Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

PhonoFet - diskrétní gramofonní předzesilovač pro MM
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Máte zájem o článek na téma problematiky MM/MC přenosek?
Ano
92%
 92%  [ 75 ]
Ne
7%
 7%  [ 6 ]
Celkom hlasov : 81

Autor Správa
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi máj 13, 2016 21:05:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Ač se ti to pravděpodobně nelíbí, Actidampy představují v bastlířský komunitě týhle země jakejsi referenční standard, neboť se jich postavilo zdaleka nejvíc a budou tedy touto komunitou vždy porovnávány s čímkoliv, co bude tvýho původu....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi máj 13, 2016 21:16:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Proč by se mi to nelíbilo? Vlastnosti Actidampů vcelku dobře znám, měl jsem tu několik ks Mk2 a Mk4 na měření i poslech. Jde jen o to, že různé strojky mají svoje vlákna a nemá cenu v tom dělat guláš. O porovnávání v tom příspěvku ani nešlo. Jakési porovnání openamp vs. Actidampy jste dělali před pár lety a dá se určitě tady dohledat.
Technicky, phonofet má podstatně lepší potlačení síťových složek, než Actidampy a i lepší, než openamp. Ten referenční standard dělá z Actidampů jejich množství mezi lidmi. Ty ses tím živil a měl jsi na to firmu, jejíž osudy známe, mě by nenapadlo živit se audiem, považoval bych to za hazard, zvlášť při absenci jiných než technických schopností.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 13, 2016 22:36:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen taková terminologická připomínka. Za referenci bych označil něco, co se nejvíce přibližuje ideálu, nejlépe splňuje požadavky na dané zařízení.
Jestli to platí o Actidampu, O.K. - nemám s tím problém.
Ale pouze míra rozšířenosti určitě není znakem reference.
Zpravidla to bývá naopak, reference pro svou náročnost materiálovou, technologickou či finanční, bývá rozšířena velice málo.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So máj 14, 2016 03:13:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Byl jsem onehdá požádán Jirkou Burdychem o postavení a oživení stavebnice MC/MM předku, který on považoval předzesilovačovou referenci ( a já do té doby také ). Jednalo se o produkt mého ( i řekl bych našeho ) gurua, Erna Borbelyho. Stavebnice stála nekřesťanskou částku, neboť obsahovala množství těch nejlepších součástek jaké jsou jen možné a Erno si vždy nechal vše velmi dobře zaplatit. A vejsledek ?
Vše " chodilo " dle popisu, ale mělo to jednu konstrukční vadu, kterou můj guru jaksi zanedbal: protože to bylo celý ss vázaný, neboť Erno neměl rád vazební kondenzátory, navíc napěťový zisk byl veliký, mělo to obrovský napěťový drift a offset, neboť Erno nemiloval ani serva.
Vejsledek z něčího pohledu reference, z toho mýho ovšem značně kulhající.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So máj 14, 2016 03:26:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Podobně dopadla jiná reference, kterou nabídl bastlířské komunitě jiný guru, mnohým dobře známý " Ovidiu ", na kterou se nechal zlákat zdejší amatér, Jirka Hladík. Zakoupil autorem nabízené plošňáky a pustil se do stavby. Jenže ejhle, ono to kmitalo...a ať dělal cokoliv, kmitalo to pořád a kmitá to jistě až dodnes - ona to holt s těma referencema zas taková sranda není...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: So máj 14, 2016 06:30:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Systémově se mi nelíbí, že se u MC tahají nějaký mikrovolty do jinýho přístroje nedefinovanou kabeláží.
Není systémově lepší ten předzesilovač zabudovat do headshellu ? Very Happy

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jasnap
Hifista


Založený: 13 jún 2011
Príspevky: 225
Bydlisko: Česká Třebová

PríspevokZaslal: So máj 14, 2016 08:18:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Danharde dík za skvělý tip, cuprextitové raménko mého NAD 5120 je na to jako stvořené. Tam se zespodu vejde SMeTí. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So máj 14, 2016 08:20:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo to je fakt, tak jsem ani MC předzesilovač jako DIY nedával. Ani tenhle není jako stavebnice, před těmi X lety bylo prodáno pár osazených modulů a asi jeden finál. Pro MC si pár lidí dávalo step-up trafo.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So máj 14, 2016 08:29:36    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Podobně dopadla jiná reference, kterou nabídl bastlířské komunitě jiný guru, mnohým dobře známý " Ovidiu ", na kterou se nechal zlákat zdejší amatér, Jirka Hladík. Zakoupil autorem nabízené plošňáky a pustil se do stavby. Jenže ejhle, ono to kmitalo...a ať dělal cokoliv, kmitalo to pořád a kmitá to jistě až dodnes - ona to holt s těma referencema zas taková sranda není...


Jo jasně, ale vztahuje se to na preamp z tohoto vlákna nebo na openamp? Pokud vím, tak právě Jirka Hladík si pak postavil openamp, po zkušenostech s kmitáním z jiné konstrukce. Ale byl to snad "Paradise" od Joachima Gerharda, který kmital. Bylo to v roce 2013. Abychom tu nešířili poplašnou zprávu o Ovidiovi.

Z těch cca 20 - 30ks postavených openampů, o kterých vím, nemám jedinou zprávu, že by nějaký kmital, jestli máš něco konkrétního, tak to dej prosím vědět.

P.S.: to kmitání bylo u Paradise. Našel jsem mail, snad nic nepatřičného neprozradím:

citácia:
Koukal jsem, že jsi se na DIYaudiu pustil do diskuze okolo phono preampu paradise od JG. Koupil jsem taky desku a pokud by tě to zajímalo mohu skromně(v rámci svých možností) referovat. Zatím jsem osadil a spustil jednu půlku. Ofset se pohybuje od až k 100mV a podle mě to kmitá již na 10kHz.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So máj 14, 2016 10:59:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ještě jednou, referencí je něco, co má objektivně špičkové vlastnosti, opakovaně ověřené. Nikoliv to, co za referenci prohlásí sám autor konstrukce.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So máj 14, 2016 11:33:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Jednou se Baloun za stodolu šťoural dřevíčkem v čemsi a přitom počítal. Stále se ale nemohl nějak dopočítat, neboť polovina chyběla... měl tedy referenčně trávící žaludek, nebo jen špatně počítal ? Momentálně mi zdejší diskuse ono šťourání připomíná... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: So máj 14, 2016 12:26:37    Predmet: Odpovedať s citátom

A co to má společného s tím, že Balounovo hovno patří do jiného vlákna ?
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne máj 15, 2016 20:45:09    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Vlastnosti Actidampů vcelku dobře znám, měl jsem tu několik ks Mk2 a Mk4 na měření i poslech.
Technicky, phonofet má podstatně lepší potlačení síťových složek, než Actidampy a i lepší, než openamp.


V případě zájmu mohu zapůjčit inovované verze Actidampů.. (oboustranné DPS s rozlitou zemí, lepší blokování a napájení ap.)

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Strana 10 z 10

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist