Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Zostava
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Št november 08, 2007 11:04:46    Predmet: Odpovedať s citátom

coffee napísal:


ACON

jak jsem psal i v minulém příspěvku, netvrdím, že každá cena je přestřelená, sám vím, že to něco stojí to udělat, ale některé ceny.......a myslím že se takových případů najde....., ale to asi chápeme oba ne?


To iste. Deje sa to v mnohých prípadoch. Pokial však niekto akceptuje danú cenu, tak je všetko v poriadku. Dôvody môžu byť rôzne. Každý z nás sa snaží myslieť a konať výhodne, niekedy si jednoducho neodpustíme nejakú roztopaš Smile Teda, ja často. Som závislý na motorovo/elektrickom náradí, ktoré využijem tak z polovice (aj to som prehnal) a mávam ho aj dvojmo Smile

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sycak
Hifista - pokročilec


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 401
Bydlisko: Brno, ČR

PríspevokZaslal: Pi november 16, 2007 12:15:39    Predmet: Odpovedať s citátom

robo43
Nesouhlasím s tím, že ceny klesají. Je to právě naopak. Například taková věhlasná značka B&W - Matrix 801 stály necelých 10000,- DM, Nautilus 800 cca 30000,- DM (vztaženo tedy přibližně ke staré měně), Matrix 800 byly za 28000,- DM, Nautilus "šnek" cca 80000,- DM. Navíc mám pocit, že se zvětšila cenová propast mezi špičkou, která skutečně hraje a stojí miliony a mezi zbytkem produkce, který nestojí za moc a nebývá moc velký rozdíl mezi bednou za 50 a 200 tisíc korun. Technický pokrok je nezpochybnitelný, ale v naší době technologického fetišizmu se neustále přeceňuje. V pavěku, před deseti či patnácti lety měli jen papíráky! Už to slovo PAPÍR - každý si představí vlající kus novin. Ale KEVLAR - to zní úplně jinak - to musí být NĚCO! Zvlášť v té věžičce z marketu.
Mělo by přece jít o jediné - jestli to dobře hraje. A je úplně fuk kdo, jak a kdy to vyrobil. Že nové technologie nejsou samospasitelné si myslím mnoho lidí uvědomilo na letošním "BRNĚNSKÉM PODZIMU" při poslechu beden JBL ze sedmdesátých let.
Otázku volby mezi novým v záruce či starším si musí každý rozlousknout sám. Já osobně bych nesnesl, že moje fungl nová sestava za 350000 hraje hůř než vykopávka kolegy za stejné peníze. Chci mít co nejlepší zvuk a protože opravdu nemám na Wilson Alexandria, musím jít do sekáče a jsem ochotný riskovat případné problémy s opravou. Na druhé straně chápu každého na koho jdou mdloby při představě, že bude shánět nové repráky do starých Infinity RS a raději sleví z nároků na zvuk a bude bez stresu poslouchat slušnou novou kvalitu.
Nevidím nic špatného ani na jednom přístupu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Pi november 16, 2007 12:25:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Sycak napísal:
[b]Už to slovo PAPÍR

musím opäť potvrdiť. Ten starý papier hral ako z dela. A ktokoľvek by to chcel spochybniť, môže začať. Len najprv si to musí vypočuť. Inak to beriem ako krčmové reči typu "jeden opilec počul, že druhý opilec to povedal". Very Happy

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi november 16, 2007 12:31:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Souhlas se Syčákem, ceny jdou nahoru. Jen bych řekl, že ty staré JBL jsou ze začátku 80tých let, ne 70tých.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sycak
Hifista - pokročilec


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 401
Bydlisko: Brno, ČR

PríspevokZaslal: Pi november 16, 2007 12:50:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím že to je asi 1977,nebo 8. JMD jistě upřesní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi november 16, 2007 22:08:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Viem len toľko, že reproduktory do modelov JBL43xx majú základy alebo začiatok výroby niekde na prelome 60' a 70' rokov, pričom samotný štúdiový monitor 4350 sa začal vyrábať niekde v strede 70' rokov. Následne potom až 4345. Je možné však povedať, že ring radiator - výškový reproduktor je možné vidieť od modelu Paragon z 1957 až po model Everest 90' rok. 15" basák je možné vidieť v modeloch z prelomu 60 a 70' až po začiatky 80 rokov kedy prešiel obmenou magnetického systému a zavŕšeného vo forme GTO auto reproduktormi. 18" z týchto bední je zriedkavo postrehnuteľný. 10" stredobas má korene v legendárnej LE10 z 60' rokov. Stredovýška taktiež v 60' rokoch až po Everest do konca 80' rokov.

http://www.audioheritage.org/html/history/jbl-pro/1970s.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi november 16, 2007 22:10:20    Predmet: Odpovedať s citátom

...nemôžem si odpustiť dať sem odkaz...

http://www.audioheritage.org/html/profiles/jbl/paragon.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: So november 17, 2007 13:21:20    Predmet: Odpovedať s citátom

tie posledné M9500 pôsobia fest dôverihodne Very Happy
Ma tak napadá, prečo JBL nezostal pri pôvodnom programe? Wink

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
galiyosha
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 54

PríspevokZaslal: So november 17, 2007 18:00:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som ako jeden variant navrhol aj zostavu 2 aktívne monitory + subwoofer. Ideálne z tých rád s vlastným digitálnym spracovaním signálu, ktorým sa dajú celkom solídne kompenzovať chyby akustiky miestnosti (ako bolo názorne počuť na tohtoročnom High-Ende).

Dynaudio AIR
Genelec DSP, pokiaľ má človek rád zvuk kovových kalôt
Myslím, že aj JBL má už podobný produktový rad.

Ako zdroj signálu potom ideálne nejaké tiché PC bez pohyblivých súčastí, bootujúce z flash disku alebo zo siete, s AES/EBU dual-wire rozhraním. Hudba uložená vo FLACoch na nejakom NASku v inej miestnosti.

Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: So november 17, 2007 18:55:10    Predmet: Odpovedať s citátom

galiyosha
problém je, že Genelec spolupracuje len s monitormi Genelec. Hodil som reč s chalanom, čo zariaďuje réžie, štúdiá... Napadá ma, prečo ho kombinovať s Dynaudiom, keď Genelec je na tom s aktívnymi bedňami asi ďalej. Vyzerajú príšerne, ale tie aktívy od Dynaudia sú len o málo ludskejšie.
Navyše tie Dynaudiá majú doporučený ich značkový sub v priaznivejšej cene. Na SK sa dajú počuť v Mediatechu.

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
galiyosha
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 54

PríspevokZaslal: So november 17, 2007 22:20:12    Predmet: Odpovedať s citátom

acon, mňa by ani nenapadlo stavať systém z kombinácie komponentov Dynaudio a Genelec. Asi som ten príspevok nenapísal najšťastnejšie. Šlo mi len o to, že monitory Genelec majú, a na tom sa hádam zhodneme, veľmi svojské podanie výšok, ktoré nie každému musí vyhovovať, niekto ho však naopak vyhľadáva.

Či sú ďalej monitory Dynaudio alebo Genelec, to si netrúfam hodnotiť. Ani s jednými nemám dostatočné praktické skúsenosti. Taktiež som nemal možnosť priamo porovnať systémy Dynaudio a Genelec so subwoofrom, ale predpokladám, že sú to natoľko overené značky, že ani v jednom by ten sub vyložene "netrčal".

Na Genelecy veľa profesionálov nedá dopustiť, nemálo ich však naopak priam nenávidí. Jeden známy si ich pochvaľuje práve kvôli tým výškam, že mu umožnia oveľa presnejšie analyzovať problémy v danom pásme. Iný známy, ktorý má v štúdiu 5.1 systém Genelec, naopak hovorí, že keby mohol, okamžite ho vymení za Dynaudio. Celodenná práca na Genelecoch je pre neho takmer utrpením. Na fórach typu Gearslutz sa navyše občas objaví kritika, že práve pre tie typicky "Genelecovské" výšky je niekedy problém spraviť na nich mix tak, aby na bežných zostavách zneli výšky "primerane".

Toto ale asi nie sú problémy, čo by trápili Jarreho, keďže predpokladám, že tú zostavu chce na normálne počúvanie. V tom prípade nemá čo riešiť a po vypočutí oboch by určite vedel zhodnotiť, ktorý zvuk mu sedel viac.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: So november 17, 2007 22:26:24    Predmet: Odpovedať s citátom

galiyosha napísal:
Šlo mi len o to, že monitory Genelec majú, a na tom sa hádam zhodneme, veľmi svojské podanie výšok, ktoré nie každému musí vyhovovať, niekto ho však naopak vyhľadáva.


Genelecy som pár krát počul aj v réžii pri dokonalých akustických pomeroch. Je to prísne štúdiová búdka, oblúbená hlavne u hudobníkov, ktorý zároveň vlastnia nahr. štúdio. Prejav dosť pravdivý pri posluchu na cca meter a práve to umožňuje tú suchosť upraviť na počúvateľnú nahrávku.

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1359
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št november 29, 2007 06:53:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Jarre - ešte si tu? Smile Ako pokračuje vyberanie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jarre
Hifi obsluha


Založený: 04 november 2007
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: Št november 29, 2007 08:52:52    Predmet: Odpovedať s citátom

J

Sledujem to, len mám kopu roboty na dome, takže asi tak... Ale bol som v Bis audiu, Platane, Nisel. Ale v blízkej dobe sa chystám hlavne k BV, tam to
vidím dosť reálne (predzos., 2 konce + activ bedne), len to potrebujem napočúvať, potom už len k tomu by bol nejaký CDP (Thule, Audionet, event. nejaký čo s tým bude "hrať", uvidím čo p. Bunta poradí...). Asi budúci týždeň by som tam šiel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Polmo
Hifista


Založený: 31 júl 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: kusok od Trnavy

PríspevokZaslal: Št november 29, 2007 09:23:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Jarre
Ten vyber CDP bude len a len na tebe, BV totiz velmi nerad ukazuje prstom, ale snad ta niekam objektivne nasmeruje...

PS: s tym hraje vsetko Wink jedine co by s tym nehralo je to co ani same o sebe nehra.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist