Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Životnosť komponentov

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Mexx
Nádejný hifista


Založený: 05 júl 2015
Príspevky: 57

PríspevokZaslal: Pi máj 06, 2016 16:19:13    Predmet: Životnosť komponentov Odpovedať s citátom

Zdravím,

potreboval by som poradiť, zháňam momentálne subwoofer do malej izby (4x4) na doplnenie spodného pásma k malým regálom (68Hz - 20kHz). Pôvodne som chcel kúpiť nejaký malý sub do cca 300E.

Naskytla sa mi však možnosť zobrať väčší a kvalitnejší subwoofer z druhej ruky. Mám však obavy, nakoľko je už u druhého majiteľa a má cez 3 roky. U repro by som až také obavy nemal no neviem akú životnosť mám čakať od aktívneho subu. Cena použitého je o 37% nižšia oproti novému. Stále mi to príde veľa ak mam "čakať" kedy sa to porúča. Máte niekto skúseností s použitými sub-mi? V prípade najhoršieho je možná oprava subu?

Vďaka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi máj 06, 2016 18:21:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Otázka znie ako ho predchádzajúci majiteľ prevádzkoval. Bolo by dobre skontrolovať membránu toho subu. Pokiaľ sú na membráne nejaké deformity, prípadne nejaké zvrásnenie, je to príznak preťažovania. Tiež je vhodné prekontrolovať stav závesu a tiež stredičky. Ale k tým sa bez rozobratia subu asi nedostaneš. Laická kontrola sa dá uskutočniť sinusovým signálom. Pomalým prelaďovaním v rozsahu 15 - 100 Hz by sa mala dať identifikovať nejaká porucha. AKákoľvek podozrivá rezonancia alebo drnčanie by sa nemalo vyskytnúť. Skúšať pri 1 W príkonu, potom skúšať aspoň pri 10 W.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist