Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Beethoven (nové nahrávky zaujímavé zvukovo aj interpretačne)

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Fantomas
Nádejný hifista


Založený: 30 máj 2013
Príspevky: 64
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št február 04, 2016 10:02:46    Predmet: Beethoven (nové nahrávky zaujímavé zvukovo aj interpretačne) Odpovedať s citátom

Zdravím vás.

Nedávno som sa dopracoval k novým Beethovenovým nahrávkam 5. a 7. symfónie, ktoré som počul už veľakrát naživo aj na nahrávkach.

Ide o dirigenta Manfreda Honecka s Pittsburgh Symphony Orchestra a má čo povedať!

Interpretačne je to skutočne skvost s novým pohľadom na niektoré detaily v partitúre, ktoré dirigent podrobne vysvetľuje v poznámkach k CD.

Ďalšie plus je zvuková stránka nahrávok, ktorá naozaj zodpovedá novodobým štandardom. Krásny dynamický rozsah, detailnosť, vernosť zvuku nástrojov a živá akustika. Odporúčam vypočuť.

http://www.musicweb-international.com/classrev/2015/Nov/Beethoven_sys57_FR718.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ne február 07, 2016 10:12:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Já si pamatuju Honecka ještě z doby, kdy byl chvilku šéfdirigentem České filharmonie, a jeho provedení Mozartovy Es dur a Beethovenovy Eroicy na mně tehdy udělalo velký dojem (ČF zněla v tomto repertoáru skoro jako pod Gardinerem). Se zájmem jsem si tuto nahrávku stáhnul z prestoclassical v 24/192 a poslechl. Je to velice velice dobré a v mnoha ohledech zajímavé a poučné. Díky za tip.
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
termit
Nádejný hifista


Založený: 11 júl 2009
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: Ne február 07, 2016 21:02:28    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:
Já si pamatuju Honecka ještě z doby, kdy byl chvilku šéfdirigentem České filharmonie...

Surprised Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ne február 07, 2016 21:21:56    Predmet: Odpovedať s citátom

termit: Aj ty?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ne február 07, 2016 22:36:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Termit: tak mně prosím oprav, jakouže to měl vlastně funkci, hlavní hostující dirigent? A kdo vám vlastně šéfoval mezi Mácalem a Inbalem? Nebylo tam vzduchoprázdno? Já už v té době byl mimo CML, tak jsem to přestal sledovat... ale to není podstatné, podstatné je: jak se ti pod Honeckem hrálo? Prý byl na zkouškách pes Smile Výsledek však byl pro posluchače výborný.
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
termit
Nádejný hifista


Založený: 11 júl 2009
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: Št február 11, 2016 21:43:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale vždyť o nic nejde. Využívám příležitost a srdečně zdravím! Omlouvám se za opožděnou odpověď - pořád někde v luftu. A ano, Honěk požívá titulu Hlavní hostující dirižór. (Jo a psi snad po Rudolfinu neběhají, to by smrdělo týráním zvířat, všechny ochranné a ochranářské skupiny by to nenechaly jen tak...!) Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št február 11, 2016 21:47:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Nééééé, já to myslel tak, že byl na vás jako na orchestr na zkouškách přísnej Smile
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
termit
Nádejný hifista


Založený: 11 júl 2009
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: Št február 11, 2016 22:10:17    Predmet: Odpovedať s citátom

No samozřejmě je mi to jasné. Jenže jsem jaksi nemoh odolat tomu krásnému spojení "...prý byl na zkouškách pes." Omlouvám se. Jo a přísný - nepřísný, dobré -špatné atd., vždyť já tomu nerozumím, školy nemám, rozum teprv ne... A ten Pittsburgh si příležitostně poslechnu. Ovšem kromě toho, že jsem nahluchlý, to také neumím probírat přes internet. Jen se občas na něm (internetu) dozvím pozoruhodnosti, jako třeba onehdá nějakou zmínku, že se v domově umrlců nemusí dbát na společenské oblečení. Anebo jsem to špatně pochopil a smysl sdělení byl v tom, že se tam (v domově neboli Zrůdolfinu) pohybují jedinci, kterým je to odění šumafuk. Asi mi čím dál více věcí uniká, takže jsem znovu a znovu utvrzován, že tomu nerozumím...atd.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št február 11, 2016 22:20:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Smile dobré zpestření.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št február 11, 2016 22:24:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Na té nahrávce z Pittsburghu jsou věci, které mi vrtají hlavou, a nějak k nim neumím zaujmout úplně jasné stanovisko a vytvořit si na ně názor. Jsou to věci ani ne tak čistě z pohledu hudebního nastudování (tam zas až tak novinek Honeck nevymyslel), ale spíš zvukařského, resp. kombinace obojího.
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Št február 11, 2016 22:37:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Termit

Úžasná sebekritika s velkým nadhledem. Tleskám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
termit
Nádejný hifista


Založený: 11 júl 2009
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: Št február 11, 2016 23:15:50    Predmet: Odpovedať s citátom

boxer: prd sebekritika. Realita!
cough: no právě. Já měl podezření, že je to přesně tak - spíše ta zvukařina a kombinace. A přiznávám, že i navzdory mé polohluchotě by mě straaaaašně zajímalo poslechnout si to na inwall... (To se někdo má!).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist