Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Ako som riešil HTPC (len audio) pre USB DAC -> tablet

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
DanoP
Hifi obsluha


Založený: 03 február 2015
Príspevky: 22
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne marec 29, 2015 13:50:36    Predmet: Ako som riešil HTPC (len audio) pre USB DAC -> tablet Odpovedať s citátom

Po zaobstaraní USB DACu som začal riešiť otázku HTPC pre DAC (len audio). Dočasne som používal foobar v notebooku, ale nepáčilo sa mi to ako trvalé riešenie.
Jednak notebook použivam aj na prácu, jednak zaberá zbytočne veľa miesta a v tichých pasažách počut jeho ventilator (DAC kŕmim v DSD256 a procesor zaťažený "on fly" koverziou zvýši otáčky ventilátora).
Začal som preto hľadat nejaké riešenie ako NUC alebo ZBOX s pasívnym chladením s ovládaním cez dotykovy monitor s uhloprieckou do 15 palcov (pozor ani NUC od intelu nie je pasiv).
Po zisteni cien monitorov som toto riešenie zavrhol, podobne "all in one" boli jednak od 19 palcov vyssie, ale hlavne mali aktivne chladenie.
Začal som sa teda zaoberať myšienkou použiť tablet. Požičal som si od deti 7" Samsung a problem Confused - nepodporuje USB host mode.
Hladal som lacný tablet s podporou USB host modu, a keď už nový tak s windowsami nech môžem používať foobar.
Zvolil som si Lenovo MIIX 3 s 7,8" 2MB RAM 32GB HDD s Windows 8.1 32bit, procesor Atom Z3735F (Keby to nedopadlo dobre použil by som ho na diaľkové ovládanie).
Nainštaloval som foobar vrátane ASIO a podpory pre DSD a narazil na problém s inštaláciu XMOS ovládača pre USB DAC (pripojený cez USB OTG kábel).
Win 8.1 nedovolí nainštalovať nepodpísané ovládače. Ok reštartovať s vypnutou kontrolou driverov (option 7), no problem až na to že v okamihu keď systém bootuje sa tablet nedá ovládať dotykom a mám stlačiť klávasu 7 Evil or Very Mad (ešteže v šuplíku bola USB klávesnica).
Všetko prebehlo OK, prvá skúška FLAC súbor 44,1k/16 prehraným ako DSD256 dopadla ok.
V foo_dsd_asio mam nastavene v "PCM to DSD" a "DSD to DSD" SDM Type B, idem cez ASIO Native. Pretože v native DSD mode môj DAC nepodporuje vzorkovacie frekvencie odvodené od 48k, používam SoX resampler mod2 na resamplovanie do 328,8k.
Zaťaženie procesora je nasledovné (prehrávané ako DSD256):
44,1k/16 45%
96k/24 67%
352,8k 76%
DSD64 61%
DSD128 57%
Veľkosť bufru v ASIO ovládači 8192 (maximum), USB mode "Extra Safe".
Pretože tablet má len 1 micro USB port, používam USB HUB, kde mám pripojený DAC, USB kľúče a prípadne USB HDD. Obával som sa čo bude robiť prehrávanie súborov dsf v DSD 128, resp. flac v 352,8k z externých médií, ale prax ukázala že nie je s tým problém, žiadne výpadky alebo zadrhávanie.
Zostáva mi ešte doriešiť nabíjanie počas prehrávania (asi Y OTG kábel s nabíjaním), naskinovanie foobaru pre ľahšie ovládanie na malej obrazovke (väčšie tlačidlá,..) a podstavec pre tablet.

Poznámka: Windows 8.1 ešte stále nodespeli ku komfortnému dotykovému ovládaniu, v tomto je Android lepší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Ne marec 29, 2015 21:18:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Som prekvapeny, ze Atom Z3735F ti v pohode zvladne PCM to DSD256. Diky za tip!
Robil si posluchove porovnanie zvukovej kvality notebook vs tablet?
Skusal si vyssie nastavenie ASIO Streaming Mode nez Extra Safe?
Mne sa to tak javi, ze cim vyssie nastavenie streaming mode, tym lepsi zvuk.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DanoP
Hifi obsluha


Založený: 03 február 2015
Príspevky: 22
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po marec 30, 2015 07:21:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Porovnanie som robil (sice systemom prepajania USB kabla DACu), a nezdalo sa mi ze je tam rozdiel. Mozno z tabletu to bolo "kludnejsie", ale to bude skor placebo efekt.
Streaming mode - skusal som aj "Safe", ale obcas tam bol pocut vypadok (pri DSD 256). Pri DSD128 bolo "Safe" OK. Mozem to este skusit.
Nevyhoda tohto tabletoveho riesenia je ze vsetko taham cez jeden USB port, t.j. audio subory aj stream do DACu.
Mal som v merku aj tablet co ma 2 USB porty, v nizsej cene ale doprava s USA stala polovicu ceny + DPH Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po marec 30, 2015 07:41:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Zjednodusit to vies tak, ze si kupis / postavis sietovy disk / NAS a hudbu budes streamovat cez wifi. Usetris tak 1 USB port, nemusis sachovat s kludmi, externymi diskami.

Riesenie je to (vzhladom na cenu) celkom zaujimave.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DanoP
Hifi obsluha


Založený: 03 február 2015
Príspevky: 22
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut marec 31, 2015 10:12:12    Predmet: Odpovedať s citátom

bogino napísal:
Skusal si vyssie nastavenie ASIO Streaming Mode nez Extra Safe?
Mne sa to tak javi, ze cim vyssie nastavenie streaming mode, tym lepsi zvuk.

Tak som vyskusal vsetky ASIO Streaming Mode, a fungovali vsetky. Mal som spusteny aj TUSBAudioSpy a neukazoval ziadne chybne pakety, co ma dost zarazilo, lebo na notebooku pri najvyssich nastaveniach boli.
Neviem ci to nie je sposobene tym, ze teraz idem do DACu cez USB HUB.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DanoP
Hifi obsluha


Založený: 03 február 2015
Príspevky: 22
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut marec 31, 2015 10:15:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
Zjednodusit to vies tak, ze si kupis / postavis sietovy disk / NAS a hudbu budes streamovat cez wifi. Usetris tak 1 USB port, nemusis sachovat s kludmi, externymi diskami.

Prave som narazil na 1TB disk s WiFi rozhranim za nejakych 140€, len je to aj s bateriou tak neviem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut marec 31, 2015 11:12:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto https://www.alza.sk/western-digital-2-5-my-passport-wireless-1000gb-cerny-d2169337.htm ? Ja pouzivam k spokojnosti toto https://www.alza.sk/western-digital-my-cloud-3000gb-d499029.htm Cez kabel do router-a a tym padom mas k nemu pristup v ramci celej domacej siete (aj cez wifi).

Moznosti ako vzdy tisic.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ut marec 31, 2015 11:19:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten WD s bateriou bude vhodny skor do terenu, doma to nema vyznam.
Za tu cenu by som uz kupil najlacnejsie Synology a dokupil disky podla uvazenia. Je to univerzalnejsie a trvacnejsie riesenie ako samotny disk. Jeden disk je cisto na muziku fajn, ale ak to ma sluzit ako univerzalne (rodinne) ulozisko a ma to mat nejaku perspektivu do buducna (rozsiritelnost), je lepsie pouvazovat o kompletnom cistom rieseni, cim moze byt prave NAS.

Pri samotnych diskoch si treba v specifikacii pozriet, ci to podporuje WOL (Wake on LAN), co nebyva vzdy standardom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut marec 31, 2015 11:31:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Podla mna to tiez doma nema vyznam a cena (za 1 GB) je des. Dost ho pouzivaju fotografi v terene na zalohu fotografii (ma to aj slot na SD kartu).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DanoP
Hifi obsluha


Založený: 03 február 2015
Príspevky: 22
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut marec 31, 2015 11:35:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
Toto https://www.alza.sk/western-digital-2-5-my-passport-wireless-1000gb-cerny-d2169337.htm ?
Moznosti ako vzdy tisic.

Nie tento http://www.lenovoonline.sk/lenovo-multi-mode-wifistorage-f800-1tb-p1629.
Inak tuto myslienku este necham vyzriet.
Co sa tyka NASu - nechecl som ist do dalsieho PC, mozno to vyriesim tak, ze do tabletu dam 128GB SD kartu a ked budem chciet pocuvat inu cast archivu tak si ho uploadnem z externeho disku z notebooku. 128GB to je cca 250 CD vo flacu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DanoP
Hifi obsluha


Založený: 03 február 2015
Príspevky: 22
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St apríl 01, 2015 09:57:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
Podla mna to tiez doma nema vyznam a cena (za 1 GB) je des. Dost ho pouzivaju fotografi v terene na zalohu fotografii (ma to aj slot na SD kartu).

Mam este jedno riesenie, existuju wifi routre za cca 30€ (resp ADSL s Wifi, tie su ale drahsie) ktore maju moznost pripojit cez USB externy disk(y), a niektore maju soft s celkom dobrym nastavenim pristupovych prav. Potom by som mohol pouzit externe USB disky co uz mam (teda ak ich nechcem pripojit priamo na USB port).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St apríl 01, 2015 10:01:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Teoreticky ano. Prakticky tam ale byvaju tragicke rychlosti prenosu. Chce to skusit, mozno to na tvoje ucely bude dostatocne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1479
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: So apríl 04, 2015 16:55:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Alebo kúpiť "lepsi" bazárovy router s USB a vylepšiť ho daktorým z open source firmware ako napr.
DD WRT či OPENWRT
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So apríl 04, 2015 16:59:41    Predmet: Odpovedať s citátom

To ale neriesi nedostatocny vykon cipu na obsluhu USB rozhrania, co je jadro problemu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Ut apríl 07, 2015 20:38:47    Predmet: Odpovedať s citátom

DanoP napísal:
bogino napísal:
Skusal si vyssie nastavenie ASIO Streaming Mode nez Extra Safe?
Mne sa to tak javi, ze cim vyssie nastavenie streaming mode, tym lepsi zvuk.

Tak som vyskusal vsetky ASIO Streaming Mode, a fungovali vsetky. Mal som spusteny aj TUSBAudioSpy a neukazoval ziadne chybne pakety, co ma dost zarazilo, lebo na notebooku pri najvyssich nastaveniach boli.
Neviem ci to nie je sposobene tym, ze teraz idem do DACu cez USB HUB.

Chvilu som to tu nesledoval, ale toto ma zaujalo!
Zda sa, ze tvoj 4jadrovy Atom je uplne dostatocny! Surprised Low Latency pomerne bezne s niektorymi DACmi / USB convertermi na menej vykonnych strojoch puka.

Mam novy LG G3 s Android 5 a dnes sa mi dostal do ruk OTG kabel. Standardna podpora UAC1 (vystup len 44.1k a 48k) funguje automaticky - ked hra hudba a pripojim USB DAC, prestane hrat repracik a zacne ist signal do DACu, nic viac netreba robit. Zvuk nebol zly, ale neomracil ma, taka dovolenkova kvalita. Very Happy

Tak ma napadlo, ze treba obist Androidovy resampler a mixer tak, ako robime na Windowsoch. Nainstaloval som trial USB Audio Player PRO. Najprv mi nenasiel DAC, ale potom som sa docital, ze treba DAC pripojit pred zapnutim aplikacie. Vyskusal som a hned pri starte sa spytal, ci ma pouzit pripojeny DAC a ci sa pre toto zariadenie uz viac nema pytat.

Zacal som CD ripom - pocutelne lepsie, nez predtym cez nativnu Android podporu. Viac detailu a dynamiky. Neupsamplovany FLAC 44.1k bezne nepocuvam, ale bolo to celkom pocuvatelne. Trocha lepsie nez dovolenkova kvalita. Very Happy

Potom som pustil "2-Back Home Again In Indiana" 96k nahravku z Dr. Chesky binauralneho dema. Celkom dobre. Viac vzduchu a viac sumu, ako v tychto "live" Cheskyho nahravkach byva.

Nakoniec som zacal skusat DSF nahravku Walking On The Moon od The Police, pochadzajucu z SACD ripu, cize DSD64. Problem bol, ze som ten DSF subor vobec nevedel v USB Audio Player PRO najst. Ide o spravne otagovany subor (ID3v2), ale aplikacia ho nevedela rozoznat tak, ako napr. FLACy. Cize podpora metadat pre DSF zda sa zatial v aplikacii chyba. Nasiel som vsak moznost browsovat cez filesystem a tak som subor nasiel. Pustil som prehravanie a hned zacal hrat. Na displeji Gustarda sa zobrazilo DSD64. Na stranke aplikacie pisu, ze DFF a DSF nemusi ist na menej vykonnych zariadeniach, na G3 to hralo celkom bez problemu ako bezny FLAC. Zvuk celkom dobry, ale z PC a HQPlayer, ale tiez Foobar2000 to znie predsa len lepsie. Prepojil som DAC-X10 do PC a pustil to z Foobar2000. Na prvych par sekund som to vnimal podobne, ale po chvilke som zacal vnimat rozdiel. Viac vzduchu, rozlisenia, energie a menej ostrosti vo vyskach. Z USB Player PRO to hralo tak ... ked to trocha prezeniem ... trocha plechovejsie, umelejsie, menej zivo. Nebolo to zle, ale ... pre mna to bude tak na dovolenku alebo obcasne prilezitosti.

Treba vsak dodat, ze niekomu inemu by zvuk z G3 mohol bohato stacit, nie sme rovnaki.

Dano, bolo by pre mna zaujimave, ako by tvoj tablet obstal v takomto porovnani. Predsa len mozes pouzit advancovanejsi player, mozes pouzit SoX atd. Win8 tablet som nikdy nemal v rukach, bolo by zaujimave zvukove porovnanie s Androidom. Ked niekedy budes mat cestu do BA a chvilka zdrzania ta nezabije, potesi, ak sa ozves.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferromon
Hifi obsluha


Založený: 14 júl 2015
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Ut júl 14, 2015 20:52:37    Predmet: Odpovedať s citátom

ahoj, momentálně řeším něco podobného , zařízení ,které by bylo schopno pouštět 256dsd signal z foobaru do dacu , měl jsem ale za to zdroj signálu by neměl mit vliv na kvalitu vysledného zvuku , když se podstatná čast zpracovává v dacu. Co tedy ma vliv , že vyslený zvuk je ruzny, jak tad popisujete , z mobilu ,notebooku, tabletu ? Ten notebook by byl asi teda nejiideálnější ,ale zase jaky tichy notas pořídit ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
suriomario
Hifi obsluha


Založený: 28 február 2013
Príspevky: 18
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št november 05, 2015 09:40:38    Predmet: Odpovedať s citátom

DanoP: Podařilo se ti vyřešit napájení během přehrávání? Jaký USB hub? Z různých diskuzí se totiž dozvídám, že tenhle tablet má problém se připojením periferií a současně nabíjením.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št november 05, 2015 10:00:59    Predmet: Odpovedať s citátom

To mají standardně asi všechny, ale jsou na to adaptéry http://www.zive.cz/poradna/tablet-napajeni-pres-usb-a-soucasne-zapojeni-klavesnice/sc-20-cq-482104/?consultanswers=1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
suriomario
Hifi obsluha


Založený: 28 február 2013
Príspevky: 18
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št november 05, 2015 20:07:33    Predmet: Odpovedať s citátom

No me by zajímala konkrétní zkušenost s nějakým adaptérem a tímto tabletem. Mate někdo nějaký tip?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist