Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Vladimír Merta
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Osobnosti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi máj 27, 2016 09:14:01    Predmet: Odpovedať s citátom

K tomu " dýchání ": lepší je to s kompresí mírně přehnat, než mít naopak přebuzené pasáže...navíc je komprese v některých případech používána jako efektový prvek....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Pi máj 27, 2016 17:01:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Pavle,

Přišla mi zásilka z Česka plná silných vibrací. Jakmile nastanou vhodné podmínky a norská noc bude obzvlášť klidná, tak si to pustím do žíly a dám vědět.

M.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
noaid
Hifista


Založený: 04 január 2010
Príspevky: 212

PríspevokZaslal: So máj 28, 2016 12:16:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Komprese se pouziva vsude mozne,ve studiu, v rozhlase i na koncertech, jasne, ale ono je to i otazka nastaveni, aby zafungovala opravdu az kdyz je zle. Pak to ani nemusi byt poznat nebo je to neco jako magneticka saturace na pasku. Samozrejme tim myslim hudbu. U mluveneho slova jsem ji sam pouzival vzdy,nekdy az brutalne, srovna to hlasitost v nevhodnych podminkach a silne zvysi zretelnost hlasu.
Mertova kytara je prave charakteristicka velkou udernou dynamikou a to se pak ztraci.

Ale abych nebyl spatne pochopen, nekritizuji, jsem rad, ze to vyslo.

Skoda, ze Merta a v podstate vetsina tehdejsich pisnickaru tak nejak mentalne zustala trcet v 80.letech. A pritom by zrovna ted meli temat habadej. Ale jakoby oslepli nebo uz nejsou schopni to pobrat a zpracovat Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: So máj 28, 2016 14:35:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Třeba neoslepli, jen rezignovali..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So máj 28, 2016 21:15:50    Predmet: Odpovedať s citátom

"Vraťte mi nepřítele... a jděte do..."
Karel Kryl zemřel včas (naštěstí asi i pro něj).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So máj 28, 2016 21:47:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Noaid : nebyl vůbec čas na nějaký velký zkoušení, čili ani na komprese málo, středně , hodně...spíš se zkoušelo dát tomu jakous takous aranž, což nebyla sranda, neboť naprostou většinu těch věcí jsem neznal...vejsledek je dle mýho názoru dost povedenej, hlavně i proto, že jsem tenhle magnetofon neměl ani rok a nikdy jsem se zvukařením neživil a bylo mi v tý době jen dvacetsedm let....Karel Šafránek ano, jeho přínos je neoddiskutovatelně kladný, měl mimořádný talent....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
noaid
Hifista


Založený: 04 január 2010
Príspevky: 212

PríspevokZaslal: Ne máj 29, 2016 06:25:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazzatel- Jasne, dovedu si tu situaci zive predstavit.

Mimochodem existuje dnes vubec nekdo jako obdoba tehdejsiho Merty, Hutky, Nose apod.?
Manekyn Klus to pro mne urcite neni. Nohavica taky vzdy byl trochu jina kategorie.
Moc se uz v soucasnosti neorientuji, ale vidim jen sucho a prazdno...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne máj 29, 2016 08:05:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím si, že není...dnešní mladá generace interpretů vyznává poněkud jiný žebříček hodnot a upřímně řečeno, proti čemu by měla protestovat ? Proti burkám ? Nebo si dělat legraci z buranství nejmladší generace uprchlíků ? Nejmladší generaci posluchačů se tyhle věci líbí jako naší, což vidím na své dceři, ale do nějakého zkoumání příčin tohoto stavu se mi nechce...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne máj 29, 2016 09:29:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Proti comu by mladi protestovali?? Napr.:
- https://www.youtube.com/watch?v=L3-1tEOIYZE (H16 - Luďom jebe)
- https://www.youtube.com/watch?v=MK0drlKHUSQ (Lipo - Pozdravy z Liberce)
- https://www.youtube.com/watch?v=mcFfnlbR0RI (Lipo - Otroci svobody)
- https://youtu.be/wt3pfd_PHrI?t=1m35s (United Flavour - Nińos Feat. Lara303)
- https://www.youtube.com/watch?v=D8D_5g0eV5c (Paulie Garand - Pavučina lží feat. Jakub Děkan)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne máj 29, 2016 09:38:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty úvahy starých o "mladé generaci" tu jsou snad už od starověku Laughing
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne máj 29, 2016 09:54:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Rap je hnus, Míro...ale to dělá ten komplex ze sloních chobotů.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne máj 29, 2016 10:23:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Lyrik & Bene Modre hory ale aj kopec dalsich sucasnych basnikov stoja minimalne za vypocutie...
https://youtu.be/auZ2nMr0iqA
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne máj 29, 2016 10:59:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Takové věci, jako dělal Merta, Hutka atd. vznikají zpravidla jako reakce na silný útlak, jaký byl za komančů. V relativně svobodné společnosti pro to není ani důvod, ani poptávka. Jasně, že nás bezpočet věcí sere, ale není motivace psát písničky s jinotaji na hraně kriminálu, když existuje relativně vysoká svoboda projevu a o těch věcech se může psát v novinách, povídat v televizi. A to nemluvím o možnostech, které poskytuje internet. Nejsem naivní a nedělám si iluze, že je všechno v pořádku, ale to prostředí, ve kterém se pohybujeme, je opravdu zcela jiné, než před 40 lety.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne máj 29, 2016 15:50:01    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
V relativně svobodné společnosti pro to není ani důvod, ani poptávka.

Ja teda nemám pocit, že žijem v "relativne slobodnej spoločnosti", myslím, že táto spoločnosť ma drží "za gule", z viacerých strán a nedovolí mi nič, čo by mi mohlo nejako urobiť radosť, alebo mi pomôcť. Myslím, že je tu viac témat a problémov, o ktorých by sa dalo niečo v tvorbe zložiť a zaspievať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ne júl 31, 2016 10:11:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Dneska v 18:00 Hlučín - Štěrkovna Open : Merta, Hrubý a Hromosvod.



http://www.sterkovnamusic.com/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pucmeloud
Hifi obsluha


Založený: 08 február 2007
Príspevky: 19
Bydlisko: Rožnov p.Radh.

PríspevokZaslal: Po september 05, 2016 14:15:01    Predmet: opa: Odpovedať s citátom

Myslíš si, že Bob Dylan,Joan Baez, CSN, Neil Young či Leo Kottke potřebovali ke svému instrumentálnímu a interpretačnímu mistrovství politický nátlak? A stovky dalších špičkových muzikantů ze západu? Asi těžko...důvod bude asi někde jinde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut september 06, 2016 05:46:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Pučmeloude, Ty svatá prostoto, zamysli se a něco si přečti - třeba o těch, cos jmenoval Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne december 25, 2016 15:30:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Už taky poslouchám..je to paráda
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
MartinAQ
Hifista


Založený: 17 január 2007
Príspevky: 138

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 21:22:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem si udělal taky radost Podkrovními pásky. Merta ve vrcholné formě a opravdu jsem čučel, jak dobře je to nahrané! Ta kytara a zpěv nejsou daleko od toho, co znám např. z alba P.S. Příjemný analogový zvuk, myslím, že to opravdu obstálo zkoušku času a klobouk dolů před těmi, kdo to tenkrát zahráli a nahráli. Díky! Večírek u mě v poslechovce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 16:07:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Diiiiiky za info
Na Mertu, Nohavicu, Misika, Dede2ka....sa mi podarilo parkrat dostat nazivo - mam nejake CD (s Jarkovymi podpismi ked to este snad nikoho nenapadlo...), LP, zaznamy na kazetach no toto kupujem hned ako sa podari....

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 19:00:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Nikdy jsem neměl moc v lásce "reflektující zpěváky" a neposlouchal jsem je z principu, protože "pořád plakali" a chtěli aby ten jejich "pláč" všichni slyšeli. Smile Ale Nohavicu a Mertu z nějakého důvodu dost můžu. Asi je to proto, že nějak podvědomě vytěsnávám ta "oužasná meziřádková sdělení" a fokusuji se pouze na jejich umění hrát a na celkový témbr muziky jakožto relaxační médium. Nohavicu a Mertu si čas od času poslechnu až mnoho let po jejich "éře" a dokonce Nohavicove texty ve kterých nejsou "reflektující kydy" jsou skvělé a dají se poslouchat dokonce opakovaně.
Na Mertove desky "Podkrovní pásky" bych byl docela zvědavý, ale na netu jsem se dočetl, že jde o čtveřici CD.
To neexistují LP desky přímo z toho analogu? Dyť se to proboha přímo nabízí aby to bylo i na vinylu! Anebo jsem špatně hledal? Pokud ta alba existují i na LP deskách budu rád za odkaz Smile Děkuji.
Nejde mi o zvukovou kvalitu, jde mi o to, že kdyby to vyšlo v té době bylo by to na vinylu. Vinyl nebude sice nikdy uspokojivě hrát, ale o to by tady vůbec nešlo. Jde o jakýsi "stroj času". Ale u edice na CD ta nostalgie fungovat nebude, je to asi zbytečný "hájtech" hlavně když komplet master existuje na páskách. Smile
Už jste to někdo z těch CD poslouchal? Dá se to?

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: St január 11, 2017 09:41:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Poslouchal jsem to jen na Spotify, zvuk trochu pod dekou, písničky jak která, některá je pěkným příběhem, jiná mi nic neříká, neaktuální písničky s politickým podtextem mě nebaví vůbec... Není to depresák jako Kryl ani tak zvukově rozmanitý jako věci od Nohavici, ze všeho nejvíc mi to asi připomíná Oskara Petra.
_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: St január 11, 2017 10:35:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky, za popis. Podvědomě to cítím stejně, ale neslyšel jsem to. Jen jsem měl obavy aby tam nebylo moc těch meziřádkových kydů a taková ta Krylovská deprese, kterou nikdo nepotřebuje. To bych nedával.
Asi to udělám tak, že si to nejdříve na jeden poslech legálně ukradnu někde z uložto a pokud mě to hodně osloví, tak koupím třeba i ty CDčka.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
MartinAQ
Hifista


Založený: 17 január 2007
Príspevky: 138

PríspevokZaslal: St január 11, 2017 10:46:12    Predmet: Odpovedať s citátom

K obsahu se nevyjadřuju, ten nemusí sednout každému, já mám Mertovou poezii rád a je tam z čeho vybírat. Zvukově se mi to líbí moc, hned potom jsem si pustil Neila Younga Livea at Massey Hall a je to podobně autentické. Jasně, bylo by lepší kdyby u toho Merty byla nějaké ruchy, atmosféra místa. Ale není to nahrávka koncertu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pucmeloud
Hifi obsluha


Založený: 08 február 2007
Príspevky: 19
Bydlisko: Rožnov p.Radh.

PríspevokZaslal: St január 18, 2017 10:16:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Karel S. napísal:
Pučmeloude, Ty svatá prostoto, zamysli se a něco si přečti - třeba o těch, cos jmenoval Wink

Milý Karle, většina lidí, kteří poslouchají tyto interprety, jejich textům pramálo rozumí (i můj dřívější šéf, rodilý Američan, mě ujistil, že většině Dylanových textů nerozumí, protože Dylan má "hroznou" výslovnost...), ale obdivují instrumentální a vokální dokonalost těchto hudebníků. Mám doma hodně textů (originální zpěvníky) těchto interpretů a opravdu těch "politických reflexí" je tam dost málo. Naopak je to často o jejich pocitech pocitech, lásce...a k tomu "politický tlak" opravdu není potřeba. Ale to je můj názor. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: St január 18, 2017 13:41:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Vokální dokonalost u Joan Baez ano, ale u Dylana ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pucmeloud
Hifi obsluha


Založený: 08 február 2007
Príspevky: 19
Bydlisko: Rožnov p.Radh.

PríspevokZaslal: St január 18, 2017 15:30:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, Dylan zpívá hrozně, ale jeho celkový projev má prostě "koule". Zvuk kytary, harmoniky a posléze celé doprovodné kapely, aranžmá...asi na tom něco bude, když je vpravdě světová hvězda a prodal milióny desek...čím to asi bude?
A mezi námi děvčaty: Vláďa Merta taky není žádný "velký hlas", ale je dokonalý kytarista a umí navodit atmosféru...já ho miluju a obdivuju dodnes.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St január 18, 2017 17:18:18    Predmet: Odpovedať s citátom

to LJM: pokud pojedeš přes Brno, stav se, CD ti půjčím.

//co Actidamp 3, už jede?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Št január 19, 2017 09:49:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Pucmeloud->Já zpěv Baez miluju a Dylana pro jeho projev nesnáším.A vždycky, když se ptám svejch známejch co si o tom myslej, tak dostávám to obecně rozšířený vysvětlení, že jde především o ty texty.
S tím co píšeš celkem souhlasím, jen si myslím, že tý politiky je tam mnohem víc (hlavně ve věcech ze šedesátejch let).
Ale taky to rychle zastarává, kdežto texty o vnitřních pocitech a lásce přetrvaj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Št január 19, 2017 10:13:14    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Proti comu by mladi protestovali?? Napr.:
- https://www.youtube.com/watch?v=L3-1tEOIYZE (H16 - Luďom jebe)
- https://www.youtube.com/watch?v=MK0drlKHUSQ (Lipo - Pozdravy z Liberce)
- https://www.youtube.com/watch?v=mcFfnlbR0RI (Lipo - Otroci svobody)
- https://youtu.be/wt3pfd_PHrI?t=1m35s (United Flavour - Nińos Feat. Lara303)
- https://www.youtube.com/watch?v=D8D_5g0eV5c (Paulie Garand - Pavučina lží feat. Jakub Děkan)


Este by sa tu dali pridat onakvejsie veci z nasej produkcie ale vazne hranicia s dobrym vkusom a nechcem tu byt zas za burana Wink

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Osobnosti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist