Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Reprosústavy "Scott-Heron"
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: So január 05, 2013 14:17:30    Predmet: Odpovedať s citátom

tomtom napísal:
Ak mas tie basy tak ze ti to hra rovno do 4pi /neviem ako ste to prepocitavali z toho merania zblizka/ tak to bude mat basov moc. Full bafle step nerobi skoro nikto a tak je vacsna veci aj namixovana.

To se IMO nedá dopředu říct, vzhledem k diametrálně odlišným podmínkám místnost od místnosti. Hlavně to ale není potřeba nijak složitě počítat nebo simulovat. Prostě se bedny vybudí šumem, nahodí se RTA a s mikrofonem v daném místě se to doladí podle potřeby. Na basech to takhle jde, lépe řečeno takový je IMHO i ideální postup v reálné situaci...

Otázka zůstává, jestli to při takovém měření cílit dorovna. Ze zkušenosti bych řekl, že ne, že bývá lepší dole trochu přidat (asi těžko říct, proč).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: So január 05, 2013 16:05:52    Predmet: Odpovedať s citátom

S tym nesuhlasim - resp myslim ze to ma inu kauzalitu. Ziadna miestnost sa nechova ako 4pi /obytna/ pre najhlbsie frekvencie o ktorych hovorim su podmienky z hladiska vyzarovania cimra od cimri velmi podobne. Nehovorim teraz o modoch ale o podmienkach do ktorych ziaria. 20hz je uplne jedno ci ma cimra 4x5 alebo 7x6 a ci je bedna od steny 1m alebo 2 alebo je na stene.
To ze pridavas je preto lebo nahravky su mixovane na systeme s nejakym bafle stepom ktory mal v miestnosti kde sa to mixovalo uz zdvyh. Cize uz pri masteringu sa pocitalo so zdvyhom. Preto rovne basy v miestnosti sa zdaju malo... Mam to vyskusane na inwall - tam mozes nearfield povazovat defakto za charakteristiku bedne a ked je to rovne je to malo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: So január 05, 2013 19:33:51    Predmet: Odpovedať s citátom

michal mishek napísal:
Čo na to hovoríš tak "celkovo"?

Celkově? No to, co jsem říkal už na začátku Smile
V rámci zvolené konfigurace je to moc hezké a hlavně skvěle zdokumentované, ale 12"WG by tam IMHO prostě sednul líp. Takhle pak takové dvoupásmo může vypadat:



Vertikální měření zatím nemám, od cca 2kHz je to ale prakticky stejné, jako horizontálně - další výhoda velkého zvukovodu (dělené strmě okolo 1kHz). A tohle je jen obyčejná pasivní veksle.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: So január 05, 2013 20:00:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak vypadá zkreslení?
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 05, 2013 20:09:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Co je to za ten horní reproduktor? To má membránu z molitanu ? Shocked
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: So január 05, 2013 20:12:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Zvukovod.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: So január 05, 2013 21:23:04    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Jak vypadá zkreslení?

Tak, jakými měniči to osadíte. Tady jsem zkreslení neměřil, ani mě to nezajímá, jelikož za dané peníze (úkol zněl dostat se do 10 tis.Kč/pár za materiál, což se podařilo) se to lépe udělat už nedá. Aspoň nemám představu, jak.

Nicméně jakési zkreslení na samotném zvukovodu (měřeno na této bedně) při 1.5Vrms, 0.4m od vyústění (citlivost je přes 110dB/2.83V/m, měřeno přes 5.6uF + 3R3) je tady:



Driver je BMS 4524, zvukovod 12" Dayton (není to OSWG, jak je z toho ostatně vidět).


Naposledy upravil MaBat dňa So január 05, 2013 21:26:30, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: So január 05, 2013 21:25:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky, jak to vypadá pod 500Hz? Vím, že tam už nejde o zvukovod, ale jde mi o to si udělat obrázek o celé bedně.

Ale to 1% nad 1kHz (a cca 4% u 1,5kHz) není málo. Jo ono je to při vysoké SPL?? Už jsou tam 2 editace.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: So január 05, 2013 21:30:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím, viz výše. Je tam Beyma 12BR70 a nedělám si příliš iluze. Ale opravdu mě to v tomto případě v podstatě nezajímá. V podstatně dražších bednách používám také podstatně dražší měniče, mající předpoklady zahrát čistěji, hlavně pokud jde o kvalitu magnetického obvodu.

- Údaj o napětí je tam od začátku stejný. Pozor, nejedná se o všesměrový zdroj.

1% druhé harmonické na reproduktoru při takové hlasitosti neslyšíte, o to se klidně vsadím, najdete-li způsob, jak to vyzkoušet. Nejspíš tedy ani ty 4%...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: So január 05, 2013 22:14:37    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:


1% druhé harmonické na reproduktoru při takové hlasitosti neslyšíte, o to se klidně vsadím, najdete-li způsob, jak to vyzkoušet. Nejspíš tedy ani ty 4%...


Při velké hlasitosti asi ne (z publikovaných údajů přesnou hladinu SPL neumím určit), při cca 90dB SPL je 1% 2H slyšitelné v přepínacím testu dost jasně. Při velké hlasitosti už bude ucho zkreslovat natolik, že se to nepozná. Mez pro 4% nevím, to jsem nezkoušel.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: So január 05, 2013 22:20:04    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
při cca 90dB SPL je 1% 2H slyšitelné v přepínacím testu dost jasně

Nesouhlasím, ale zřejmě nemá smysl to dokola řešit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: So január 05, 2013 22:21:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemá, jenže já mám testy s 1% 2H provedené na sluchátkách i na repro, s výsledkem že je to nad mezí slyšitelnosti. Vřele budu souhlasit s tím, že 0,1% 2H slyšet není.

Samozřejmě na repro který při dané SPL zkresluje 1% to testovat nejde.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12760

PríspevokZaslal: So január 05, 2013 22:28:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, měl byste to publikovat, bude to průlom...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Št január 10, 2013 17:03:52    Predmet: Odpovedať s citátom

tomtom napísal:
Ak mas tie basy tak ze ti to hra rovno do 4pi, tak to bude mat basov moc.

Kdeže Tomáš, v 4pi (naskladaná char. tu neuverejnená) to dole krásne plynulo klesá. :-)))
Posledný obrázok v mojom meracom príspevku je "niečo ako RTA*", čiže prakticky "v miestnosti" - mikrofón v mieste posluchu (v grafe zmeraná (a následne aj korigovaná) každá sústava zvlášť kvôli nesymetrickosti miestnosti). V 4pi som to ladil len v tom rozsahu ako sú prvé merané grafy (nad cca 200-300 Hz), basy som už ekvalizoval "v miestnosti".

*Áno, to váhovanie tam mätie aj mňa - snažil som sa z Richarda vytiahnuť nejaké info - ak som dobre pochopil, tak ten "Blackman" tam nejako "váhuje rozlíšenie impulzu" smerom k vyšším frekvenciám (môžem byť ale mimo - skúsenejší merači možno doplnia). V praxi to bol taký zvláštny "prelievajúci/vlniaci sa šum" - očul som takéto šumenie prvý krát. 8-)

Coffee: Meranie vertikálnych smeroviek: sústava naležato na točni, mikrofón statický - vzdialený cca 120 cm. Os otáčania zhruba v strede sústavy - čiže v bode cca medzi basom a stredom - hĺbkou nejakých 5-7 cm za spojnicou ich prachoviek. Kvôli hmotnosti sústavy (50kg) sa os otáčania nedala nejako veľmi ladiť - muselo sa otáčať +- v ťažisku.
Keď si to tak predstavujem, tak mám pocit, že "vzdialenostné ofsety", ktoré vznikali medzi stredom a basom boli pri určitom natočení POD, či NAD sústavu (pri zhodnom uhle natočenia) plus-mínus rovnaké. :-o
..ale tuším, kam mieriš s kontrolným vložením delay-u.. ..vyskúšam..

Ak môžem poprosiť, stať ešte nejaké to slovko ohľadom toho stereo dipu. .-)

Ďakujem.

MaBat napísal:
V rámci zvolené konfigurace je to moc hezké a hlavně skvěle zdokumentované, ale 12"WG by tam IMHO prostě sednul líp..

Jo, očakával som túto odpoveď. ;-)

Marcel, ak môžem ešte dva dotazy:
Kde sa na meraní prejaví nie totálne dokonalé priestorové napojenie drajvra a zvukovodu? Na Audiovebe ste to mechanicky vyriešili naozaj veľmi dobre - zvukovod sa frézoval už s tou montážnou plexi redukciou - tým pádom je vyslovene akoby jeho súčasťou. Toto riešenie mi žiaľ nenapadlo (frézoval som ešte pred vami), takže jednak tam mám spojenie drajver-redukcia (ktoré je ale dobré - redukciu mám rezanú laserom, čiže je to presné pokračovanie vyústenia drajvra) nasleduje ale spojenie redukcia-zvukovod, kde to nie je stopercentné. Vinylový poťah zvukovodu je v tom 1" otvore zahnutý smerom na strany (v podstate pod redukciu) a logicky sa tam vinyl neohol "na hranu", ale spravil také jemné zaoblenie. V mieste zahnutia vinylu to spraví taký cca 0,5 mm hlboký akoby "zárez po obovode" hrdla. (dúfam, že si to vieš predstaviť). "Priemery" dielov sedia výborne - tam problém nie je - akurát toto spojenie..
Prechod chcem vyrovnať (akryl?, plastelína?) a premerať.. ..kde potom hľadať meratelné rozdiely?
(Keď som na začiatku laboroval s tvarom hrdla zvukovodu (polystyrén) robilo mi to zmeny prakticky na všetkých meraniach (impedancia, fr.char,waterfall, skreslenia..), ale to boli priestorové zmeny podstatne väčšie, ako bude táto.)

Druhý dotaz: odobratie krycej sieťky na drajvri.. ..robíš/nerobíš? ..vieš prosím o nejakom dostupnom meraní, ktoré by ukazovalo, že to niečo prinesie? Z 18Soundu sa to nedá tak ľahko zložiť, rád by som teda najprv pozrel na nejaké referencie. :-)

Ďakujem.

..ináč s Daytonom pekné výsledky: škoda tých mech. problémov v hrdle :-/ Mohol to byť ľahko dostupný zvukovod slušných parametrov.

_________________
Curtis Mayfield | Gil Scott-Heron | Stevie Wonder | Roy Ayers | Carmen McRae | Herbie Hancock .. .. Jamie Lidell | Benny Sings | Mayer Hawthorne | Talc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Št január 10, 2013 20:52:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Tooleho bible, str. 151

Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Št január 10, 2013 20:56:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Wow! Když já raději Klippela. Toole už trochu vyčpěl.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št január 10, 2013 21:17:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Toole nikdy nevyčpí! Off topic !
http://www.odaha.com/tomas-odaha/recenze/cetba/john-kennedy-toole-spolceni-hlupcu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: So január 12, 2013 16:44:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Coffee: knižku mám, nahliadnem.. Ďakujem!
_________________
Curtis Mayfield | Gil Scott-Heron | Stevie Wonder | Roy Ayers | Carmen McRae | Herbie Hancock .. .. Jamie Lidell | Benny Sings | Mayer Hawthorne | Talc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Ut máj 26, 2015 00:38:46    Predmet: Odpovedať s citátom

michal padla mi sanka, neviem kde som mal oci ale tento tvoj projekt som nepravom prehliadol. Mas velky cit pre detajl (aj interier byvania sa mi paci). velka pochvala. Subjketivne zvuk kto ste to poculi?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
drd
Hifi obsluha


Založený: 04 január 2009
Príspevky: 12
Bydlisko: Zlín

PríspevokZaslal: Ne júl 10, 2016 13:03:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaké jsou Michale po letech zkušenosti s reprosoustavama ?
Jakou elektronikou přesně používáš, došlo k nějaké změně (četl jsem o XTA446) ? Dokázal bys prosím vyčíslit náklady za reprosoustavy (+DSP), případně celý řeztězec ?

Jinak opravdu velmi pěkná práce. Pro mě osobně velká inspirace, ke které se rád vacím, případně uvádím jako vzor současného DIY audia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ne júl 10, 2016 15:13:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale pada vam sanka a libi se Vam jen ten vzhled a kozenka + pekna dyha.

Akusticky je to zfusovane tim 6" stredakem ktery tam jen akusticky skodi.

Pritom ten kompresni driver ve 12" zvukovodu od 1kHz je akusticky jina liga.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St júl 27, 2016 10:30:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Kamaráti, :-)
priznám sa, že už sem veľmi nechodím.. ..minule som si chcel niečo počítať, ale zdalo sa mi, že pomer zaujímavých komentárov k balastu sa pekelne zhoršil. :-/ ..škoda. :-(((

REPRO: Skúsenosti sú "dobré"! :-) ..pri posluchu to nesere a človek si dokáže hudby vychutnať.. ..rovno ale píšem, že veľa vecí by som dnes spravil inak. :-)

Náhodne prichodivší poslucháči to hodnotia rozporuplne - čím väčší "hajendista", tým sklamanejší odchádza.. :-)))))) ..amatérsky poslucháč sa väčšinou čuduje, prečo taká veľká bedňa "viac nebasuje" (=neduní). Ľuďom z PRO/STUDIO sféry sa to naopak skoro vždy páči (resp. majú k tomu pripomienky podobné ako ja sám). ;-)

Žiaľ, času na posluch je pekelne málo, lebo máme doma "rýchlo sa pohybujúci prírastok". :-)
V tomto smere musím oceniť, že basové meniče PHL a streďáky B&C majú veľmi odolné "prachovky" - nedokázal ich "pretlačiť" dokonca ani o 2kg ťažší kamarát z ihriska, ktorý prišiel na návštevu. Pridávam aj ďalší zaujímavý poznatok, ktorý rozšíri knowledge base tohoto fóra: prachovky na basoch sa dokonca dajú hrýzť! :-) ..stačí hlavu natlačiť úplne k basáku a prednými "mliečákmi" poriadne zabrať! ..je to veľká zábava, hlavne keď repráky zároveň hrajú!!!! :-))))))) .."drnčí" mu celá hlava.. :-)))))
Ďalšie veľké smiešky sú, keď sa kocky/guličky/drobné hračky vhadzujú do basreflexov a potom ich tato "vytriasa", a smiešne pri tom funí (má to svoju hmotnosť). :-))))))

Sústavy teda momentálne reprodukujú hlavne detské skladby. Ja mám najradšej Hammelovu "Šľahačkovú princeznú", mamina furt púšťa "soundtrack" "Smoliari", ktorý myslím nahrali Taktici tesne pred emigráciou.. ..synátor ešte uznáva Boba Marley-ho - tie reggae basy a jednoduché popevky mu prídu OK! :-)

"Moju" muziku si v kľude popočúvam už len v aute. :-(

Elektonika ostala prakticky bez zmeny - procák XTA 4-rkovej rady (prerobená ventilácia), a 6-ch koncák Audionet (AMP VII) - oboje by som dnes asi riešil trochu racionálnejšie - hlavne preto, lebo na trhu sa medzitým objavili slušne fungujúce moduly (mnohé aj ako "hotové krabičky") s dotiahnutým softom a digi/usb vstupmi.
Jediná zmena: na mieste zdroja už nie je notebook s Foobarom, ale (kvôli pohodlnejšiemu prístupu) tablet s Androidom - v ňom prehráva program "USB Audio Player PRO", ktorý dáta súka do USB/Spdif prevodníku M2tech hiface2 - ten potom cez pasívny prevodník Spdif/AesEbu posiela digitál do XTA-y. ..hudba je uložená na SD karte v tablete..
Gramofón (už ide len občas) má preamp v DJ pulte a následne vlastný vstup na XTA-e.

Skonštruovať som ešte chcel 6 kanálový volume kontroler, k reprám nejaké pekné stojany, kryty na meniče, DC filter pred koncák (6 toroidov si niekedy dosť pobručí).. ..a skúsiť pasívny útlm pred kompresným drajvrom, prípadne aj prúdové budenie - na nič také už ale kvôli nedostatku času a pracovnému vyťaženiu nedošlo.. :-/
Momentálne je vo výhľade kúpa staršieho domčeku, takže voľný čas, sily a financie budú smerovať tam. :-/

Náklady už veru vyčísliť nedokážem. Lacné to rozhodne nebolo.. ..ale na úroveň "pravého-nekompromisneého-hayendu" som sa rovnako tiež nedostal. :-)
+ zavážilo aj to, že Audionet bol z druhej ruky za mocne príjemnú cenu, a s XTA-ou pomohol kamarát (+ dobré vzťahy s Prodance), takže tam som bol tiež inde, než sú cenníky. Repráky by sa dali spočítať s naozaj detailných informácií, ktoré som tu vtedy uvádzal.

mm

_________________
Curtis Mayfield | Gil Scott-Heron | Stevie Wonder | Roy Ayers | Carmen McRae | Herbie Hancock .. .. Jamie Lidell | Benny Sings | Mayer Hawthorne | Talc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut august 23, 2016 14:13:22    Predmet: Odpovedať s citátom

No treba jen ten nesmyslne drahy 6CH audionet bratru za 200 000 CZK druha ruka je teda dost uz highendovy cenovy nesmysl Laughing

Spravny Slovak si mel koupit 3x BV audio za 1/3 ceny audionetu Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ut august 23, 2016 19:13:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle už je vážně obsese Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hovado
Hifista


Založený: 29 jún 2015
Príspevky: 167

PríspevokZaslal: St august 24, 2016 07:21:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Skôr debilita...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St august 24, 2016 08:02:52    Predmet: Odpovedať s citátom

hovado napísal:
Skôr debilita...


Souhlasim, dat za zesilovac 200 000 CZK je debilita Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: St august 24, 2016 11:32:18    Predmet: Odpovedať s citátom

"Si tacuises filosofus mansisses"
_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1406

PríspevokZaslal: St august 24, 2016 14:07:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
Souhlasim, dat za zesilovac 200 000 CZK je debilita
Za kolik jsi koupil ML 432 ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St august 24, 2016 14:39:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli, ak chceš chodiť na nejaké fórum a zároveň nechceš, aby si tam o tebe prakticky všetci mysleli, že si kokot, tak si nesmieš výmyšľať a tie výmysly následne prezentovať ako fakty. Znižuje to tvoj kredit špičkového odborníka a rozhľadeného racionálneho filozofa!

To, za koľko som ten Audionet kúpil, vie na tomto fóre asi len jeden človek, a ty to ZARUČENE nie si! Takže ťa poprosím, aby si si svoje domnienky typu "počítam objem", "meriam vzdialenosť medzi stredom a výškou" a "viem, za koľko si to kúpil" strčil do rite a neobťažoval tu s tým slušných ľudí!!!!

Rovnako poprosím ostatok osadenstva, aby zabytočne nevytvorili dve strany debaty o cene, ktorá sa Bartolimu vyjavila pri onanistických predstavách (a ktorú som za to samozrejme nezaplatil).

Ďakujem!
:-)

_________________
Curtis Mayfield | Gil Scott-Heron | Stevie Wonder | Roy Ayers | Carmen McRae | Herbie Hancock .. .. Jamie Lidell | Benny Sings | Mayer Hawthorne | Talc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St august 24, 2016 14:41:07    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
Bartoli napísal:
Souhlasim, dat za zesilovac 200 000 CZK je debilita
Za kolik jsi koupil ML 432 ?


120 000 + cesta do Nemecka - dnes na to koukam takhle - byla to draha chyba.

BTW ten audionet je nic moc, mam ho naposlouchany na ruznych bednach a nezaujalo me to nikdy, ani na Vividech-)

BTW prislo mi pikantni ze tam Michal napsal neco v tom smyslu ze cena nedosahla highendovych vysin....proto jsem napsal ze min. ten audionet byl drahy jako prase.

Imho ten audionet uz je extradrahy, viz treba ted audioneta ampVII prodava borec z Olomouce s 4p. Revelama a chce za to druha ruka 200 000....ma tam i audionet max za 300 000...uplne zbytecne vyhazovani penez.

Zejmena tady v tech Michalovych DIY bednach nepotrebujes vykonny a drahy silice, tam by mu stacil laciny classe 6x75W/BV audio a urvalo by mu to hlavu jak by to hralo dobre.

A obecne jsem uz nepritelem techto zesilovacu za hafl penez s vykonem jako prase co se musi tahat ve dvou lidech (levinson mel 52kg)....je to dobry tak leda na to ukazat ze mas na to penize....zvuk je pak stejne definovany bednama a tam maj pak hifisti stejne mega rezervy .... i ty Michalovy bedny jsou tim stredakem navic co tam nemel byt zmrsene...cele to pak je spatne.... a btw jeste by mu byvaly stacily u dobryho 12 OSWG+12 basaku jen 4 kanaly a ne 6 Wink

Tak asi tak bych to nekonfliktne shrnul.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Ďalšia
Strana 13 z 14

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist