Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

DVD

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ondon
Hifista


Založený: 04 január 2011
Príspevky: 246

PríspevokZaslal: So august 27, 2016 17:46:59    Predmet: DVD Odpovedať s citátom

Ahoj priatelia,mam problem,presiel som z 7,1 kanal-5,1 na stereo,mam napriklad Iron Maiden rock in Rio,pokial som mal Onkio DD tak to hralo ako tak,teraz ked pustam len stereo stopu tak napriklad spev kolise ako keby chybali tie 5,1 stopy,dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: So august 27, 2016 22:08:04    Predmet: Odpovedať s citátom

V menu DVD (disku, nie prehrávača) vyber stereo zvuk.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Ne august 28, 2016 11:53:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, pokud to disk obsahuje (většinou ano). Jinak to může být způsobené špatným downmixingem na tom konkrétním přístroji případně nasazením komprese dynamiky (u Dolby stop jsem s tím měl problémy).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Grippen
Nádejný hifista


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 80

PríspevokZaslal: Ne august 28, 2016 13:14:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud je DVD přehrávač připojen ke stereo zesil., tak by měl právě v menu DVD přístroje nastavit downmix do sterea . .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ondon
Hifista


Založený: 04 január 2011
Príspevky: 246

PríspevokZaslal: Ne august 28, 2016 14:10:40    Predmet: DVD Odpovedať s citátom

DVD a MKV mam stiahnute na harddisku,ukazuje to dva zvuky DD a LPCM
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ne august 28, 2016 16:14:50    Predmet: Odpovedať s citátom

LPCM bude v tomto pripade nekomprimovana stereo stopa. Pokial zvuk kolise tu, je spraveny zly downmix uz pocas masteringu (resp: DVD authoringu) a nespravis s tym nic.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
ondon
Hifista


Založený: 04 január 2011
Príspevky: 246

PríspevokZaslal: Ne august 28, 2016 19:12:58    Predmet: DVD Odpovedať s citátom

Asi nie,a nieje nejaky DAC co by mi premenil DD na stereo????
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Grippen
Nádejný hifista


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 80

PríspevokZaslal: Ne august 28, 2016 21:13:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Režim stereo by měl jít nastavit v SW přehrávači, ve kterém přehráváš. Např. VLC v menu zvuk umožňuje nastavit zvukovou stopu, zvukové zařízení a režim stereo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ondon
Hifista


Založený: 04 január 2011
Príspevky: 246

PríspevokZaslal: Po august 29, 2016 05:23:12    Predmet: DVD Odpovedať s citátom

Ano ale myslel som mimo PC,napriklad nieco ako Cambrige audio
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po august 29, 2016 19:51:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Kolko mas takychto zdrojov audia?
Ak je to par ks sprav si radsej vlastny downmix na LPCM 2.0. Nasledne pridaj danu stopu do povodneho mkv. Vyhodou je vlastne nastavenia downmixu (napriklad mix LFE kanala, ktory downmix casto neobsahuje).
Ako sw mozes pouzit napriklad EAC3TO, pripadne foobar2000+Channel mixer plugin, alebo ffmpeg (vhodny rovnako ako eac3to na davkove spracovanie vacsieho mnozstva obsahu po vytvoreni batch suboru)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Ut august 30, 2016 12:54:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Takto bych to taky dělal, ale ondon to chce asi mít easy, tj. tak jak to psal Grippen, aneb každej rozumnější přehrávač (nebo receiver (zesilovač)) by měl ten downmix udělat taknějak dobře. A ano, může to být už zprasené z masteringu.
Ještě poznámka, ta LPCM stopa může být i multikanálová, nejen stereo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ut august 30, 2016 16:22:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Zorg napísal:

Ještě poznámka, ta LPCM stopa může být i multikanálová.


Na DVD placke? Neviem ci taky disk v praxi existuje, aj ked specifikacia DVD-VIDEO toto paradoxne umoznuje. Cez SPDIF si tieto data nevedel dostat "von", takze v praxi sa multikanalove DVD mastrovali len s DTS/DD. Pri kvalitnom DVD playeri s analogovym multikanalovym vystupom by vsak to multikanalove LPCM davalo zmysel (dnes uz rarita).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
ondon
Hifista


Založený: 04 január 2011
Príspevky: 246

PríspevokZaslal: Ut august 30, 2016 16:32:15    Predmet: DVD Odpovedať s citátom

No to je ono mam vela dvd s DTS a jak to pocuvat na stereo zosilnovaci MarantzPM6005???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ut august 30, 2016 16:35:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Odkial to planujes pocuvat? (zdroj signalu)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut august 30, 2016 17:27:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebo si můžeš koupit tuhle hračku http://www.ebay.com/itm/MIX-428-Low-Noise-8-Channels-Mono-Stereo-Audio-Sound-Mixer-w-Power-Adapter-W0M7-/401136215479?hash=item5d6594e5b7:g:TQ8AAOSwepJXXioP a zmixovat si to v analogu sám dle aktuální chuti Smile

Jen by se musel center a LFE pustit do L i R vstupu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ondon
Hifista


Založený: 04 január 2011
Príspevky: 246

PríspevokZaslal: Ut august 30, 2016 17:40:39    Predmet: DVD Odpovedať s citátom

TV a Harddisc
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ondon
Hifista


Založený: 04 január 2011
Príspevky: 246

PríspevokZaslal: Ut august 30, 2016 17:41:58    Predmet: DVD Odpovedať s citátom

http://fastshare.cz/6414084/kniha-dzungli-the-jungle-book-2016-cz-dabing.avi toto sa mi nepaci
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ut august 30, 2016 19:39:12    Predmet: Re: DVD Odpovedať s citátom

ondon napísal:
TV a Harddisc

Skus sa rozpisat, aka je to TV (znacka a presny model), ide to z teba ako z chlpatej deky Smile

ondon napísal:
toto sa mi nepaci

... warez tu snad nebudeme riesit, nemiesal by som to do diskusie (naviac kvalita urcena do smartfonov alebo tabletov Very Happy)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
ondon
Hifista


Založený: 04 január 2011
Príspevky: 246

PríspevokZaslal: St august 31, 2016 15:49:54    Predmet: DVD Odpovedať s citátom

Samsung UE40F6740
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St august 31, 2016 20:18:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Založil si tému DVD, ale riešiš prehrávanie video súborov z harddisku Question
TV prijímač ako harddiskový prehrávač je veľký kompromis. Asi by bolo vhodné najskôr mu upraviť súbor (prekódovať audio stopu) v počítači. Inak so súborom v TV asi nič neurobíš.
Lepšou voľbou by bolo nejaké HTPC (možno aj Raspberry...), tam sú oveľa lepšie možnosti nastavenia.

Ale keby som sa vrátil k prehrávaniu DVD, tak ja som to vyriešil výmenou DVD prehrávača za BD prehrávač. Už relatívne lacné BD prehrávače (ja som kúpil Sony BDP-S4500) majú veľmi dobrý upscaling a dokážu prehrať DVD (SD rozlíšenie) v lepšej obrazovej kvalite, ako väčšina DVD prehrávačov. A downmix viackanálového zvuku na stereo je tiež (aspoň v mojom prípade) bezproblémový. Ale ja uprednostňujem stereo stopu na DVD.
BD prehrávač má aj USB vstup a dokáže prehrávať z harddisku kvalitne aj rôzne video súbory. Ale ako je to v tomto prípade s downmixom, to nemám odskúšané, nemal som k dispozícii vhodný video súbor.

Možno by to ale mohlo byť vhodné a jednoduché riešenie pre Teba. Odporúčam Ti preto vyskúšať prehrať spomínaný video súbor cez BD prehrávač.
A je to aj môj tip na kvalitné prehrávanie DVD nosičov na súčasných full HD TV prijímačoch.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: St august 31, 2016 23:18:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak som pochopil spravne, ide o DVD prehnane cez MakeMKV, cize vysledkom je jeden fyzicky subor (mkv), ktory sa snazis prehrat (?).

V tom pripade je ale riesenie jednoduche, staci si na TV nastavit (v nastaveniach/audio) PCM vystup a DD alebo DTS multikanalove audio bude downmixovat za teba. Kvalita vystupu je uz druha vec, skus si to porovnat (napriklad z vlastnym downmixom tej istej stopy, vid moj prispevok vyssie), ci to je kvalitativne akceptovatelne.

Nasledne staci prepojit tvoju TV cez TOSLINK s tvojim zosilnovacom. Podla foto by mal mat Marantz PM6005 digitalny vstup (coax aj toslink), takze PCM 2.0 by mal akceptovat.


P.S. Upscaling maju tieto TV v pohode, neriesil by som to nejako dramaticky, skor dowmix je bez akejkolvek moznosti nastavenia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
ondon
Hifista


Založený: 04 január 2011
Príspevky: 246

PríspevokZaslal: Št september 01, 2016 05:28:39    Predmet: DVD Odpovedať s citátom

No sak zosik mam napojeny optikou,ale to co prehravam sterereokoncert znie hrozne oproti tomu ked som to iste pocuval-pozeral DD cez onkio aj s plnou obyvackou reprakou,ten spev kolise ani keby mu chybali tie dalsie stopy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ondon
Hifista


Založený: 04 január 2011
Príspevky: 246

PríspevokZaslal: Št september 01, 2016 06:44:05    Predmet: DVD Odpovedať s citátom

Ja som myslel ze nieco taketo by to mohlo vyriesit,ci??
http://www.rodel-audio.cz/produkty-marantz-na8005-detail-1257
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št september 01, 2016 09:34:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak sa to pokusim zhrnut, lebo mam v tom trochu hokej.

Mas DVD. Multikanal hra OK. Stereo na prd.

To DVD ma teda viac viac zvukovych stop? Ak ano, tak mas dve moznosti. Bud zvolis tu viackanalovu a pristroj, ktory to DVD prehrava to zmixuje do sterea. Samozrejme ten pristoj musis nastavit, aby to downmixoval. Uz to pisali vyssie - nic nove. Do urcitej miery (ak to dany pristroj / software umoznuje) vies ten mix ovplyvnit. Trebas si tam "primiesas" viac zvuku z CENTER, alebo podobne. Ak prehravas stereo zvukovu stopu, tak to neovplyvnis. Ta bola zmixovana v studiu a hra, ako hra.

Neskor ale pises o nejakom prehravani z HDD. Tak co vlastne prehravas? DVD z HDD, kde to mas skopirovane ako *.ISO? Alebo len strukturu celeho DVD (adresar VIDEO_TS + AUDIO_TS)? Alebo je to uplne cosi ine (MKV, DivX)? Ak to DVD preslo konverziou - si si isty, ze sa konverzia nedotkla audio stopy?

Najjednoduchsie, ako vyskusat, ci to prehravanie "mrvi" software v telke je, ze to prehras z PC a optikou posles audio do zosika a video cez HDMI do TV. Pouzijes nejaky normalny prehravac (Kodi.tv, MPC-HC a podobne). A napises, ci to hra lepsie, alebo presne tak isto, ako z TV.

Este by si sem mohol dat vypis v TXT forme z Media Info ( https://mediaarea.net/en/MediaInfo/Download ). Mozno by sme z toho cosi vycitali.

A odpoved na poslednu otazku, ci to vyriesi ten sietovy prehravac. To ani srnky netusia, lebo nikto nevie, ci ma "lepsie" zvladnuty downmix na stereo, alebo nie. A uprimne, ja mam z tych prispevkov taky hokej, ze ani neviem, co si vlastne prehraval a ako to vzniklo. Hlavne to ma zaujima, ako to vzniklo - nezaujima ma, ci si to DVD kupil, alebo nie. To je tvoja vec. Zaujima ma, ci je to remuxovane DVD bez straty kvality, alebo prehnane nejakym softom. To je prvorada otazka - ci je audio stopa (su audio stopy) nedotknute.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Št september 01, 2016 11:50:10    Predmet: Re: DVD Odpovedať s citátom

ondon napísal:
sterereokoncert znie hrozne

Prehravas v TV stereo (LPCM) stopu, alebo si skusal prepnut aj na multikanalovu (DD/DTS) stopu s rovnakym vysledkom?

Ked si koncert prehraval cez AVR Onkyo, skusal si prepnut aj na stereo (LPCM) stopu, tiez to hralo hrozne?


Odar napísal:
ja mam z tych prispevkov taky hokej, ze ani neviem, co si vlastne prehraval a ako to vzniklo.

Mozno ondon preferuje chatovanie, aby sme si pisali a doplnali, ci hadali, ako to vlastne je. Vsetky informacie napisane v prvom prispevku - to by nebolo take zaujimave.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
ondon
Hifista


Založený: 04 január 2011
Príspevky: 246

PríspevokZaslal: Št september 01, 2016 16:19:35    Predmet: DVD Odpovedať s citátom

Laughing Laughing Laughing no humor chlapci humor,no DVD je take ake sa stahuju na nete,ci je stereo stopa dotknuta to fakt netusim,otazka bola ze potrebujem DD 5 kanal prerobit na stereo,lebo stopa stereea hra zle
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist