Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

blesk666
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Ne máj 17, 2015 16:13:52    Predmet: blesk666 Odpovedať s citátom

musim sa priznat ze si celkom rad citam predstavenia jednotlivych clenov fora, zrejme to suvisi s tym ze velmi rad hladam suvislosti a snazim sa pochopit ludsku motivaciu k ich cinom a k vyslovovaniu ich nazorov a to bez ohladu na to ci su vseobecne povazovane za dobre alebo zle. S tym prvym suvisi to ze sa chcem predstavit kto som a s tym druhym osvetlit ako a preco hladam vo vsetkom co najobjektivnejsiu pravdu a zo vsetkeho najmenej ma charakterizuje slovo "predsudok".

Niekde v minulosti je moj vztah k technike, asi aj preto som si sam nasiel lodne modelarstvo ako svoju zalubu ktora asi v 15tich transformovala cez zaujem o hudbu k vztahu k hifi technike. Niekedy vtedy co bolo cca v roku 1987 som si postavil prve bedne a potom postupne niekolko dalsich, vyrabal si nejake kable (napr aj postriebreneho RG213 z Kablo Bratislava:-) a pokusal sa pochopit zakonitosti akustiky a skusal si to v praxy. Neskor k tomu pribudla stavba DPA 380 (ktory mi pomahal ozivovat JMD) a k tomu pasivny predzosilovac. Som zaroven tak trochu puntickar so zmyslom pre detajl takze ma uplne neuspokojovalo ako su amaterske veci prevedene a nakreslil si vykresy a dal skrinu pre DPA vyrobit na CNC ohranovacom lise z nerezovych plechov. Na tu dobu to bolo myslim jeden zo slusne esteticky realizovanych kuskov,

rok 2002
https://www.dropbox.com/s/p70trgilpdirzsl/IMG_0032X%20%28k%C3%B3pia%29.JPG?dl=0

V ramci hifi komunity som sa spriatelil s ludmi ktori rozbiehali prvy Slovensky hifi casopis, do ktoreho som tak nejak prirodzene zacal obcasne pisat recenzie a testy. To my umoznilo dostat sa k vcelku slusnym kuskom techniky a moct si tak formovat nazor na to co hra a co nehra. Asi v rokoch 1998-2001 som si vyskusal upravovat niektore svoje pristroje CD Denon DCD 3000, DCD 1450, Behringer B2031A,... vyrobil si tienene napajacie kable a zabudoval sietovy filter do "psa" a to v case ked to nebolo "in". Dnes uz tuto oblast hifi nejak neprezivam.
Prestriedal som ako vacsina viac krat kazdy komponent az to niekedy v roku 2003 hybernovalo narodenim prveho syna kedy sa aparat musel podriadit - nerozbitnosti, komfortu a zaroven prestal byt cas nejak moc pocuvat. Tak som svoj zaujem upriamil na hobby zavodne a sportove auta. Upravoval som a jazdil jazdil a upravoval...

rok 2003:
https://www.dropbox.com/s/xpsncxrlqst8jra/aposa02_04_01_04%20%28k%C3%B3pia%29.JPG?dl=0

Niekedy cca 2011 prisiel za mnou kamarat (zhodou okolnosti motoristicky novinar) ze ma zoznami s chalanom (tiez autickarom a novinarom) ktory chce zalozit casopis o Hifi - suhlasil som kedze sa do toho pustal clovek ktory to podla mna zobral po rokoch opat zo spravneho konca a tak vznikol High & Style ktoremu ako nezavislemu dvojmesacniku fandim a chcem pomoct svojou trochou a pisem prenho niektore receznie a testy. Opat to je pre mna moznost mat popri rodine, narocnej praci a inych svojich zaujmoch kontakt s novymi zaujimavymi hifi kuskami. Zaroven sa udiala trochu zmena ked moja manzelka nemajuca rada moju zalubu v rychlych autach s ambiciou zavodit zahlasila "zlate hifi, nechces sa k tomu vratit?" tak som predal kopcove Clio RS a nastal vyber aparatu. Nieco som mal za roky "predvymyslene" Poznal som pracu a zvuk BV Audio, pacili sa mi aktivne bedne od Dynaudio Acoustics, ADAM, ale aj niektore starsie kusky som si pamatal este ako na mna zaposobili na vystavach. Povedal som si ze nebudem pozerat na znacku, na to co sa o danom produkte hovori a pise, ale ze si zoberiem kopku svojich CD - len tak namatkovo tie co pocuvam a pritom nie su nijak "vyberane" nahrate. Cielom bolo ich pocut tak ako som si ich najlepsie pamatal kde hrat na vystavach alebo u niekoho (B&W Matrix 801, Nautilus 801N, 802N, B&W 220V+Bryston, Acon Divus, Dynaudio Acosutics BM6 A so sub 10, Adam P11 plus SUB10, JBL Ti10, JBL 250, JBL 4345, Audio Physic Tempo..). Obehol som viac hifistov a par hifi studii v CR a SR a niektore pomerne rychlo vylucil (Audio Physic) pre ich jednostrannu preferenciu (jazzu). Najviac sa mojej predstave zacali blizit BV F3B a este viac BV Audio Maxx - ktore vsak uz by zaberali privela z mojej obyvacky. Aby som to skratil skoncil som pri B&W 801 S2, predzosik BV P1SE, koncak BV PA300SSE, CD Sony XA50ES, Streamer Cambridge Audio Stream Magic 6, Tuner Sony ST SA3ES. Viac menej z nostalgie tape decky: Sony TC-K730ES, Akai GX95. Kable nejak neriesim nakolko nepovazujem kable za komponent. (to by sme sa museli vrtat aj v tom ako su prisposobene in/out komponentov a ako su vo vnutri tie nakablovane...
Preferujem tak ci tak XLR. takze pouzivam profi kabelaz Tasker, Sommer Cable. Kvoli lahsiemu pripajaniu a odpajaniu pouzivam "psa" Supra MD 06 mkII a napajacie kable Supra LoRad. Druhy aparat na chalupe (zatial) plni Mac Book Pro 13>VLC Player>Behringer B2031A
Takto to malo zostat na dlho nez sa objavil inzerat na dalsiu moju "metu" ktoru som mal zaradenu niekde kde B&W Matrix 801 a to iznerat na Acon Divus.
Tieto bedne poznam od ich vzniku a vzdy sa mi zvukovo pacili. Predsa len medzicasom sa uskutocnil Brnensky podzim 2008 kde ich mal Oleg (Acon) a ich hodnotenie bolo do istej miery rozdielne s tym cako som ich ja mal napocuvane. Nedalo mi to, lebo som si na ich zvuk pamatal v lepsom svetle a vybral sa do Asteru (kde som mal moznost pocut len ich model Ultima z ktoreho som mal akosi zmiesane pocity - bolo tam aj to co som si pamatal - velke nastroje hlas a slusna dynamika, bolo tam vsak aj nieco navyse ale aj menej). Napokon som siel navstivit do Nitry clena klubu "Acon" (Oleg) kde som si nazor znacne skorigoval k lepsiemu a rozhodol sa do toho ist.
Vystriedalo sa u mna viac zaujemcov o B&W s roznymi preferenciami az si ich pred nieco vyse tyzdnom vypocul, zajasal a aj zobral pan z Liberca. Nasledne este pisal ako velmi je rad ze ich kupil. Druhy den som siel do Prahy a doviezol si jedny z najnovsich Divusov (mkIII). Dost rychlo som pochopil ze to bolo vynikajuce rozhodnutie. Dnes sa o tom mohol presvedcit aj Cough ktory u mna predtym nedavno bol pocuvnut aj Matrixy (po ich kratkom posluchu konstatoval "proc je prodavas?") dnes povedal ze je rad ze sa mylil, ze vymenou nic moc neziskam. Vnimam to rovnako. Zvuk je este vacsi, avsak hlavne o dost rozlisenejsi pritom hlavne pri symfonickej hudbe lepsie rozlisuje a zaroven si zachovava prirodzenost bez sklonu k ostrosti.

kratko po privezeni domov:


https://db.tt/TTntU8q3

https://db.tt/irh80oE7

https://db.tt/N3FkR23l

Idem pocuvat:-)


Naposledy upravil blesk666 dňa Po február 11, 2019 23:45:51, celkom upravené 4 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
catmann
Hifista - pokročilec


Založený: 02 marec 2014
Príspevky: 259
Bydlisko: východ SK

PríspevokZaslal: Ne máj 17, 2015 16:49:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Konečne som si zase po dlhej na tomto fóre prečítal niečo pohodové čo ma zaujalo. Teší ma, že sú ešte ľudia, ktorí majú radosť z počúvania hudby. Tak teda príjemné počúvanie prajem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ne máj 17, 2015 17:24:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Dekuji za poslech Matrixu801 i ted Aconu. Bylo to poucne. Rad jsem se mylil, jak pise blesk. Acony hrajou opravdu vyborne - barevne daleko spravneji nez ponekud zadekovane a vyblite 801cky. U Aconu neni lokalizace naznacena jako u 801, stejne tak u Aconu lepe vychazi pasmo tympanu, kde to neni takova neurcita rana odkudsi, ale celkem slusne vykreslenene naladene tympany (prinosy aktivu v tomto pasmu jsou neoddiskutovatelne). Je to super - navic s ohledem, ze mam v pameti mnichovskou vystavu a realne predvadene vykony (mysleno zvukova kvalita) vystavovaneho zeleza za ty penize co za to chteji...
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Ne máj 17, 2015 17:48:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Ivo potesenie je na mojej strane. Niekedy by sme si to mohli zopakovat aj s trochou viac pohody, dat tomu viac casu a zavolat dalsich pacientov. K tomu si nieco chutne uvarit a vypit lahvinku dobreho vina.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Ne máj 17, 2015 17:49:29    Predmet: Odpovedať s citátom

catmann dakujem som rad ze to tak vyznelo. Hifi a hudba je pre mna obrovsky relax a radost a to som sa snazil sprostredkovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: St máj 20, 2015 20:06:47    Predmet: Odpovedať s citátom

x

Naposledy upravil Henri dňa St jún 17, 2015 17:55:41, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: St máj 20, 2015 21:11:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Henri cau (Heno M.?), kusok vedla Som Vilo. Robo uz sa HiFi domacemu nevenuje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št máj 21, 2015 06:56:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to som zrejme niektoré tvoje recenzie čítal, či už vo Watte ale v High..

Zdá sa že máš za sebou už slušnú HI-FI minulosť a pravdepodobne aj skvelú budúcnosť, aj keď ja som mal vždy s Aconou rozpačité pocity, ale mohlo to byť výstavnými priestormi, v domácich podmienkach to môže byť inak.
Som rád že sem prispieva človek s takýmito skúsenosťami a pritom sa netvári ako majster sveta a slušne dislutuje aj s nami čo sme nemali až tak vela možností osobne pozanť tolko prístrojov a značiek. Thumb up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: Št máj 21, 2015 11:50:57    Predmet: Odpovedať s citátom

x

Naposledy upravil Henri dňa St jún 17, 2015 17:55:19, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Št máj 21, 2015 21:42:51    Predmet: Odpovedať s citátom

J: dakujem za uznanie. HiFi vzdy bolo a bude pre mna hobby a potesenie preto ho nikdy nebudem spajat s komercnym zaujmom.
Ak chces pridi si vypocut Divusy ku mne. Myslim ze by si mohol zmenit nazor. Neviem cim to bolo ale uz som videl aj to ze boli zle prepnute DIL prepinace vzadu.


Naposledy upravil blesk666 dňa Pi máj 22, 2015 06:08:49, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi máj 22, 2015 05:22:12    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
J: dakujem za uznanie. HiFi vzdy bolo a bude pre mna hobby a potesenie preto ho nikdy nebudem spajat s komercnym zaujom.
Ak chces pridi si vypocut Divusy ku mne. Myslim ze by si mohol zmenit nazor. Neviem cim to bolo ale uz som videl aj to ze boli zle prepnute DIL prepinace vzadu.

Ďakujem za pozvanie. Možno niekedy.
Ono s tým že niečo znie na výstavách podivne som za už zmieril a snažím sa s toho nevyvodzovať nejaké jednoznačné závery. Nehovoriac o tom že časom môžem niektoré veci už vnímať inak (iná akustika, iná nahrávka, iné duševné rozpoloženie, viac skúseností, zhoršujúci sa sluch ..... Smile ). Pekným príkladom sú repráky Elac - raz na HES vo velkej miestnosti porovnávali niekolko stĺpových modelov a tam mi to prišlo nejaké divné, nie celkom zlé ale akoby tam bola nejaké umelohmotná príchuť na stredoch. Po nejakom čase zase HES - malá miestnosť - regálovky. Tam som mal zase pocit ujačaných víšok, ale už ma to začalo viac baviť. No a po čase som začal vážnejšie špekulovať nad novými bedňami, tak som zbehol do štúdia a po tej skúsenosti už nešetrím chválou na túto značku. Síce som nič nekúpil, lebo boli dosť cez rozpočet (aspoň tie čo sa mi najviac páčili), ale musím povedať že určite patria k tomu lepšiemu čo som mal možnosť počuť.
Takže podobne to môže byť aj s Aconom u ktorého sa mi mimochodom dosť páči dizajn.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 16:41:49    Predmet: Odpovedať s citátom

aby v tom nebol JMD sam tak prikladam aspon na ilustraciu meranie Acon Divus mkIII v mojej obyvacke (4,3x5,8x2,7m (sirka x dlzka x vyska), prava stena z vacsej casti otvorena do dalsieho priestoru bytu, umiestnenie bedni pri zadnej dlhsej stene asymetricky vlavo, lava bedna cca 50cm od rohu miestnosti, stredne zatlmena, bez akustickych uprav). Meranie uskutocnil Cough za pouzitia jeho vybavenia, za co mu patri este raz vdaka. Pouzity program RAW. Konkretne merania su robene zo vzdialenosti 1m od bedni cca v ose vyskaca co je cca 1m od zeme.


Divus_frekvencka_prava_1m_05_15.jpg
 Description:
 Filesize:  52.96 KB
 Viewed:  282 Time(s)

Divus_frekvencka_prava_1m_05_15.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 16:42:28    Predmet: Odpovedať s citátom

este pre lavu bednu


Divus_frekvencka_lava_1m_05_15.jpg
 Description:
 Filesize:  46.61 KB
 Viewed:  266 Time(s)

Divus_frekvencka_lava_1m_05_15.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 16:45:06    Predmet: Odpovedať s citátom

tradicne to od 200Hz smerom dole netreba brat v potaz kedze tam uz merame interakciu s akusticky neupravenou miestnostou
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 20:07:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak přemejšlím, jaký zkušenosti a znalosti může mít člověk, kterej kdysi sletoval pár kabelů a zbastlil jakejsi síťovej filtr, čímž jeho dotek na realitu končí....může mi to někdo objasnit ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 21:10:05    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel: rozhodne som sa nechcel oznacit za to co nie som. Ak to tak vyznelo tak sa ospravedlnujem za nejasne vyjadrenia. Mozno v minulosti som sa pokusal o nieco (pochopit technicke suvislosti) dnes som nazoru ze kazdy by mal robit to co vie najlepsie. Vzdelanim som strojar, a zivim sa niecim uplne inym. Som len ten co ma rad hudbu a ktory pocuva a snazi sa to max obcas sprostredkovat ostatnym, nic viac by som v tom nehladal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Pi máj 29, 2015 08:18:28    Predmet: Odpovedať s citátom

doplnene merania Divusov:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=20933
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vlasto
Hifista


Založený: 25 január 2007
Príspevky: 210
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ut jún 09, 2015 07:40:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozdravujem a dovolim si TY-kat, mas peknu historiu a gratulujem k tym Aconom, to je uz asi kupa na dlho.
Kazdopadne aj ja som cital rad zopar tvojich rezencii a teraz uz nebudes trpiet tym, ze musis vratit testovany model, ako bol tusim v pripade jedneho z modelov ELAC.

Vela dobreho pocuvania testovania prajem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Ut jún 09, 2015 11:47:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlasto dakujem. S Aconmi som veelmi spokojny.
K tomu celemu jedna historka. Pred cca 2rokmi ked som sa aktivnejsie vratil k hifi a po cca 10 rokoch obmenil cely aparat, som navstivil pana Michalca v Niseli- ale len kvoli tomu ze som tam zobral dvoch kamaratov co nieco chceli kupit (aj obaja kupili ja som sa vsak na nic nepytal, nic nechcel pocut...) sa ma pan Michalec pytal: "...a vy co pan Malina vy uz vylieceny?" Presne viem co sa pytal:-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Po júl 06, 2015 16:03:17    Predmet: Odpovedať s citátom

v mojej zostave som pred cca dvomi tyzdnami vymenil Cambridge Audio Stream Magic 6 za Emm Labs DAC2 (predchodca sucastneho DAC2X).
zvukovy posun sa da opisat strucne asi:
viac rozlisenia
menej "drsnosti" resp. skreslenia
viac prirodzenosti
vysoka miera zvukovej univerzalnosti - pre mna velmi dolezite kedze pocuvam od komornej vaznej hudby, az po tvrdsie cross zanre

prevodnik rozlisuje kvalitnu nahravku tym ze reprodukcia je velmi cista, pritom prirodzena a neutralna.
Asi za najvacsi prinos poazujem hlasne komplexne pasaze prakticky proste toho aby sa nieco zo zvuku zacalo tlacit dopredu, zaroven je zachovana velka miera rozlisenia a vokaly ziskali na zivosti, pritomnosti, vykresleni a pritom su prakticky bez sykaviek (niekto by povedal az "analogovo prirodzene").
Horsie nahravky nevylepsuje - to sa mi tiez paci ze sa ich nesnazi zapatlat ale pritom to stale nie je neprijemne, ci nepocuvatelne placate, nevyvazne ci ostre.
Dnes si mal moznost chvilu vypocut aj Cough. Ak chce nech sa vyjadri on.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Po júl 06, 2015 18:10:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě jednou gratuluji k hifipřírůstku. Hraje to výborně. Bohužel vzhledem k horku a jiným prioritám byl poslech poněkud krátký & instantní, ale i tak bylo možno slyšet, že je to moc povedená záležitost.
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
davidhighend
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 júl 2008
Príspevky: 502

PríspevokZaslal: Po júl 06, 2015 18:16:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam sice model MA-1,ale bude to asi hodne podobne. Pred nim jsem mel nějakou dobu Casea Orion USB. V podstatě souhlasím s tim jak jsi to popsal Ty sám, jen bych přidal pro mně největší přínos a to neslévání se scény pri složitých pasážích s vice nástroji. Všechno je krasne separované a přehledné. U Orionu se to mlatilo dohromady, chyběl tomu ten vzduch, nebo jak to říct.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Po júl 06, 2015 19:27:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Ivo: na posluch treba viac pohody ako bolo dnes, musim manzelku prehovorit na klimu:-)

davidhighend: skopirujem sem moj prispevok z highendfora prave z porovnania proti Casea Orion lite USB:

Casea ma cistotu, rozlisenie ake som predtym s CA Strem Magic 6 ani pri porovnani 9 z 10tich streamerov a DAC-ov co som mal doma na test nemal. Casea zaroven je "muzikalna" v pozitivnom zmysle teda ma vysoku davku prirodzenosti. Co mi na nej nevyhovuje je ze strunove nastroje a niekedy hlavne ak ide o expresivnejsie vokaly aj hlas je viac "utopeny" v nahravke. Hodnotim to ako mensi drive a je to dan za jej "muzikalnost". Emm Labs ide v cistote a rozliseni este o kus dalej a strunove nastroje a hlas ma realnejsi objem. Alebo sa to da opisat aj ze Emm Labs ma vacsi drive ci posobi dynamickejsie.
V oboch pripadoch- ci ide o Caseu Orion Lite alebo Emm Labs DAC2 posunuli zvuk asi v kazdom smer k lepsiemu len Emm Labs mi vyhovuje svojim podanim viac.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: St december 23, 2015 11:07:31    Predmet: Odpovedať s citátom

aktualizacia aparatu:
predzosilnovac: Audia Flight PRE mk3.2
DAC: Emm Labs DAC2
zdroj signalu:Sony XA50ES a MacBook Pro
repro: Acon Divus mkIII

druhy aparat: Behringer B2031, BV P1SE, Akai GX95

aktualny prirastok:

https://www.dropbox.com/s/dw0ad9j9qy5mstq/2015-12-23%2008.46.14.jpg?dl=0
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: St december 23, 2015 16:29:56    Predmet: Odpovedať s citátom

len prve postrehy zo zvuku - porovnavane s BV P1SE
-az zarazajuco je obrovsky rozdiel ked pocuvam CD z analog out a cez prevodnik (prepojenie Toslink) predtym na BV P1 SE rozdiel bol ale nie tak obrovsky

ostatne postrehy teda uz len cez Emm Labs
-viac nizkourovnovych informacii,
-vacsia prirodzenost (hlas, klavir, akusticke nastroje)
-vacsie a realnejsie tela nastrojov a hlasu a taktiez ich separacia v priestore
takze na zaciatok som viac ako spokojny
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št december 24, 2015 15:45:31    Predmet: Odpovedať s citátom

P1SE je asi 15 rokov starý typ a cca 10x lacnejší, takže nejaký rozdiel je normálny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Št december 24, 2015 17:07:11    Predmet: Odpovedať s citátom

sakra myslel som ze to treba dat aj sem, tento koment som dal len na highendforum:

nemozno samozrejme vsak zrovnavat cenovu hladinu P1SE a Audie kde je rozdiel v cene 10 nasobny
P1SE je za cca 600Eur stale vynikajuco a hlavne cisto hrajuci predok- to mu nemozno upriet, len Audia je dalej to je fakt aspon u mna doma to tak vnimam. Zaujimave bude este porovnanie so sucastnou CR/SR produkciou (SP audio az urobia symetricku verziu, BV PRE1, a az pride symetricky nastupca SPX2010...)
inak mate pan Bunta 100% pravdu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: So december 26, 2015 01:04:10    Predmet: Odpovedať s citátom

este dve fotky noveho prirastku:
hned po vybaleni
https://www.dropbox.com/s/boci0iy4wv93dbd/2015-12-22%2022.05.30.jpg?dl=0

prehodenie policiek ktore sa da u stojanu Stand Audio dobre kombinovat
https://www.dropbox.com/s/wy19iclucwe2j7x/2015-12-23%2015.56.41.jpg?dl=0
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So december 26, 2015 11:04:33    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:

DAC: Emm Labs DAC2
zdroj signalu:Sony XA50ES a MacBook Pro


Cez DAC ides aj s MacBook?
Som rad, ze mas stastne vianoce. Premyslam co ta moze v tejto zostave najblizsie provokovat k upgradu. No nic mi nenapada.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: So december 26, 2015 11:11:34    Predmet: Odpovedať s citátom

do DAC-u idem optikou z CD, z MAC-u idem USB alebo optikou.
upgrade? uvidime:-) rezervy su urcite v CD transporte (teoreticke- realne to tak az nevnimam)


Naposledy upravil blesk666 dňa Po december 28, 2015 22:39:27, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
Strana 1 z 10

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist