Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

vohdné repro k posluchu na PC

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Mexx
Nádejný hifista


Založený: 05 júl 2015
Príspevky: 57

PríspevokZaslal: Št február 25, 2016 18:47:17    Predmet: vohdné repro k posluchu na PC Odpovedať s citátom

Zdravím, potreboval by som poradiť s výberom vhodných repro k posluchu na PC.

Rozhodujem sa medzi dvoma variantami.

1. Aktívne repro + DAC

Audioengine A5+
Audioengine D1

+ nižšia celková cena (cca 500EUR),
- velkosť, citlivé na umiestnenie (nemám ideálne miesto ako ich umiestniť, tj. stena hneď za bassreflexom)

2. Pasívne + Amp.

Audioengine P4

tu mam trocha problém s výberom vhodného zosilovača, najjednoduchšie by bolo zobrať priamo od Audioengine a to N22 (200EUR), no ma pre mňa dve negatíva a to: nemá diaľkové ovládanie a nemá integrovaný DAC (vyššia cena za ext. DAC).

našiel som jednú alternatívu a to TEAC AI-101DA (260EUR), má všetky parametre (na papieri), ktoré hľadám, no som skeptický ohľadom značky, ktorú mam neviem prečo zafixovanú ako nekvalitnú čínsku elektroniku. Nakoľko som úplný začiatočník v oblasti audio elektroniky, potreboval by som poradiť od Vás.

Ktorý zosilovač je, čo sa týka kvality, lepší. Viem že v tejto cenovej hladine mnohý budu skeptickí, čo sa týka kvality, no ide mi skôr o priame porovnanie medzi nimi.

Z vyššie uvedených, ktorá alternatíva sa Vám zdá ako lepšie riešenie?

Pozn. ak by som sa rozhodol pre variant 2. časom by som určite dokúpil Subwoofer. Niekde na fóre som čítal že ten TEAC amp, nemá v sebe výhybku pre Sub, čomu celkom nerozumiem, stačilo by ak by sa dala deliaca frekv. nastaviť priamo na Sub-e?

pozn2.: cenový limit pre amp je 300EUR

Vďaka za rady.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Loupežník
Hifi obsluha


Založený: 12 október 2015
Príspevky: 4
Bydlisko: zlín

PríspevokZaslal: Št február 25, 2016 20:18:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravim. Radsi bych byl pro zesilovac zvlast. Jen hloupy dotaz: zvazil jsi i koupi sluchatek namisto mini repracku? Ty budou mit slaby zvuk, kdezto sluchatka za ty prachy budou uz slusne. Pokud chces takove mrnousky, tak asi nebudou ozvucovat obyvak. No a pak staci sluchatka, ktere budou kvalitnej hrat...

A vratme se k reprackum. Ikdyz jsou k pc, musi byt tak hrozne minimalisticke? Neslo by najit nejake jinaci? Nemam moc zkusenosti s tak mrnavyma reproduktorama, ale slysel jsem pred rokem na vystave bedynky e-mu xm7 a dac creative x7. Vubec jsem od toho necekal, ze to zahraje tak pekne na svou velikost a za tu cenu. Zkus neco pocist a omrkni to. Drzim palec. Ahoj
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist