Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

CDS - aneb zrcadlo slovanetu
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 31, 32, 33  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne október 25, 2015 19:27:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Všechno, co bych z toho vyčetl, je, že pravděpodobně jde také o nějaké Infinity nebo jinou bednu Harmanu z té doby, jelikož to vypadá na stejný použitý výškáč. Zbytek opravdu není stejný.

Dost možná to bude IL50. Nebylo by na tom nic zarážejícího. Stejně, jako čistý sinus vypadá jen jedním způsobem, takhle prostě vypadají dobré přímovyzařující bedny. Čím lepší, tím víc to bude v těhle grafech vypadat stejně a takto.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Ne október 25, 2015 23:21:39    Predmet: Odpovedať s citátom

JBL dělá nějaké menší, levnější "M2" (fakt v úvozovkách) - 8" myslím plus jinej zvukovod. Bylo to tu někde v nějakém vlákně včetně toho měření v harmaní podobě.
Ale třeba u RpM2 se frézovala čela zvlášť, zbytek bedny zvládne dolepit kdejakej truhlář, povrchovka, osadíš si to a jedeš. To bys krytone imho bez větších problémů zvládnul.

EDIT: http://www.jblpro.com/www/products/recording-broadcast/3-series/lsr308#.Vi1YzX4vdhE


Ono pokud nechceš úzký svazek, tak kvalitně udělaný vícepásmo (třeba od checka nebo godze) taky směruje kontrolovaně, dokud se nenarazí na limit (rozměr) kalotový vejšky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne október 25, 2015 23:56:47    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Zorg: Ty M2 pro chudé - to myslíš asi toto http://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-podlahove/946-jbl-studio-590.html

K těm malým monitorům JBL. Nepochybuji, že budou dobré, ale pokud budu měnit bedny, tak chci určitě něco, co hraje i pod 50Hz, aby byla nějaká změna. Smile

Zorg napísal:

Ono pokud nechceš úzký svazek, tak kvalitně udělaný vícepásmo ... taky směruje kontrolovaně, dokud se nenarazí na limit (rozměr) kalotový vejšky.
Co to znamená "směruje kontrolovaně" v tomto případě?
_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 07:39:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Marku, určitě bych napřed udělal přímé poslechové srovnání. Ty Cabasse (pokud je ještě máš) nehrály vůbec špatně.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 09:35:48    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton: nene, myslel jsem ty LSRka, co jsem pak postoval. Ty "domácí" Studia nevím, to teď vidím prvně Smile
Proč by musely jít pod 50Hz? Však sám mluvíš o nutnosti řešit basy jinak; o multisubu Wink
A netvrdím, že si polepšíš, neznám tvé stávající. Každopádně bedny se mají stavět a né kupovat..to zvládneš, taky se snažím Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 09:54:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Chtěl bych se zeptat (tentokrát vážně), v čem je problém se směrovostí u "klasického" třípásma viz měření. Je to 1m od čelní desky, na ose uprostřed mezi střeďákem a výškáčem, jednou úhel 0° (tj. na zmíněné ose) a podruhé 30° od osy horizontálně.


0deg+30deg.png
 Description:
 Filesize:  56.36 KB
 Viewed:  66 Time(s)

0deg+30deg.png



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 10:04:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Když se to udělá dobře, proč ne:


[VMA-1 EVO horizontal/vertical]

Ano, už se tu několikrát psalo, že zajímavá debata začíná nad šíří svazku. Já si třeba vyberu raději užší už od co nejnižších frekvencí s tím, že tipicky až někam k 15kHz se to dá udělat skvělé. Někdo lpí na širším svazku prudčeji se zúžujícím až s rozměrem měniče nejvyššího pásma (>8-10kHz)...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 10:23:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten obrázek v horizontální rovině má Martin odstupňovaný po 15°? Přímo jsem to na webu nevyčetl.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 10:26:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano po 15st., 0-90st. Je to vlevo v legende grafu.
_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 10:42:38    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Marku, určitě bych napřed udělal přímé poslechové srovnání. Ty Cabasse (pokud je ještě máš) nehrály vůbec špatně.


Toho jsem si vědom. Cabasse mám více než 10 let a subjektivně jsem s nimi vcelku spokojen. Za ty peníze to je požehnání. Je to ale pořád dvoupásmo s omezeným přenosem basů. Můj výchozí záměr byla výměna za větší třípásmovky, které kvalitně zahrají od nějakých 30 až 35Hz při zachování detailnosti a čistoty v ostatních pásmech (lokalizace). Prostě chci zase vyzkoušet něco úplně jiného. Je to vlastně výměna z nudy, chci (si) zase hrát. Smile

Poslechová srovnání už mám nějaká za sebou, mám i svého výrazného favorita, ale záměrně to tady neventiluju, abych nevytvářel bias. Smile Rád si nechám poradit, vše zvážím, zajdu si poslechnout, za tipy jsem vděčný. ale finální rozhodnutí nakonec udělám sám podle svých preferencí. Ono se také ukazuje, že nabídku trhu v hladině do 60 tisíc, tady na fóru vlastně skoro nikdo nezná (s výjimkou výrobků místních diskutérů).

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.


Naposledy upravil kryton dňa Po október 26, 2015 10:44:08, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 10:42:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Kocour napísal:
Je to vlevo v legende grafu.


Díky, jsem slepý Laughing

Při srovnání na 30° padá VMA na výškách mnohem více, než Ascent. Je pro to nějaké vysvětlení?

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 11:00:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Zorg napísal:
Proč by musely jít pod 50Hz? Však sám mluvíš o nutnosti řešit basy jinak; o multisubu Wink
S tím multisubem si mě s někým pleteš, o ničem takovém jsem nidky nepsal a ani si to nechystám pořídit.
_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 11:00:48    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton napísal:
Ono se také ukazuje, že nabídku trhu v hladině do 60 tisíc, tady na fóru vlastně skoro nikdo nezná (s výjimkou výrobků místních diskutérů).


No ono tych vyrobkov az tak moc nie je, nedavno som sa pokusal vyrobit nejaky zoznam: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=238957#238957

Mas nejakych dalsich pouzitelnych favoritov, co si este objavil?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 11:03:03    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:


Při srovnání na 30° padá VMA na výškách mnohem více, než Ascent. Je pro to nějaké vysvětlení?


Přidávám měření až do 40kHz.



0deg+30deg_40k.png
 Description:
 Filesize:  68.67 KB
 Viewed:  82 Time(s)

0deg+30deg_40k.png



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 11:04:39    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Při srovnání na 30° padá VMA na výškách mnohem více, než Ascent. Je pro to nějaké vysvětlení?

:D

S použitým výškovým repro u VMA-I EVO to lepšie nejde... :)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 11:06:21    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
kryton napísal:
Ono se také ukazuje, že nabídku trhu v hladině do 60 tisíc, tady na fóru vlastně skoro nikdo nezná (s výjimkou výrobků místních diskutérů).


No ono tych vyrobkov az tak moc nie je, nedavno som sa pokusal vyrobit nejaky zoznam: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=238957#238957

Mas nejakych dalsich pouzitelnych favoritov, co si este objavil?


Z toho tvého seznamu jsou do 60 tisíc jen dva modely. Určitě jich existuje o mnoho víc (v ceně 50 až 60 tisíc). Patrně si ty další nezařadil, protože je považuješ za mršby. Ale opravdu si u všech těch rovnou vyřazených komercí zkoumal jejich měření, konstrukci a poslechnul si je? Možná to všechno mršby jsou, ale apriory se to asi říci nedá.

Je třeba toto mršba? http://www.whathifi.com/jbl/studio-580/review

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 11:12:20    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: rekl bych ze ten rozdil je castecne zpusobeny tim ze Ascend jsou nahore trochu prizvedly. Maji 1" kalotu?
VMA maji obdobu ring radiatoru, nahore tento typ vyskacu pada rychleji, respektive driv.

Pridavam tripasmo 6+3+0.75. Vyskac je OT19, maly ring radiator neodym.



v5vertikaly.png
 Description:
 Filesize:  235.9 KB
 Viewed:  76 Time(s)

v5vertikaly.png



v5horizontaly.png
 Description:
 Filesize:  78.93 KB
 Viewed:  83 Time(s)

v5horizontaly.png



_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 11:12:43    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton napísal:
Je třeba toto mršba? http://www.whathifi.com/jbl/studio-580/review


Tento som si minule nevsimol. Je to sice dvojpasmo, ale s nejakou (snad) lepsou hornou. Neviem, bolo by fajn ale najprv pocut.


Bi-Radial horn napísal:
By 1980, Keele was at JBL where he took both his and Altec's designs a step further. He mated a JBL-style diffraction horn to a secondary horn consisting of exponentially curved sides derived by using two radial formulas. This resulted in a hybrid constant directivity horn that was free from the distortion components associated with abrupt angle changes.[19] The market responded well to the design in products such as the JBL model 4430 studio monitor with its 100° x 100° model 2344 Bi-Radial high frequency horn often called "butt-cheeks".[23] The Bi-Radial design had problems with apparent apex and arrayability in the same manner as the Mantaray.

Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Horn_loudspeaker#Bi-Radial


Naposledy upravil miero dňa Po október 26, 2015 11:15:18, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 11:14:29    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton: tady budeš těžko hledat zkušenosti s novými továrními výrobky v kategorii do 60 tisíc. Buď se dovíš něco o DIY, nebo o dříve drahém vintage ze třetí ruky v neznámo jakém technickém stavu. Bude problém hledat seriózní technické informace o nových výrobcích ve zmíněné kategorii. Tu je jeden můj tip:


krix_harmonix_mk2.pdf
 Description:

Download
 Filename:  krix_harmonix_mk2.pdf
 Filesize:  389.12 KB
 Downloaded:  117 Time(s)


_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 11:17:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Kocour napísal:
PMA: rekl bych ze ten rozdil je castecne zpusobeny tim ze Ascend jsou nahore trochu prizvedly. Maji 1" kalotu?


Jo, 1" kalota. Možná je to spíš tím, že ten výškáč jde výš. Rezonance je výš. Je tam toto.



Quadral_Ascent90_Hochtoener1.jpg
 Description:
 Filesize:  59.88 KB
 Viewed:  72 Time(s)

Quadral_Ascent90_Hochtoener1.jpg



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 11:26:06    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
kryton: tady budeš těžko hledat zkušenosti s novými továrními výrobky v kategorii do 60 tisíc. Buď se dovíš něco o DIY, nebo o dříve drahém vintage ze třetí ruky v neznámo jakém technickém stavu. Bude problém hledat seriózní technické informace o nových výrobcích ve zmíněné kategorii. Tu je jeden můj tip:

Tip je to zajímavý. Nejbližší dealer je ale v Norsku a další v Iránu. Objednat lze jistě odkudkoliv, ale bez poslechu je to na draka.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 11:27:28    Predmet: Odpovedať s citátom

To máš pravdu. Zkus ten časopis alespoň jako tip na hledání beden, mají alespoň solidně provedené měření.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 11:29:29    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton napísal:
Zorg napísal:
Proč by musely jít pod 50Hz? Však sám mluvíš o nutnosti řešit basy jinak; o multisubu Wink
S tím multisubem si mě s někým pleteš, o ničem takovém jsem nidky nepsal a ani si to nechystám pořídit.
Aha, pardón, nějak jsem si to poplet s tím, jak jsi mluvil o těch akustických úpravách, multisub tu myslím zmínil Jef.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 11:31:30    Predmet: Odpovedať s citátom

I Scanspeaky jdou v ose vys.
Koukam ze to je hlinikova kalota s difuzorem. Takze to bude neco jako Eton 26HD1 nebo SB26ADC. Oba maji nahore velmi dobre smerovky. Moje teorie je ze ten difuzor upravuje chovani nahore, myslim ze bez difuzoru byl byla rezonace, tedy peak, nekde kolem 20kHz, difuzorem to srovnaji v ose a "nazenou" energii mimo osu.

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro


Naposledy upravil Kocour dňa Po október 26, 2015 11:59:52, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 11:34:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Za 60 000 koupená komerce nebude asi žádná mít taková měření, jaké se zde požadují.
Nevím, zda by ti vyhovovaly zmíněné Chekovo bedny EVO I.

Jedny za 70, (možná by i slevili ) by mohly být tyto. Prý už to zdaleka nejsou typicky líbezné hráčky, ale kvalitní bedýnky nejen provedním, ale i zvukem.
Ovšem kladné hodnocení "kam se podíváš" ještě nezaručuje pravdu.
Sonus Faber Venere 2.5
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 12:08:56    Predmet: Odpovedať s citátom

No, nebudu chodit okolo horké kaši a "odtajním", že pokud se nestane něco zcela nepředvídatelného, tak budu mít VMA Evo. Došel jsem totiž nezávisle při daném cenovém omezení k podobnémo seznamu jako Miero. Nakonec i zdejší diskuze nenabídla v dané ceně za hotovou bednu moc jiných reálných alternativ, ač jsem se hodně snažil. Možná to tak z diskuze nevypadá, ale nežiju pouze audiem a nemíním kvůli koupi beden lítat po Evropě po poslechových studiích. Zároveň jsem konzervativní a preferuji tradiční technické řešení (v poctivém a dotaženém provedení odpovídajícím ceně na reálném trhu)

Zajímal jsem se i o BVAudio Roy. Poslech je v Praze možný jen v jednom studiu, kde navíc mají jen starší verzi s jinými měniči. Přímé srovnání nebylo možné. Poslech probíhal ve velmi malé místnosti. V takových podmínkách se zvuk příliš nestřetl s mým vkusem (celkově světlejší podání s tvrdými až agresivními basy, v dané místnosti velmi omezená hloubka prostoru).

CD řešení jsou zajímavá, ale v dané ceně není na trhu příliš široká nabídka. Takže budu přípané problémy s odrazy řešit tradičně na straně místnosti (už teď to mám docela slušně pořešené).

Všem díky za tipy a obohacení o nové vědomosti.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 12:56:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, proč ne. Já bych se toho vůbec nebál.

Jinak uvědomuješ si, že to, cos jsi nebo bys absolvoval v těch poslechových studiích by nemělo skoro žádnou vypovídací hodnotu (už jen z toho detailnějšího popisu je to krásně zřejmé). Nemyšleno pejorativně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 12:58:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě k těm LSRkám - ono to bude vlastně jen nějaké jednoduché levné dvopásmo s kalotou ve waveguide, z toho obrázku bedny i s měřením je to patrné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 18:19:49    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Marku, určitě bych napřed udělal přímé poslechové srovnání. Ty Cabasse (pokud je ještě máš) nehrály vůbec špatně.


...

Toto srovnani je nerealne udelat seriozne ve studiu natoz doma.

Jak uz zde bylo drive diskutovano ty srovnavaci poslechy musi mit potrebne parametry a musi byt na slepo - aby to neco reklo v primem srovnani. Navsteva hifistudia je totalne nanic, max tak na nejaky dojem z designu, velikosti a z provedeni dyhy - takhle to je a bylo dobre si to kriticky priznat.

Obecne ty okoposlechy a z toho pramenici imprese rikaji nejvic o tom jaky kdo ma vkus na oko design bedny.

Kdybych dneska vybiral komercni bednu zajimal bych se pouze o mereni a jen a pouze dle mereni bych si vybral bedny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po október 26, 2015 18:26:01    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
kryton: tady budeš těžko hledat zkušenosti s novými továrními výrobky v kategorii do 60 tisíc. Buď se dovíš něco o DIY, nebo o dříve drahém vintage ze třetí ruky v neznámo jakém technickém stavu. Bude problém hledat seriózní technické informace o nových výrobcích ve zmíněné kategorii. Tu je jeden můj tip:


...

Vas tip ale v priloze neobsahuje seriozni technicke informace z kterych by se ty bedny daly posoudit zda hraji dobre nebo blbe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 31, 32, 33  Ďalšia
Strana 7 z 33

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist