Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

AudioNET
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Značky, výrobcovia, hudobné projekty
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Po november 26, 2007 11:05:33    Predmet: AudioNET Odpovedať s citátom

Tak jsem si řekl, že když o tom furt všude básním, tak bych nakonec mohl založit pro trochu osvěty i samostatné vlákno, což?

Firma AudioNET je německá audio firma, sídlící v Bochumi, zajímavé mi na ní ovšem přijde to, že je to pouze odnož firmy Idektron, která se primárně zabývá elektronikou pro automobilový průmysl a AudioNET je jen jejich jakousi "podružnou" činností. Bohužel víc o firmě samotné moc nevím, zajímalo by mě třeba kdy vznikla (nejstarší kousky co jsem viděl v inzerátech v Německu byly někdy z roku 1996), víte někdo něco bližšího?

Napíšu něco málo o přístrojích, se kterými jsem přišel do styku, plus něco málo máčky kolem.
Věnovat se ale budu jen stereo oblasti, kino není moje parketa (což neznamená, že ostatní o jejich přístrojích pro kino nic napsat nemůžete).





AudioNET SAM
Technické údaje
První přístroj od Audionetu, se kterým jsem se setkal, zároveň jediným jejich integrovaným zesilovačem v nabídce. S postupem času existuje několik verzí - SAM, potom SAM V2 a v současnosti je v nabídce SAM V2 s trochu jinou vizáží než původní V2, zda-li je ovšem něco jinak uvnitř netuším. Ještě malá poznámka na okraj, někdy loni došlo k sjednocení vzhledu všech přístrojů Audionet, já sem budu dávat obrázky těch nových variant.





Neuvěřitelně pevný (že by díky vysokému DF?) a dynamický zvuk, naprosto neutrální přednes. Jak mi řekl v rozhovoru jeden nejmenovaný prodejce "to přeci nemůže dobře hrát, když to má jen dva tranzistory na kanál" ... no, hraje. A jak. Nejlepší integráč, se kterým jsem se potkal.
Skříň je sestavená s masivních 5mm hliníkových plechů a je sešroubována s chladičem umístěným uvnitř, takže vlastně celá skříň zesilovače slouží pro odvod tepla.





K integráči lze samostatně dokoupit phono modul pro MM/MC přenosky a dříve (nevím jak teď) byl v rozšiřující nabídce i D/A převodník 192kHz/24bit.
Zase jedna vsu-fka. Budete-li kupovat starší přístroje, setkáte se nejspíše s tím, že úplně ty nejstarší mají takové jednoduché kovové DO a ty novější ze starších nemají standartně DO vůbec. Ta nejnovější modelová řada má ve výbavě univerzální programovatelné DO s dotykovým displejem SunWave SRC-7000. Toto platí pro SAM a PRE.





AudioNET PRE I
Technické údaje
"Základní" předzesilovač (pak existuje ještě referenční PRE za nějakých bratru 300tis). S postupem času opět několik verzí, nejstarší verze bez dodatečného označení PRE I, potom následovala verze PRE I G2 a někdy ze začátku letošního roku přišla nejnovější verze PRE I G3.





Verze G2 vypadá takto (verze G1 podobně, jen má jednořádkový displej):


Opět naprosto neutrální a dynamický přednes. Regulace hlasitosti, ostatně jako všechny další funkce jsou řízeny elektronicky (čili není tam žádný ALPS), opět lze jako nadstandart osadit modulem MM/MC phono předzesilovače, který se osazuje na vstup č. 6. Zajímavý a ne tak častý je kmitočtový rozsah až do 3MHz, nízkoimpedanční výstup (22ohm).
Firma se chlubí tím, že nepoužívá žádné kondenzátory v signálových cestách, což platí obecně pro všechny jejich přístroje.







AudioNET ART
Technické údaje
Jediný čistokrevný CD player v nabídce firmy. Původní verze měla označení ART, potom přišla verze ART V2 a s novou designovou řadou nakonec kompletně přepracovaná verze ART G2.







Velmi zajímavá je mechanická konstrukce přehrávače - základem je asi centimetr tlustá žulová (!) deska, na které je uchycena veškerá elektronika, samotná kovová mechanika je napnutá na ocelových lankách (nicméně nikde jsem neviděl foto jak je to udělané, jen jsem o tom četl), celý horní kryt přehrávače je tvořený z MDF (!). Disk je při přehrávání přitlačen k pohonu magnetickým pukem. Dokonalé antivibrační řešení? Hmotnost úctyhodných 22 kg.
Ohledně převodníků si dovolím citaci ... The PCM data runs through a sophisticated two-stage filtration and decoupling process. First, the initial data is filtered and synchronously upsampled by proprietary Audionet software running on a powerful digital signal processor. The filters are designed for maximum possible accuracy of impulse and frequency response. Thus optimized, the audio data is rendered to 192 kHz/24 bits by an asynchronous upsampler, and is completely decoupled from the input clock in the process.
Podle sekvence nabíhání je v přehrávači nějaký procesor, který se po připojení k síti inicializuje. Ručně ovládaný kovový kryt, klasika jak má být.
Nemalou zajímavostí je provedení SPDIF vstupu, který není udělaný jako klasický CINCH, nýbrž ve formě USB konektoru. Piny 3 a 4 slouží pro příjem klasického SPDIF signálu, ovšem propojí-li se player pomocí USB kabelu s počítačem, objeví se v PC jako další zvuková karta a lze jej takto využívat jako D/A převodník.
A zvuk? No o zvuku platí to samé, co už jsem napsal o předchozích přístrojích - pevný, dynamický, neutrální, s obrovským prostorem. Nejlepší CD přehrávač, se kterým jsem se setkal.

Dlouho nebyla fsu-fka. AudioNET dělá ještě multiplayer VIP, jehož mechanická konstrukce je naprosto stejná s přehrávačem ART, liší se víceméně jen v té desce co je uvnitř napravo.
K oboum těmto (ART i VIP), ale i k PRE I existuje v nabídce firmy ještě externí napájecí zdroj EPS. Prý je to s ním ještě lepší, nicméně já jsem neměl zatím tu čest, přeci jen stojí nějakých 50tis ...






AudioNET AMP I
Technické údaje
Základní koncový zesilovač firmy, zlí jazykové tvrdí, že vyšší model - monobloky AMP II jsou to samé, jen rozseknuté do dvou samostatných krabic. Co je na tom ale pravdy nevím. Původní verze AMP I se dělala minimálně od toho roku 1996, s novým vzhledem přišla verze AMP I V2. Nicméně je třeba dávat pozor na to, jak starý zesilovač kupujeme, neboť i když se dlouhou dobu jmenoval AMP I, byl průběžně vyvíjen a zlepšován a pod stejným názvem existuje minimálně 6 verzí tohoto zesilovače. To samé třeba platí i pro PRE I G2.







U všech zesilovačů Audionetu mi přijde zvláštní, že ty obrovské filtrační kondenzátory ani v jednom případě necpou na desku s koncovým stupněm, ale vždy jsou připojeny tlustými slaněnými vodiči, což je třeba diametrálně odlišný přístup od drtivé většiny firem, dělající zesilovače.
No, co napsat o tomto koncáku? Velký výkon, velká filtrační kapacita, velký DF, velké odstupy, velká hmotnost ... velká spokojenost?





A na závěr jedna perlička, náhled pod pokličku nejvyšších koncových zesilovačů AMP II MAX (viz. technické info)
No není to krása?






Možná jste si všimli, že na zadních panelech PRE/ART/AMP jsou konektory Toslink pro optiku ... neznamená to ovšem, že by třeba zesilovač měl v sobě optický vstup, ale je to tzv. Audionet i-Link. Při propojení přístrojů pomocí optického kablíku je lze ovládat všechny najednou - zapnu předzesilovač a přes onu optiku se mi automaticky zapne koncák i CD player (nicméně mě samotnému se to zatím nepodařilo rozchodit).



Mě osobně přístroje AudioNET silně zaujaly, ať už svým provedením, či jejich výtečnou zvukovou kvalitou. Já u nich zakotvil a myslím, že tomu i tak dlouho zůstane Cool

Budu rád, když přidáte další info, ať už o firmě samotné, či o přístrojích které vlastníte, popř. máte-li třeba něco na doplnění, dejte vědět.
Enjoy!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Po november 26, 2007 11:23:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě doplním technické info o tom MM/MC modulu:



Jak si parametrově stojí v porovnání s ostatními, gramofonáři ... ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MB
Hifista


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 166
Bydlisko: Stockholm, SWE

PríspevokZaslal: Po november 26, 2007 11:48:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Zatial som nevidel lachima prispievat sem, ale je mozne ked uvidi jeho milovany AudioNET tak sa vyjadri, ja mam skusenost iba s jeho kombom (DVD+DVDA+SACD+CD) AudioNET VIP G2, tu sme to spolu s fotolaikom popisali, snad nevadi odkaz na f-sport http://www.f-sport.cz/hifinazory/stranky/audionet_vip_g2_vs_primare_cd_21.php , inac su to podla mna masinky snov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Po november 26, 2007 15:25:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava

Nádherný stroje.V jednoduchosti (design) je krása.

Všiml jsem si,že některé přístroje mají XLR vstupy/výstupy a některé ne.
Má nová řada všech typů XLR?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Po november 26, 2007 15:41:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Moc nerozumím pojmu "nová řada všech typů"
Integráč XLR nemá, ani nikdy neměl.
Taktéž standartně AMP I XLR nemá, nicméně na vyžádání umí ve fabrice osadit symetrikou.
PRE I G2 i G3, AMP II, AMP MAX, ART G2 a VIP G2 XLR mají.

Nicméně vnitřně jsou tuším všechny přístroje dělané nesymetricky a už i z několika různých zdrojů jsem slyšel, že je u nich lepší nesymetrické jak symetrické propojení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
fotolaik
Hifista


Založený: 06 marec 2007
Príspevky: 131
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po november 26, 2007 17:18:22    Predmet: Odpovedať s citátom

to Hlava : pekny pocin - ano, Audionet je take muj tajny favorit na konecny zdroj zvuku - VIP G2 je hodne fajnova zalezitost ..posloucham casto u Lachima...EPS urcite ma velky prinos !! ja jsem sice trefen obecnou hluchotou, ale rozdil s EPS a bez ni slysim i ja bez vycistenych usi ..pro EPS plati to same pro pristroje - porad se neco meni k lepsimu - tedy lepsi je kupovat co nejnovejsi .. samozrejme by bylo moc prima mit vse od Audionetu - ale to je asi jenom v oblasti snu - prtoze sam vis, jake jsou ceny - budu se tedy muset spokojit jenom z playerem....
tom_fotolaik

_________________
tom_fotolaik

nic - s hifi jsem radeji skoncil....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: Ne december 02, 2007 16:21:20    Predmet: Odpovedať s citátom

V posledním č. 12 Audia je test PRE 1 G3 a AMP 1 V2. Výborné výsledky - 115b.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lachim
Hifi obsluha


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: So január 05, 2008 21:36:36    Predmet: Odpovedať s citátom

vip g2 jsem koupil po dlouhém vybírání. vyzkoušel jsem různé přístroje v ceně kolem 100t.
vip g2 hrálo nejlépe. původně jsem chtěl jen art g2, ale pak jsem přidal ještě pár korun a dnes mohu poslouchta jak sacd, tak dvd. což za ty kč určitě stálo.
s externím zdrojem proudu pro převodník hraje ještě o něco lépe.
domů mi ho prodejce dovezl pár dnů před výstavou high-end v mnichově.
tak jsem pak to samé viděl v mnoha expozicích jako zdroj hudby pro ty sestavy za xx tisíc eur. což mě samozřejmě hřálo Smile
kdyby chtěl někdo nějaké poznatky.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: So január 05, 2008 22:12:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad onen externí zdroj proudu. Jmenuje se to

AudioNET EPS
Technické údaje
Ke zdrojům zvuku (čili CD player ART, multiplayer VIP a k tuneru) a k předzesilovačům (stereo PRE I, multi MAP a phono PAM) lze dokoupit a připojit externí napájecí zdroj EPS.
Jedná se v podstatě jen o dvě 100VA trafa pro analog plus jedno trafo pro digitál, 260 mF filtračních kapacit a nízkošumové stabilizátory.
A highly constant and low-noise laboratory source serves as voltage reference. In an additional stage high-precision operational amplifiers smooth the reference voltage once again and eliminate the remaining noise. The voltage regulators are built up as discrete and very fast MOSFET regulators. Their output voltage is constant and load-independent up to highest frequencies.
Vliv na zvuk je dle majitelů a to nejen u nás, viz třeba Lachim, ale i na zahraničních fórech velmi, velmi markantní ...







No já se pomalu chystám, že to asi taky vyzkouším, na DE fórech mi radili jednoznačně použít tento externí napájecí zdroj pro preamp. Akorát ta cena je trochu ukrutná.
Zvláštní mi přijde, že referenční předzes Audionetu - PRE - připojení tohoto externího zdroje neumožňuje ... ?



EDIT: Jestli by nebylo třeba ještě lepší místo EPS rovnou postavit 24V akumulátory ... Laughing


Naposledy upravil Hlava dňa Ne január 06, 2008 00:22:53, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: So január 05, 2008 22:29:50    Predmet: Odpovedať s citátom

260mF koďany? Tomu vravím baterka, servisáci budú často meniť usmerňovacie diódy Laughing
Hlava: fotky sú pekné!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So január 05, 2008 23:40:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Ukrutná cena ? Holt to nemastí Číňan....mimochodem, udělal jsi velice hezky 386 - tohle je proti tomu brnkačka, proč si to neuděláš tedy sám ? Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ne január 06, 2008 00:39:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Proč? Vy mě stále považujete za bastlíře, trochu blbé na tom je, že já se za něj vůbec nepovažuju. Smile Obvoďařině vůbec nerozumím, takže nějaké navrhování diskrétních a velmi rychlých MOSFET regulátorů je pro mě španělská vesnice, jediné co bych zvládl je možná tak nasázet ty kondenzátory na plošňák. A kdo ví, jestli i v tom není nějakej fígl ...
Ono EPS od Audionetu je komponent, na kterém se prý za poslední 3 roky nejintenzivněji pracovalo a prý jsou hodně rozdíly mezi staršími a novými verzemi. To mám tak z doslechu a z různých fór. Asi bych to spíš nechal těm, co se tomu už nějaký ten čas věnují. Čímž neříkám, že by u nás nikdo nezvládl postavit něco podobného.

Každej by měl dělat to, čemu rozumí. Já zůstanu u navrhování silařiny, ta mi myslím jde dobře.
Vyrábět EPSky nechám zase chlapcům v Bochumi. Snad jim to jde taky dobře.
Cool



PS: A ad to mé DPA tehdy ... měl jsem po škole, neměl jsem peníze, neměl jsem na podnájmu v cizím městě po večerech co dělat, nikoho jsem tu neznal, tak jsem si hrál s DPA. No a když už jsem to dělal, tak jsem to aspoň udělal pořádně, to je taková má zásada ...
Pro mě byl vrchol "bastlení" v poslední době nastavení těch klidových proudů v aktivech Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Ne január 06, 2008 08:11:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajímala by mně ta ukrutná cena.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne január 06, 2008 09:09:46    Predmet: Odpovedať s citátom

" Rychlej mosfet regulátor " znamená to, že je tam jako výkonovej prvek použitý mosfet místo bipoláru, což sice jistý výhody má, ale nijak fatální. Myslím si, že to jsou spíš propagandistický bláboly, neboť těm se neubrání ani takováto špičková firma ( zákazníci je chtějí slyšet.... ).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ne január 06, 2008 10:07:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul napísal:
Zajímala by mně ta ukrutná cena.

Cena u nás třeba tady. Velmi komické na tom je, že stačí zajet za hranice, kde to stojí 1700-1800 EUR. Nejen na tomto příkladu je vidět, jak to u nás (někteří) prodejci pěkně solej. Anebo že by si jen nevšimli, že EURo už není 33 Kč?
EDIT: Koukám uplynulo pár dní a ceny jsou zkorigovány z původních 58tis na 50tis. Aspoň k něčemu jsou ty internetové plkárny dobré Wink

Mi to na "pouhej" napájecí zdroj i tak přijde hodně, proto píšu ukrutná cena ...


Naposledy upravil Hlava dňa Pi január 18, 2008 08:50:31, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne január 06, 2008 10:43:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Když budeš brát 2000, jako kdejakej metař v Německu, už ti to tak hrozný připadat nebude... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ne január 06, 2008 10:47:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Příště si s sebou do "esterajchu" vezmu i nějaký to koště na přivydělanou Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne január 06, 2008 10:59:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:
Příště si s sebou do "esterajchu" vezmu i nějaký to koště na přivydělanou Laughing


ta cena "za hranicami" - to myslis v rakusku alebo v nemecku ?

ak v rakusku tak daj tip na nejake studio v okoli viedne kde by sa to dalo omrknut ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ne január 06, 2008 11:10:19    Predmet: Odpovedať s citátom

No ta "cena za hranicemi" je normální ceníková cena, udávaná třeba v testech, v inzerátech, atd. O 10tis méně jak u nás. V podstatě na ne nějak extra drahém hifikomponentu. Neuvěřitelné. No
Já mám blíže do Rakouska, do Vídně dokonce blíž jak do Prahy. V Německu jsem takhle kvůli hifi ještě nebyl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne január 06, 2008 11:13:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:
No ta "cena za hranicemi" je normální ceníková cena, udávaná třeba v testech, v inzerátech, atd. O 10tis méně jak u nás. V podstatě na ne nějak extra drahém hifikomponentu. Neuvěřitelné. No
Já mám blíže do Rakouska, do Vídně dokonce blíž jak do Prahy. V Německu jsem takhle kvůli hifi ještě nebyl.


a kde si bol v rakusku ?
daj adresu a nazov firmy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Ne január 06, 2008 11:47:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Spíš by mně zajímalo jak si vysvětlujete přínos takového externího zdroje.Vidím tedy konstrukce není dual mono-každý kanál jedno trafo ,ale každé trafo má pouze jedno výstupní napětí, svůj usměrňovač a zem bude logicky vytvořena až za baterií kondenzátorů.Tam vidím jediný přínos.O kondenzátorech(klidně 20 faradů) pět metrů daleko od zasilovače a vedení nějakou 0,75-kou si myslím svoje.Vidí někdo něco jiného?Zase to směřuje k tomu rušení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ne január 06, 2008 23:02:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Hm, já osobně sázím na to, že to je asi spíš o tom eliminování rušení než na přínos 260 mF. Ale k tomu by nám asi řek nejvíc takový PMA, co si tak vybavuju, tak ten jeho referenční preamp měl taky oddělený zdroj a sám PMA psal kdysi na Lopuchu něco v tom smyslu, že to je pro dosažení určitých cílů nutnost. DPA114 mělo vlastně taky oddělený zdroj. Taky předpokládám, že to nebylo jen tak. Nebo jo?


Jinak jen tak trochu odbočím ... Off topic !
Jak jsem se tak ale díval, pro 24V zdroj jdou koupit akumulátory (a ten 5V by šel asi taky nějak udělat, třeba ze 6V akku), jdou koupit nabíječky ... tak proč by to safra nemohlo fungovat za 1/10 ceny i takhle? Vezmu-li navíc do úvahy obecnou tezi, že bateriové napájení by mělo být nejlepší ... ?
No nic, asi už radši půjdu spát.


Naposledy upravil Hlava dňa Pi január 18, 2008 08:47:13, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Po január 07, 2008 08:34:13    Predmet: Odpovedať s citátom

DPA mnělo určitě stabilizaci až v samotné zesilovací části.Zdroj byly pouze trafa a kondenzátory.Tady se stabilizuje už ve zdroji a stabilizované napětí jde tím káblíkem ven.Ale podrobnosti nejlépe UE.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Po január 07, 2008 09:43:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto má IMHO taky stabilizaci až v samotném předzesu, na fotkách DPS jsou vidět popisy +/- 15V, takže v EPS počítám dochází jen k jakési předstabilizaci ...

Nicméně to stále se chytáme drobností, ale na základní otázky odpovědí není. Question
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Pi január 18, 2008 08:46:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Díval jsem se, že odpovědi na některé otázky jsou nastíněny přímo v manuálu k EPS:

Populární používání akumulátorů přináší některé nevýhody:
- výstupní napětí není krátkodobě stabilní: vnitřní rezistance je 10x horší jak jedna EPS, což způsobuje 10x větší zvlnění napětí při stejné zátěži
- výstupní napětí není dlouhodobě stabilní: výstupní napětí akumulátoru velmi záleží na stavu nabití a historii používání, typicky se pohybuje mezi 23 a 28 V (EPS vždy poskytuje 24,00 V)

Zmínky o dopadu akumulátorů na životní prostředí a nutnost jejich nabíjení a nemožnost tak poslouchat "kdykoli" chci vynechám, ty na zvuk asi dopad nemají.

Vniřní odpor 10x horší ... hm, není uvedeno vůči kterým akumulátorům, neumím říct na kolik je to možné, nevím (zrovna včera jsem měnil baterku v autě a nezdá se mi, že 63 Ah akumulátor s proudovou zatižitelností 430 A / 12 V bude mít nějak extra velký vnitřní odpor, ale to jsou jen moje domněnky). Co se týče onoho výstupního napětí, jak už jsem napsal, podle mě v samotném napájeném přístroji stejně dochází k další stabilizaci, viz popisy +/- 15 V na DPS předzesu PRE I G2 (je to vidět na některých fotkách na webu), takže proč by měla být stabilita tohoto napětí tak kritická?

Podstatný může být údaj šum (předpokládám že napěťový): -144 dB nebo 1,5 uV na 0-22 kHz



Každopádně, EPS je na preampu pekelně slyšet, při zapojení EPS rázem hraje jako úplně jiný předzes. Porovnávat to za plentou, tak by mě ani nenapadlo, že to hraje jeden a ten samý přístroj ...
Přehodit EPS na CD player jsem ještě nezkoušel, ale určitě k tomu časem dojde. Takových věcí na hraní v tom hifi Smile

Domlouval jsem se předběžně s Robem, že bychom někdy změřili ART/PRE s a bez EPS, takže časem se tu možná objeví i výsledky měření.
Jsem docela zvědav, jak to bude vypadat a jak moc na tom budou rozdíly vidět.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AIR
Hifi obsluha


Založený: 18 jún 2007
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: St marec 05, 2008 10:46:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemáte někdo informace ke staršímu CD/DVD přehrávači Audionet VIP V2? Moc se toho o něm nedá najít ani na US stránkách Audionetu. Jde mi o srovnání ve stereu se starším CD playerem ART V2. Oproti němu má symetrické výstupy a převodník 24/192.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: St apríl 09, 2008 11:19:41    Predmet: Odpovedať s citátom

AIR napísal:
Nemáte někdo informace ke staršímu CD/DVD přehrávači Audionet VIP V2? Moc se toho o něm nedá najít ani na US stránkách Audionetu. Jde mi o srovnání ve stereu se starším CD playerem ART V2. Oproti němu má symetrické výstupy a převodník 24/192.

Hm, podle reakcí koukám asi nemá. Jedinou "živou" zkušenost s ART V2 má myslí Karfík, kdesi psal že tento player má nějaký jeho kamarád. Vnitřnostma si myslím, že část pro přehrávání CD bude stejná jak v ART, tak ve VIP, ostatně v poslední verzi G2 to tak je stejně. Proč by vyvíjeli sólo elektroniku, když vyrábí pouze dva playery?
Jinak nějaké foto jak vypadá starý ART je tady - http://spbsound.narod.ru/SPbSound/upgrade/AUDIONET.html


Matrix napísal:
Chlapci, poraďte mi.
VIP G2 má USB digitální vstup. Existuje nějaká redukce z optiky toslink na USB? Chtěl bych na tento dig. USB vstup připojit zvuk ze satelitu-optikou. Nevím však, zda existuje nějaká redukce.

Ten USB vstup je kombinovaný s SPDIF. Neboli když si uděláš kabel CINCH/BNC a na druhou stranu dáš USB konektor, tak do toho můžeš posílat SPDIF signál. Anebo když to připojíš přes tento konektor k PC, tak se ART/VIP G2 zobrazí ve WinXP jako další zvuková karta. Takže spíš hledej převodník z optiky na SPDIF.


Jinak poznatek z praxe - nestavějte ty přístroje pokud možno na sebe. Já jsem si furt říkal, jak ten ART G2 po pár hodinách hraní strašně topí, i placky z toho lezly teplý. Jak jsem dal PRE I G2 a ART G2 na nové komodě vedle sebe, tak je ten CD player i po celodenním hraní v podstatě studený až vlažný. Holt ho tak strašně ohříval předzes, co byl celou dobu pod ním ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
durgo
Hifista - pokročilec


Založený: 23 január 2007
Príspevky: 250
Bydlisko: Zvolen

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2008 16:39:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava
ahoj, ty si mal myslím SAMa. Nechceš trošku rozpísať ako to hrá? Aký je priestor, čo basy, ako triedi nahrávky ...
Díky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AIR
Hifi obsluha


Založený: 18 jún 2007
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2008 19:57:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Z toho co jsem zjistil VIP V2 má v audiočásti převodník 24/192, navíc výstupy i symetrické, programovatelné d.o. ART V2 má převodník 24/96, výstupy pouze nesymetrické. Multiplayer by měl mít snad i o něco lepší zvuk (asi ten převodník).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AIR
Hifi obsluha


Založený: 18 jún 2007
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Pi apríl 11, 2008 20:03:13    Predmet: Odpovedať s citátom

zajímavé je, že podle informací, které teď už zas nemohu najít je v ART V2 mechanika VAM1201
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Značky, výrobcovia, hudobné projekty Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist