Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

OPPO přímo na koncové zesilovače?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Multikanál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
maslik
Nádejný hifista


Založený: 06 január 2013
Príspevky: 61

PríspevokZaslal: So december 05, 2015 16:32:35    Predmet: OPPO přímo na koncové zesilovače? Odpovedať s citátom

Zkoušel někdo zapojit OPPO nebo jiný multikanálový player přímo na koncový zesilovač, tj. bez preampu či AVRka a tím ho tak obejít??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Ne december 06, 2015 22:07:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano,v pohode Wink dokonce to ma i zakladni nastaveni - vyhybka a vzdalenosti repro.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sonorous
Hifi obsluha


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 47

PríspevokZaslal: Ne december 27, 2015 17:37:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Mužete někdo tento způsob zapojení rozvést trochu víc. Zrovna uvažuji o koupi nějakého slušného multikanálového procesoru (třeba na hifibazar.cz má těď Classe SSP 300), ale tohle přímé zapojení by se mi taky líbilo.
Jak by to teda fungovalo... připojit třeba na OPPO BDP-105 ... přímo ke koncovým zesilovačům....
U AVR nastavuju velikosti a vzdálenosti reproduktorů, jejich hlasitost... pro kvalitní nastavení využívám automatické nastavení přes přiložený mikrofon... jak by se to dělalo bez toho procesoru?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Ne december 27, 2015 23:35:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Oppo nemá ekvalizér, ale základní nastavení vzdáleností (zpoždění) a výhybky ("small"->LFE) a mixér kanálů tam je. Bude se pak jednat o digitální volume bez ztráty přesnosti (nebo jak to napsat) díky 32bit zpracování. 105 nemá ani špatné převodníky (ES9018 myslím), takže bych se toho nebál. 105 myslím funguje i jako USB transport, ale nikdy jsem jí nezkoušel (jen 103).
Já bych se nebál zkusit USB 8ch. transport a přímo na to navěsit DACany (a premap(y)) dle libosti a chutí každého soudruha. Někdy to zkusím, až bude čas (lim->inf. Twisted Evil) Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sonorous
Hifi obsluha


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 47

PríspevokZaslal: Po december 28, 2015 09:38:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky, takže jestli to dobře chápu, tak OPPO přes jeho výstupy pro jednotlivé kanály připojím přímo na jednotlivé samostatné zesilovače a bude to hrát. Na OPPu pak nastavím jednotlivé bedny (vzdálenost a hlasitost) a dálkovým ovladačem OPPa pak budu zesilovat a zeslabovat celý systém najednou. Jde mi hlavně o to, jestli v tom OPPu nastavím samostatně každou bednu - hlasitost a vzdálenost???
Automatická ekvalizace Odyssey přes mikrofon by byla asi lepší - tak jak to umí dnešní AVR - ale dřív jsem to taky navstavoval jen určením velikosti beden, jejich vzdáleností a nastavením hlasitosti - a jelo to dobře...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Po december 28, 2015 10:34:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Sonorous napísal:
Díky, takže jestli to dobře chápu, tak OPPO přes jeho výstupy pro jednotlivé kanály připojím přímo na jednotlivé samostatné zesilovače a bude to hrát. Na OPPu pak nastavím jednotlivé bedny (vzdálenost a hlasitost) a dálkovým ovladačem OPPa pak budu zesilovat a zeslabovat celý systém najednou. Jde mi hlavně o to, jestli v tom OPPu nastavím samostatně každou bednu - hlasitost a vzdálenost???
Ano. Jen na tom oppáckym dálkáči je volume trochu blbě umístěné, ale asi si jde zvyknout Laughing
citácia:
Automatická ekvalizace Odyssey přes mikrofon by byla asi lepší - tak jak to umí dnešní AVR - ale dřív jsem to taky navstavoval jen určením velikosti beden, jejich vzdáleností a nastavením hlasitosti - a jelo to dobře...
To si nejsem tak jistej. Audyssey je defakto celkem slušné DSP s komplet room correction a jánevímčehoještě correction a hrabe i do pásma, kde už by zasahovat neměla. Leda mít zaplaceno Audyssey Pro a mít možnost vypočtené křivky korigovat, pak by to bylo ideální. Samozřejmě člověk musí vědět, co od toho chce.

Koukal ses na to miniDSP? DIY si nic dorobit nechceš?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sonorous
Hifi obsluha


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 47

PríspevokZaslal: Po december 28, 2015 11:31:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Mini DSP jsem zatím neznal... vypadá to dobře, ale na mě je to už dost složité a asi to nebude zrovna nejlevnější.
HiFi a prostorový zvuk mě baví, ale znalosti na tvorbu vlastních zařízení nemám... Proto mě zaujalo to OPPO, které umí vše z jedné krabice... a snad i velmi dobře.
Stávající aparaturu chci vylepšit... myslel jsem, že koupím jen nějaký lepší AV procesor, který bude dobrý i ve stereu. Teď mám AVR Onkyo 875 a jsem v podstatě spokojený, ale bedny mám na podstatně vyšší úrovni a myslím, že by to asi mohlo hrát ještě líp. Taky jsem zvažoval doplnit nějaký slušný DAC.
Ta varianta napojení OPPO přímo na koncáky se mi ale líbí víc... navíc má vynikajíci D/A převodníky a 105tka i slušný sluchátkový výstup. Taky CD/DVD mechanika a vše co k tomu patří je v tom rozhodně lepší než můj postarší CD přehrávač a multikanálový přehrávač ASUS BDS-700 přes který jedu Flacy.
Na tom oppu se mi líbí i možnost ovládání přes mobil... ten asus to má sice částečně taky, ale nelze listovat a vybírat v playlistu a vždy musím ještě pustit TV...To OPPO to má vymakanější..
Teď ještě přemýšlím jestli potřebuju tu 105tku, nebo by mi stačila ta 103jka nebo i jejich nějaký starší model. Musel bych ale oželet minimálně ten sluchátkový výstup. Po stránce kvality zvuku ty nižší modely tuším nejsou o tolik horší... Nevím, ještě to musím nastudovat. Taky nevím jestli lze ty nižší modely ovladat kompletně (tzn. i s listováním v playlistu) přes mobil. To že těď musím vždy pustit i tv mě celkem vadí... no snad bych to ale vzhledem k ceně oželel taky.
Ještě přemýšlím co nabízí jiné značky, třeba CA...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Po december 28, 2015 12:17:47    Predmet: Odpovedať s citátom

"5" řady jsou oproti "3" promakanější, ale taky 2x dražší, na stereo to ale bude vhodnější. O kolik, to neumím posoudit (jsem skeptik). Mě se líbí jak říkáš sluchátkáč plus usb transport, symetrika a separé stereo výstup je jen další bonus.
Nemyslím si ale, že bys ve filmech poznal rozdíl z pre-out výstupu OPPA a tý 875 (pokud se nepoužije DSP)...abys pak nebyl zklamanej Wink
Starší 93 a 95 nevím, jestli seženeš, umí 3D a ještě "neumí" Cinavii a navíc je tam ponecháno browzdání ISO soubory příp. BDMV strukturou Blu-Ray disku, což je dneska dost ceněný, ceny můžou bejt víc než za nový Wink
CA je rebrandlý OPPO.
Pokud ti nevadí vyhodit 1000 liber za 105, tak jdi do ní a máš po problémech Wink

Do jakých koncáků to budeš pouštět a co máš za repráky - máš 5.1 konfiguraci? A co vůbec hudba, co si pouštíš za multikanálový skvosty?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sonorous
Hifi obsluha


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 47

PríspevokZaslal: Po december 28, 2015 13:46:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlavní repro jsou elektrostaty Martin Logan CLSII. Jsou už sice 20 let staré, ale byly to jejich skoro nejvyšší řada (v té době cena kolem půl mega) a hrají prostě božsky...prostor, průzračnost.. pro basový tlak mám sub Jamo 600e, k tomu centr a 4x surround ve stropě.
Já přes surround poslauchám i normální hudbu (na DSP jedu přes Neo 6 music). Nějak jsem si na to zvykl a mám pocit, že je to lepší než samotné stereo... Přesto, že ve stereu je ten zvuk super a prostor taky nádherný, při přidání těch surround efektů mám pocit, že mě ten zvuk ještě více obklopí. Nemyslím si, že by to nějak rozbilo stereo efekt (ty bedny se i ve stereu úplně ztratí), ale něco to tomu ještě přidá... tak nějak to vyplní místnost... muzikanti pořád hrají přede mnou, ale je to takové hutnější.
Samozřejmě na filmy a koncerty je to taky super nářez. Hudba/film využívám v poměru tak 80/20%
Výkonné konce mám pro ty Logany monobloky Musical Fidelity Surchanger 550K... i když ty teď prodávám a používám spíš koncák NAD 2700THX... přesto, že ten NAD je cenově levnější, mám pocit, že hraje stejně dobře jako ty Superchangery... já tam prostě žádný velký rozdíl ve zvuku necítím... hrají sice každé trochu jinak, ale oboje velmi dobře a než to přepojím, tak už pak nejsem schopen říct co hraje líp. Možná je to i tím receiverem nebo cdčkem nebo tím Asusem... že ty Superchangery neukáží co umí... Ale ty Superchangery líp prodám a bude na OPPO Smile a k tomu 6kanálový koncák na efekty (na hifionline jsou teď zrovna dva k mání do 10000).
Samozřejmě mám strach co to udělá v případě přímého zapojení toho OPPa na koncáky bez DSP procesoru... je fakt že většina těch zvukových režimů co umí to Onkyo mi nesedí...pouze ten Neo 6 music se mi líbí.
Dají se pak na tom Oppu nějak měnit efekty (něco jako přednastavené zvukové nebo filmové kulisy, něco třeba jako to Neo..)? Nebo z toho prostě poleze jen to co se zrovna přehrává a to tak jak je to jen nahrané? Jako že když pustím stereo CD, tak to bude jen stereo a nepůjde přihodit sub a efektové repro?
Jak o tom teď píšu, tak si začínám uvědomovat jestli to přímé spojení na koncáky bude to pravé... jestli přece jen ještě nebude nutný nějaký kvalitní AV procesor?
Přiznám se, že když usednu k hudbě a poslouchám jak to krásně hraje, tak si říkám, že nic lepšího nepotřebuju měnit, ale z druhé strany jsem zase klasický hifista, který chce pořád něco zlepšovat a taky mám rád změnu a nové věci... Asi nejsem jediný co pořád kupuje a prodává a nějak vylepšuje Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sonorous
Hifi obsluha


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 47

PríspevokZaslal: Po december 28, 2015 13:49:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Přemýšlím, že pokud by to OPPO nemělo možnost změn těch prostorových režimů, tak by se to mělo dát doladit změnou vzdálenosti (zpoždění)jednotlivých reproduktorů. Ale netuším co bych ladil, když z CD poleze jen čisté stereo....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Po december 28, 2015 15:57:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, tak to co popisuješ, to fakt neřeš vůbec nic Wink
A) Ty Logany jsou naprostá katastrofa a to Onkyo jim vůbec neublíží.
B) Pokud jedeš přes nějaký pseudo prostorový DSP režim, tak nemusíš vůbec řešit kvalitu (věrnost) čehokoliv v řetězci, protože jsi jí tím zazdil
C) centrální kanál máš taky Logana? Přední báze by měla být ideálně stejná s tím, že centr dostává nejvíc po čuni. Pro kvalitní poslech rozhodně nevyhovujou všelijaká appolita s 4" nebo 5" položená naštorc (komerčně se tomu říká centr)
D) 4 surroundy ve stropě mi nepřijdou jako zrovna ideální řešení, uvažoval bych o klasickém rozmístění na zdi (používám obyč ale pěknej hliníkovej polohovací držák od Dexonu)


Co vím že umí OPPO je 5.1 nebo 6.1 -> 7.1 expand a vice versa. Pseudoprostorové efekty netuším, nepoužívám a jedu 1:1.


citácia:
přesto, že ten NAD je cenově levnější, mám pocit, že hraje stejně dobře jako ty Superchangery... já tam prostě žádný velký rozdíl ve zvuku necítím... hrají sice každé trochu jinak, ale oboje velmi dobře a než to přepojím, tak už pak nejsem schopen říct co hraje líp.
Thumbs up
____________________________

(Troufalý) návrh: Udělej pořádnou tlustou čáru, prodej logany a za utržené peníze si postav nekompromisní surround Smile Klidně můžeš začít tím OPPEM, na to pověsíš 3 nějaké koncáky pro přední bázi a nějaký obyčejný 4 kanál pro surroundy bude taky stačit. Repro bych ti poradil něco zvukovodového; z několika dobrých důvodů je to zvlášť pro multikanál (kino) vhodné řešení. Subwoofer neznám, pokud to není nějak šíleně nalazený bandpass a hlasitostně a rozsahově stačí, tak je to asi jedno. Pro ultimátní řešení basů bych jich dal stejně víc; řídil je DSPčkem (hledej tady multisub).
A jestli tě to fakt baví, tak začni studovat, protože dost věcí si budeš muset udělat sám, ale výsledek pak za klidně 1/10 financí bude lepší než komerce Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sonorous
Hifi obsluha


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 47

PríspevokZaslal: Po december 28, 2015 18:33:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím nakolik jsi ty logany slyšel, ale ne nadarmo bývaly konkrétně tyto mezi prvními deseti v top žabříčcích reprobeden kolem milionu korun... a i stávající jejich modely jsou vysoce ceněné ve všech kategoriích cen. Hrůza jsou jen v jejich nenažranosti pro zesilovače a hlavně tím, že jdou až na 1ohm. Jinak ale hrají opravdu realisticky... taky už mám za ty roky co hifi sleduju něco naposloucháno..
Máš pravdu... to Onkyo jim neublíží...ale oni dost ubližují jemu... proto jsem k nim vyzkoušel několik zesilovačů a je fakt, že oni by nejraději potřebovali nějaký jim podobných cenou... na to ovšem nemám ani při bazarových cenách...
Centrální repro mám vlastní tvorbu od Visaton a přesto, že vím, že centr je v domácím kinu skoro nejdůležitější, tak tohle mi stačí... jak jsem říkal kino je pro mě jen okrajová (ale důležitá) záležitost a třeba v tom režimu "Neo 6 music" centr vlastně ani nehraje.
Stropní serroundy mám z prostorových důvodů a není to vůbec špatné.. když jsem dřív bydlel jinde, měl jsem dokola standardní bedýnky a tohle nynější řešení není vůbec horší...
Ten sub je taky tehdejší nejvyšší řada Jama a nehraje špatně...i když o nějakém novějším a více zaměřeném na hudbu taky zvažuju...
K tomu používání DSP... S klasickým kvalitním stereo zesilovačem by to zřejmě hrálo líp, a teď to hraje jen v mezích možností toho Onkya... Každopádně při přepnutí ze sterea na ten prostorový zvuk se nic nezhorší... naopak.
Musím v nějakém studiu pořádně vyzkoušet to OPPO jestli při jeho přímém zapojení na koncáky dovolí hrát klasické CD nebo vykouzlí i prostorový zvuk...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Po december 28, 2015 23:41:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Rolling Eyes

One word: mršba Cool

Končím Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Multikanál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist