Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Euromed, aneb kdo nám vládne ? Zločinci nebo rovnou ďábel ?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 150, 151, 152  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: St január 06, 2016 13:31:57    Predmet: Odpovedať s citátom

No zase se to dá použít jako primitivní IQ test. Vidíš-li že text je těžká manipulace tak to s tebou není zas tak úplně špatné. Vidíš-li zprávu o "zlém" vývoji v Polsku, čteš toto ze svého počítače / mobilu / tabletu ve svém bytu / domě a máš i práci? Pak si to navzdory předpokladům dotáhl daleko a můžeš být na sebe hrdý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11492
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 06, 2016 15:19:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Obavam sa, ze si to nepochopil... co ma spolocny ekonomicky (ne-)uspech a pocit miznucej slobody u casti spolocnosti?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: St január 06, 2016 15:50:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Opravdu po mě chceš abych ti ten text i moji odpověď "přeložil" a vysvětlil?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: St január 06, 2016 16:14:55    Predmet: Odpovedať s citátom

2 miero: Ta dáma určitě existuje: http://www.slawistyka.uni.opole.pl/show.php?id=15
...ale na jejím profilu (je-li to její profil?) žádnou rebelii nevidím Smile
https://www.facebook.com/joanna.czaplinska.14?fref=ts

_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11492
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 06, 2016 16:23:46    Predmet: Odpovedať s citátom

pravdepodobne to nemá publikované verejne ... v tom je čiastočná výhoda fb
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11492
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 06, 2016 16:27:01    Predmet: Odpovedať s citátom

zdenek: Kludne vysvetluj a prekladaj, cital som i nazor na PL, s ktorym sa da i ciastocne suhlasit, ze to je vlastne dobre, ze si staty ako PLN a HUN robia co chcu a nenechaju sa ukecat EU. Ale s tym, ze sa mi to nepaci, asi nic nespravis.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Št január 07, 2016 12:02:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Tedy ona citace.
Milí čeští (nejen FB) přátelé. Polská demokracie se stává minulostí. FB stránky hnutí na podporu demokracie jsou blokovány/hackovány, snažím se nemyslet na to, co se může stát v reálném světě, píše polská bohemistka Joanna Czaplińska. Aby bylo jasné: nynější vládnoucí stranu zvolilo necelých 20% Poláků oprávněných k hlasování, což statisticky činí asi 5 milionů voličů. Toto není celý národ, čítající asi 38 milionů obyvatel! Politické změny, které zavádí vládnoucí strana Právo a spravedlnost, směřují k postupnému, ač velice rychlému, omezování občanských svobod, včetně dohledu nad komunikacemi písemnými, elektronickými a telefonními. Vzhledem k tomu, že pravomoc Ústavního soudu Polské republiky v novele dosavadního zákona byla de facto zrušena, průměrný občan stěží najde cestu k hledání vlastních prav. Nevíme, zda naše posty na FB za pár dnů nebudou cenzurovány, proto pro jistotu to posílám již dnes.

1) Hra s čísly
Přepočítávat počet hlasů pro vládnoucí stranu na celkový počet obyvatel a zároveň podsouvat myšlenku že zbytek obyvatel země nesouhlasí s danou vládou. Tedy evidentně nesouhlasí i kojenci, lidé kteří se rozhodli nevolit atd. Opravdu je možné si manipulace nevšimnout?
2) Noc dlouhých nožů
Všemi vládami byla vždy slibovaná že se nebude konat a vždy se konala při každé změně vlády. Není snad jediná evropská země (ani jiná) kde by to tak nebylo. Liší se jen metody ale dosazení vlastních lidí na určité místa zůstává.
3) Strašení
Celkově to není nic než já Vám řeknu co se stane a mě přece musíte věřit.

"co ma spolocny ekonomicky (ne-)uspech a pocit miznucej slobody u casti spolocnosti?"

Pokud někdo v daném textu opravdu nevidí těžkou manipulaci je dutý jak bambus. Pokud i přesto dovede být ekonomicky úspěšný (nepočítá se že peníze například zdědil), navzdory svému hendikepu (dutý jak bambus), evidentně dovedl hendikep kompenzovat nějakou jinou vlastností a tedy může na sebe být hrdý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11492
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 07, 2016 13:40:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Je treba uznat, ze potomkovia Ceskoslovenska, ktore z casti svojho uzemia, vystahovalo zhruba tretinu obyvatelov, je nejakych 20% Poliakov, ktori rozhoduju o definicii slobody celeho naroda, k smiechu.

Z mojho pohladu, je zasadna informacie v prvej vete: "Polská demokracie se stává minulostí.".

A neporovnaval by som ju s ceskou/slovenskou demokraciou. Ktorá je tiež k smiechu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Št január 07, 2016 13:55:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Škoda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: Št január 07, 2016 14:02:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Miero,slovenská demokracia je k plaču. Sad
No ale smiech a plač maju k sebe blízko. Viac ako by sa zdalo.
Inak plný súhlas s Tebou.


Naposledy upravil Homer Simpson dňa Št január 07, 2016 14:09:44, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11492
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 07, 2016 14:04:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdenku, ale niekedy by sme to mohli rozobrat osobne, pri pive napriklad.

Netvrdim, ze nemas pravdu, len ze si vsimas inych veci nez ja.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št január 07, 2016 16:23:42    Predmet: Odpovedať s citátom

http://aktualne.atlas.sk/slovensko/politika/slovensky-spisovatel-vyzyva-merkelovu-najdite-konecne-odvahu.html Exclamation
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gazy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2010
Príspevky: 385

PríspevokZaslal: Št január 07, 2016 22:18:19    Predmet: Odpovedať s citátom

No jasné, Merkelová si z dopisu jedného z našich najtrendovejších spisovateľov, tak dva, tri krát ucvrnkne Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11492
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 07, 2016 23:42:13    Predmet: Odpovedať s citátom

By som cakal, ze otazky pre maximalne zaneprazdneneho cloveka budu maximalne strucne. Pan autor ma zjavne vela casu a aktualne.sk sa chytaju kazdej slamky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Pi január 08, 2016 11:17:08    Predmet: Odpovedať s citátom

2 miero: Ted jsem si vsimnul zmeny tveho "podpisu" a davam velkej palec nahoru Laughing Je to asi nejlepsi zpusob, jak reagovat na zbytecny ad hominem utoky, ktery to tady zamorujou cim dal vic Rolling Eyes
_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
davidhighend
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 júl 2008
Príspevky: 502

PríspevokZaslal: Pi január 08, 2016 13:38:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady se radeji podívejte co je vetsi zlo nez plky o uprchlicich a muslimech.
http://youtu.be/d-xjLa9xrOo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11492
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 08, 2016 14:06:18    Predmet: Odpovedať s citátom

zial, su i horsie veci ... https://twitter.com/search?q=syria+starving&src=typd
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
catmann
Hifista - pokročilec


Založený: 02 marec 2014
Príspevky: 259
Bydlisko: východ SK

PríspevokZaslal: Pi január 08, 2016 14:17:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Žiaľ toto sú len dôsledky. Treba vidieť príčiny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11492
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 08, 2016 15:10:54    Predmet: Odpovedať s citátom

zial dosledky je vidiet, o pricinach sa da dohadovat, ale ak niekto tvrdi, ze ma urcite pravdu, tak ju mat nemusi...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stano30
Hifista


Založený: 10 november 2013
Príspevky: 239

PríspevokZaslal: Pi január 08, 2016 15:33:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Táto téma by mala byť zmazaná! Prečo sa vždy nájde niekto čo prispeje ďalším bludom.
Chlapi, venujte sa tomu čo vás baví a nečítajte každú volovinu tváriacu sa ako odborné stanovisko.
Čo je toto za pridrbanú dobu! Škoda že pominula doba, keď sa kôli odborným informáciám sedelo v študovniach, zapisovalo sa na čakačku vo vedeckej knižnici...
Teraz máme youtube, google, internet ..., ale ako ľudia očividne blbneme, až z toho mám strach.
Nikdy som nechápal, ako dokázal Hitler zfanatizovať milióny a prečo padli najvyspelejšie civilizácie, dnešná doba mi to vysvetľuje - sú také blbé obdobia v dejinách.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
davidhighend
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 júl 2008
Príspevky: 502

PríspevokZaslal: Pi január 08, 2016 15:48:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Napadlo tě taky nekdy, ze to co ses dozvěděl o Hitlerovi ve skole, nemusí byt všechno pravda?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11492
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 08, 2016 16:47:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Obávam sa, že mnoho vecí, čo sa učilo na základnej škole je v skutočnosti zložitejších, ako sa tam predkladalo...

Napríklad už i taká astrológia sa tam preberá príliš málo, vzhľadom k tomu, ako ju potom ľudia konzumujú.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Pi január 08, 2016 19:06:39    Predmet: Odpovedať s citátom

davidhighend napísal:
Napadlo tě taky nekdy, ze to co ses dozvěděl o Hitlerovi ve skole, nemusí byt všechno pravda?
Vytváříš alternativní dějiny jako sis vytvořil alternativní fyziku o pár témat vedle?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: Pi január 08, 2016 19:58:55    Predmet: Odpovedať s citátom

stano30 napísal:
Táto téma by mala byť zmazaná! Prečo sa vždy nájde niekto čo prispeje ďalším bludom.
Chlapi, venujte sa tomu čo vás baví a nečítajte každú volovinu tváriacu sa ako odborné stanovisko.
Čo je toto za pridrbanú dobu! Škoda že pominula doba, keď sa kôli odborným informáciám sedelo v študovniach, zapisovalo sa na čakačku vo vedeckej knižnici...
Teraz máme youtube, google, internet ..., ale ako ľudia očividne blbneme, až z toho mám strach.
Nikdy som nechápal, ako dokázal Hitler zfanatizovať milióny a prečo padli najvyspelejšie civilizácie, dnešná doba mi to vysvetľuje - sú také blbé obdobia v dejinách.


A Ty to prečo čítaš? Prečo sa radšej nevenuješ tomu čo ťa baví? Každá doba prináša pozitíva aj negatíva,. Je na každom čo si z toho vyberie.
"Táto téma by mala byť zmazaná." To mi pripomína cenzúru pred 1989.
Nie sú všetci blbí ako si ty myslíš. Vidíš to moc čierno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stano30
Hifista


Založený: 10 november 2013
Príspevky: 239

PríspevokZaslal: Pi január 08, 2016 20:07:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Napadlo a mal som to šťastie, že som prešiel tak prosovietskou históriou, ako aj prozápadnou a zvláštne na tom je, že tieto dva prúdy si v zásadných historických faktoch neodporujú, v podstate sú zhodné. A o opaku ma tým pádom nepresvedčí ani discovery, spektrum a iné televízie, pretože verifikovať každý blud, publikovaný na nete a v TV je zbytočné, nakoľko história je jedna a alternatívne a konšpiračné drísty ju nezmenia.
Boli aj rozpory, Katyň, Slovenský štát, panslavistické teórie ..., ale toto čím tu prispievate dnes a to aj napriek dostatku informácií, to je na zaplakanie. A tá tendencia, uveriť tej najneuveriteľnejšej volovine ..., ale čo sledovanosť to má, klikov to má dosť, tak prečo napísať a nevysielať sprostosti, ľudí zaujímajú hlavne sprostosti, stačí si pozrieť správy. Nebola by to len znôška chujovín, ale keďže nás chujoviny zaujímajú, viď. toto vlákno, tak treba ľuďom poskytnúť to čo chcú a čo ich zaujíma.

Ja v rámci vzdelanostného prínosu témy, odporúčam BVa, PMA, Kazzatel-ovi zohnať poriadne káble, nech ich zosilňovače ukážu čo v nich je Very Happy

Homer: Máš pravdu, mne vadí tá ochota ľudí šíriť tie bludy ďalej. Vadí mi to, že tí čo bludy šíria už dávno všetko vedia. Sám poznáš situácie, keď napriek polopatistickým argumentom nepomôže nič Very Happy cenzúra by mala fungovať aj teraz, šírenie sprostostí si netreba zamieňať so slobodou slova.


Naposledy upravil stano30 dňa Pi január 08, 2016 20:13:50, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1901

PríspevokZaslal: Pi január 08, 2016 20:07:36    Predmet: Odpovedať s citátom

stano30 tu sa niet comu cudovat - ludia su stale ako blbe opice, mozno trochu inteligentnejsie Smile Ako by boli inak mozne vsetky tie vojny a ich sprievodne svinstva?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
davidhighend
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 júl 2008
Príspevky: 502

PríspevokZaslal: Pi január 08, 2016 20:57:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Zorg napísal:
davidhighend napísal:
Napadlo tě taky nekdy, ze to co ses dozvěděl o Hitlerovi ve skole, nemusí byt všechno pravda?
Vytváříš alternativní dějiny jako sis vytvořil alternativní fyziku o pár témat vedle?

Nevim o cem mluvíš. A asi i sám nevis o cem mluvíš.
Jeste jedny pro tebe alternativní dějiny. Co všechno jsi o Osvětimi slysel ve skole.
http://youtu.be/aQjNs-Ght8s
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
davidhighend
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 júl 2008
Príspevky: 502

PríspevokZaslal: Pi január 08, 2016 21:27:36    Predmet: Odpovedať s citátom

moses napísal:
stano30 tu sa niet comu cudovat - ludia su stale ako blbe opice, mozno trochu inteligentnejsie Smile Ako by boli inak mozne vsetky tie vojny a ich sprievodne svinstva?

Jako blbe opice jsou lidi, pro ktere zpravy o pul osmé vecer znamenají studnici svaté pravdy. Zmanipulovaní bolsevicko-zionistickou masáži bez většího úsilí nad veci přemýšlet v širším rozhledu. Hranice Česka a Slovenska je to jediné kam dohlednou. Prasarny, kterých se Izrael za desetiletí dopouští nejen na blízkém východě ale po celem světe za podpory všech západních mocnosti vcetne UN, každy přehlíží a zmanipulovaně křičí za všechno muzou islamisti a muslimové. Jak jednoduché.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1901

PríspevokZaslal: Pi január 08, 2016 23:14:35    Predmet: Odpovedať s citátom

davidhighend napísal:
moses napísal:
stano30 tu sa niet comu cudovat - ludia su stale ako blbe opice, mozno trochu inteligentnejsie Smile Ako by boli inak mozne vsetky tie vojny a ich sprievodne svinstva?

Jako blbe opice jsou lidi, pro ktere zpravy o pul osmé vecer znamenají studnici svaté pravdy. Zmanipulovaní bolsevicko-zionistickou masáži bez většího úsilí nad veci přemýšlet v širším rozhledu. Hranice Česka a Slovenska je to jediné kam dohlednou. Prasarny, kterých se Izrael za desetiletí dopouští nejen na blízkém východě ale po celem světe za podpory všech západních mocnosti vcetne UN, každy přehlíží a zmanipulovaně křičí za všechno muzou islamisti a muslimové. Jak jednoduché.


No hej ale co s tym osobne urobis ty? Ja, ty a aj hocikto iny s tym nic nezmoze. A na druhu stranu sa tym ludom ani nedivim, kedze vela ludi ma existencne problemy, tak potom je pochopitelne, ze ich asi pohlad za horizonty nebude lakat ked sa musia najprv postarat o seba a svojich blizkych na mieste kde prave su...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11492
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 09, 2016 02:19:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Dosledne by som oddeloval politiku elit a nabozenstvo bezneho obyvatelstva, i ked sa navzajom prirodzene ovplyvnuju.

Urcite by sa na kazdom krutom diktatorovi/rezime dalo najst nejake to dobro co vykonal. Ale ak je zodpovedny i za genocidu, tak v prvom rade je treba odsudit to zlo co spachal.

Ak obycajny clovek nechce podporovat extremistov, tak vysoku medzinarodnu politiku zial asi neovplyvni. A viac ako studiom roznych politickych teorii o svete, mu kvalitu jeho zivota moze zlepsit napriklad nejake to nabozenstvo, astrologia ci v nasom pripade aj kvalitne hifi! :)))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 150, 151, 152  Ďalšia
Strana 6 z 152

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist