Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

JMLab Focal Cobalt 815, aký dojem ?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po marec 14, 2016 14:01:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalik napísal:
Zdeny napísal:
Machalik napísal:
Zdeny napísal:
Machalíku, měl bys dodat, jak to s tvými C. bylo. Jinak nevěřím, že to, co jsi napsal, mslíš vážně. Celý svět tuto značku uznává jako vynikající, ovše, ty tvrdíš, že neumí udělat dobře hrající bedny. Já bych tvé soudy přehodnotil.

Tak znova: jak to s něma bylo?

Podle kuloárních zpráv bylo něco s jedním z basových měničů - nebylo??Myslím, že se něco zmiňovalo i mezi servismany...
Nehledě na fakt, že když jsou napájený z blbého řetězce, tak nehrají tak, jak by mohly.


To je fakt zajímavý. Dokázal by ses rozepsat?

1) Jakých kuloárních zpráv? Kdo ti to řekl?
2) Jaký basový měnič? Co s ním mělo být?
3) Mezi jakými servismany? Kolik jich bylo?
4) Jaký řetězec byl blbý? I ten, na kterých jsi je slyšel ty?

--------------------

1) Podezření na vadný/vadně zapojený basák jsem měl já!, protože to nehrálo basy.
2) Nebyl jsem si jistej, jestli jsou vnitřní basáky zapojeny ve fázi s vnějšími, případně jestli jsou zapojeny vůbec.
3) Jediný servisman, který kdy Consequence viděl, byl autorizovaný servis Dynaudia pro ČR, pan Oudes, a ten provedl kompletní rozborku, ověřil, že vše funguje, jak má provedl měření, které sem umisťuji, zkontroloval výhybku, kterou taky přikládám (mimochodem prasácká drátovačka, bastlířina v bedně za 38 000 DM, mám to někde na fotce), a prohlásil, že reprobedna je v pořádku.
4) Myslíš řetězec Audio Research SP-15 a konce 2 x Audio Research D-400 (400 W / 4 Ohm)? Nebo řetězec Audionet Pre G2 a konce Audionet Amp II Max (700 W / 4 Ohm), na kterém jsi to ty sám osobně slyšel a nelíbilo se ti to stejně jako nikomu, kdo je slyšel na čemkoli? Nebo řetězec Šroll (350 W / 4 Ohm)? Nebo i ještě asi tři další řetězce, na kterých jsme to zkoušeli?

--------------------

Já oceňuju tvůj nekritický zápal pro značku, i že jsi vytěsnil svou vlastní poslechovou zkušenost, kdy ses drbal na hlavě a přiznával, že to je fakt nepovedený, že C5 hrajou úplně jinak, mnohem líp a jiné řeči, ale co me točí je, že po pár letech seš schopnej psát na internet tyhlety dementní, tajuplné zprávy, jak kdybys něco zásadního věděl a já něco zásadního skrýval.

"Bylo to s nimi tak", že to jsou bedny na piču a blbě hrajou. Nech si svoje kuloární zprávy pro kámoše do hospody a nerozšiřuj bludy.

Ještě bych mohl vylepit kompletní mailovou konverzaci se značkou Dynaudio včetně dopisů, co jsem si psal Wilfriedem Ehrenholzem, CEO firmy, kterej mi osobně napsal, že mi nedají vůbec žádnou podporu v mé věci, protože je to stará věc a kvůli mně se v archivech hrabat nebudou. "We support our customers in any regard. But it makes no sense to supply information which are not relevant and are just creating a lot of work."

Že se nestydíš, psát takový pitomosti a lži veřejně.


To chce klid tak fandi nekriticky dynaudio - me to treba nevadi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: Po marec 14, 2016 14:06:12    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
Už mám v tom skoro jasno, môj favorit a momentálne jasný vítaz Audio Physic VIRGO 2 , neskutočný rozlíšenie, presnosť, rýchlosť , holografický 3D priestor , božsky definovaný a rozlíšený vokál, čistota, rýchly a presný bas .

-no oproti tým Focalom je to pokrok, aj dosť ine ako tie Dynaudia, hlavne vďaka tomu AL-stredaku a úzkej prednej stene to naozaj podáva holografickú hudobnú scénu a výšky sú oveľa pohodovejšie proti Focalu aj ring-radiatorom čo používali predtým. No cele je to zase také tenké- urýchlené, bas, či skôr stredobas je síce rýchli ale dole padá ako meteor. pripadá mi,že to ladili dosť na efekt . Príde mi to dosť nahallovane ( niečo zdvyhnute, niečo zas potlačene ) Počul som ich síce viac kráť, no neviem či by som to chcel mať doma vzhľadom na možnú sluchovú únavu.
Je to tvoja zvuková preferencia ? pisal si niečo o dobrom basovom zaklade. No Len aby ta časom nesrali, temnejší rock znie na tom trochu srandovne a klasika... Proste full-range to nie je.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po marec 14, 2016 14:09:02    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Dočítal a domyslel som sa správne, že 4,5" vyšší stred je delený na 400Hz a hore na 1,8kHz? Takže od 1,8kHz je len ten 1" ring radiator ala Vifa.


Audio Physic Virgo III specifications:
3-way, passive-radiator, sealed-box speaker
Drivers: 3/4" ring-radiator tweeter, 4.5" ceramic-coated aluminum midrange cone,
two 6.5" woofers, two 6.5" passive radiators
Frequency response: 34Hz–40kHz, –3dB
Crossover frequencies: 300/3000 Hz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: Po marec 14, 2016 14:14:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:

Frequency response: 34Hz–40kHz, –3dB

Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po marec 14, 2016 15:28:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Henri napísal:
Bartoli napísal:

Frequency response: 34Hz–40kHz, –3dB

Laughing


No copak o to pro SPL dejme tomu 75 dB by to mohla byt i pravda Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po marec 14, 2016 18:26:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
jmd napísal:
Dočítal a domyslel som sa správne, že 4,5" vyšší stred je delený na 400Hz a hore na 1,8kHz? Takže od 1,8kHz je len ten 1" ring radiator ala Vifa.


Audio Physic Virgo III specifications:
3-way, passive-radiator, sealed-box speaker
Drivers: 3/4" ring-radiator tweeter, 4.5" ceramic-coated aluminum midrange cone,
two 6.5" woofers, two 6.5" passive radiators
Frequency response: 34Hz–40kHz, –3dB
Crossover frequencies: 300/3000 Hz


Hovorime o tom istom Audio Physic Virgo III?

Both Magnepan and Audio Physic use unusually low crossover points: 1700Hz for the 3.6/R, 1800Hz for the Virgo.

Description: Three-way floorstanding loudspeaker. Drivers: 1" (25mm) ring-radiator tweeter, 4.5" (114mm) aluminum-cone midrange, two 6.5" (165mm) Nomex-cone woofers, two 6.5" Nomex inverted-cone passive radiators. Nominal impedance: 4 ohms. Input sensitivity: 90dB/W/m. Frequency response: 34Hz-40kHz, +0/-3dB.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: Po marec 14, 2016 19:29:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalíku, v Brně jsem slyšel několik beden na x sestavách, které si opravdu nepamatuji. Ale zajímavé, jak ty si pamatuješ mé dojmy. O tom, že s tvými bednami bylo něco špatně, se šeptalo ještě dost dlouho po tom, co se ti podařilo se jich zbavit. Z mé hlavy to ení, tak mě laskvě vynech a nezatahuj ěm do tvých vykonstruovaných zpovědí co jak a kde. Zajímavé je, že C byly hodně dlouho vlajhkovou lodí a jsou dodnes, jen v nové modelové řadě a že celý svět je celkem uznává, samosebou výjimky se najdou - ty jsi jednou z nich. Ale hovořit o nich jako dámském přirození může snad jen pomatenec,ovšem je možné, že máte tam u vás překroucené vnímání toho, co je dobré a co úplně bbé. Jakd louhgo jste tam onanovali nad vykopávkami typ Revix Agora, a jim podobných? Nakonec tvůj počin Fischer dokatuze, jak to s tvým vímáním kvalitního zvluku asi ve skutečnosti je.
Pro mě za mě si poslocuhej co chceš a na čem chceš, ale zkus být aspoň trochu onjektivní a nedělt z firmy, která ev světe něco znamená, debily, co nevědí, co si mohou a nemohou dovolit prodat, nota bene ne za jakou cenu. Byl bys za vola. A nebo firmě DA nabídno s vé služby s tím, že toho víš víc, než jejich všichni vývojáři dohromady a běž je naučit dělatr pořádné bedny.

A propos, pokud považuješ za top řetězec předpotopní AR 400, tak pak není wo čem. Na Maxem jsem je neslyšel, to se zase pleteš ty a pokud vím, tak ani ne na Šrolovi (jehož mě mmchd taky nijak nebere).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: Po marec 14, 2016 19:47:24    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Bartoli napísal:
jmd napísal:
Dočítal a domyslel som sa správne, že 4,5" vyšší stred je delený na 400Hz a hore na 1,8kHz? Takže od 1,8kHz je len ten 1" ring radiator ala Vifa.


Audio Physic Virgo III specifications:
3-way, passive-radiator, sealed-box speaker
Drivers: 3/4" ring-radiator tweeter, 4.5" ceramic-coated aluminum midrange cone,
two 6.5" woofers, two 6.5" passive radiators
Frequency response: 34Hz–40kHz, –3dB
Crossover frequencies: 300/3000 Hz


Hovorime o tom istom Audio Physic Virgo III?

Both Magnepan and Audio Physic use unusually low crossover points: 1700Hz for the 3.6/R, 1800Hz for the Virgo.

Description: Three-way floorstanding loudspeaker. Drivers: 1" (25mm) ring-radiator tweeter, 4.5" (114mm) aluminum-cone midrange, two 6.5" (165mm) Nomex-cone woofers, two 6.5" Nomex inverted-cone passive radiators. Nominal impedance: 4 ohms. Input sensitivity: 90dB/W/m. Frequency response: 34Hz-40kHz, +0/-3dB.


tu si to mrkni
http://www.soundandvision.com/content/audio-physic-virgo-iii-surround-speaker-system-specifications#ICSXXVc0FTtMPM58.97

http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=6920

Audio Physic Virgo III specifications:
3-way, passive-radiator, sealed-box speaker
Drivers: 3/4" ring-radiator tweeter, 4.5" ceramic-coated aluminum midrange cone,
two 6.5" woofers, two 6.5" passive radiators
Frequency response: 34Hz–40kHz, –3dB
Crossover frequencies: 300/3000 Hz
Impedance: 4ohms nominal
Sensitivity: 90dB/W/m
Recommended amplification: 150W
Input connectors: 1 pair WBT
Dimensions: 1000 x 160 x 416mm
Weight: 30kg
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Po marec 14, 2016 21:29:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdeny napísal:
Machalíku, v Brně jsem slyšel několik beden na x sestavách, které si opravdu nepamatuji. Ale zajímavé, jak ty si pamatuješ mé dojmy. O tom, že s tvými bednami bylo něco špatně, se šeptalo ještě dost dlouho po tom, co se ti podařilo se jich zbavit. Z mé hlavy to ení, tak mě laskvě vynech a nezatahuj ěm do tvých vykonstruovaných zpovědí co jak a kde. Zajímavé je, že C byly hodně dlouho vlajhkovou lodí a jsou dodnes, jen v nové modelové řadě a že celý svět je celkem uznává, samosebou výjimky se najdou - ty jsi jednou z nich. Ale hovořit o nich jako dámském přirození může snad jen pomatenec,ovšem je možné, že máte tam u vás překroucené vnímání toho, co je dobré a co úplně bbé. Jakd louhgo jste tam onanovali nad vykopávkami typ Revix Agora, a jim podobných? Nakonec tvůj počin Fischer dokatuze, jak to s tvým vímáním kvalitního zvluku asi ve skutečnosti je.
Pro mě za mě si poslocuhej co chceš a na čem chceš, ale zkus být aspoň trochu onjektivní a nedělt z firmy, která ev světe něco znamená, debily, co nevědí, co si mohou a nemohou dovolit prodat, nota bene ne za jakou cenu. Byl bys za vola. A nebo firmě DA nabídno s vé služby s tím, že toho víš víc, než jejich všichni vývojáři dohromady a běž je naučit dělatr pořádné bedny.

A propos, pokud považuješ za top řetězec předpotopní AR 400, tak pak není wo čem. Na Maxem jsem je neslyšel, to se zase pleteš ty a pokud vím, tak ani ne na Šrolovi (jehož mě mmchd taky nijak nebere).


Tos psal ožralej?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut marec 15, 2016 08:33:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdeny napísal:
Machalíku, v Brně jsem slyšel několik beden na x sestavách, které si opravdu nepamatuji. Ale zajímavé, jak ty si pamatuješ mé dojmy. O tom, že s tvými bednami bylo něco špatně, se šeptalo ještě dost dlouho po tom, co se ti podařilo se jich zbavit. Z mé hlavy to ení, tak mě laskvě vynech a nezatahuj ěm do tvých vykonstruovaných zpovědí co jak a kde. Zajímavé je, že C byly hodně dlouho vlajhkovou lodí a jsou dodnes, jen v nové modelové řadě a že celý svět je celkem uznává, samosebou výjimky se najdou - ty jsi jednou z nich. Ale hovořit o nich jako dámském přirození může snad jen pomatenec,ovšem je možné, že máte tam u vás překroucené vnímání toho, co je dobré a co úplně bbé. Jakd louhgo jste tam onanovali nad vykopávkami typ Revix Agora, a jim podobných? Nakonec tvůj počin Fischer dokatuze, jak to s tvým vímáním kvalitního zvluku asi ve skutečnosti je.
Pro mě za mě si poslocuhej co chceš a na čem chceš, ale zkus být aspoň trochu onjektivní a nedělt z firmy, která ev světe něco znamená, debily, co nevědí, co si mohou a nemohou dovolit prodat, nota bene ne za jakou cenu. Byl bys za vola. A nebo firmě DA nabídno s vé služby s tím, že toho víš víc, než jejich všichni vývojáři dohromady a běž je naučit dělatr pořádné bedny.

A propos, pokud považuješ za top řetězec předpotopní AR 400, tak pak není wo čem. Na Maxem jsem je neslyšel, to se zase pleteš ty a pokud vím, tak ani ne na Šrolovi (jehož mě mmchd taky nijak nebere).


A ja treba znam osobne hifistu co prodal dynaudio temptation a ted ma doma ty predpotopni ACR400.

Hifisti jsou velmi naladovi a furt neco zkousi = tapou v temnotach.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 15, 2016 10:12:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
Hifisti jsou velmi naladovi a furt neco zkousi = tapou v temnotach.

Zatímco ty ani nerozenáš digitální vstup od linkového na vlastním převodníku, který navíc v inzerci vydáváš za jiný dražší model s úplně jinou výbavou, parametry a cenopu. S tebou musí být radost obchodovat.

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=256558#256558
Rotfl

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.


Naposledy upravil kryton dňa Ut marec 15, 2016 10:15:17, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut marec 15, 2016 10:14:44    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton napísal:
Bartoli napísal:
Hifisti jsou velmi naladovi a furt neco zkousi = tapou v temnotach.

Zatímco ty ani nerozenáš digitální vstup od linkového na vlastním převodníku, který navíc vydáváš za jiný dražší model s úplně jinou výbavou, parametry a cenopu. S tebou musí být radost obchodovat.

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=256558#256558
Rotfl


A co z toho vyvozujes smerem k dynaudio a ACR400?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 15, 2016 10:17:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že to je relevantní, aby bylo jasno, s jakým odborníkem tu máme čest, a kdo tu osočuje druhé z neznalosti.
_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.


Naposledy upravil kryton dňa Ut marec 15, 2016 10:17:47, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut marec 15, 2016 10:17:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalik napísal:
Zdeny napísal:
Machalíku, v Brně jsem slyšel několik beden na x sestavách, které si opravdu nepamatuji. Ale zajímavé, jak ty si pamatuješ mé dojmy. O tom, že s tvými bednami bylo něco špatně, se šeptalo ještě dost dlouho po tom, co se ti podařilo se jich zbavit. Z mé hlavy to ení, tak mě laskvě vynech a nezatahuj ěm do tvých vykonstruovaných zpovědí co jak a kde. Zajímavé je, že C byly hodně dlouho vlajhkovou lodí a jsou dodnes, jen v nové modelové řadě a že celý svět je celkem uznává, samosebou výjimky se najdou - ty jsi jednou z nich. Ale hovořit o nich jako dámském přirození může snad jen pomatenec,ovšem je možné, že máte tam u vás překroucené vnímání toho, co je dobré a co úplně bbé. Jakd louhgo jste tam onanovali nad vykopávkami typ Revix Agora, a jim podobných? Nakonec tvůj počin Fischer dokatuze, jak to s tvým vímáním kvalitního zvluku asi ve skutečnosti je.
Pro mě za mě si poslocuhej co chceš a na čem chceš, ale zkus být aspoň trochu onjektivní a nedělt z firmy, která ev světe něco znamená, debily, co nevědí, co si mohou a nemohou dovolit prodat, nota bene ne za jakou cenu. Byl bys za vola. A nebo firmě DA nabídno s vé služby s tím, že toho víš víc, než jejich všichni vývojáři dohromady a běž je naučit dělatr pořádné bedny.

A propos, pokud považuješ za top řetězec předpotopní AR 400, tak pak není wo čem. Na Maxem jsem je neslyšel, to se zase pleteš ty a pokud vím, tak ani ne na Šrolovi (jehož mě mmchd taky nijak nebere).


Tos psal ožralej?


Jsi na Zdenyho zbytecne tvrdy, neber mu jeho lasku k dynaudio.
Ber to tak ze ti dynaudiofandove za to davaji statisice a ty bys jeste chtel aby se jim to nelibilo. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 876
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: St marec 16, 2016 00:20:55    Predmet: Odpovedať s citátom

.. chlapi už sa na to vyserte, i tak je tu menšina konštruktérov a tých rozhodujúcich sa prostredníctvom grafov a meraní , je vždy hlavne o dojmoch a pocitoch nezávisle na tom či je to technicky "exaktné". Dneska už málokto má čas solídne vychutnať nahrávku a nie ešte sa v tom vŕtať. Počul som a videl som špatné hifi aj výborné hifi a vždy to bolo o naladení poslucháča a type muziky a hralo to super - totižto veľa robí znalosť poslucháča čo počúva a zväčša tí s "dospelou" hifinou nemajú páru o tom čo počújú a naopak.

z toho dôvodu sa majte radi a vyserte sa na hlboké vzájomne presviedčanie o svojej pravde, trh a výrobky sú silne presýtené klamstvami nepravdami s vysokou cenovkou a množstvom podobných výrobkov a človek sa v tom stráca, viem že treba autoritu aby to kontrolovala, ale vy ňou nieste a haraburdie sa bude predávať dokedy bude mať kupca nezávisle na tom koľko stojí
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St marec 16, 2016 12:52:40    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
.. chlapi už sa na to vyserte, i tak je tu menšina konštruktérov a tých rozhodujúcich sa prostredníctvom grafov a meraní , je vždy hlavne o dojmoch a pocitoch nezávisle na tom či je to technicky "exaktné". Dneska už málokto má čas solídne vychutnať nahrávku a nie ešte sa v tom vŕtať. Počul som a videl som špatné hifi aj výborné hifi a vždy to bolo o naladení poslucháča a type muziky a hralo to super - totižto veľa robí znalosť poslucháča čo počúva a zväčša tí s "dospelou" hifinou nemajú páru o tom čo počújú a naopak.

z toho dôvodu sa majte radi a vyserte sa na hlboké vzájomne presviedčanie o svojej pravde, trh a výrobky sú silne presýtené klamstvami nepravdami s vysokou cenovkou a množstvom podobných výrobkov a človek sa v tom stráca, viem že treba autoritu aby to kontrolovala, ale vy ňou nieste a haraburdie sa bude predávať dokedy bude mať kupca nezávisle na tom koľko stojí


A proc chodis na forum? Aby ses dozvedel ze vsechno si najde sveho fandu, kupce a vse vlastne hraje dobre?
No tak teda OK ale ne kazdy se s timhle malem spokoji. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: St marec 16, 2016 13:40:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Ne, oni sem všichni chodí na ty tvoje kolovrátkové píčoviny, které považuješ za alfu a omegu hifistickýho snažení.
Hifisto.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaK
Hifista - pokročilec


Založený: 19 marec 2007
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: St marec 16, 2016 15:30:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
A ja treba znam osobne hifistu co prodal dynaudio temptation a ted ma doma ty predpotopni ACR400.

Hifisti jsou velmi naladovi a furt neco zkousi = tapou v temnotach.

A dále:
Bartoli napísal:
A co z toho vyvozujes smerem k dynaudio a ACR400?


Bartoli, ty musíš mít nějakou fobii z těch ACR, že je vidíš všude!?
Vždyť ani Machalík ani Zdeny vůbec o ACR 400 nepsali, psali o AR 400, což je zesilovač Audio Research... Very Happy

Jinak Zdeny kdysi u mě doma ACR velmi chválil, takže by o nich asi nepsal nijak špatně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St marec 16, 2016 16:03:25    Predmet: Odpovedať s citátom

MaK napísal:
Bartoli napísal:
A ja treba znam osobne hifistu co prodal dynaudio temptation a ted ma doma ty predpotopni ACR400.

Hifisti jsou velmi naladovi a furt neco zkousi = tapou v temnotach.

A dále:
Bartoli napísal:
A co z toho vyvozujes smerem k dynaudio a ACR400?


Bartoli, ty musíš mít nějakou fobii z těch ACR, že je vidíš všude!?
Vždyť ani Machalík ani Zdeny vůbec o ACR 400 nepsali, psali o AR 400, což je zesilovač Audio Research... Very Happy

Jinak Zdeny kdysi u mě doma ACR velmi chválil, takže by o nich asi nepsal nijak špatně.


Tos pochopil Makovice spatne, me ten majitel dynaudio temptation zaujal. Ty temptation bez basaku sice nejsou nic moc ale prece jen to neni uplne mrdka a on je prodal a objektivne horsi ACR400 si nechal - a proto jsem napsal to co jsem napsal, ze hifisti tapou v temnotách....uz jsem k tomu drive psal jak hifisti meni slusne hifi za horsi atd...ty jsi toho taky prikladem nic moc dali jsi nahradil horsimi ACR.

Takze asi tak
Laughing Laughing Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St marec 16, 2016 16:51:49    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Bartoli: Pokud se lidi v masovém měřítku nechovají v souladu s vědeckými předpoklady, tak jsou jen dvě vysvětlení:

1) Jedná se o celosvětové spiknutí
2) Vědecké předpoklady jsou chybné

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St marec 16, 2016 16:58:24    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton napísal:
2 Bartoli: Pokud se lidi v masovém měřítku nechovají v souladu s vědeckými předpoklady, tak jsou jen dvě vysvětlení:

1) Jedná se o celosvětové spiknutí
2) Vědecké předpoklady jsou chybné


Zase pohadka jak hifisti hledaji zejmena kvalitni zvuk po 101?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sycak
Hifista - pokročilec


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 401
Bydlisko: Brno, ČR

PríspevokZaslal: St marec 16, 2016 17:09:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:

Tos pochopil Makovice spatne, me ten majitel dynaudio temptation zaujal. Ty temptation bez basaku sice nejsou nic moc ale prece jen to neni uplne mrdka a on je prodal a objektivne horsi ACR400 si nechal - a proto jsem napsal to co jsem napsal, ze hifisti tapou v temnotách....uz jsem k tomu drive psal jak hifisti meni slusne hifi za horsi atd...ty jsi toho taky prikladem nic moc dali jsi nahradil horsimi ACR.

Takze asi tak
Laughing Laughing Laughing


Máš pravdu, že je smutné sledovat, jak často někteří hifisti mění dobré bedny za špatné jen proto, že že ty dobré špatně hrály.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St marec 16, 2016 17:37:33    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton napísal:
2 Bartoli: Pokud se lidi v masovém měřítku nechovají v souladu s vědeckými předpoklady, tak jsou jen dvě vysvětlení:

1) Jedná se o celosvětové spiknutí
2) Vědecké předpoklady jsou chybné


Ty si Plechova hlavo libujes v tom svem argumentacnimdementnim pristupu, ze trh to ridi ke kvalite hifi.

Videl jsem fotky z mnoha high end vystav v USA i EU, fotkam dominuji gramofony, lampove zesilovace, spatne mrdkoidnibedny s hezkou dyhou, cenovky v milionech nejsou vyjimecne.

Myslenka ze trzni vyvoj highendbusinessu ke gramofonu a lampam ma neco spolecneho s technickou kvalitou a ze hifisti hledaji-kupuji technickou kvalitu je skrz na skrz dementni.

Uz tohle demntni uvazovani fakt nepouzivej.


Naposledy upravil Bartoli dňa St marec 16, 2016 17:39:33, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St marec 16, 2016 17:39:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Sycak napísal:
Bartoli napísal:

Tos pochopil Makovice spatne, me ten majitel dynaudio temptation zaujal. Ty temptation bez basaku sice nejsou nic moc ale prece jen to neni uplne mrdka a on je prodal a objektivne horsi ACR400 si nechal - a proto jsem napsal to co jsem napsal, ze hifisti tapou v temnotách....uz jsem k tomu drive psal jak hifisti meni slusne hifi za horsi atd...ty jsi toho taky prikladem nic moc dali jsi nahradil horsimi ACR.

Takze asi tak
Laughing Laughing Laughing


Máš pravdu, že je smutné sledovat, jak často někteří hifisti mění dobré bedny za špatné jen proto, že že ty dobré špatně hrály.


Martine to chce lampac od AR za milion aby to hralo tak pohadkove jako sonusy 1+7 v Praze na vystave - vyhodnoceno jako nejlepsi zvuk vystavy 2016 Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11536
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St marec 16, 2016 17:50:41    Predmet: Odpovedať s citátom

To ze vyhrala zostava ...+AR+SonusFaber este neznamena ze bola najlepsia, ale len ze ostatne zostavy v miestnostiach kde boli nehrali lepsie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St marec 16, 2016 22:06:18    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
To ze vyhrala zostava ...+AR+SonusFaber este neznamena ze bola najlepsia, ale len ze ostatne zostavy v miestnostiach kde boli nehrali lepsie.


Muze byt.

Ale ja sazim na oko.

Co si pamatuju zpracovani sonusu bylo vzdy esteticke a lesk dyhy a lakovani vzorne prikladne a nalestene.

Jak pochopila i plechova hlava a makovice, hifi je zejmena o oku a na uchu nezalezi tak moc Wink

A lampovy zvuk hifisti miluji, ty magicky zhnouci elektronky, to je mlsotina Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Št marec 17, 2016 02:34:43    Predmet: Odpovedať s citátom

A to i kdyz jsou v plechove krabici.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št marec 17, 2016 06:36:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Nazdar Machalik, ked ta tu vidim mam stale nutkanie sa ta opytat ako sa vam s tvojou krasnou zenou pacilo na vystave. Kde a ako si nabral odvahu pokusat trpezlivost tvojej zeny v takom brlohu;-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Št marec 17, 2016 07:19:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Na tomto fóre je to už celkom bežné, že po nastolení akejkoľvek otázky sa to vďaka niektorým jedincom zvrháva na samé hádky...
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: Št marec 17, 2016 09:06:20    Predmet: Odpovedať s citátom

jupol napísal:
Na tomto fóre je to už celkom bežné, že po nastolení akejkoľvek otázky sa to vďaka niektorým jedincom zvrháva na samé hádky...


-snad si nečakal že toto vlakno dopadne, inak ako ostatne.Confused
AK časť svojho času,ktorý venuješ tomuto fóru, straviš na inych t.j. moderovaných fórach bude ta to štvať menenej ,alebo možno ešte... viac ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 3 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist