Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Pěkný gramec - zajímavost a lidová tvorba
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Št máj 19, 2016 19:16:42    Predmet: Odpovedať s citátom

mako napísal:
... Dřevo může být co se týče potlačení rezonancí lepším materiálem než často používaný hliník. Tady je odkaz na měření materiálů na ramínka: http://www.excelstereo.com/Reed/reed.htm
... to je iba názorná ukážka toho, ako účelovo sa dá usporiadať "vedecký experiment" ... tak isto sa dá dokázať, že najlepší je napr. uhlík, keď za referenčný zvolím tvar ramienka optimalizovaného pre uhlíkový kompozit a "porovnám" ho s presne takým istým tvarom vystrúhaným z dreva
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Št máj 19, 2016 20:02:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Takovej hnus bych se styděl ukázat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mako
Nádejný hifista


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 76
Bydlisko: Vysoké nad Jizerou

PríspevokZaslal: Pi máj 20, 2016 09:44:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Bacil 2
Pokud se podle tebe učelově nechá udělat vědecký experiment, tak stejně účelově lze navrhnout i to ramínko.
Šlo jen o to že Ty a Šeďour jste tu konstrukci šmahem odsoudili bez uvedení jediného argumentu co je na tom konkrétně špatně.
Je to přesně tak, jak píše LJM v prvním postu - je to surové a na nic si to nehraje. Když se to učeše a navrch hodí palisandrová dýha a klavírák, tak se z tohoho snobáci podělaj, ale po zvukový stránce se to tím už nezlepší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Pi máj 20, 2016 11:57:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Z hlediska řemesla je to vodfláknutý, a to je pro mě hlavní argument.
Nepatřím k těm, co si sednou na prdel z někoho, kdo si zbouchá kus nábytku z prken rozebraný palety.Jako dobrý, že se ten člověk snažil, ale je to jen provizorium.Ať už se jedná o ten splácanej gramec, tak i o ten paletonábytek.

Další věc je ta, že jako ramínko prostě použil paličku na buben.Pochybuju, že to opravdu počítal a měřil.Myslím, že mu to prostě nějak vyšlo.A to je pro mě z technickýho hlediska nepřijatelný !
A páč jsem před lety gramofony opravoval, tak vím, jak složitej proces je gramofon správně nastavit.A taky vím, jak se to běžně dělá...sluchem Very Happy

Takže nemám žádnou iluzi o tom, co by z toho lezlo na výstupu, pokud by se přehrávala měřicí deska.A to správný nastavení je pro mě argument.

Ale chápu, že pro analogový nadšence je to něco unikátního.
Asi pro to, že se to točí a vyluzuje to zvuky.

Ale to hrnčířskej kruh dělá taky !
Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mako
Nádejný hifista


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 76
Bydlisko: Vysoké nad Jizerou

PríspevokZaslal: Pi máj 20, 2016 13:07:18    Predmet: Odpovedať s citátom

V žádném případě se po řemeslný stránce nezastávám toho kdo to stavěl. Za sebe mám rád dotažený věci.
S tím ramínkem máš asi částečně pravdu. Není tam nastavení antiskatingu, ale to je asi jediný parametr který tam nepůjde ovlivnit. Pokud by tam ten antiskating byl, tak nevidím jediný důvod proč by to nemělo jít správně nastavit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Pi máj 20, 2016 13:57:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Protože palička vod bubnu nemá nastavovací prvky.

Jestli ti z celýho nastavení připadá důležitej jen antiskating, tak se nedivím, že s tou hromadou dřeva nemáš problém.

Ale jak už jsem psal...mě rozhodně nevadí, že si někdo hraje.Například modelaření, obecně není nic jinýho než hraní si.Ale vadí mi, když se to povyšuje na něco děsně důležitýho.

Jako když někdo napíše, že přidáním dýhy se z toho stane hájend, ale po zvukový stránce se to už nedá zlepšit.Ten člověk evidentně netuší, co se dá na mechanice gramofonu zlepšit, nebo zhoršit.Nemluvě o správnym nastavení, nebo materiálech.Uvažuje jen o samotným designu.Ale píše to tak, jako kdyby to ostatní nebylo důležitý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mako
Nádejný hifista


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 76
Bydlisko: Vysoké nad Jizerou

PríspevokZaslal: Pi máj 20, 2016 16:57:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud té konstrukci ramínka rorumíš, tak tam uvidíš prvky na nastavení VTF, azimutu, možnost nastavení montážní vzdálenosti raménka a zřejmě i nastavení VTA změnou výšky hrotu.Jestli se Ti to nezdá, tak uveď alespoň jeden parametr kromě mnou uvedeného antiskatigu, který tam nastavit nejde.
To s tou dýhou si to evidentně taky pochopil jinak než jsem to napsal. Psal jsem o tom, že přidáním dýhy sice zlepším vzhled, ale nezlepším zvuk a ne že by se to už nedalo zlepšit. Chtěl jsem poukázat na to, že rozdíl mezi konstrukcí hrající si na "hájend" a tímhle je v hodně případech jen v té dýze.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi máj 20, 2016 19:04:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Po tečce, ukončující předchozí větu, se před začátkem další věty píše mezera.

Takto: První věta končí. Druhá věta začíná.
Nikoliv: První věta končí.Druhá věta začíná.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Pi máj 20, 2016 20:24:37    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Po tečce, ukončující předchozí větu, se před začátkem další věty píše mezera.
... ja síce mám výhrady proti tomu, čo tvrdí mako a mám zjavne diametrálne iný svetonázor ako LJM, ktorý sa ho tu touto témou snaží prezentovať, ale jedno je úplne jasné: ty si totálny kokot ... a to je fakt nevyvratiteľný žiadnymi a/b/x posluchovými testami ani žiadnymi nezmyselne potemkinovskými meraniami, teóriami a grafmi Rofl
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mako
Nádejný hifista


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 76
Bydlisko: Vysoké nad Jizerou

PríspevokZaslal: Pi máj 20, 2016 20:58:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavle promiň , ale píšu ze 7" tabletu a už ten zrak nemám jak za mlada.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Pi máj 20, 2016 21:06:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Rolling Eyes
_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Po máj 23, 2016 11:48:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Macurovo trollování je lepší nekomentovat, to ani není k smíchu Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ombik
Nádejný hifista


Založený: 28 september 2015
Príspevky: 88

PríspevokZaslal: Po máj 23, 2016 20:25:24    Predmet: Odpovedať s citátom

..si z vas dela prdel. Vzdyt ale to si tady vetsinou zasluhujete. Ruku na srdce Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist