Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

DIY RIAA Preamp s PCF802 skusenosti - postrehy

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
derick
Hifi obsluha


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 37
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: Ut december 29, 2015 15:34:54    Predmet: DIY RIAA Preamp s PCF802 skusenosti - postrehy Odpovedať s citátom

Pozdravujem osadenstvo. Cca pred dvoma rokmi som si postavil Preamp z tohoto odkazu:

http://www.hovirinta.fi/audio/putkitekniikka/HIFI_vahvistimet/RIAA-korjaimet/passivinen_PCF802/kuvat/RIAA-korjain%202xPCF802%20jpeg.jpg

Je tam len strohy navod, bez blizsieho popisu. Mam urobenu polyaktivnu verziu. Zdroj je oddeleny v samostanej skrinke. Porovnavali som zvuk u znameho s PJ Phonobox SEll. Na stredoch a vyskach bola PCF802 jednoznacne lepsia. Nielen muzikalnejsia, ale bolo tam viac informacii. Basy oproti PJ boli trochu slabsie. (Otazkou vsak je aj presnost RIAA krivky.)
Je to minimalisticke riesenie. V ceste signalu z LP je len trioda-kondik-pentoda-kondik a nasleduje zosik trioda-kondik-pentoda (6P15p-EV a 6N2p-EV.) Tj v ceste signalu 3x kondenzator a styri aktivne prvky.
Co sa tyka kondenzatorov je to trochu alchymia na aku poziciu aky pouzit. Skusal som asi mesiac rozne variacie. (Wima urcite nestaci.) Ma to vplyv na vysledny zvuk. Podla mojho ucha su vyborne ruske rady K72/73, MBM atd v roznych kombinaciach. Na RIAA mi zvukovo sedia ruske zelene kocky (silver mica?) Vsetky odpory su ruske rady MLT.

Nedavno som natrafil na jedno rumunske forum:

http://www.elforum.ro/topic/101872-pcf802-corector-riaa/

kde chlapik v #6 LMOlimpiu, pise celkom zaujimave veci o tom, ze PCF trioda je perfektne stabilna a linearna a pentodova cast je tiez vynikajuca. Pridava tam aj merania (ktore koli registracii na fore) neviem otvorit a pise, ze u jednolampoveho riesenia na kanal je to perfektny vysledok. Vraj jedna lampa ECC na kanal, je len tak-tak. Mal som v umysle postavit nieco s ECC88/803S/83CC, ECC808, ale nakoniec staviam dalsiu, pasivnu verziu s PCF802.

Laboroval som s NOS lampami PCF802 od roznych vyrobcov. Tesly neurazaju, su skor neutralne, nic nevycnieva, ale ani nenadchne. Telefunken su pevnejsie na basoch. Valvo a Siemens maju vyraznejsie vysky. Najlepsie sa mi pacia ITT/Lorenz. Vyborny zvuk, spodok aj vrch, ale je to dost subjektivny test.

Na koniec este uvediem, ze preferujem skor tichy posluch (ambient, elektro, indie) a aj s 2x3W, to narobi v panelaku celkom slusny rambajz. Prenosku mam Philips GP412 a hra to celkom pekne.

Otazka znie, ci uz niekto skusal PCF802 ako preamp a ake su jeho skusenosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pedro
Hifista


Založený: 11 jún 2009
Príspevky: 115
Bydlisko: Slovensko

PríspevokZaslal: Po január 04, 2016 11:47:17    Predmet: Riaa Odpovedať s citátom

Mám 3 lampové MM preampy- Revox , Copland a Kypo. Všetky OK. No s ECC až na kypo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist