Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Nový slovenský elektrónkový zosilňovač Popular A3
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Riki
Hifi obsluha


Založený: 13 marec 2013
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: So október 25, 2014 18:37:23    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Projel jsem ty grafy. Ódy a nahodilé imprese mě nazajímají Smile

tvoja teoria by bola spravna, az by sluchovy vnem kazdeho z nas bol rovnaky, jedoducho nemozno povedat, ze zvuk z teoreticky najlepsieho retazca je pre kazdeho najlepsi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So október 25, 2014 19:23:26    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
A jak si myslíš, že se chová JFET ?


cez G sa to sprava ako dioda, tada ak nema na DaS polarizovane napatie. Mna to ale v tej chvili hned nenapadlo... Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: So október 25, 2014 20:33:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevim, zadnou magii bych v tom nehledal - operak bez napajeni se chova od urcity velikosti siganalu jako nelinearni zatez. Nekdy se mi stava, ze pri mereni zapomenu odpojit vypnutej DPA222 od prempu a to se projevi o jeden az dva rady vetsim THD. Nejspis ty ochranny diody na vstupech...
_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
csaba
Hifista


Založený: 26 október 2009
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: Ne október 26, 2014 10:10:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Včera som bol na AV trend & Hi-Fi show v Budapešti a tam som mal možnosť počuť koncáky Audio Note Paladin 2x2W http://www.audionote.co.uk/products/amps_power/paladin_01.shtml
a Concueror 2x8W http://www.audionote.co.uk/products/amps_power/conqueror_01.shtml.
Samozrejme, že aj ostatné komponenty ako gramec, cd a predok boli od Audio Note. Teraz som sa mohol presvedčiť, čo sú to 2x2W, nehovoriac o 8W. Neskutočná dynamika, žiadna ostrosť, avšak precízna scéna a detaily a pritom to hralo nahlas, niekedy aj nad úrovňou posulchovej hlasitosti, ktorá je už pre mňa veľmi hlasitá. Pre mňa najlepší zvuk na výstave. Nechcel som veriť vlastným ušiam, čo dokáže taký nízky výkon, pritom som si dal prehrať aj moje donesené cd s klasickou hudbou, kde po nástupe forte ich prehrali s absolútnym prehľadom a kľudom.
Použité boli repro AN-J http://www.audionote.co.uk/products/speakers/an-j_01.shtml a k väčším AN-E http://www.audionote.co.uk/products/speakers/an-e_01.shtml
Ani tohto roku som sa nesklamal v Audio Note ako aj minulý rok.
Takže, pre Maroša len toľko, že sa netreba báť výkonu 2x3W ale použiť citlivé repro a bude to hrať dynamicky a aj nahlas.

_________________
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ne október 26, 2014 10:51:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak po tomto a po včerajšom prečítaní vlákna o ExtremA som zmätený ako major Terasky a nadpriemerná lesná včela dokopy.... Kašlem na to a predávam svoju zostavu, značka lacno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5842
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ne október 26, 2014 11:05:56    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
danhard napísal:
A jak si myslíš, že se chová JFET ?


cez G sa to sprava ako dioda, tada ak nema na DaS polarizovane napatie. Mna to ale v tej chvili hned nenapadlo... Embarassed

A taky proti substrátu, na kterém to plave, je všechno většinou izolováno parazitní substrátovou diodou. Substrát, pokud není spojen přímo, tak má malý odpor proti minus napájení.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Ne október 26, 2014 11:14:03    Predmet: Odpovedať s citátom

2 bubuxin: Taky ziram a pomalu zacinam litovat, ze jsem vyhodil svoji preklizkovou prvotinu s MBA810 Smile
_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne október 26, 2014 11:14:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Von když ti vystřelí poplašňák u ucha, je to slušná rána Sábo, nemusí to bejt pokaždý zrovna atomovka... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Riki
Hifi obsluha


Založený: 13 marec 2013
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: Ne október 26, 2014 12:42:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Csaba, mal som podobny zazitok v hornstudiu, ano lampy a sirokopasma si najdu svojich narocnych majitelov, DPA-cka tiez Smile
Najde sa niekto kto pocul voxativ?
http://www.voxativ.com

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Maros
Hifista


Založený: 04 január 2013
Príspevky: 162
Bydlisko: Ilava

PríspevokZaslal: Ne október 26, 2014 13:38:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Kkz, tieto voxativ... to mi pride nieco ako Fiat Multipla medzi reprakmi. Celkom ma to desi Very Happy
_________________
www.popularaudio.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ne október 26, 2014 13:43:13    Predmet: Odpovedať s citátom

... širokopásma sú na kritickejší posluch nevhodné ... ešte zaplatiteľné „stredoeurópske“ riešenie (teda nie bedne od AN) sú pre Populára kvalitné sluchátka s citlivosťou väčšou ako 110dB/1V Wink
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Maros
Hifista


Založený: 04 január 2013
Príspevky: 162
Bydlisko: Ilava

PríspevokZaslal: Po november 10, 2014 11:23:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Len oznamujem, ze parametre sme razantne vyriesili. THD skreslenie pri 1kHz pri vykone 3W je 0.8% a pri 20kHz 0.99%. Takze to upravime aj na strankach a v manuali.

Spustili sme aj domenu www.popularaudio.eu, kde je anglicka verzia webu. Ideme teraz na vystavu do Mnichova, tak drzte palce Smile

_________________
www.popularaudio.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11426
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po november 10, 2014 11:38:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Zmenil sa aj nejako zvuk?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Maros
Hifista


Založený: 04 január 2013
Príspevky: 162
Bydlisko: Ilava

PríspevokZaslal: Št november 13, 2014 08:18:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Este som to netestoval na posluch, lebo sme boli v Mnichove a cakame na reproduktory Smile
_________________
www.popularaudio.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Maros
Hifista


Založený: 04 január 2013
Príspevky: 162
Bydlisko: Ilava

PríspevokZaslal: Št február 26, 2015 20:52:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Caute damy a pani,

tak sme to konecne dokoncili a predbezne fotky su zatial tu v prilohe a na FB. Neskor budu profesionalne. pribudol kryt, sluchatkovy vystup Smile

Teraz sa cim skor chystame dokoncit reproduktory (zladene designom, full range) a chystame aj samostatny predzosilnovac na gramofon- na baze OZ.

_________________
www.popularaudio.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Maros
Hifista


Založený: 04 január 2013
Príspevky: 162
Bydlisko: Ilava

PríspevokZaslal: St august 05, 2015 12:41:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Caute, pribudli nejake produkty a hlavne repraky. Momentalne sa pracuje na 2x35W verzii... Smile
_________________
www.popularaudio.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: St august 05, 2015 13:32:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekné. Chystáte sa znova aj na jesennú výstavu do BA?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Maros
Hifista


Založený: 04 január 2013
Príspevky: 162
Bydlisko: Ilava

PríspevokZaslal: St august 05, 2015 14:36:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano jasne, uz to mame zaplatene Wink
_________________
www.popularaudio.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
derick
Hifi obsluha


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 37
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: St január 27, 2016 11:11:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Co sa tyka "popularu", zhotovil som si podobne zariadenie s velmi uspokojivym vysledkom. Mozem potvrdit, ze na citlive (skor vintage) repro, v panelaku a na bezny (susedov nenasieraci) posluch, je to OK.
Na forach doporucuju EL84 vymenit za 6P15P (najlepsie EV). Tychto NOS lamp, su na ebay mraky, za cenu 5-7e vratane posty za kus. Urobil som to aj ja a som zvukom milo prekvapeny. Pinout je rovnaky ako EL84. Doporucujem aj "hazenmod", foliak 100n/400v medzi piny 3 a 6. (U EL 84 su spojene vnutri banky, tam sa to neda aplikovat). Na stredoch a vyskach je to rozhodne pocut.

_________________
Meranie dopadlo vynikajúco! Ale prečo to tak mizerne hrá???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11426
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So máj 21, 2016 22:20:13    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.startitup.sk/chalani-novej-dubnice-rucne-vyrabaju-dizajnove-elektronkove-zosilnovace/

Ako reklama dobre, zial o skresleni a vykone pisu dost skreslene.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So máj 21, 2016 22:23:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekná drevená kisňa.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: So máj 21, 2016 23:02:14    Predmet: Odpovedať s citátom

... hmmm ... chlapci na to už dali aj 6,3mm jack výstup na sluchátka (podľa mňa jediné plnohodnotné využitie takéhoto aparátu pri ešte akceptovateľnom skreslení) ... bohužiaľ na normálne citlivé nízkoohmové sluchátka je to absolútne nepoužiteľné ... celé to brumí totiž jak sviňa Crying or Very sad
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marek17
Hifi obsluha


Založený: 08 apríl 2015
Príspevky: 31

PríspevokZaslal: Pi september 16, 2016 19:41:22    Predmet: Odpovedať s citátom

mna by zaujimalo ci dokaze vybudit uplne Beyery T1 ?
i ked zrovna pouzivam Woo Audio WA2.
Confused

Mohli by ste vyvinut daky zosik co by konkuroval WA2,potom by som si ho kupil Very Happy Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: So september 17, 2016 08:03:42    Predmet: Odpovedať s citátom

marek17 napísal:
mna by zaujimalo ci dokaze vybudit uplne Beyery T1 ?
... však si to kľudne choď vyskúšať do Techhouse.sk v Petržalke ... majú tam na predajni k dispozícii aj Populár aj T1

http://www.hifisluchadla.sk/sluchadla/eshop/33-1-Zosilnovace-pre-sluchadla/0/5/2349-Popular-A3
http://www.hifisluchadla.sk/sluchadla/eshop/54-1-Audiofilske-High-End/0/5/985-Beyerdynamic-T-1

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marek17
Hifi obsluha


Založený: 08 apríl 2015
Príspevky: 31

PríspevokZaslal: Pi august 04, 2017 21:31:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Temu nebudem riesit,vyskusat mozem niekedy v buducnosti.
Teraz mam doma Woo Audio ,co mi uplne staci. Popular A3 dokaze riadit max. 250Ohm verzie sluchatok , u 600ohm verzie by mal obavy.

Pytal som sa na ich stranke ci utiahne (Teoreticky) A3 beyry 600 ohmov. Odpoved mi prisla ,ze 250Ohm je vacsia zataz ako pri 600Ohm Shocked Very Happy (logicky by to malo byt opacne). Neviem ci by A3 utiahla hladove Hifimany HE-6.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11426
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi august 04, 2017 22:01:20    Predmet: Odpovedať s citátom

viac ako s logikou to suvisi s fyzikou ... 250 Ohm je pre zosilnovac vacsia zataz ako 600 Ohm

preto napr. nejde na sluchatkovy vystup napojit reprobedny ... tie maju typicky 4-8 Ohm ... co je este vyrazne vacsia zataz ako tych 250 Ohm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Pi august 04, 2017 22:19:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj. presne tak, čím menší odpor, tým väčšia záťaž, t. j. skrat zaťažuje výstupy najviac.

Podľa logiky amrek17, by mali nepripojené slúchatká, t. j. nekonečne veľký odpor, predstavovať najväčšiu záťaž? To nedáva zmysel.

PS: inak na slúchatkový výstup sa samozrejme reproduktory pripojiť dajú, dokonca to bude aj hrať

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Pi august 04, 2017 23:10:48, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Pi august 04, 2017 23:01:52    Predmet: Odpovedať s citátom

marek17 napísal:

Pytal som sa na ich stranke ci utiahne (Teoreticky) A3 beyry 600 ohmov. Odpoved mi prisla ,ze 250Ohm je vacsia zataz ako pri 600Ohm Shocked Very Happy (logicky by to malo byt opacne). Neviem ci by A3 utiahla hladove Hifimany HE-6.
... Beyery T1 utiahne bez problémov ... s Hifimanmi HE-6 to nie je vhodné na moc hlasitý posluch aj keby si ich zapojil priamo na reprosvorky
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ne október 15, 2017 20:39:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Moc oceňujem snahu chalanov konštruktérov niečo dosiahnuť, dostal som sa náhodou k posluchu toho stroja , no s dospelým siličom to podla mňa nemá nič spoločné , porovnal som som to so základným JJ 543 ktorý má ten elektronkový zvuk , ktorý dosiahnete velmi ťažko bez patričných skúseností obvodových riešení a výst. tráf. Za mňa bohužial malebná hračka hrjúca ako nepodarený vintage s rozmazaným bláteným zvukom, neutiahne to ani náročnejšie bedne (dynaudio S25)

Dneska sú tie lampáče aj od čínanov dalej, je to oproti Sansui či JJ potopa, ale Popular je na tom vernostne velmi biedne a pre mňa rozhodne nepatrí do HiFi. JJ 543 pracuje v ačku do cca 15W a všetko kontrola, rozlíšenie, bas, separácia je na solídnej úrovni. Rozhodne to za tie peniaze nestojí. Remeselná práca je špica ale na to serem ked to nehrá . Ináč Fostex širokopásmo s ktorým to doporučujú je hovno reprák, typický idiotický uziapaný krám bez náznaku neutrality, definície , niečo pre začinajúceho hifistu ktorý potrebuje tie štavnaté cinky blinky árie , tam fostex vyniká
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Po október 16, 2017 18:04:18    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
Moc oceňujem snahu chalanov konštruktérov niečo dosiahnuť, dostal som sa náhodou k posluchu toho stroja , no s dospelým siličom to podla mňa nemá nič spoločné , porovnal som som to so základným JJ 543 ktorý má ten elektronkový zvuk , ktorý dosiahnete velmi ťažko bez patričných skúseností obvodových riešení a výst. tráf. Za mňa bohužial malebná hračka hrjúca ako nepodarený vintage s rozmazaným bláteným zvukom, neutiahne to ani náročnejšie bedne (dynaudio S25)

Dneska sú tie lampáče aj od čínanov dalej, je to oproti Sansui či JJ potopa, ale Popular je na tom vernostne velmi biedne a pre mňa rozhodne nepatrí do HiFi. JJ 543 pracuje v ačku do cca 15W a všetko kontrola, rozlíšenie, bas, separácia je na solídnej úrovni. Rozhodne to za tie peniaze nestojí. Remeselná práca je špica ale na to serem ked to nehrá . Ináč Fostex širokopásmo s ktorým to doporučujú je hovno reprák, typický idiotický uziapaný krám bez náznaku neutrality, definície , niečo pre začinajúceho hifistu ktorý potrebuje tie štavnaté cinky blinky árie , tam fostex vyniká


Menej chlastaj Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Ďalšia
Strana 17 z 18

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist