nechápal, proč je ta změna vez zvuku tak velká, očekával jsem ji jenom na basech a menší, ale prostě to tak je - je to velká a významná změna.
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Robelles
Hifista - pokročilec


Založený: 08 august 2007
Príspevky: 453
Bydlisko: Tlmače

PríspevokZaslal: Pi september 18, 2015 05:51:56    Predmet: Odpovedať s citátom

check: VMA boli výborné bedne a možno by som ich mal aj dodnes upravené. No už v tej dobe som sa pohrával s myšlienkou poloaktívnych repro a tomu som podriadil v tej dobe všetko. Mal som už zabezpečené skoro všetko. Tak VMA išli do sveta,aby urobili miesto. No v živote sa mi udiali nemalé zmeny a všetky myšlienky okolo dokončenia reťazca išli von oknom. Dokonca som bol v stave všetko rozpredať a kúpiť si minivežu.
Nestalo sa no moja záľuba už nebola prvoradá a ........... atď, atď. No a nie je dodnes. Hudbu som začal vnímať inak ako predtým. Zistil som, že nepotrebujem k životu presné chirurgické rozlíšenie aparatúry. A tieto repro /anchore/mi to pripomínajú. Vrátili mi radosť z počúvania hudby a nie aparatúry.


Naposledy upravil Robelles dňa So september 19, 2015 13:43:36, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Robelles
Hifista - pokročilec


Založený: 08 august 2007
Príspevky: 453
Bydlisko: Tlmače

PríspevokZaslal: Pi september 18, 2015 07:35:20    Predmet: mermaid Odpovedať s citátom

Rád sa s Vami podelím o pocity pri počúvaní mojich mermaid anchore, ktoré vlastním. Tak ako prvé som si musel zaobstarať biele rukavice, aby som sa ich mohol dotýkať.
Dizajn
Patrím medzi ľudí čo majú radi rovné tvary, hrany, priamky, pravé uhly. A tieto bedne nemajú nič z toho. Chcel som 10 palcový bas, no ani to nemajú. Chcel som svetlé a sú tmavé. No tu som bol prekvapený dizajnom ktorý sa podaril vytvoriť. Ten dizajn priam lahodí oku a prevedenie láka dotýkať sa ich. Buď si ich zamilujete, alebo Vás ničím neoslovia. Som rád, že dizajn upravili a nepoužili pôvodný návrh. Ak sa dobre pamätám, tak pôvodný návrh bol k videniu v Streženiciach.
Zvuk
To čo sa mne môže zdať príjemné to môže byť u Vás opakom. Preto to berte vzhľadom na moju obývačku /4x4m/ a zostavu, ktorú vlastním. Nie je zatlmená, takže mám trošku problém so spodným pásmom, ktoré je zvýraznené. Pri prebasovaných nahrávkach a vyššej hlasitosti si aj zadunia. No je to problém mojej obývačky. Skôr než som ich mal doma sme repro počúvali s troma rôznymi zosilňovačmi a nemali problém hrať ani s jedným. S každým hrali výborne no najviac sa mi páčil ich prejav na elektrónkovom OCTAVE v posluchovke audio harmony. Tam proste nemali chybu. Teší ma, že môj zosilňovač nebol vyberavý a sadol k nim bez problémov. Dodal im riadnu dávku istoty.
Výšky výškujú, stredy stredujú a bas basuje . Hudba netlačí na pílu no pritom je príjemná a na dlhé počúvanie priam ideálna. Keď je v nahrávke 5 hudobníkov a jeden spevák, tak to proste je v nahrávke počuť a žiadne ,,počujem nové zvuky,,/žeby prišiel 6 hudobník ?/. Možno tak dozvuk nástrojov je iný. Čo sa mi veľmi páčilo je prednes nahrávky potichu vo večerných hodinách. V nahrávke je počuť všetko čo tam má byť, nechýba atmosféra a ani spodné pásmo. Čo sa mi stávalo u mojich predošlých repro. Tam som mal pocit, ako by hrali iba stredné pásmo. Tu je zvuk plný a je ho dosť. Či hrajú potichu, alebo nahlas, tak je tam všetko. Pri zvýšenej hlasitosti repro ožívajú a je to intenzívnejšie. Dokonca aj metal bol počúvateľný a nemusel som to vypnúť. Moja partnerka tiež rada počúva hudbu, no pri týchto mi ešte ani raz nepovedala ,, Daj to tichšie čo nepočuješ ako to reve?,, Niektoré repro hrajú všetko na jedno kopyto a niektoré sú zase tak rozlišujúce a pravdivé, že z toho bolia uši a v horšom hlava. Tu to nehrozí. Teraz si nahrávky užívam viac pri nižšej hlasitosti a nemám potrebu pridávať volume doprava.A ako celok mi moja zostava prináša opäť radosť z počúvania hudby. Nepatrím totiž medzi testérov jednotlivých komponentov. To prenechám skúsenejším. Do akej miery sa to podarilo konštruktérom, nech posúdi každý sám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Robelles
Hifista - pokročilec


Založený: 08 august 2007
Príspevky: 453
Bydlisko: Tlmače

PríspevokZaslal: So december 03, 2016 16:59:41    Predmet: Nové podstavce Odpovedať s citátom

Niečo pre inšpiráciu. Spravil som si nové podstavce pod repro čo vlastním. Človek by ani nepovedal, koľko je s tým roboty. Ako nožičky som použil silikónové puky. A hneď tie lacné bedne vyzerajú k svetu. Very Happy

niekoľko foto z úpravy:
https://goo.gl/photos/Ucap58ikyo5bGZRH9



DSC_4718.JPG
 Description:
 Filesize:  87.05 KB
 Viewed:  181 Time(s)

DSC_4718.JPG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Robelles
Hifista - pokročilec


Založený: 08 august 2007
Príspevky: 453
Bydlisko: Tlmače

PríspevokZaslal: Ne máj 06, 2018 10:08:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Moja zostava:

UHD player - Oppo UHD-203 /placky + sieť/
Zosilňovač - Vincent SV-234
CD player - Vincent CD S-5
NET player - Cambridge audio Azur 6v2
Repro - DIY URS3100

Sieťová filtrácia - Dynavox X7000 - /pridaný DC filter od customworks/
Sieťová kabeláž - Supra lorad, VDH Mainstream hybrid.
Ostatná kabeláž - Klotz,Van Damme,Van den Hul,


Naposledy upravil Robelles dňa Pi február 26, 2021 14:37:11, celkom upravené 17 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Robelles
Hifista - pokročilec


Založený: 08 august 2007
Príspevky: 453
Bydlisko: Tlmače

PríspevokZaslal: St september 11, 2019 07:23:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Konečne sa mi to podarilo dokončiť.
Takže toto sú moje nové repro. Je to projekt z reprománie s názvom URS3100.
Ladenie mi absolútne vyhovuje a je pre moje uši. Aktualizácia mojej zostavy je o jeden odkaz hore. Very Happy

Tu je pár foto zo stavby.

https://photos.app.goo.gl/9BNx7dTrwczUWLEJA



IMG_20190910_14501011.jpg
 Description:
 Filesize:  113.66 KB
 Viewed:  138 Time(s)

IMG_20190910_14501011.jpg




Naposledy upravil Robelles dňa Ut marec 24, 2020 11:41:56, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bojkovjan
Hifi obsluha


Založený: 01 apríl 2019
Príspevky: 4
Bydlisko: Bojkovice

PríspevokZaslal: Ut september 17, 2019 08:03:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Krásná práce. Mám BV A300, takže by mi taky možná sedly zvukově Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut september 17, 2019 10:45:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Robelles napísal:
Takže toto sú moje nové repro. Je to projekt z reprománie s názvom URS3100...


Jaké máš nakonec finální osazení reproduktorů ? Mám pocit, že se to v průběhu projektu nějak měnilo kvůli dostupnosti...

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Robelles
Hifista - pokročilec


Založený: 08 august 2007
Príspevky: 453
Bydlisko: Tlmače

PríspevokZaslal: Ut september 17, 2019 12:53:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno presne tak. Mám to posledné osadenie:
1. Hĺbky - 10" Dayton DC250-8
2. Stredy - 5" Dayton RS125P-8
3. Výšky - 1" Vifa BC25TG-15/04
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist