Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Focal ARIA 906
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št september 25, 2014 13:56:46    Predmet: Focal ARIA 906 Odpovedať s citátom

Mám tieto dvojpásmovky už skoro pol roka a som s nimi posluchovo veľmi spokojný. V rámci meraní som skúsil odmerať aj jednotlivé repráky cca 2-4cm od stredu membrány ako aj od diery bassreflexu a meral som ich aj pri rôznych hlasitostiach v posluchovom mieste (cca 2m od repro). Od určitej hlasitosti sa na cca 1500Hz objavuje výraznejšie skreslenie 3. harmonickou.
Viete mi niekto povedať, či je to v norme alebo to môže byť nejaká chyba?










Doplnené 29.11.2017:
Meranie skreslenia Focal ARIA 906 s mikrofónom s nižším šumovým dnom:

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R


Naposledy upravil mrba dňa St november 29, 2017 12:56:41, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št september 25, 2014 14:26:52    Predmet: Odpovedať s citátom

mozes porovnat s meranim skresleni mnozstva inych menicov.... http://zaphaudio.com/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne január 04, 2015 22:35:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu som našiel podrobnejšie merania mnohých reprosústav, aj ARIA 906

zoznam:
http://www.soundstagenetwork.com/index.php?option=com_content&view=article&id=16&Itemid=140

ARIA906:
http://www.soundstagenetwork.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1239:nrc-measurements-focal-aria-906-loudspeakers&catid=77:loudspeaker-measurements&Itemid=153

Takže to skreslenie je úplne v norme, keď som to porovnal aj s inými, omnoho drahšími sústavami.

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: St apríl 22, 2015 20:09:57    Predmet: aria 906 Odpovedať s citátom

hodim sem pre úplnosť tuto recenziu, čítanie je to zaujimavé: http://www.audiodrom.cz/recenze/reprosoustavy/473-focal-aria-906.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: St marec 30, 2016 20:54:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Spis to zkus zmerit ze vzdalenosti 1m, nasvorkach zesu asi 2.83V, pripadne lehce vyssi napeti, pokud ma bedna pod 90dB/1m citlivost. Hadam ze jsi pouzil pomerne nizkou hlasitost, pak to vypada jako tvoje grafy a nejde z toho moc cist, vypada to pak moc pekne, nebo se do toho moc micha okolni sum.
_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St marec 30, 2016 21:00:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky, ale to je už starý vyriešený problém. Na soundstagenetwork to meranie je a moje bedne sa od toho moc neodlišovali.
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: St marec 30, 2016 22:35:14    Predmet: Re: aria 906 Odpovedať s citátom

vincent napísal:
hodim sem pre úplnosť tuto recenziu, čítanie je to zaujimavé: http://www.audiodrom.cz/recenze/reprosoustavy/473-focal-aria-906.html


Odkazovať sa priamo na článok z tohto webu je za hriech. Je to síce super čítanie, ale výpovedná hodnota recenzií je podľa mňa mizivá. Netvrdím, že sú Focal zlé, ešte som ich nepočul, ale recenzie na audiodrom sú na hovno.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St marec 30, 2016 22:55:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Vo všeobecnosti možno áno, ale napr. tieto 3 články boli pre mňa prínosom:

http://www.audiodrom.net/cs/jak-to-vidime/29-jak-spravne-nastavit-subwoofer

http://www.audiodrom.net/cs/jak-to-vidime/30-jemne-umeni-subwoofingu

http://www.audiodrom.net/cs/component/element/detail/150-/150-velodyne-spl-800-ultra

edit 24.11.2016: opravené linky po zmene webu

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R


Naposledy upravil mrba dňa Št november 24, 2016 08:41:46, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Št marec 31, 2016 08:11:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja mozem potvrdit nie merania,ale zvukovo to su slusne repro,mal som ich rok a pol od nova.Pocul som ich na styroch zostavach a najviac sa mi pacili s Hypou a DaC1 usb...Presny,neunavny,putavy zvuk a zahrali kazdy zaner.
Inak ked som ich kupoval tak stali 798€ a teraz stoja 898€ v orechovej folii..zaujimave asi velky dopyt

_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št marec 31, 2016 18:53:21    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="mrba"]Tu som našiel podrobnejšie merania mnohých reprosústav, aj ARIA 906
ARIA906:
http://www.soundstagenetwork.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1239:nrc-measurements-focal-aria-906-loudspeakers&catid=77:loudspeaker-measurements&Itemid=153

Co z toho ctes?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
misog
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 apríl 2013
Príspevky: 614
Bydlisko: Vajkovce

PríspevokZaslal: Št marec 31, 2016 19:04:43    Predmet: Odpovedať s citátom

to bartoli"

a co povies na tieto merania 0-80 z 2m

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št marec 31, 2016 19:13:48    Predmet: Odpovedať s citátom

misog napísal:
to bartoli"

a co povies na tieto merania 0-80 z 2m



Podobne to vypadalo kdyz Kocour meril moje 1518 i s cimra odrazy u mne doma Laughing

Co to je?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
misog
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 apríl 2013
Príspevky: 614
Bydlisko: Vajkovce

PríspevokZaslal: Št marec 31, 2016 19:21:23    Predmet: Odpovedať s citátom

bartoli to su moje mrstby
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št marec 31, 2016 22:45:05    Predmet: Porovnanie B2 a Focal ARIA 906 Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
Tu som našiel podrobnejšie merania mnohých reprosústav, aj ARIA 906
ARIA906:
http://www.soundstagenetwork.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1239:nrc-measurements-focal-aria-906-loudspeakers&catid=77:loudspeaker-measurements&Itemid=153

Co z toho ctes?


bartoli, a čo Ty čítaš z týchto grafov?

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi apríl 01, 2016 07:49:13    Predmet: Re: Porovnanie B2 a Focal ARIA 906 Odpovedať s citátom

mrba napísal:
Bartoli napísal:
Tu som našiel podrobnejšie merania mnohých reprosústav, aj ARIA 906
ARIA906:
http://www.soundstagenetwork.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1239:nrc-measurements-focal-aria-906-loudspeakers&catid=77:loudspeaker-measurements&Itemid=153

Co z toho ctes?


bartoli, a čo Ty čítaš z týchto grafov?


Z takovych grafu se pozna jen omezeny pocet veci a napr vynikajici Revel Ultima saloon2 tam vypadaji jen trochu lepe nez jebka focal aria 906.

Takze co se z toho vycist da je ta realna citlivost repro - obvykle hodne nizsi nez udava vyrobce Laughing

+ tam jde poznat hodne spatne bedny.

Namatkou martin logan s paskem jsou fakt priserne

http://www.soundstagenetwork.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1350:nrc-measurements-martinlogan-motion-35xt-loudspeakers&catid=77:loudspeaker-measurements&Itemid=153
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi apríl 01, 2016 07:50:25    Predmet: Odpovedať s citátom

misog napísal:
bartoli to su moje mrstby


Co to mas za bedny, je to v sekci DIY?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 01, 2016 08:02:40    Predmet: Odpovedať s citátom

pravdepodobne to budu nejake biele alebo cierne reprobedny ;-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Pi apríl 01, 2016 09:01:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Spousta otazek, zadne odpovedi. Tak jsem si oba grafy prosel:
1. Mrbuv se mi stale zda pochybnej, minimalne od kila vys, ty slozky by mely byt vic rozestoupeny, plus ten celkovy sklon. Chce to merit asi bliz nez 2m.
2. Urovnema jsou si obe bedny plus minus drobne dB rovnocenne, ackoliv se to pri prvnim pohledu nezda. Bartoliho je na 1kHz jeste lespi, vyssi harmonicke jsou niz.
3. Bartoliho bedna nema ten peak 3.harmonicke na 1.3kHz.

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
misog
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 apríl 2013
Príspevky: 614
Bydlisko: Vajkovce

PríspevokZaslal: Pi apríl 01, 2016 09:10:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
misog napísal:
bartoli to su moje mrstby


Co to mas za bedny, je to v sekci DIY?


to je tajomostvo podla teba je to mrstba a ja hifijelito ze som to postavil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi apríl 01, 2016 09:13:51    Predmet: Odpovedať s citátom

2Kocour:
Ten focal som vytiahol len z iných meraní, nebolo to zamerané na skreslenie. Merané je v posluchovom mieste v štandarnej zariadenej obývačke ľavá bedňa spolu s prislúchajúcim subom. Išlo mi len o ukážku toho, že z hľadiska skreslenia sa B2 a ARIA906 so subom až tak moc nelíšia. Ja mám ten nepekný peak 3H na 1,3 kHZ, ale B2 má skreslenie na 2H na rovnakej úrovni ako je ten peak u mňa. V podstate len reakcia na bartoliho slovník (jebka, mrdka,...) a ukážka, že ani pri cca 90dB tweeter nehorí a na vyšších frekvenciách vyzerá, že je aj skreslenie stále pod šumom mikrofónu. Samozrejme merať to na 95 či 100dB by som sa už asi obával, čo samozrejme neznamená, že bežný hudobný signál tak nemôžem počúvať (teda ak susedia dovolia Smile )

Dopl.: Ad 1 - je to šum mikrofónu Sad skreslenie je niekde pod tým

Ty máš asi lepší, ja som vtedy meral ECM8000, terajší UMIK-1 má šum ešte o niečo horší Sad

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R


Naposledy upravil mrba dňa Pi apríl 01, 2016 09:40:09, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi apríl 01, 2016 09:27:31    Predmet: Odpovedať s citátom

mrba napísal:
2Kocour:
Ten focal som vytiahol len z iných meraní, nebolo to zamerané na skreslenie. Merané je v posluchovom mieste v štandarnej zariadenej obývačke ľavá bedňa spolu s prislúchajúcim subom. Išlo mi len o ukážku toho, že z hľadiska skreslenia sa B2 a ARIA906 so subom až tak moc nelíšia. Ja mám ten nepekný peak 3H na 1,5 kHZ, ale B2 má skreslenie na 2H na rovnakej úrovni ako je ten peak u mňa. V podstate len reakcia na bartoliho slovník (jebka, mrdka,...) a ukážka, že ani pri cca 90dB tweeter nehorí a na vyšších frekvenciách vyzerá, že je aj skreslenie stále pod šumom mikrofónu. Samozrejme merať to na 95 či 100dB by som sa už asi obával.


Zase to tvoje neslusne/neferove podsouvani.

Ty rad lzes, to je tvuj problem, psal jsem o SPL 100-120dB kde jakakoliv 25mm kalota davno shori a kompresni driver napohodu hraje ty hifisto.

Taky jsem psal ze nez ta kalota shori tak bude zkreslovat pri SPL100-120dB jako prase zatimco ten kompresni driver zkreslovat nebude, protoze SPL110dB hrave zvladne - protoze je na to driver zkonstruovan.

A mimochodem ty hifijelito nenapsal jsem ze ty tvoje focaly jsou jebka kvuli vysokemu zkresleni pri SPL80-90dB, to mi zase jen podsouvas neco co jsem nikdy nepsal....jsou to jebky z duvodu ze maj lavor zvuk kalota 2p., maji blby velky 165mm stredak co smeruje od 600-700Hz a jeste diky konstrukci a snaze hrat neco i pod 100Hz stoji celkeve za kopku hnoje.

Coz mimochodem o 2p. ptacich budkach na nozicce - xavian, focal, dynaudio vi i takovy hifianalfabet jako je Machalik.

Takova jebka na nozicce a jelito za to vyklopi 900 euro, hifisti jsou sileni Laughing Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi apríl 01, 2016 09:30:31    Predmet: Odpovedať s citátom

hifijelito??? hifijelito? hifijelito hifijelito! hifijelito!!!
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Pi apríl 01, 2016 09:44:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasny rozumim proc, me jde jen ciste o cteni tech grafu. B2
ma druhou harmonickou kolem 1kHz prumerne -50dB pod fundamental. U Aria je to tez -50 az -52dB. Tzn. uroven THD2 u B2 neni srovnatelna s urovni Aria THD3 na 1.3kHz. A kdyz se zamerim konkretne na porovnani o kterem pises, tak u B2 je na 1,3kHz THD2 dole o -47dB. U Aria je THD3 na 1.3kHz -42dB. To ctu ale konkretne ty spicky.

Ano da se to shrnout ze oboji je ok, a s primhourenim oka srovnatelne, ale rozdily tam jsou.

mrba napísal:
2Kocour:
Ja mám ten nepekný peak 3H na 1,3 kHZ, ale B2 má skreslenie na 2H na rovnakej úrovni ako je ten peak u mňa. ) )

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi apríl 01, 2016 09:50:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Kocour napísal:
Jasny rozumim proc, me jde jen ciste o cteni tech grafu. B2
ma druhou harmonickou kolem 1kHz prumerne -50dB pod fundamental. U Aria je to tez -50 az -52dB. Tzn. uroven THD2 u B2 neni srovnatelna s urovni Aria THD3 na 1.3kHz. A kdyz se zamerim konkretne na porovnani o kterem pises, tak u B2 je na 1,3kHz THD2 dole o -47dB. U Aria je THD3 na 1.3kHz -42dB. To ctu ale konkretne ty spicky.

Ano da se to shrnout ze oboji je ok, a s primhourenim oka srovnatelne, ale rozdily tam jsou.

mrba napísal:
2Kocour:
Ja mám ten nepekný peak 3H na 1,3 kHZ, ale B2 má skreslenie na 2H na rovnakej úrovni ako je ten peak u mňa. ) )


Ty toho Macuru privolavas Laughing

Za chvili vyskoci jako certik z krabicky a zacne podle zkreslnei porovnavat reprosoustavy Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Pi apríl 01, 2016 09:51:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10662825726-tvminiuni/215562270100032/obsah/446342-jelito-kopyto-plati-to Laughing Laughing

https://cs.wiktionary.org/wiki/jelito Wink

http://lyduschka.blogspot.sk/2007/09/jelito-kopyto-plat-to.html Very Happy

Je-li to kopyto, pak to platí.= V případě, že dotazovaný je kopyto, pak platí možnou útratu.
= V případě, že se prokáže pravost kopyta, pak daná úmluva platí.
Jelito platí to.= Řešení v případě objevu, že dotazovaný není kopyto, nýbrž jelito, avšak stále mu zůstane povinnost placení.

Jeli kopytem, platí to.= Útratu platí v případě, jeli-li dotazovaní kopytem.

Je-li to, copy to, platí to.= V případě, že existuje daný předmět, je osobě přikázáno, aby zkopírovala daný objekt a pravidla zůstávají zachována.

Jelito, copy to, platí to.= viz. předchozí a můžeme usuzovat, že daná osoba je jelito a je pro ni určen příkaz k okopírování.

= Jelito může mít i copy.
pozn: V případech 6. a 7. je samozřejmé zneužití jelita k placení.

Je líto, kopyto to zaplatí.= Pokud je někomu něco líto, tak to kopyto s chutí zaplatí. za něj. Smile

= Kopyto to s chutí zaplatí za dlouhé jelito.

Kopyto nezaplatilo a doplatilo na to velkým modrým jelitem.

= Kopyto nemělo peníze, a proto použilo k placení peníze za prodej jelita modré barvy.

Za jelito kopí to zaplatí.= V případě, že jelitu dojdou peníze, prodá kopí, čímž získá peníze na zaplacení.
= Když jelitu dojdou peníze, jednoduše zavolá bohaté kopí, a to to rádo zaplatí.
= Je-li to kopí, pak to zaplatí.

Zajeli to kopyto, platí to.= Věta nám říká, že kopyto byli zabito nepozornými řidiči a kopyto se už neprobere a tím pádem nebude platit útratu.

Za jelito koupí to a zaplatí to.= Svědčí o dobrých vztazích jelita s ostatními, kteří s chudým jelitem chodí nakupovat.

Jelito zakoupí to za kopyto.= Vidíme zde dobré vztahy mezi jelitem a kopytem, jež si nechá zaplatit od jelita.

Jelito klopýtlo, platí to.= Zda-li jelito nešťastně klopýtne, např. v obchodě, vzniklá škoda jím musí být zaplacena (a cena se určuje dle jelita).

Jelito klopí to, platí to.= Usuzujeme, že jelito je velký pijan.

Jelito vyklopí to a zaplatí to.= V případě, že to jelito v sobě neudrží a vyklopí to, čímž značně znečistí celé kolo, tak za to draze zaplatí.

= Pokud jelito prozradí tajnou informaci, draze za to zaplatí a pude do pekla...pykat!

Kopyto platí jelito.= Usuzujeme, že kopyto má hlad, a proto si kupuje jelito.

Kopyto platí je-li to.= Pokud předmět existuje, je zaplacen kopytem.

Kopyto vyklopý to jelito, neplatí to.= V případě, že kopito vyklopí jelito v celku a neznečistí tudíž celé kolo, nezaplatí draze nic.

Kopyto navrhne to jelito, zaplatí to.= V případě, že kopyto vyvrhlo, respektive navrhnlo jelito na zeď a pokud se jelito nechutně rozlítlo, kopyto to draze zaplatí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi apríl 01, 2016 10:46:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Kocour napísal:
Jasny rozumim proc, me jde jen ciste o cteni tech grafu. B2
ma druhou harmonickou kolem 1kHz prumerne -50dB pod fundamental. U Aria je to tez -50 az -52dB. Tzn. uroven THD2 u B2 neni srovnatelna s urovni Aria THD3 na 1.3kHz. A kdyz se zamerim konkretne na porovnani o kterem pises, tak u B2 je na 1,3kHz THD2 dole o -47dB. U Aria je THD3 na 1.3kHz -42dB. To ctu ale konkretne ty spicky.

Ano da se to shrnout ze oboji je ok, a s primhourenim oka srovnatelne, ale rozdily tam jsou.

mrba napísal:
2Kocour:
Ja mám ten nepekný peak 3H na 1,3 kHZ, ale B2 má skreslenie na 2H na rovnakej úrovni ako je ten peak u mňa. ) )


Plne súhlasím, mal som napísať približne podobnej úrovne Smile A samozrejme ani netvrdím, že tie bedne sú podobné, len človek sa snaží jednať slušne a potom je ešte napadnutý z podpásoviek a to opakované omielanie jebka, mrdka. Skrátka už mám aj ja dosť. Ale ak niekedy zverejníš graf skreslenia B2 pre 95,100 či 105dB/1m budem rád.

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
catmann
Hifista - pokročilec


Založený: 02 marec 2014
Príspevky: 259
Bydlisko: východ SK

PríspevokZaslal: Pi apríl 01, 2016 10:52:57    Predmet: Odpovedať s citátom

mrba napísal:
len človek sa snaží jednať slušne a potom je ešte napadnutý z podpásoviek a to opakované omielanie jebka, mrdka. Skrátka už mám aj ja dosť.


Na slušnosť sa vykašli. Netreba reagovať na človeka ktorého krédom je: teoreticky viem prakticky všetko. Rozdrbal toto fórum a každá reakcia na jeho príspevky je len živenie jeho ega a treba s tým prestať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Pi apríl 01, 2016 12:20:08    Predmet: Odpovedať s citátom

catmann napísal:
mrba napísal:
len človek sa snaží jednať slušne a potom je ešte napadnutý z podpásoviek a to opakované omielanie jebka, mrdka. Skrátka už mám aj ja dosť.


Na slušnosť sa vykašli. Netreba reagovať na človeka ktorého krédom je: teoreticky viem prakticky všetko. Rozdrbal toto fórum a každá reakcia na jeho príspevky je len živenie jeho ega a treba s tým prestať.


Súhlas. Nechápem prečo mu ešte stále odpisujete. Treba ho ignorovať a prestane ho to baviť. Ak by jednal slušne, tak budiš, ale on len zasiera všetky vlákna o repro.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Pi apríl 01, 2016 12:20:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo to se mi taky nelibi pausalne plivat na vsechno kolem. Jakmile zacne clovek sam neco delat, tak zjisti, jak je ruznyma vecma omezeny a musi volit kompromisy. WG se neda nacpat vsude. Plus ta vysoka koncentrace nepeknych slov...

mrba napísal:
Kocour napísal:
Jasny rozumim proc, me jde jen ciste o cteni tech grafu. B2
ma druhou harmonickou kolem 1kHz prumerne -50dB pod fundamental. U Aria je to tez -50 az -52dB. Tzn. uroven THD2 u B2 neni srovnatelna s urovni Aria THD3 na 1.3kHz. A kdyz se zamerim konkretne na porovnani o kterem pises, tak u B2 je na 1,3kHz THD2 dole o -47dB. U Aria je THD3 na 1.3kHz -42dB. To ctu ale konkretne ty spicky.

Ano da se to shrnout ze oboji je ok, a s primhourenim oka srovnatelne, ale rozdily tam jsou.

mrba napísal:
2Kocour:
Ja mám ten nepekný peak 3H na 1,3 kHZ, ale B2 má skreslenie na 2H na rovnakej úrovni ako je ten peak u mňa. ) )


Plne súhlasím, mal som napísať približne podobnej úrovne Smile A samozrejme ani netvrdím, že tie bedne sú podobné, len človek sa snaží jednať slušne a potom je ešte napadnutý z podpásoviek a to opakované omielanie jebka, mrdka. Skrátka už mám aj ja dosť. Ale ak niekedy zverejníš graf skreslenia B2 pre 95,100 či 105dB/1m budem rád.

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi apríl 01, 2016 13:22:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne tak a tak jak to Kocour pise to je. I nejlepsi hifi je jen dobra sada kompromisu. Taky jak jsem tu psal ty min 3 spravne cesty HIFI - maji kazda svoje pro a proti.

1. varianata - ten WG setup je vynikajici ale je opravdu velkou nevyhodu ze je rozmerove velky, proste WG 50cm neumoznuje vyrobit komercni malou uzkou bednu - a takovou trh chce!

2. varianta - velka 4.p s kalotou - nevyhoda neumi to hrat nahlas, vychazi to draho na menicich + komplikovanejsi vyhybka u 4p. v pasivu je taky nevyhnutelne nevyhodou.

3. Velky LineArray system - to uz je brutalne nevyhodne z pohledu cenovky, strasne velky pocet menicu stoji moc penez a moc prace s kabinetem, taky to vychazi velke rozmerove.

Take ma jiste smysl debata sirka svazku/akusticke naroky na cimru....tady to nahrava plusy spis uzkosvazovym bednam s WG.

Co taky vnimam jako nevyhodu standardnich kalotovych beden oproti WG bednam jsou naroky na zesilovac, nevidim na tom nic pekneho kdyz hifiprodukty s kalotou jako treba focal maestro utopia padaji s impedanci na 1,5ohmu a hafl jinych kalotovych beden bezne klesaji na 2 ohmy.

Napr WG bedny 1518/B2 neklesaji s impedanci pod 6 ohm.

Takhle nejak ma smysl uvazovat. Tohle tady ale v souvislostech chape tak 1% hifistu, bohuzel nevidim tady u takove ostruziny ani stin snahy neco chapat.

Mrba ma sanci, je nadprumerne chytry, tak uvidime co mu secvakne a co ne a taky kdy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 1 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist